Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: suç örtü liderinden mason olur mu  (Okunma sayısı 17896 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 26, 2010, 01:32:53 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Sayın arkadaşlar ben yakın zamanda 6136 ruhsatısz silah kanununa dair suç işledim.Halende mahkemem devam etmekte.Tahminen para cezasıyla mahkeme kapanacak.Şimdi benim geçmişte yaptığım hatalar olması demek ışığı arayamayacağım,iyi bir insan olamayacağım demek mi yani.Her insan hayatında hatalar yapabilir.Ben doğru öğretilerle belki düştüğüm hatalara tekrar düşmeyeceğim.Bunu ben istiyorum ve karşılığı yok mudur?

Temmuz 26, 2010, 11:24:33 ös
Yanıtla #21

futurum yaklaşık 1 yıldır bu foruma üyesin yakın zamanda böyle ciddi bir hataya düşmüşsün bu demek oluyorki aynı hata olmasa bile başka ciddi hatalara düşebilirsin, forum hariciler için  çok ciddi bilgiler içermekte bu durumda bence ışığı farklı yerlerde aramayı deneyebilirsin . ayrıca iyi bir insan olmanın tek yolu bu yol değildir bunuda hatırlatmak isterim.
saygılarımla...
"Bu sır ancak bilinir söylenemez."

Temmuz 28, 2010, 03:49:24 ös
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

Sayın bymokurai insanlar hatalara ya önlerine bakmadıkları için yada itildikleri için düşerler.Çok ön yargılı konuşmayınız.Hayatta insanın başına ne geleceğini kestirmesinin imkansız olduğunu sizde bilirsiniz.

Temmuz 28, 2010, 09:24:10 ös
Yanıtla #23
  • -M-
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Herkes kendi kaderini yazar Sn. futurum. "Hatasiz kul olmaz" ama hatalarimizdan ders alip baska hataya dusmemektir yapmamiz gereken. Sizi anliyorum. Kimse kimseyi hata yapmaya itemez bence eger insan o iradeye ve kontrole sahipse.

Sn. bymokurai, bence onyargili olmayiniz, kimin ne olucagini ne siz nede baskasi belirleyebilir. Hic ummadik bir hataya sizde dusebilirsiniz sadece sahsi dusuncem.

Sirius

-M-
İmza -M-

Temmuz 28, 2010, 10:06:11 ös
Yanıtla #24

Sn. sirius , Sn. futurum

önyargı değil sadece ihtimallerden bahsetmiştim sanırım tam açıklayamadım.

saygılarımla.
"Bu sır ancak bilinir söylenemez."

Temmuz 30, 2010, 11:46:15 öö
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Herkes kendi kaderini yazar Sn. futurum. "Hatasiz kul olmaz" ama hatalarimizdan ders alip baska hataya dusmemektir yapmamiz gereken. Sizi anliyorum. Kimse kimseyi hata yapmaya itemez bence eger insan o iradeye ve kontrole sahipse.

Sn. Sirius  İnsanlar inandıkları şeyler uğruna çok büyük hatalar yapabiliyor malesef.

Eylül 01, 2010, 12:47:19 öö
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

Iyi Guzel Soylemissinizde,dikkatimi ceken bisey var Mason olan bir sahs hic katil olmadimi ?hic kimsenin canini yakmadimi ?
ama lutfen samimi kalpten soyleyin hic olmadimi ...?

Eylül 01, 2010, 07:54:48 öö
Yanıtla #27
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin genau,

Elbette olmustur, vardir. Ancak katil oldugu bilinen bir kisi Masonluguna devam edemez.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Eylül 01, 2010, 12:39:55 ös
Yanıtla #28
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın MASON izin verirse bir ekleme de ben yapayım.

Masonlar arasından aslında yapmamaları gereken şeyleri yapan çok kişi çıkmıştır.  Bunlar arasında gerek hukuk gerek ahlâk bakımından büyük suç işlemiş olanlar da vardır. Bu suçlardan kimisi bir ön yargı uyarınca suçtur; örneğin bir mason ülkesindeki iktidarı devirmeye girişir; bu girişim o iktidar yandaşlarına göre suç ama diğirlerine göre bir yurtseverlik örneğidir.

Dikkat ederseniz bunları yapmış olanlar masonlardır. Masonluğun ne olduğunu, bir masonun ne gibi niteliklerle bezenmesi gerektiğini anlayamamış, kavrayamamış ya da içine sindirememiş, benimseyememiş, Masonluğun ışığından yararlanarak gerçek aydınlanmaya doğru yürümeyi becerememiş olanlar.

Bu gibi kişiler ne yazık ki Masonluğun adını kötüye çıkarmışlardır.

Oysa bilinmesi gereken şudur: MASONULK AYRI MASONLAR AYRIDIR. HİÇBİR MASONUN TUTUM VE DAVNRANIŞLARI, YAPIP ETMLELERİ GEREK DİĞER MASONLAR GEREKSE GENELDE MASONLUK İÇİN BAĞLAYICI DEĞİLDİR. BİRKAÇ MASONUN YAPTIKLARINA BAKILARAK (BUNLAÜR İYİ VE GÜZEL ŞEYLER OLSA BİLE)  MASONLUĞUN TÜMÜ ÜZERİNDE BİR YARGIYA VARILAMAZ.

Anca ne yazık ki öyle yapılmaktadır. Bu nedenle de masonlar aralarına alacakları kişiler bakımından giderek daha seçmeci davranmak  zorunda kalmaktadır ama elekten geçmemesi gerekmekle birlikte geçmeyi becerenler hep olmaktadır.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Eylül 01, 2010, 09:06:19 ös
Yanıtla #29
  • Ziyaretçi

Cevapladiginiz icin tesekkur ederim sayin Mason,,