Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yahudiler neden bu kadar zeki?  (Okunma sayısı 66333 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 31, 2009, 12:05:03 öö
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

ne kadar ilginç zamanında "düşük ırk, hatta air ırktan insanlarla beraber yaşayamayacak kadar düşük görüldükleri" için soykırıma uğrayan bir ırk için şimdi bu forumda üstün ırk sonucuna varılcak yazı yazılıyor, belkide atrih boyunca üstün ırk arayışından en çok zarar gören topluluk yahudi toplumudur.
Ben genetik bir üstünlüklerine kesinlikle inanmıyorum ama inanışın, kendi kurallarına itaat ve disiplinin vb çevresel koşulların bir sonucu olarak bu kadar başarılı olduklarını düşünüyorum.

Ocak 27, 2010, 11:20:59 ös
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

Bence soru Yahudiler neden bu kadar zeki değil neden bu kadar çalışkan olmalı.Çünkü Yahudiler güçlerini yıllardan beri biriktirdikleri sermayeye borçlular.

Saygılarımla...

Şubat 01, 2010, 07:20:16 ös
Yanıtla #22
  • Uzman Uye

Siz neye yönelirseniz sizden sonraki nesiller ona yönelir bir şekilde rehber olmuş olursunuz. Sizin az çok başarılı olduğunuz dalda izinizden giden sizden sonraki nesil daha yüksek düzeyde  başarı gösterir. Bu başarılar nesilden nesile geçer adı kalıtımsal zeka yada zeki ırk olur...

Şubat 01, 2010, 07:21:17 ös
Yanıtla #23

Siz neye yönelirseniz sizden sonraki nesiller ona yönelir bir şekilde rehber olmuş olursunuz. Sizin az çok başarılı olduğunuz dalda izinizden giden sizden sonraki nesil daha yüksek düzeyde  başarı gösterir. Bu başarılar nesilden nesile geçer adı kalıtımsal zeka yada zeki ırk olur...

Yahudi konuştu :D
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Şubat 02, 2010, 02:17:52 öö
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

"İşte, Tanrım Rab'bin buyruğu uyarınca size kurallar, ilkeler verdim. Öyle ki, mülk edinmek için gideceğiniz ülkede bunlara uyasınız. Onlara sımsıkı bağlanın. Çünkü ne denli bilge ve anlayışlı olduğunuzu uluslara bunlar gösterecek. Bu kuralları duyunca uluslar, 'Bu halk gerçekten bilge ve anlayışlı bir halk!' diyecek. Tanrımız Rab her çağırdımızda bize yakın olur. Tanrısı kendisine böyle yakın olan başka bir büyük ulus var mı?"  (Yasanın Tekrarı 4: 5-7)

Şubat 02, 2010, 03:39:59 öö
Yanıtla #25
  • -M-
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Kimseden zeki degiller sadece bir birlerine cok duskundurler, ve hic bir yahudi hic bir yahudinin kuyusunu kazmaz newyorkdaki yahudi ne dusunuyorsa israildeki yahudide ayni seyi dusunuz olay budur.
İmza -M-

Şubat 02, 2010, 06:54:15 ös
Yanıtla #26

"İşte, Tanrım Rab'bin buyruğu uyarınca size kurallar, ilkeler verdim. Öyle ki, mülk edinmek için gideceğiniz ülkede bunlara uyasınız. Onlara sımsıkı bağlanın. Çünkü ne denli bilge ve anlayışlı olduğunuzu uluslara bunlar gösterecek. Bu kuralları duyunca uluslar, 'Bu halk gerçekten bilge ve anlayışlı bir halk!' diyecek. Tanrımız Rab her çağırdımızda bize yakın olur. Tanrısı kendisine böyle yakın olan başka bir büyük ulus var mı?"  (Yasanın Tekrarı 4: 5-7)

Olayı çok güzel açıklamışsınız.

Kimseden zeki degiller sadece bir birlerine cok duskundurler, ve hic bir yahudi hic bir yahudinin kuyusunu kazmaz newyorkdaki yahudi ne dusunuyorsa israildeki yahudide ayni seyi dusunuz olay budur.

Önemli olan da bu değil midir zaten Sayın Sirius; bırakalım Yahudilerin diğer tüm özelliklerini sadece ' Newyork 'taki Yahudi ne düşünüyorsa, İsrail' deki Yahudi aynı şeyi düşünüyor ' düşüncenizi ele alırsak birçok şeyi kendiliğinden de anlatmış olursunuz. Bence Yahudi Toplumunun, 'Tarih' itibariyle baştan sona dek iyi bir şekilde incelenip, değerlendirilmesi gerekmektedir, düşüncesindeyim. - Örnek ve ibret alınması için..

Birçoğunun aksine ben, kişisel fikrimce Yahudiler' e düşman gözüyle bakmıyorum. Özellikle de bu Sitede tanıştığım Yahudi Arkadaş-lar da dahil ne kadar iyimser olduklarına birebir şahit oldum. Yahudileri dıştan gözlemleyen bir kişi olarak tabiki:) 

Saygılar,      
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Şubat 03, 2010, 02:07:49 öö
Yanıtla #27
  • Skoç Riti Masonu
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Benim bu konudaki fikrim cok net. Su olaylari dusunun;

Ermeni olaylari ve diaspora
Kibris Meselesi, Yunan ve Rum diasporasi
Israil'deki durum ve diaspora.

Ortak ne var, milli bir dava konusunda bir araya gelebilme ve beraber bir amac dogrultusunda calisabilme kapasitesi var...

Hani bizde olmayan...

Sevgiler, saygilar,

aashooter
Masonry is not a secret society, it is a society with secrets...

Şubat 03, 2010, 12:01:44 ös
Yanıtla #28
  • Ziyaretçi

Bence yegane varlıları olan şey kültürleri onları bu şekilde çalışkan yapıyor,nesilden nesile aktarılıyor devamlı güçlü olmak zorundalar çünkü hep dışlanmışlar hor görülmüşler,son derece yoğun bir şekilde okuyorlar,göçebe olmaları da bir etken dünyanın en çok gelişen bölgeleri onların gözetiminde,cemaat içi dayanışma çok yüksek,araştırmaya ilgi duyuyorlar,ideolojikler,rol-modelleri çok belirgin aile içinde kadın-erkek ilişkileri iyice ayrımlanmış,beyinleri devamlı aktif olmayı pompalıyor çünkü kendilerini dünyayı değiştirmek için gönderilen özel kullar sanıyorlar sözleri geçmeli,keşke Sn .Tibet bunları okusada diğer bir tartışma olan din ve bilim arasındaki güç dengesini buradan çıkarsa,kültürün güçlü ise her şey üretirsin,hayal güçleri çok güçlü biraz tevrat talmud okuyan buralarda nasıl beyin fırtınası yapıldığını anlar yani talmudlarda var,tevrat tabi sözde Tanrı sözüde,inançlı olduklarından daha olumlu davranıyorlar öldükten sonra dirilmeye inanan biri daha kendinden emin olur, gibi ....

Saygılarımla....

Şubat 03, 2010, 02:25:38 ös
Yanıtla #29
  • Ziyaretçi

Birazda ironi yaparsak ve olaya şakayla yaklaşırsak yahudiler Roma'nın istilasından sonra 3 ayrı ana hatlı düşünceye ayrılıyor küdüsün yeniden fethi için ve Süleyman tapınağının yeniden yapılması için;

1)Bu grup Mesih gelene kadar artık bir başarı elde edilemiyeceğini ve intihardan başka bir seçenek kalmadığını düşünmüş ve intihar etmişler...
2)İkinci grup ormana saklanmayı ve Romalı askerlere gördükleri yerde saldırmayı öngörmüş Macabbi isyanı böyle olmuş ilk gerilla harekatı yani...
3)Son grupta Romalılarla antlaşmayı mesih gelene kadar onlarla ilişki kurmayı ama kültürlerini de korumayı öngörmüş bunlar daha çok elit zengin kısımdanmış.

Son grubun başarılı olduğunu varsayarsak elitlerin güçlü yönü yahudi toplumunun kaderini belirlemiş olabilir.Bu okuduklarımdan aklımda kalanlar ama işte tarih her yerinde acı var bazen nerden geldim diyorum dünyaya?

Bu yorumumun şaka karışı olduğunu belirtirim..