Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Deniz Baykal istifa etti, kim genel başkan olmalı? İyi mi oldu kötü mü oldu?  (Okunma sayısı 6106 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 10, 2010, 03:01:51 ös
  • Uzman Uye

İstifasını izlemek için: http://video.haberturk.com/video/index/41586

CHP Lideri Deniz Baykal, kendisine ait olduğu iddia edilen uygunsuz görüntülerle ilgili basın toplantısı düzenledi.

Gazetecilerin karşısına çıkmadan önce partisinin MYK'sını toplayan Baykal'ın kurmaylarına istifa etmeyi düşündüğünü söyledi.

Ve Baykal istifa etti.

Gazetecilerin karşısına çıkan Deniz Baykal şöyle konuştu:

Günlerdir beklenen değerlendirmemi ve kararımı açıklıyorum. Bu bir kaset olayı değildir, bir komplodur. Komplo hukuk ve ahlak dışı bir tertiptir. Bir komplo yaparken bazen haneye tecavüz edersiniz. Gizli çekimlerle insanların en korunaksız görüntülerini kesip biçer, montaj yapar çarpıtırsınız. Dünyanın her yerinde bütüm dinlerin ahlak anlayışlarını insanoğlunun ahlak anlayışlarını yıkarsınız. İnsanların şerefleri onların umurlarında değil. Komployu gerçekleştirenler sapık oldukları, şantaj için düzenlemediler. Siyaset yapmak için düzenlediler.

Bir komplo imal edilmiştir. Taze, iki haftalık bir komplo. Bu komplonun hedefi bir kişi değil. CHP'nin neredeyse tek başına yürüttüğü sivil dikta rejimine karşı verdiği mücadeledir. Bu son iki hafta içinde düzenlenmiş ve piyasaya sürülmüştür. Komplo tezgahı malzeme ve çekimleriyle günceldir, tazedir. İktidar gücü ve olanakları seferber edilmeden icra edilebilmesi mümkün değildir. Bu kadar kaba bir komplo tezgahının iktidar zirvesinin bilgisi olmadan son iki haftada hazırlanıp piyasaya sürülmesi mümkün değil. Olay sonrası sözde iyi niyetli beyanlar, perde arkasındaki tezgahın suçluluğunu örtmeye yetmez. Bu iktidarın bilgisi ve onayı olmadan piyasaya sürülemez. Ayıplayanlar bizzat ayıbı işleyenlerdir.

ABD'den, Pensilvanya'dan aldığım üzüntü mesajlarının samimiyetine de inanıyorum. Çok ayıp ama diye başlayanlara da söyleyecek sözüm var. Ahlaksız ve hukuksuz komplolara itibar ederek bunları savunamazsınz. Komploculuğa hayat alanı açanlar çok ayıp, ama, diyenlerdir. Bu komplolara itibar edenlerin nereye kadar gidebileceklerini hep beraber göreceğiz.

Bu tablo karşısında ben de teslim olmayacağım. Kimsenin beni sorgulamasına izin vermeyeceğim. Eğer bunun bedeli varsa ve bu bedel CHP'den ayrılmaksa bu bedeli öderim. Benim istifa etmem kaçmak anlamına gelmez. Tam tersine meydan okumaktır. İstifa ediyorum: Bunun hedefi ben değilim, CHP'dir.

Kaynak: http://www.haberturk.com/gundem/haber/513981-baykal-istifa-etti

Mayıs 10, 2010, 04:56:09 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Kasetle başlayan büyük satranç

Duygularım bu işin komplo yönüne isyan ediyor.

Sekiz yıl önce gizli eller, bir odaya kamera yerleştiriyor, insanların en mahrem anlarını videoya çekiyor.

Sonra bu kaseti sekiz yıl boyunca saklıyor; belki şantaj için kullanıyor ve zamanının geldiğine karar vererek piyasaya sürüyor.

Bundan daha aşağılık bir siyasi mücadele şekli olamaz.

İkinci konu bu işi kimin yaptığı.

Mantığım bana bu işi AKP’nin ya da ona yakın çevrelerin yapmadığını söylüyor.

Çünkü seçim öncesinde değiliz.

