Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: biri masonluktan çıkarıldığında gizli tutulan kuralları açıklarsa ne yapılıyor?  (Okunma sayısı 32281 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 01, 2010, 05:45:32 öö
Yanıtla #40
  • -M-
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sn Genau

Benim mesajimi dikkatli okuyup analiz ederseniz eger, size yanlisinizi acikca belirttigimi anlayacaksiniz. Bildiklerinizin hic bir asli yoktur. Bir sorunuz olsaydi onu seve seve yanitlardim.  Sizden baska bir ricam, site yoneticerine saygili olmaniz, Sn skullG bilgisi olmadigi taktirde sorunuzu yanitlamayacaktir. Simdilik size tavsiyem ilk bastan ogrenmeyi deneyiniz Masonlugu ve inaniyorumki sizinde dogru bilgiler dogrultusunda isigi farketmeniz cok gec olmayacaktir. Ben her sorunuzda size, bildigim kadariyla yardimci olmaya calisacagim.

Saygilar

Sirius

sayin Sirius bana soylemissiniz ki,"bildiginizi sandiginiz seyleri"paslasmazdan once iyice bir dusun ...
yani sizin soylediginiz su ki,sen soylediklerin palavra milleti kandirma ,,ne kadar alcaltici bir laf ,,hayal krikligina ugradim...yani sizde bir masonsunuz orda lakabinizin altinda yazilan Mason sozundende anlasildigi gibi,
,mademki bu kadar tatli dillisiniz peki neden bana oyle sert cevap verdiniz ?
zannimce bana yalnislarimi soylemeniz daha dogru olurdu...
Saygilar...
« Son Düzenleme: Eylül 01, 2010, 05:53:07 öö Gönderen: Sirius »
İmza -M-

Eylül 01, 2010, 07:37:54 öö
Yanıtla #41
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin genau,

Sorunuzun nedenini anliyorum. Yasadiginiz ulkeyi yakindan taniyorum. O ulkenin genel deger yargilarinin da bilincindeyim.

Sorunuza hem bu sitenin en saygi duyulan uyesi, hem bir yonecimiz hemde bir Kardesim cevap verdiler. Ancak konuyu kisisellestirerek haddinizi asiyor, anlayis sinirlarini zorluyorsunuz.

Bu sitenin kurucusu ve sahibi olarak, bir Mason olarak, yurt disinda yasayan bir kisi olarak size sunlari soyluyorum;

- Masonlara lakap verilmemektedir.
- Azerbaycan'da bir Masonik Loca yoktur.
- Konulari kisisellestirerek en degerli kisilere karsi saygi sinirlarini asmayiniz.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Eylül 01, 2010, 09:04:45 ös
Yanıtla #42
  • Ziyaretçi

Sayin Mason ,,
-Ben Haddimi Bilirim...
-Azerbaycanda Mason Locasi var ismide Rotary Club..Sayin Ustad Mason Ali Herisci tarafindan yonetiliyor ...
-Ben konulari kisisellestirmedim sadece fikir paylasimi yaptim,,ben boyle gordum,,eger basima gelenler Masonik duzeyde degilse demekki bu buyuk oyunun icinde baska bir oyun var oda ki,kandirilmis ola bilmem,,ama  buradaki hic bir Mason bana ya arkadas biri seni kandirmis Masonlukda oyle bisey yoktur sen birazcik dikkatli ol falan demedi,,bana degilen yalnizca sinirlarini asma kelmesi oldu,,sizin gibi bir Masona , bir Insana boyle bir yakinlasmayi hic yakistiramadim,,,
acik sozlu oldugum icin kusuruma bakmayin ama ben sizin olaya tamamen baska bir yonden bakicaginizi dusunmusdum,ama yanilmisim..
Sevgi ve Saygilarimla..

ama yinede benim Ustadlarima karsi sevgim ve saygim sonsuzdur,,,
hurmetler ederim...

Eylül 01, 2010, 09:49:29 ös
Yanıtla #43
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın genau ;
Rotary Kulüpleri, Masonik yapılanmalar değildir.
Bu kulüplerden birine üye misiniz ?
Rotary ile ilgili forum içerisinde bilgi edineceğiniz ve soru soracağınız linki paylaşmak isterim.
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?board=163.0
Saygılarımla...

-Azerbaycanda Mason Locasi var ismide Rotary Club...

Her şey bir adımla başlar...

Eylül 01, 2010, 10:08:47 ös
Yanıtla #44
  • Ziyaretçi

Merhaba,
Öncelikle masonluktan çıkan bireylerle ilgili yapılan açıklamalar oldukça heyecan vericiydi ama önemli bir detay atlanmış sanırım. Masonluk yapısı itibariyle "ezoterik" bir oluşumu. Yani içine kapalı ve önemli unsurların üyeler tarafından bilindiği, dışardaki herhangi bir bireyle paylaşılmadığı bir yapılanma söz konusu. Üye olmuş iseniz size kefil olmuş olan bir üstadın varlığı ve o locadaki neredeyse hiç bir masonun sizin üyeliğinizin onaylanmamasına dair oy vermemiş olması gerekiyor. Bunun yanı sıra hakkınızda yapılan uzun araştırmalarda cabası. Uzun lafın kısası mason olmuşsanız, bu sıfatı almaya değer görülmüşseniz niteliksiz bir insan değilsinizdir. Lakin değişmeyen tek şey değişimin kendsidir, olur ya bir gün düşünceleriniz değişebilir. Lakin şahsiyetiniz, onurunuz ve insanlara olan saygınız değişmez -değişmemelidir-. Masonluktan ayrılan insanların kendilerine verilen bilgiyi bu kadar düşüncesiz ve onursuzca açıklayacaklarını zannetmiyorum. Gerekli bilgiler, isteyen herkes tarafından ve akıllarda soru işareti kalmayacak kadar açık ve kolay elde edilebilir durumda zaten. Ama bunun dışındaki özel bilgilerinde ezoterik bir yapı ihtiva etmesi sebebiyle açıklanmaması gerekiyor.  Onurlu bir insan, şahsiyet sahibi bir insan böyle bir gaflete düşmez...
Sayın genau; yazdıklarınızı okudukça üzüldüm... Bilgi sahibi olmadan düşünce sahibi olmuşsunuz. Yaygınca yapılan bir hata :)) Umarım bilgi anlamında gerekli donanıma sahip olduktan sonra daha keyifli paylaşımlar yaşarız.
Saygılarımla,

Eylül 01, 2010, 11:04:10 ös
Yanıtla #45
  • Ziyaretçi

Sayin Kuzeydogu size bana yardimci oldugunuz ve paylasimda bulundugunuz icin cok tesekkur ederim..
Sevgilerim ve Saygilarimla...

Eylül 02, 2010, 08:39:04 öö
Yanıtla #46
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bilgi sahibi olmadan düşünce sahibi olmak...

Sayın Lethe'nin bu sözüne bayıldım.

İşte, zaten karşımızdaki en büyük sorun, kapılmışlığın, ön yargılar edinmişliğin, kandırılmışlığın, bağnazlığa düşmenin önemli bir nedeni de bu.

İşlenmeli bu konu bir başka alanda bir başlık olarak...

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Eylül 02, 2010, 09:01:56 öö
Yanıtla #47
  • -M-
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sn Genau

Niyetimiz ve gayretimiz sizi hayal kirikligina ugratmak degil, ve tam aksine halkimizi onyargilardan ve yanlis bilgilerden arindirip Masonlugun gercek yuzunu sizlere gostermektir. Size hicbirzaman tepki gostermedim, sadece rica ettim. Azerbaycan'da Mason locasi yoktur. Dolayisiyla sizin bilgi edindiginiz sahislar ya kendilerine mason adi vermis us bes kisi yada gayri mumtazam bir olusumun uyeleridirler. Lutfen yanilgilara dusmeyin ve bu kisilerin sizi zehirlemesine izin vermeyin. Hic bir mason kardesim yeni tekris edilmis bir kardesine sert davranmaz ve hele hele gorev ve lakap vermez eger gorevden kastiniz loca gorevlileri degilse. Yeni tekris olmus bir Mason kardese, butun ustad masonlar el birligiyle yardimci olur ve buda o sahisin ustad Mason drecesine ulasmasinda yardimci olur. Masonlukta hirarsi yoktur yani ustad Masonsan eger herkes senin seviyendedir ve kimse senin uzerinde degildir, 33. dereceden olsan bile. Umarim bu zihninizdeki yanlis dusunceleri bi nebze olsun degistirmenize yarar.

Saygilar

Sirius -M-
Sayin Kuzeydogu size bana yardimci oldugunuz ve paylasimda bulundugunuz icin cok tesekkur ederim..
İmza -M-

Eylül 02, 2010, 01:08:36 ös
Yanıtla #48
  • Ziyaretçi

Sn.ADAM;
Paylaşımlarınızı ilgiyle takip etmekte, keyifle okumaktayım. Kullanmış olduğum bir ifadenin tarafinızca beğenilmesinden ziyadesiyle memnun oldum. Bilgi birikiminiz ve araştırmacı yönünüzle bizleri aydınlatıyorsunuz. Şahsım adıma teşekkür ederim.
Sağlıcakla kalın.
Saygı ve sevgilerimle

Eylül 02, 2010, 08:37:27 ös
Yanıtla #49
  • Ziyaretçi

Sayin Sirius Boyle Acik ve Net bir paylasimda bulundugunuz ve Ayrica Benim icin kiymetli Zamaninizi ayirip boyle bir paylasimda bulundugunuz basima gelen olaylari hice saymayip bana yardimci oldugunuz icin size cok tesekkur ederim,,
Bu Gun oyrendim ki benimle gorusen sahslar Mason degil Eski bir Devlet Gorevlileriymis...