Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Dünya, yolsuzluğu bu karikatürlerle konuşuyor..  (Okunma sayısı 8462 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 16, 2014, 09:01:31 öö
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Sayın Caliper'in samimiyetine inanıyorum.

Benim merak ettiğim;sayın Caliper'in vurgu yaptığı realite niteliklerinin geçmişten beri "Var"olmasına rağmen,bugün neyin değişime uğradığı,bugüne kadar Türkiye'ye kayıtsız kalan dünya basının nasıl aniden duyarlılık abidesine dönüştüğü...

Öyle ya,AB ye aday olma sürecimizin yeterince bayatlamış olması bile kendi başına fazlasıyla manidar,sanırım.
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Mart 16, 2014, 10:42:56 öö
Yanıtla #11
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Pek tabiidir ki, bu olayların yeni olduğunu söylemek doğru olmaz fakat bu olayların hepsi son 10 ay içerisinde iyice açığa çıkmıştır, yazdığım maddeler bakınız, bütünü son zamanlarda ayyuka çıkmıştır.

Şunu da inkar etmemek gerekir ki, dünya basınının Türkiye ilgisi "Gezi Olayları" ile başlamıştır. Bu olaylar sonucunda, iktidar partisi, kendince galip çıkmıştır. Türkiye sınırları içerisinde galip çıktığı da doğrudur. Ve bu galibiyete güvenerek "bunu da yapamaz" dediğimiz şeyleri yapmaya başlamıştır.

Ama dünyaya baktığımız zaman, gerçekte bu olaylardan galip ayrılmamıştır. Dünya basını, başbakanı bir diktatör olarak sunmaktadır. Lütfen dünya basınında yer alan, başbakana ait yorumları inceleyiniz, 10 ay öncesine ait olanları ve şimdikileri. Kafamızı kuma gömdüğümüz için, okumayı, araştırmayı çok sevmediğimiz için ve belki de az sayıda yabancı dil bilen insan olduğu  için, bunlar çok gündeme gelmiyor ama şu an dünya basınında Kim Jong'la, Beşar Esat'la başbakan aynı kategoride değerlendiriliyor neredeyse. Geçen hafta yayınlanan Avrupa Birliği ilerleme raporuna bakarsanız, ülkemizin yurt dışından nasıl göründüğünü bir nebze anlarsınız herhalde.

Saygılarımla
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Mart 16, 2014, 06:40:41 ös
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Kafamızı kuma gömmeyelim elbette...

Ama,avrupa basınının bizleri manüple etmesine de izin vermeyelim.

Şahsen ben edindiğim birkimlere göz attığımda,Avrupa basınının geçmişte olduğu gibi bugünde bizlerin çıkarları doğrultusun da yorum ürettiğini göremiyorum.

Hele ki,samimiyetlerine hiç inanmıyorum.
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Mart 16, 2014, 07:21:03 ös
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Avrupanın hangi hareketi bizi manipule ediyor sence?

okuman dileğiyle;

Bir gün Nasreddin Hoca'nın eşeği çalınmış. Can sıkıntısı içinde durumu komşularına anlatınca her kafadan bir ses çıkmaya başlamış.
Birisi :
-Hocam demiş niye ahırın kapısına iyi bir kilit takmadın sanki? Bir başkası:
-Evine hırsız giriyor da senin nasıl haberin olmuyor? diye konuşmuş. Bir diğeri de :
-Hocam demiş, kusura bakma ama eşeğin çalınmasına en büyük sebep yine sensin. Çünkü doğru dürüst bir ahırın bile yok. Nerden baksan dökülüyor.
Hoca kızmış:
-Yahu demiş, iyi güzel de kabahatin hepsi benim mi? Hırsızın hiç mi suçu yok?
"Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

K. Atatürk

Mart 16, 2014, 07:36:19 ös
Yanıtla #14
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Ama,avrupa basınının bizleri manüple etmesine de izin vermeyelim.

Sayın ceycet, bence Avrupa Basınına, bizi manüple etmesi için gereken kozları vermeyelim. İğneyi kendimize, çuvaldızı başkasına batıralım.

Saygılarımla
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Mart 16, 2014, 11:37:48 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Nasıl bir mantık ? nasıl bir halet-i ruhiye? nasıl bir hırs ve öfke? anlamakta zorluk çekiyorum. Boş verin kasetleri/ montajları ,onları, bunları. Yahu 14 yaşında bir çocuk bigünah öldürülüyor/katlediliyor, aile per perişan, delikanlı çağında bir genç bigünah öldürülüyor/katlediliyor, aile tüm umutlarını ona bağlamış, fakir-fukara insanlar evlatlarının acısı içinde yürekleri yanıyor, bir memur hayatının baharında ölüyor, aile perişan, kanlı göz yaşları döküyor,.Birileri çıkıp bu insanların ailelerine başsağlığı dileyip üzüntülerini bildirmesi, faillerin yakalanması için bütün gücünle çalışması gerektiği yerde bu insanları acımasızca eleştiriyor. Ve ne zavallı bir toplum ki o toplum on binlerce insan, öldürülen/katledilen  bu masum çocukların ailelerine "YUH" çekiyor.  Ben nerede yaşadığımı şaşırdım!. Bunlar benim insanlarım mı? Bize neler oluyor ?.
        Lütfen biraz empati yapalım.
         Yaşadığımız günler, ülkem için ileride çok büyük felaketlerin ayak sesleri gibi geliyor bana. Lütfen dikkat edelim. İtidali elden bırakmayalım. Etrafımızda yaşanan kardeş kavgalarından dersler alalım. Bir birimizin kanını hem de HİÇ yerine dökmek sonumuzu getirmekten başka hiç bir şeye yaramaz. Dileğim yanılıyor olmam ve ülkemin böyle durumları hiç bir zaman yaşamamasıdır.
          Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Mart 17, 2014, 04:52:15 ös
Yanıtla #16
  • Aktif Uye

Eleştiri yöntemleri arasından en beğendiğim yöntem.. Karikatür..

Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Mart 18, 2014, 03:31:09 ös
Yanıtla #17
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hürriyet gazetesinde Ahmet kaya için VAY ŞEREFSİZ MANŞETİNİN ATILDIĞINDA BENDE BU ADAMA 2 SAAT KÜFÜR EDİP ÖFKELENMİŞTİM O RESMİ GÖRÜNCE RESİMMİ? AHMET KAYANIN APO POSTERİ VE KÜRT BAYRAĞI ALTINDA BERLİNDE KONSER VERİRKEN ÇEKİLMİŞ RESMİ.Sonra böyle bir olayın olmadığı ortaya çıktı çıktı ama bende bu olay sorun oldu,ahmet kayanın şerefsiz olmadığı belgelendide şerefsiz diyen ve yazan şerefsizin asıl şerefsiz olduğu ortaya çıkmasına rağmen yıllarca o gazetede yazdı ve hala yazıyor ve şerefsizliğini ispatlayamayan bu adamıda patronu yıllarca gazetesinde bir şey olmamış gibi pişkin pişkin çalıştırdı.Sonuç olarak ben karahan olarak nemi yaptım?şunu yaptım hangi basın kuruluşu olursa olsun gördüklerim ve duyduklarım dahil hemen inanmamayı öğrendim çünkü bir insan birkere hata yaparsa o iş hata olur aynı hatayı 2 kere yaparsa ahmaklık olur benimde ahmak olmaya niyetim yok.Türkiyede her pis iş ve olayın asıl gerçek nedenlerinin ortaya çıkması için en az 5 ila 10 yıllık bir sürece ihtiyacı olduğunuda bu tarihi süreç ile sabit olaylardan anladım ve öğrendim.Sürü ile hareket etmektense dışarıdan bakıp kendi öğrendiklerim ve bilgilerimle kendi yorumumu çıkarmayı yeğlerim.

karahan

Peki şu soruyu sormak isterim,

Paris konserinin kapısınıa asılan "TÜRKLER VE KÖPEKLER GİREMEZ" tabelasından da Ahmet Kaya'nın haberi olmadığını varsayalım,
yine aynı konserde Kaya'nın "VALLAHİ APO'DA KENDİNİ ÖZLETTİ HA" demesine nasıl bakıyorsunuz?
"Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

K. Atatürk

Mart 18, 2014, 06:42:38 ös
Yanıtla #18
  • Aktif Uye

Türk halkı kendi ektiğini biçiyor diyelim biz buna. BU adamı üç dönem üst üste seçen türkiye. Yıllarca aklıselim insanlar uyarmaya çalıştılar. Hep onları ırkçı, faşit, kominist, alevi, ergenekoncu, dabeci diye yaftaladılar. Hala daha gerçekler gözlerine sokulmasına rağmende savunuyorlar. Bakalım önümüzdeki seçimler halkın akıllanıp akıllanmadığını gösterecek. Ha yine seçerlerse zaten bu ülke iyice yaşanmaz hale gelir.