Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Neden Lions Olmak İstiyoruz????  (Okunma sayısı 20466 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 29, 2014, 02:51:14 ös
Yanıtla #10

Geçtiğimiz perşembe akşamı, oturduğum şehirde faaliyet gösteren bir kulübün toplantısına davet edildim. Güzel bir ortamda, bir çok insanla tanıştım. Yapılan sohbetten, konuşmalardan büyük keyif aldım. Özellikle ortak endişeleri paylaşmamız, giderilmeleri konusunda inancımı tazeledi.

Sanırım devam edeceğim toplantılara katılmaya.

Saygılarımla.
Vazife karşılığı olmayan hak mevcut değildir!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Kasım 29, 2014, 05:59:38 ös
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Non nobis, Domine, non nobis, sed Nomini Tuo da gloriam

Temmuz 14, 2015, 12:47:06 öö
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **
    • http://www.masonlar.org

Kalbimin atışını hissedemiyorum, milyonların kalp atışı bastırıyor yüreğimde kalbimi. Kendimden önce insanlığı düşünmekten alamıyorum kendimi.
Yüreğim bunu bana defalarca ispat etti ve aynı de javu yu binlerce kez yaşatıyor. Hani yanınızdan çok güzel bir kız geçer de yüreğinizin o sıcak atışını hissedersiniz ya işte ben diğer yanıma baktığımda elinde kendi gibi islenmiş bebeğiyle, yaşıtları gibi evcilik oynaması gereken küçük kızın dilencilik oynamaya çalışmasını gördüğümde kalbimde hissetmiştim onun gibi milyonlarcasının kalp atışını kalbimde.
İnsanoğlunun yaradılışının en temel kanunudur; kendi gibi olanlarla olma isteği. Bence Lions Klüpleri de misal olarak, bu adaletsizliğe karşı savaşanların bir karargahı. Bu karargahın bir neferi olmak büyük bir onur olurdu.
« Son Düzenleme: Temmuz 14, 2015, 12:54:22 öö Gönderen: KEMAL_7 »
Güçsüz adalet aciz, adaletsiz güç zalimdir!

Temmuz 20, 2015, 03:24:13 ös
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Örgütlü bir sivil toplumun, eğitimli bir toplum yapısının anahtarıdır
Non nobis, Domine, non nobis, sed Nomini Tuo da gloriam

Eylül 01, 2016, 07:13:50 öö
Yanıtla #14
  • Yeni Katilimci
  • *

Hizmet aktivitelerini bizzat Leo/lion lar yapıyorlar. Ve yardımda bulunan kişiler onlarla birlikte gidip yardım görebiliyor.

Eylül 01, 2016, 07:23:10 öö
Yanıtla #15
  • Aktif Uye

Lions hayatta ucretsiz bir okuldur. Kapasiten dogrultusunda ogren ogrenebildigin kadar.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Eylül 01, 2016, 10:12:43 öö
Yanıtla #16
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Eğitimli insanlardan oluşan bir hizmet kuruluşu. Benim patronum da bir dönem bulunduğum şehirde ilçe  başkanlığını yapmıştı. Hizmet etmenin yanısıra , üyelerine çevre edinme , yeni dostluklar kurma gibi olanaklar  sağlaması yönünden faydalı oluyor.
Denemeyi bilene imkansız yoktur / Büyük İskender

Eylül 01, 2016, 12:53:00 ös
Yanıtla #17
  • Yeni Katilimci
  • *

Neden Lion olmak istiyoruz ?
İnsan ve insanlık adına içinizde biriktirdiğiniz tüm güzel düşünce ve hislerin pratiğe dönüştürülebildiği ve bunu yaparken de büyük bir mutlulukla sonuçlarını görebildiğiniz çok özel bir yaşam biçimidir Lion olmak. ''Çünkü ben bir Lion'um''...
saygılarımla...
''Soru, İlmin Yarısıdır.''

Eylül 21, 2017, 04:59:56 öö
Yanıtla #18

Öncelikle kendim böyle bir istek içimde olduğumdan ve hoş neticelere sebebiyet vereceğinden böyle bir başlık açıyorum.Görüşlerinizi Bekliyorum.
SAYGILARIMLA

Neden LİON olmak istiyoruz ?

