Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Antik Uzaylılar  (Okunma sayısı 7444 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 27, 2013, 09:50:40 öö
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sayın karahan,

Forum genel etik kurallarına  göre öncelikle "mesajlarınızın anlaşılabilir olması için ifade bütünlüğü, noktalama işaretleri ve gramer kurallarına lütfen dikkat ediniz."

Yönetim tarafından verilen uyarı veya cezalara itirazın nasıl yapılacağı forum kuralların da (madde 6 ve madde 14) açıkça belirtilmiştir.

Ayrıca bir başka üyeye hitaben gönderilmiş bir mesaja gereksiz yere göstermiş olduğunuz hassasiyet sizi haklı kılmayacağı gibi ikide bir yönetime karşı duruş hakkını size vermez.

Aktif forum üyelerinden biri olarak forum kurallarının işletilmesinin herkesin menfaatine olduğunu çok iyi bildiğinizi düşünüyorum.

Forum kuralları madde 6
Site/forum kuralları, site/forum yönetimi ve yöneticileri ilgili görüş, öneri, eleştiri, şikayet, tavsiye niteliğindeki mesajlar ile yönetici uyarılarına yanıtlar özel mesaj, e-posta veya Site ve İletişim alanı kullanılarak site veya forum yöneticilerine gönderilmelidir. Forum içindeki diğer alanlarda ve mesajlarda bu tip konulara yer verilemez.

Forum kuralları madde 14 
Forumda üyelerin site yöneticilerini açık bir şekilde hedef alarak sert eleştirileri yada hakkında "infaz" edilmis ceza icin tepkisini belirtmesi, site otoritesine zarar verebileceğinden dolayı haksizlığa uğradigını düşünen yada yaptırımlara karşı tepkisi olan üye, doğrudan özel mesaj ya da email ile site yöneticilerine başvurmalıdır.

Saygılarımla,

Sn.Space

Uyarınız için teşekkürler haklı olduğunuzu düşündüğünüz noktalar olabilir saygı duyarım (sizce)Sizde benim haklı olabileceğimi,otomatik şekilde uyarı görnderme yerine ne anlatmak istediğime bir baksanız uyarı görndermenizede gerek kalmayacak,üstelik karahanıda sanki masonlara ve yönetime karşı imiş,onlara ve her yaptıklarına devamlı itiraz ediyormuş gibi görmez ve o duruma düşürmezssiniz.Yok efendim söylediklerinizi ve düşündüklerinizi ben yapmadım,yaptığım son derece basitti oda şudur;

şu sözünüz

Ayrıca bir başka üyeye hitaben gönderilmiş bir mesaja gereksiz yere göstermiş olduğunuz hassasiyet sizi haklı kılmayacağı gibi ikide bir yönetime karşı duruş hakkını size vermez.

Sn.Space be bunu bu forumda ilk kez yapmıyorumki,Daha geçenlerde agony isimli üyeniz siz masonlara sapıkça uygulamaları var dediğindede aynı şekilde karşılık verdim bu benim genel yapım yani.Ben aklıma yatmayan bir uygulama gördüğümde savunmam gerekirse savunur,yermem gerekirsede yererim hep yaptım zaten bunu,mesela bu sözünüzü sizi savunmaya çalışırken ki haklı idiniz böyle bir talebiniz benden olmadı orada beni fazla sert olmakla uyardınız sadece.

Ben haklı olmanın peşinde değilim sadece yaptığımın doğru olduğunu düşünüyorum herne kadar beni böyle ifade ediyor isenizde bu hatırlatma ve ifade tarzınızdaki gizli ve saklı gibi duran ifade etme özgürlüğüne gem vuruyor halbuki sn.mason bu tip eleştirisel sözlere çok daha fazla önem veriyor en ufak bir eleştiriye tehdit gibi kuralları hatırlatarak girmiyor sanırım birazda sizlerin bu konularda sn.masonu izlemeniz gerekir diye düşünüyorum.

Not:Ben bu forumda hiçbir masonu ve mason dostlarımı hedef almadım,karşımada almadım ,eleştirmek yada hoşuma gitmeyen bir şeyi söylemiş olmak öyle düşünmenizi gerektirmez,herşeye karşı çıkıyor veyahut düzenimize saldırıyor anlamı çıkarılabilecek bir durum yaratmakta hoş değil.Sadece genç bir üye kendini doğru yada yanlış bir şekilde ifade edip yorum yazmış ,masonluğun özü olan ve olduğu iddia edilen tolerans ve hoşgörünün gösterilmediğini gördüğüm için yazdım bende.

Sorarım ne yapaydım sussamıydım.

sevgi ile kalın
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo