Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Okullarda seçmeli ders olarak kürtçe,lazca,çerkezce konulsun mu?

Evet konulsun daha iyi olur
Hayır konulmasın
Şu anda kararsızım

Gönderen Konu: Okullarda seçmeli ders olarak kürtçe,lazca,çerkezce konulsun mu?  (Okunma sayısı 18115 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 03, 2013, 04:41:54 ös
Yanıtla #50
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Alşaha'a sonuna kadar katılıyorum

Bu ülkenin etnisitesi lozan barış antlaşmasında çerçevesi çizilmiştir belirlenmiştir,o antlaşmaya istinaden kim etnik belli yai.Kürtler burada belki ortak mevcut kimliğimiz olan müslümanlıktan ötürü  bu ülkenin asli unsuru olarak kabul edilmiştir böyle düşünüyorum benim fikrim,lakin diğer etnik unsurlar gibi onlara verilen hakları istemek bir nevi aslında ben etnik olmak istiyorum demektir.

Ben şu an bölünmeyi istemiyorum ?çünkü bölünmeyi istemek için elimde yeterli done yok tek problemim kaldı oda etnik kimliğim TÜRKİYE  CUMHURİYETİNE  bu etnik kimliği kabule ettirebilirsem ondan sonraki adımım federasyon ile başlayıp bölünme talepleridir.

Bu bukadar açık benim gözümde o yüzden ısrarla dil konusunu işliyorlar dil konusu artık sonun başlangıcındaki hem son durak hemde başlangıç için ilk adım durak işlevi görüyor.

ASçık açık dillendirmedikleri kahpe planlarının ardında sadec ve sadece bu istek var onun için ben bu forumda bu ve benzeri yazılara ısrarla hep aynı tondan bıkmadan karşı çıkıyorum.

Taleplerin tümü masum ve insani imiş gibi bir çerçeveden sunulurken bu insanlığın içine gizlenmiş kalleş ve hain planları farkedemeyecek kadar gözü de aklıda kör insanlar var hem aramızda hemde çevremizde.

Atatürk bir gün bu topraklar haince bölünsün diye bu ülkeyi kurmadı ,yapılandırmadı.
Bu hainliği daha en başından gördüğü için ilk icraatlerinden biri bu forumda hep söylerim toprak reformudur ve bunu başaramadı çeşitli etkenlerden dolayı.

Bu komediye inanmayacak kadar zeki insanların var olduğunu bu forumda biliyorum ben,ve yine iddia ediyorumki sadece bir fikre karşı çıkıldığında bu ülkede sana komünist,faşist,kafatasçı,gerici ,yobaz v.s dendiğinide biliyorum ve inanın hiç umrumda değil.

Ben bu topraklarda doğdum tıpkı ermeniler,keldaniler,kürtler ,lazlar ,v.s gibi.Benim gidecek başka toprağım yok burası benim toprağım ve kim burası benim toprağım di,yebiliyorsa benim ciğerimdir kalbimdir,her kim bu topraklara ihanet edip bölünmeyi istiyıorsada en büyük hedefim ve düşmanımdır.Bu fikirde olan tüm kürtlerden nefret ediyorum,bu ülkeyi bölmek için katakülle yapan tüm kürtlerden nefret ediyorum,bu memleketi bölmek için 30 yıldır uğraşan ve tonlarca kan akıtan tüm kürtlerden nefret ediyorum.

Ben kürt halkından değil onları temsil ettiğini düşünüp ülkemde huzur bırakmayan kendine kürt diyenlerden nefret ediyorum.

Ve bu ülkeyi ne bölmeyi başatrabilecekler nede başka bir şeyi bilmedikleri tek şey bu halkın genetiğidir.

Bu kadar yeter sanırım birileri çıkıp kafatasçı desin istemiyorum.

Ülkemi seven tüm dostlara sevgi ve saygılarımla
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Şubat 04, 2013, 08:59:27 ös
Yanıtla #51
  • Uzman Uye

Aslında birçok konuda anlaştığımız  katılımcılar var. Hep ne diyoruz bilimsellik, bilimsellik. İnsan haklarına da saygılı olmalıyız. Ancak; bunu yaparken ulusal kimliğimizi de unutmamalı, yaşadığımız ülkeye gereken saygıyı göstermeliyiz diye düşünüyorum.
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ekim 18, 2018, 08:17:54 ös
Yanıtla #52
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bireyin eğitimi anne ve babadan baslar sonra çevre etkiler. Sonra okul dönemi baslar. Hangi öğretiyle yüzyüze kalırsa onunla devam eder hayatına. Karşıma türkçe yazıp okumada zorlanan çocuklar geldi. Anlaşılması gerçekten zordu.farkli diller farklı bakış açılarını oluşturmadı ama çok iyi anlastik sadece kalplerimizle baktık birbirimize. Çok saygı duyduk ve aynı zaman da çok sevdik birbirimizi . İşi  özü çok sevmekte saygı duymakta sonra problem kalmıyor.  Kendiliğinden yok oluyor sorunlar.

Ekim 18, 2018, 10:13:48 ös
Yanıtla #53
  • Orta Dereceli Uye
  • **

eğerki konuşulursa güney doğu taraflarına konuşulsa daha makbul geçer mesela onların ana dili sayılıyor ben o yüzünden evet konuşulsun istedim.
saygılarıma