Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Muhhammed’in Kelamı  (Okunma sayısı 28688 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 18, 2011, 04:29:46 ös
Yanıtla #30
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Agnusdei, insanların geneline yakını sahtekar ve kan emicidir. İnsan faktörünü ele almadan insanların inandıkları kavramları insanların zaaflarını ispat göstererek karalamak bence hatalı duruyor. Hangi izm veya cemaat insanları hümanistleştirebiliyorsa az da olsa saygı duymak gerekiyor. Bu yaklaşımla saf temizlikte bir grup cemaat veya fikir felsefesi gösteremezsiniz. Temelinde dünya malından ve beşerde kalmış insanlardan kaçmak olan felsefeler bile günümüzde bir para kazanma ve insanları sömürme kaynağı olarak kullanılıyor. Ki insanları bir arada tutma çabası olan dini inançların sosyal yapı taşları da sömürgeciler tarafından kullanılması kadar doğal bir netice olamaz. Aynı şekilde ateist ve deist yaklaşım da siyasi güç ellerinde olunca farklı şeyler yapmamışlardır ve yapmayacaklarına kimse garanti veremez.

Bu noktadan sonra size ve kendime tavsiyem bu konularda farklı görüşten insanların araştırmalarını ve fikirlerini okuyup bir terazi yaratarak olaya bakmaya çalışmaktır. Yani ortaya attığınız iddiaları ispatlayabilecek kaynaklar ve bilimsel dozda yazılar paylaşırsanız daha verimli ve faydalı bir söyleşi yapma şansını yakalamış oluruz diye düşünüyorum.

Örneğin Yahudilerin yazdığını iddia ettiğiniz Kuran'da Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin diye bir ayet niye yazsın Yahudiler?.

Saygılarımla.

Mâide(*) Sûresinin 82 . Ayetinde
(Ey Muhammed!) İman edenlere düşmanlık etmede insanların en şiddetlisinin kesinlikle Yahudiler ile Allah’a ortak koşanlar olduğunu görürsün. Yine onların iman edenlere sevgi bakımından en yakınının da “Biz hıristiyanlarız” diyenler olduğunu mutlaka görürsün. Çünkü onların içinde keşişler ve rahipler vardır. Onlar büyüklük de taslamazlar.

Yahudi düşmanlığı, bizzat yahudiler tarafından organize ediliyor. bunu bilmemek için deli olmak lazım! peki ya bu ayette hıristiyanlar için yazılanlara ne demeli S.n Masor?
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Kasım 18, 2011, 04:37:37 ös
Yanıtla #31
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

"Kuran ve peygamberler insana inmiştir, fakat maddi ve manevi açıdan kamil insana inmiştir"

Sahtekar adi yaratıklarda bu gibi laflar kullanarak insanların kanını emsinler öylemi S.n Masor? Yalanlarda dolanlarla her gün bir kaç yüz milyon insanı putperestlerin Mabedine secde ettirsinler, her yıl On Bin TL karşılığında milyonlarca insanı oraya toplayıp rantlar elde etsinler,bu paralarla da haremler kurup içinde grup münasebetler yapsınlar... Onlar aşağılıkların en aşağılığıdır! iğrenç oyunlarla dalaverelerle insanları taş parçalarına secde ettiren zihniyet hayvanlardan bile daha aşağı bir yapıdadır...

Kuran, araplar ve yahudilerin insanlığı denetim altında tutmak için çıkardıkları el yazması bir kitaptır. Bukadar basit!!!

Hayır! Bu kadar basit değildir agnusdei. Bu kadar basit olmamalıdır... Belki başka bir forum ve başka bir ortamda evet, ama burada değil.

Söylediğiniz yanlıştır demiyorum... Kimbilir belki de yanlıştır. "Fakat ben dedim oldu" şeklinde bir yaklaşım bu forumda olmaz. Olmamalı.

Şu basit dediğiniz savınızı bilimsel verilerle ve akılla desteklemediğiniz sürece bunlar sizin şahsi görüşleriniz olmaktan öteye gidemez.

Eğer tersi mümkünse de size inanmamak ahmaklık olur.

Buyrun. Çok bilgisiz olduğum bu konuda bizi aydınlatmanızı bekliyorum.

En içten sevgi ve saygılarımla.