Ayrıca Tayyip Erdoğan’ın bu yayına tepki göstererek sitelerden kaldırtması, Gül’ün üzüntülerini belirtmesi, RTÜK’ün ve yargının acele biçimde yayın yasağı getirmesi bunu açıkça ortaya koymakta.

Geriye kalıyor iki seçenek:

Ya CHP’ye yakın bazı çevreler sızdırdı bu kaseti
ya da CHP’de değişim isteyen bazı uluslararası güçler.

Çünkü önümüzde kurultay var.

Kasetin zamanlaması 14 ay sonraki seçimle değil, bu ay içindeki kurultayla ilgili.

Belki de Baykal’ı istifaya zorlayarak CHP’nin başına yeni bir kişiyi geçirme niyetinin başlangıç hamlesidir bu.

Böylece önümüzdeki seçimlerde CHP’yi iktidara getirme hesapları yapılıyor olabilir.

Uluslararası bazı çevreler de yapıyor olabilir bu hesabı.

Yani İran’la yakınlaşan ve İsrail’e kafa tutan Erdoğan’ı tasfiye edebilmek için önce Baykal’ı ortadan kaldırmaya yönelik bir satranç oyunun ilk hamleleri.

Uluslararası siyasetin bir satranç gibi yürütüldüğünden kimsenin kuşkusu yoktur herhalde. Bunlar ilk hamleler. Bakalım daha neler göreceğiz.

Siyasi analizler bir yana işin insani yönü çok ama çok çirkin.

Kişisel sorumlulukları ve işin ahlaki boyutu ne olursa olsun Baykal’a ve Baytok’a bir insan hakları ihlali uygulanmıştır.

Hem de en ağırından. 

kaynak: http://haber.gazetevatan.com/haberdetay.asp?detay=kasetle-baslayan-buyuk-satranc&tarih=09.05.2010&Newsid=304534&Categoryid=4&wid=5

Mayıs 11, 2010, 08:49:50 ös
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Baykal ın istifa etmesi ülke için iyi oldu.

Ama Baykal ın bu şekilde istifa etmesi, iyi olmadı,yakışmadı.

Keşke kurultayda veda etseydi.

Sonuçta bu ülkeye yıllarını vermiş bir siyasetçi.

Umarım partinin başına Kılıçdaroğlu geçmez. Sanıldığı gibi onun bu görevi kaldırabileceğini ve o hep var olan boşluğu doldurabileceğini zannetmiyorum.

CHP nin oyları artacaktır gibi gözüksede, oylar Sarıgüle de dönebilir.

Bu da solun oyunu iki eşit parçaya böler ki iki partide yüzde on iki-on üç civarında birşey alabilir.

Akp düşecektir, mhp belki biraz düşebilir, saadet ve btp biraz artacaktır. .

Tüm bunlardan bir koalisyon çıkar mı bilmiyorum ama, Akp yüzde 32 yle filan son dönemini de tek başına bitirebilir.
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Temmuz 08, 2010, 12:41:46 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

« Son Düzenleme: Temmuz 08, 2010, 12:46:06 ös Gönderen: Mozart »

Temmuz 08, 2010, 02:04:39 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Benim fikrimce Deniz Baykal patriot bir kişiliye sahiptir ve bunu hatta kendi partisinde kabullenmeyenler ona qaliba bir oyun oynadilar. Bence bu parti artik tükenmek yüzere.

Temmuz 11, 2010, 08:35:47 ös
Yanıtla #5
  • Aktif Uye

Sol'un oylarının bölünme riskini ortadan kaldırmak için
rica üzerine, sarıgül başlattığı hareketi bitirdi,
büyük bir hayal kırıklığıda yarattı bende.

kılıçdaroğlu, üzerindeki kukla görüntüsünü kaldırmalı,
bu yolda da adımlar atıyor, nasıl başa geçtiğini hepimiz
biliyoruz ancak unutkan milletiz, unuturuz. onun için
kılıçdaroğlu bu şekilde devam ederse, gerçek bir lider gibi
kabullenilebilir.

mhp ve bdp iki paralel parti, birinin oyları artarsa, diğerinin
oylarıda artar.

akp seçime az bir süre kala, bir 'van minüt' çakar, bir iki göz boyama
için değişikliklere gider, yüzde 32-38 arası oy alır.

Chp artık yüzde 21 lanetini üzerinden atarak 25-28 seviyelerine
çıkabilir.

Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .