Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar.org Yonetim, Teknik Ekip ve Basvuru Hakkinda Bilgiler  (Okunma sayısı 24965 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 21, 2011, 06:15:06 ös
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayın Üyeler,

Masonlar.org Yonetim yapılanmasi ve görevlerin dağılımı asagidaki gibidir:

1.   Masonlar.org Yönetim Üst Kurulu

Bu Kurul, sitede bulunan bütün Masonlar`dan oluşacaktır. (Admin, Skoç Riti Mason, Shriner Mason, Mavi Loca Masonları). Bu Kurul üyeleri içerisinde kimi Masonların moderasyon yetkileri bulunmaktadır. Bu kurul, Site yönetimindeki en üst düzey gruptur.

2.   Forum ve Üye Yönetim Kurulu

Bu kurul, moderasyon yetkisine sahip Mason ve Harici, secilerek yetkilendirilmis (Global Moderatörler ve Deneme Moderatörlerinden) kisilerden oluşacaktır. Kurulun görevi, site içerisindeki paylaşımları denetlemek, sitedeki moderasyon görevlerini yerine getirmektir. Bu kurulda Harici üyelerde görev alabilirler.

Forum ve Uye Yönetiminde görev almak isteyen üyelerimiz Moderatör Olmak İsteyen Üyelerin Dikkatine Adresindeki ilgili duyurudan daha ayrıntılı bilgi edinebilirler.

3.   Hukuk Danışmanlari Kurulu

Bu kurul, site yönetimi tarafından hukuki mevzularda görüşlerine başvurulmak üzere görev yapan kişilerden oluşacaktır. Bu kurul üyesi olmak için, yetkin bir hukuki bilgi birikimine sahip olmak gereklidir. Hukuki Danışmanlar Kurulunun üyeleri şu an için Anatolic, amerbach ve skullG  olmakla birlikte, başta internet hukuku, ceza hukuku, Fikir ve Sanat Eserleri Hukuku, Borçlar Hukuku, Anayasa Hukuku konularında çalışan hukukçu üyelerimiz olmak üzere tüm hukukçu üyelerimiz Kurul Üyeliği için başvuruda bulunabilirler.

Bu Kurulda görev almak isteyen üyelerimiz, e-mail konusuna Hukuk Danışmanlığı Kurulu Başvurusu yazarak, kısa özgeçmişlerini, mezun oldukları ve/veya halen okudukları Hukuk Fakültelerini, mezuniyet yıllarını, mezuniyet not ortalamasını, lisansüstü eğitim yapanlar bunlara ek olarak, yüksek lisans (ve varsa doktora) mezuniyetini aldıkları Üniversite, yıl ve not ortalaması ile tez ve seminer konuları, varsa yayımlanmış çalışmalarını, en hızlı ve rahat şekilde ulaşılabilecek telefon numaralarını bildirir bir ileti ile [email protected] e-mail adresine başvuruda bulunabilirler.

4.   Masonlar.org Teknik Ekibi
Bu grup alt ekiplere ayrılmıştır. Bu ekipler:

a.   Çeviri Grubu : Bu grup üyesi olmak için aranan temel şart en az bir dilde yetkin bir çeviri yapabilecek kadar yabancı dil bilmektir. Bir kişi birden fazla dilde görev alabilir. Forum içerisinde açılan ve Yönetim tarafından diğer dillere çevrilmesi istenen konuların ve site genelinde gereksinim duyulacak çeviri işlemleri bu grup üyeleri tarafından gerçekleştirilecektir.

b.   Grafik ve Fotograf Uzmanları Grubu: Bu grup üyeliği için grafik ve resim/fotograf ile ilgilenme ve bunlarla ilgili programları yetkin bir biçimde kullanabilmesi gereklidir. Yönetim tarafından talep edildiğinde grafik, resim yapabilecek ve düzenleyebilecek üyelerimiz bu grup üyeliği için başvuruda bulunabilir.

c.   Türkçe Redaksiyon Grubu: Bu grubun temel görevi, site içerisindeki paylaşımların Türkçe yazım kurallarına uygunluğunu denetlemek ve iletilerde gerektiğinde Türk Diline uygunluğu sağlamak için gerekli düzeltmeleri yapmaktır.

d.   Dış Bağlantı Sorumluları Grubu: Facebook, twitter, linked-in, wikipedia (Türkçe yada İngilizce) gibi ortamlarda uzman yada kısa surede uzman olabileceğini düşünen, yeterli zamanı harcayarak sitemizi o ortamlarda temsil ederek doğru yönetimi sağlayabilecek üyelerden oluşacaktır. Bu grubun birinci derece yöneticisi sn. dogudan�dır. Sosyal paylaşım sitelerinde Sitemizin temsili için vakit ayırabilecek üyelerimiz bu gruba başvuruda bulunabilirler.

e.   Kod Uzmanları Grubu: Flash, html, cssi asp ve php konuları başta olmak üzere  programlama dillerinin en az biri hakkında uzman düzeyinde bilgi sahibi olunması gereklidir.  Grubun görevi, yönetime önerilerde bulunarak, yönetimin kendilerine vereceği düzenlemeleri yapacaklardır. Kendileri zaman zaman kod yazacak, gerektiğinde yazılan kodlardaki hataları bularak gerekli değişiklikleri yapacaklardır. Özellikle bu gruba herhangi merkezi erişim yetkisi verilmeyecektir. Bu gruba dahil olanlar sitenin herhangi bir kaynak dosyasına erişemeyecek, ftp, plesk vb. ortamlara giriş izinleri söz konusu olmayacaktır. Yardımları, onlara sunulan ve gönderilen dosyalar üzerinde olacaktır.

Site Teknik Ekibi içinde yer almak isteyen üyelerimiz, e-mail konusuna başvurmak istedikleri grubu belirterek (örn. Dış Bağlantı Sorumluluğu Başvurusu, Redaksiyon Grubu Başvurusu gibi) kısa özgeçmişleri, başvurdukları gruba ilişkin olarak bilgilerini (örn. yabancı dil bilgisi veya kullanabildikleri grafik ve resim programları), mesleklerini, yaptıkları işi, iletişim bilgilerini içerir bir e-maili [email protected] e-mail adresine göndererek başvuruda bulunabilirler.

TÜM GRUPLARLA İLGİLİ GENEL BİLGİLER

Site Yönetim ve Teknik Ekibi gönüllülük esasına göre teşekkül eder. Gönüllülük esasına göre aslında bir ödev yüklenmesi olduğundan ötürü, bu görevler karşılığında herhangi bir maddi ve/veya manevi getiri, kazanç, karşılık beklentisi olmamalıdır.

Hiçbir gruba gerekmedikçe yetki ve bilgi verilmeyecektir. Kişilere ve/veya gruplara tanınan yetkiler hiç bir bildirimde bulunulmaksızın ve herhangi bir neden gösterilmeksizin gerek görüldüğünde Yönetim tarafından geri alınabilir.

Kişiler birden fazla grubun üyesi olabilirler.

Masonlar.org Yonetim Yapilanmasi hakkinda detaylar ve semalar icin bu adrese bakabilirsiniz.
« Son Düzenleme: Mart 10, 2011, 10:01:52 öö Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ocak 22, 2011, 10:35:46 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Sayın MASON;

Konu ile ilgili, 4.maddenin (c) bendi olan, Türkçe Redaksiyon Grubunun açıklaması: "Bu grubun temel görevi, site içerisindeki paylaşımların Türkçe yazım kurallarına uygunluğunu denetlemek ve iletilerde gerektiğinde Türk Diline uygunluğu sağlamak için gerekli düzeltmeleri yapmaktır." şeklinde yapılmış. Buradaki denetim ve Türk Diline uygunluğu sağlamak için gerekli düzeltmeleri sağlamak ifadesi ile tüm üyelerin iletilerinde yazmış oldukları tüm kelimeler ve/veya cümleler mi, yoksa sadece konu başlıkları ve forum içerisindeki genel kabul edilecek temel unsurlar mı anlatılmaya çalışılmıştır tam olarak anlayamadım, uygun olduğunuzda açılayabilir misiniz lütfen.

Saygılarımla,

Ocak 23, 2011, 09:09:41 öö
Yanıtla #2
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Sayin Lethe,

Bu grupa basvurarak secilmis olan kisiler yazilmis olan cumlenin/basligin/icerigin yapisini ve anlamini bozmadan duzenlemelidirler. Kendilerine verilecek kismi yetkiler ile uygun gordukleri mesajlari uyenin kim oldugunu (sahsim dahi olsa) onemsemeden duzenleyebilirler yada duzenlenmesini diger yoneticilere onerebilirler.
Bu hususta herhangi bir mesaj/konu/uye/baslik farketmeyecektir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ocak 23, 2011, 02:00:46 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Sayın MASON,

Cevabınız için teşekkür ederim. Sanırım, "Masonlar.org Yönetim ve Teknik Ekip Yapılanması" teklifiniz baki değildir ? Belirli bir zaman dilimi içerisinde başvuruların alınması ve görev dağılımlarının yapılması gerekmekte midir yoksa üyelerin muhtelif zamanlarda başvuruları da kabul edilecek midir merak içerisindeyim. Bu unsur, sanırım herhangi bir üyenin, kendisini şuan için olmasa dahi daha sonra bir konuda hazır hissetmesi açısından önem arz etmektedir.

Saygılarımla

Ocak 24, 2011, 02:47:52 öö
Yanıtla #4
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Sayin Lethe,

Basvurular kabul edilmeye devam edecektir. Basvuruda bulunmak icin belirli bir sure zarfi soz konusu degildir. Ne kadar gec basvurulursa kabulde o kadar zorlasacaktir. Cunku konu ile yeteri kadar ilgilenen kisiler mevcutsa yeni basvurular arsivlenecek ve gerekene kadar degerlendirilmeyecektir.

Saygilarimla

Ocak 24, 2011, 07:50:53 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Sayın MASON,

Teşekkür ederim.

Saygılarımla

Ocak 24, 2011, 08:18:16 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

2.   Forum ve Üye Yönetim Kurulu

Bu kurul, moderasyon yetkisine sahip Masonlardan ve forum yönetimindeki Harici üyelerden (Global Moderatörler ve Deneme Moderatörleri) oluşacaktır. Kurulun görevi, site içerisindeki paylaşımları denetlemek, sitedeki moderasyon görevlerini yerine getirmektir. Bu kurulda Harici üyelerde görev alabilirler.

Syn Mason

Başvuru yapmak için özel bir konu başlığı varmı. Yoksa burda başvuruda bulunabilirmiyim...

Ocak 24, 2011, 10:46:19 ös
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

Başvuru hakkında bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

"MODERATÖR OLMAK İSTEYEN ÜYELERİN DİKKATİNE"

Saygılarımla,

Ocak 24, 2011, 11:04:07 ös
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn.Dogudan,vermıs lınkı moderator adaylarına sımdıden basarılar dılıyorum.:)
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Ocak 25, 2011, 10:42:43 öö
Yanıtla #9
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Dogudan

Dikkatiniz için teşekkür ederim...