Ben Kuran herkesin net bir şekilde anladığı bir dilden yazılsın ve tüm dillere çevrilsin diyorum sayın enelsir! ondan sonra ak ile kara belli olur... kuranın neresinde hata yakalıyorsak, birileri çıkıp "efendim işte tefsir meal hatasıdır" diyor! ozaman islam otoritesi çıkıp hatasız ve tüm mealcilerle tefsircilerin kabul ettiği bir kuran çevirisi yapsınlar da ilim çakıştıralım bakalım kim kazanacak... neden yapmıyorlar, neden yapamıyorlar? Bir Milyardan fazla insanı hangi kurana göre inandırıyorlar bunlar?

Yanlış olan yanlıştır, Abrahamın kabe'sine secde edenlerin gönlü olsun diye sesimizi kesmeye devam edersek daha neler olacak tahmin bile edemiyorum...
« Son Düzenleme: Kasım 18, 2011, 04:47:10 ös Gönderen: agnusdei »

Kasım 18, 2011, 04:53:17 ös
Yanıtla #32
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Agnusdei
Alıntı
Müslümanlar daha ilk Ayetlerin hangileri olduğu konusunda ortak bir mutabakata varamadılar! Fatiha mı? İkra mı?
Dahası, Fatiha suresini her gün defalarca okuduğu halde Ayet olmadığını anlayamayacak kadar kör olan yüz Milyon’larca insan var...

Şimdi herkes bir açıp okusun bu fatiha suresini bakalım neresi Allah tarafından indirilen Vahiy’e benziyor!

Kuran yazarları yanlışlıkla dua yazmasınlar, Ayet diye(!) ?

O kitabı bir Allahın yazdırmadığı da son derece açıktır S.n Neuman…

Okursanız anlarsınız..!

Saygılarımla.

olarak belirtmiş. Sayın Agnusdei yanlış bilgiler üzerinde hareket ediyorsunuz.
Tartışma konusu yapılan kurandaki surelerin sıralarıdır.İlk vahiy kesin ve bellidir.
Yukarıda belirtildiği gibi
"Yaratan Rabb'inin adıyla oku .O, insanı ‘alak'tan (aşılanmış yumurtadan) yarattı. Oku, kalemle (yazmayı) öğreten, insana bilmediğini belleten Rabb'in sonsuz kerem sahibidir." (Alak Sûresi, 1-5) olmuştur.

Fatiha Suresinin ayetlerini anlamak için gerçekten felsefi ve bilimsel olarak derinleşmek gerekir.Fatiha suresi çok önemli bir suredir.
Sizinde o ayetlerin üzerinde düşünmeniz dileğimle .Düşünme denilince bir okuyup kendinizce mantıksız gelip "olmaz öyle şey" denilip kestirip atmaktan bahsetmiyorum.Aylarca boş vakitlerinizde düşününüz.Düşüncelerinizi bir kağıda yazın ve nedensel olarak kendi düşüncelerinizi sorgulayın Fatiha suresi hakkında.

Hepimizin doğruya yaşamımızla yaklaşması arzusuyla;

Hayırlı günler dinlerim.

Saygılarımla

Fatiha, sure değil efendim! Dua'dır... Müslümanlar okumuyorlar diyoruz kızıyorsunuz. Buyurun okuyun siz karar verin bakalım.
Fatiha suresi(duası)

1:بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

Bismillâhir rahmânir rahîm.

Rahmân ve rahîm olan Allah'ın ismi ile.

2:الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ

El hamdu lillâhi rabbil âlemîn (âlemîne).

Hamd, âlemlerin Rabbi olan Allah'adır.

3:الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ

Er rahmânir rahîm(rahîmi).

Rahmân'dır, Rahîm'dir.

4:مَلِكِ يَوْمِ الدِّينِ

Mâliki yevmid dîn(dîne).

Dîn gününün mâlikidir.

5:إِيَّاكَ نَعْبُدُ وإِيَّاكَ نَسْتَعِينُ

İyyâke na’budu ve iyyâke nestaîn(nestaînu).

Allah'ım! Yalnız Sana kul oluruz ve yalnız Senden İSTİANE (mürşidimizi) isteriz.

6:اهدِنَا الصِّرَاطَ المُستَقِيمَ

İhdinas sırâtel mustakîm(mustakîme).

Bu istiane'n ile bizi, sırati mustakim'e hidayet et (ulaştır).

7:صِرَاطَ الَّذِينَ أَنعَمتَ عَلَيهِمْ غَيرِ المَغضُوبِ عَلَيهِمْ وَلاَ الضَّالِّينَ

Sırâtallezîne en’amte aleyhim gayril magdûbi aleyhim ve lâd dâllîn(dâllîne).

O yol (SIRATI MUSTAKÎM) ki; üzerlerine nimet verdiklerinin yoludur. Üzerlerine gadap duyulmuşların ve dalâlette kalmışların yolu değil.

Kasım 18, 2011, 05:03:16 ös
Yanıtla #33
  • Ziyaretçi

Sayın Agnusdei sizin dediğiniz bir ortam yaratılması imkansıza yakındır. Yani örnek veriyorum şimdi Mehdi ortaya çıkmış olsa adamı sahte mehdiler öldürürler. Yada Hz.İsa ortaya çıkmış olsa onu hristiyanlar öldürür. Çünkü bir düzen var hayatta bu düzeni bozmak isteyeni yok ederler. Örneğin kansere çare bulabilecek bir ilaç ortaya konamıyor bunun nedeni kanser ilacından trilyonlar kazanan ilaç firmalarının engellemeleri olabilir gibi bir durum.

Dikkat edilirse sadece Hz.İsa değil  Hz.Muhammed de zehirlenerek öldürüldü, sonrasında gelen 4 halife de öldürüldüler. Hatta Hz.Muhammed'e gönülden bağlı insanlar tespit edilip katledildiler vs. Neticede günümüze kadar saf ve katıksız dini bilgi gelebilmesi de çok zor oldu. Ki ne kadar saf ve katıksız olduğu ciddi tartışmalara ve mezheplerin oluşmasına neden olmuş bir durum.

Ben iyi insanın çok az olduğuna inanıyorum. Bu nedenle savaşlar bitmiyor, ilaç firmaları ilaç satabilmek için yapay virüsler yaratıyor vb. Tabi ki dünyada yapay bir saygı sevgi görüntüsü verilmeye çalışılsa da içten bir sevgi ve saygı kavramı yaşamıyor. Biraz da askerde sinir sisteminizi tahrip ettikleri için tüm sülalesini zihninizden geçirdiğiniz bir adama selam durup emredersiniz demek mecburiyeti gibi bir durum yani şu dünyada yaşamak.

Mesela şu an tartıştığımız kavramlar gibi durumlar da insanların öğrenmekten ziyade bir hedef yaratıp o hedefi yok etme çabası olarak kendini gösteriyor. Yani işin içinde bilimsel bir iyi niyet görmekte zorlanıyorum. İnanan ve inanmayan insanları bir birine düşürmek için kurulan bir tezgah gibi..  Neticede bu tip fikir tartışmalarında insanlar inancını değiştirmiyorlar.

Saygılarımla.

Kasım 18, 2011, 05:10:21 ös
Yanıtla #34
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Agnusdei sizin dediğiniz bir ortam yaratılması imkansıza yakındır. Yani örnek veriyorum şimdi Mehdi ortaya çıkmış olsa adamı sahte mehdiler öldürürler. Yada Hz.İsa ortaya çıkmış olsa onu hristiyanlar öldürür. Çünkü bir düzen var hayatta bu düzeni bozmak isteyeni yok ederler. Örneğin kansere çare bulabilecek bir ilaç ortaya konamıyor bunun nedeni kanser ilacından trilyonlar kazanan ilaç firmalarının engellemeleri olabilir gibi bir durum.

Dikkat edilirse sadece Hz.İsa değil  Hz.Muhammed de zehirlenerek öldürüldü, sonrasında gelen 4 halife de öldürüldüler. Hatta Hz.Muhammed'e gönülden bağlı insanlar tespit edilip katledildiler vs. Neticede günümüze kadar saf ve katıksız dini bilgi gelebilmesi de çok zor oldu. Ki ne kadar saf ve katıksız olduğu ciddi tartışmalara ve mezheplerin oluşmasına neden olmuş bir durum.

Ben iyi insanın çok az olduğuna inanıyorum. Bu nedenle savaşlar bitmiyor, ilaç firmaları ilaç satabilmek için yapay virüsler yaratıyor vb. Tabi ki dünyada yapay bir saygı sevgi görüntüsü verilmeye çalışılsa da içten bir sevgi ve saygı kavramı yaşamıyor. Biraz da askerde sinir sisteminizi tahrip ettikleri için tüm sülalesini zihninizden geçirdiğiniz bir adama selam durup emredersiniz demek mecburiyeti gibi bir durum yani şu dünyada yaşamak.

Mesela şu an tartıştığımız kavramlar gibi durumlar da insanların öğrenmekten ziyade bir hedef yaratıp o hedefi yok etme çabası olarak kendini gösteriyor. Yani işin içinde bilimsel bir iyi niyet görmekte zorlanıyorum. İnanan ve inanmayan insanları bir birine düşürmek için kurulan bir tezgah gibi..  Neticede bu tip fikir tartışmalarında insanlar inancını değiştirmiyorlar.