Sorusu kanımca doğru bir yaklaşım değidir.

LİON yada LEO olmak  için öncelikle bilinmesi gereken  bazı konular vardır. Lion ve leo lar topluma HİZMET politikasını kendine misyon edinmiş,"KENDİNDEN DAHA AZ ŞANSLI BİREYLERE HİZMET "eden  sivil toplum kuruluşlarıdır.AS olan Lion kulüpleridir.Leo lar Lion kulüplerinin resmi  ve en önemli gençlik programıdır.

Lion lar , öncelikli olarak toplumda statü sahibi, saygın kişiliğe sahip, eğitim ve ekonomik durumu yüksek  bireyler arasından seçilir.Bireyin ekonomik olarak güçlü olmalı, (özellikle varlıklı insanlar seçilmesinden ziyade), kendine ve ailesine  ekonomik olarak en iyi şekilde olanak sağlamalıki kendinden daha az şanslı bireylere destek olabilsin.

Kimse Ben Lion olmak istiyorum  dediğinde HAYIR olamazsın deme lüksü yoktur.Lion ve Leo toplantıları kendi içinde yapılan ama dışarıya kapalı değildir.Bahsedilen kişi ilk olarak o toplatıda bulunabilemek için bir üye tarafından önerilmeli yahut davet edilmelidir.
Toplantıya katılabilir, Kulüp başkanın söz verdiği yerde toplantıya hitab edebilir,yorum yapabilir.Kulüp başkanı ve yönetim kurulunun onayı doğrultusunda eğer birey Kulübe dahil olmak istiyor ise misafir aday denilen süreç başlar.

Misafir aday lık süreci kulüp yönetiminin nezlinde takip edilir.Toplantılara tam katılım göstermesi,aktivitelere destek vermesi,üyeler ile iletişimi göz önünde bulundurulur.Misafir adaylık süreci kulüpten kulube ve adayın performansına gore degısıklık gösterdiği gibi resmi olrak 1 senedir.Daha sonra adaylık sureci başlar.

Sorularınız ile daha detaylı bilgi vermekten mutluluk duyarım.

Saygılarımla
Sayin triocharger, oncelikle merhabalar
Konuyla ilgili fazla bir bilgim olmadığı için size bir şey danışmak istiyorum.. lions kulubu insanlara genel olarak nasıl bir fayda sağlar, nasıl yardımcı olur. Somut bir ornek verirmisiniz rica etsem

Temmuz 06, 2018, 10:28:34 öö
Yanıtla #19
  • Yeni Katilimci
  • *

efendim öncelikle merhabalar,
bendeniz de bir lion olarak, ''neden lion olmak istiyoruz'' başlığı altında bir kaç düşüncemi paylaşmak istiyorum. bana göre, lion olmak istemenin temelinde, bireysel sosyal sorumluluk bilincinin, kurumsal bir yapı içerisinde, bir amaç değil, bilakis araç olarak, hiçbir fark ve ayrım gözetmeksizin, insanlığın hizmetine adanması, olarak tanımlayabileceğim duygudur, motivasyondur,ulvi bir histir,...
karşılıksız ve beklentisiz olarak, bizden daha az şanslı insanlara hizmet etmenin, planlı, kollektif, organize ve global bir yoludur.
tabi bu anlatımlar, konunun teorik yönü itibariyledir. konunun yorumlanış biçimi dolayısı ile dünyanın farklı coğrafya ve kültürlerinde farklı lionistik uygulamalar ve anlayışlar tezahür etmiştir. zannederim bu sebeple uluslararası lions kulüpleri birliği de, bu yerel yorum ve anlayışlara, temel felsefeye uygun olduğu müddetçe itiraz etmemektedir. bunu bir çeşitlilik, zenginlik olarak kabul etmektedir. bunu yılda bir yapılan uluslararası konvansiyonlarda teneffüs etmek mümkündür.
işte bu çeşitlilik ve zenginlik içinde, uluslararası bir sivil toplum örgütünün parçası olduğunun bilinciyle, yukarıda anılan hizmetlerle insanlığa dokunma noktasında buluşmanın adıdır lion olmak.
saygılarımla....
''Soru, İlmin Yarısıdır.''