Saygılarımla.

Yani Dinlerin, ta... en başından beri Rantçıların tekelinde işlediğini kabul ediyorsunuz öylemi S.n Masor?
« Son Düzenleme: Kasım 18, 2011, 05:13:38 ös Gönderen: agnusdei »

Kasım 18, 2011, 05:14:48 ös
Yanıtla #35
  • Ziyaretçi

Sadece dinler değil her şey rantçıların elindedir. Deist felsefeler bu tarz rantları keşfederek dinlerden uzaklaşmayı tercih ediyorlar ben buna saygı duyanlardanım. Fakat rant her şeyde var uzaklaşmak çözümse  kafamıza sıkalım gitsin o halde

Saygılarımla.

Kasım 18, 2011, 05:19:27 ös
Yanıtla #36
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sadece dinler değil her şey rantçıların elindedir. Deist felsefeler bu tarz rantları keşfederek dinlerden uzaklaşmayı tercih ediyorlar ben buna saygı duyanlardanım. Fakat rant her şeyde var uzaklaşmak çözümse  kafamıza sıkalım gitsin o halde

Saygılarımla.

Çok tşk S.n Masor. çok güzel bir sohbetti.

14 Asırdır insanlığı yalanlarla dolanlarla kandıran zihniyete Lanetler olsun...

Saygılarımla.

Kasım 18, 2011, 09:08:19 ös
Yanıtla #37
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Alıntı
Fatiha, sure değil efendim! Dua'dır... Müslümanlar okumuyorlar diyoruz kızıyorsunuz. Buyurun okuyun siz karar verin bakalım.

Sayın agnusdei doğru söylemiş ;bu konularda tartışmak için bilgi gerektirir.Bize söylerse eğer dua ile sure farkını ,ayrıca bu belirtilen fark tanımlamasıyla  fatiha suresinin bir sure olmadığının kanıtlarını sunarsa memnun olurum.

Ama ben bildiklerimi ve düşüncelerimi burada paylaşayım.

Dua : "Allahım; fikirlerimiz ,bilgilerimiz ve düşüncelerimiz olsun.Bizi bakmak istemeyen gözlerimizin değersizleştirdiği yaşamlardan eyleme, gözlerimizin şerrinden sana sığırız.İyiliğin ve doğrunun kararlılığını kötünün ve yanlışın yol göstericiliğini bizden esirgeme.Bizler ancak sana döneriz. "

Bu benim sözüm.Örnek olarak yazdım.Belki içeriği biraz garip gelebilir.

Diğer yandan Fatiha Suresi de bir duadır.Ama benim yazdığım bir sure değildir.

Dua Allaha söylenen kelamlardır.Ancak sure ayetler içeren yani Allahın sözleridir.Ayrıca sureler dua olabilir ama her dua sure olmayabilir.

Bilmekten okumaktan bahsediyoruz.Karşınızdakileri bilmemekle itham ediyorsunuz. Buyrun size bilgi.

"Mekke döneminde inmiştir. Yedi âyettir. Kur’an-ı Kerim’in ilk sûresi olduğu için “başlangıç”
anlamına “Fâtiha” adını almıştır. Sûrenin ayrıca, “Ümmü’l-Kitab” (Kitab’ın özü) “es-Seb’ul-
Mesânî” (Tekrarlanan yedi âyet)1, “el-Esâs”, “el-Vâfiye”, “el-Kâfiye”, “el-Kenz”, “eş-Şifâ”, “eşŞükr”
ve “es-Salât"2 gibi başka adları da vardır.
Kur’an’ın içerdiği esaslar öz olarak Fâtiha’da vardır. Zira övgü ve yüceltilmeye lâyık bir tek
Allah’ın varlığı, onun hâkimiyeti, tek mabut oluşu, kulluğun ancak O’na yapılıp O’ndan yardım
isteneceği, bu sûrede özlü bir şekilde ifade edilir.
Fâtiha sûresi, aynı zamanda baştan başa eşsiz güzellikte bir dua, bir yakarıştır."

Kaynak :http://www.diyanet.gov.tr/kuran/Kuran_Meali/KURAN.pdf

Lütfen bir tez ileri sürerken nedenini belirtiniz.Sizden beklenen kişilerin eylemlerini ifşa etmeniz,övgüler yada yergiler dizmeniz değil önesürdüğünüz tezi ispatlamanızdır.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Kasım 18, 2011, 09:11:44 ös Gönderen: neumann »

Kasım 19, 2011, 01:05:21 öö
Yanıtla #38
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Alıntı

Sayın agnusdei doğru söylemiş ;bu konularda tartışmak için bilgi gerektirir.Bize söylerse eğer dua ile sure farkını ,ayrıca bu belirtilen fark tanımlamasıyla  fatiha suresinin bir sure olmadığının kanıtlarını sunarsa memnun olurum.

Ama ben bildiklerimi ve düşüncelerimi burada paylaşayım.

Dua : "Allahım; fikirlerimiz ,bilgilerimiz ve düşüncelerimiz olsun.Bizi bakmak istemeyen gözlerimizin değersizleştirdiği yaşamlardan eyleme, gözlerimizin şerrinden sana sığırız.İyiliğin ve doğrunun kararlılığını kötünün ve yanlışın yol göstericiliğini bizden esirgeme.Bizler ancak sana döneriz. "

Bu benim sözüm.Örnek olarak yazdım.Belki içeriği biraz garip gelebilir.

Diğer yandan Fatiha Suresi de bir duadır.Ama benim yazdığım bir sure değildir.

Dua Allaha söylenen kelamlardır.Ancak sure ayetler içeren yani Allahın sözleridir.Ayrıca sureler dua olabilir ama her dua sure olmayabilir.

Bilmekten okumaktan bahsediyoruz.Karşınızdakileri bilmemekle itham ediyorsunuz. Buyrun size bilgi.

"Mekke döneminde inmiştir. Yedi âyettir. Kur’an-ı Kerim’in ilk sûresi olduğu için “başlangıç”
anlamına “Fâtiha” adını almıştır. Sûrenin ayrıca, “Ümmü’l-Kitab” (Kitab’ın özü) “es-Seb’ul-
Mesânî” (Tekrarlanan yedi âyet)1, “el-Esâs”, “el-Vâfiye”, “el-Kâfiye”, “el-Kenz”, “eş-Şifâ”, “eşŞükr”
Kur’an’ın içerdiği esaslar öz olarak Fâtiha’da vardır. Zira övgü ve yüceltilmeye lâyık bir tek
Allah’ın varlığı, onun hâkimiyeti, tek mabut oluşu, kulluğun ancak O’na yapılıp O’ndan yardım
Fâtiha sûresi, aynı zamanda baştan başa eşsiz güzellikte bir dua, bir yakarıştır."

Kaynak :http://www.diyanet.gov.tr/kuran/Kuran_Meali/KURAN.pdf

Lütfen bir tez ileri sürerken nedenini belirtiniz.Sizden beklenen kişilerin eylemlerini ifşa etmeniz,övgüler yada yergiler dizmeniz değil önesürdüğünüz tezi ispatlamanızdır.

Saygılarımla

“Dua Allaha söylenen kelamlardır.Ancak sure ayetler içeren yani Allahın sözleridir.Ayrıca sureler dua olabilir ama her dua sure olmayabilir.”

S.n Neuman,Sure: belirli ayetlerin bir araya ilişkilendirilmiş halidir. Ayet: Cebrail tarafından X Elçiye Allah,Tanrı, Rab tarafından gönderilmiş mektuptur talimattır. Dua, kul tarafından yaratıcısına yakarışıdır. Serzenişidir. Bundan yola çıkarak, ne dua ayet olabilir, ne de ayet dua..!

“Bilmekten okumaktan bahsediyoruz.Karşınızdakileri bilmemekle itham ediyorsunuz. Buyrun size bilgi.

Sayın Neuman!!! :) Konunun başında ilk vahyin(ilk ayet, ilk surenin bir parçası) İkra(oku) olduğunu söylüyorsunuz, şimdide ilk vahyin Fatiha(başlangıç) olduğunu söylüyorsunuz!? Size tavsiyem, bu konuyu kapatın Hocam…

“Lütfen bir tez ileri sürerken nedenini belirtiniz.Sizden beklenen kişilerin eylemlerini ifşa etmeniz,övgüler yada yergiler dizmeniz değil önesürdüğünüz tezi ispatlamanızdır.”

S.n Neuman,ben TEZ falan öne sürmüyorum, sadece açtığınız konuda bilgi sahibi olmadığınızı belirtmeye çalışıyorum.

Saygılarımla.

« Son Düzenleme: Kasım 19, 2011, 01:09:59 öö Gönderen: agnusdei »

Kasım 19, 2011, 01:20:36 öö
Yanıtla #39
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Bu kelamların tek bir tane faydası var mı? Yani islamiyet neyi getirmiştir ki dünyaya?
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.