Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Turkler kimdir?  (Okunma sayısı 43672 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 01, 2007, 04:48:33 ös
Yanıtla #30

Bu arada internetten araştırma yaparken bir çok şuursuz milliyetçi site de gördüm(!)
Hani şu Harun Yahya siteleri misali ya biz neymişiz de haberimiz yokmuş diyorsun :) ( Hatta bu konularda dünya kadar kitap yazan Prof. Hocalarımızda bilgisizmiş) :) Tarihin şarabından içerken dikkatli olmak zorunda insan birden kendini kaybedip olmadığınıda olmuş yazabiliyor! Amaç kişisel tez ya da doğrularımız değil Gerçek olanın kokusunu duymak ise aşırıya kaçmamakta yarar var. Kimse herşeyi bilemez zıt kutuplarda dahi olsa karşı tarafı da dinlemekte hep yarar var.

Mayıs 01, 2007, 04:54:41 ös
Yanıtla #31
  • Ziyaretçi

Haklısın. Evet herşeyede inanmamak gerek. :) mesela hangi şeylri olmadığı gibi yazılmış? Bahsedermisin? Zaten yalan-yanlış şeyler en profesyonelide yazsa kendini belli ediyor. ;)

Mayıs 01, 2007, 05:13:11 ös
Yanıtla #32

Seyit Battal Gazi konusunu ben açmıştım hatırlarsan türbedeki bazı ilginçliklerden bahsetmiştim.

Gelelim Seyit Battal Gazi 'nin isminin üyopyasına Seyit sözü Peygamber soyundan gelenler için kullanılmakta ancak 1200 lerde Horosan 'da yaşayan Türkler ile ki kendisi Türk 'tür. 600 'lerde Arabistan 'da yaşamış Hz. Muhammed ve soyu... düşünüldüğünde tamamen Seyit sıfatı Battal Gazi için bir yakıştırma iken bugün pek çok insanımız bunları gerçek kabul edebiliyor bunlar küçük bir örnek.
Sebeplerini açıklamıyacağım insanların dinsel inançlarını masaya yatırmak değil niyetim ancak tarihsel bir yanlışa örnek oluşturması bakımından çarpıcıdır.

Mayıs 01, 2007, 05:17:59 ös
Yanıtla #33
  • Ziyaretçi

Haklısın. :)

Şubat 26, 2009, 11:28:03 öö
Yanıtla #34
  • Ziyaretçi

Topal Timur'un Türk olmadığını duymuştum, bazı kaynaklardada geçer. Eğer Timur Türksede benim gözümde zaten Türk değildir zira Osmanlı'ya savaş açana Yıldırım Beyazıt'le yarışa girene kadar birleşşeydi ya. Eğer aralarında savaş olmasaydı belkide bugün Çin ve Avrupa'dan eser yoktu. :)

Yazdığın tarihçilerde Timur'u bayağı abartmış oldu olacak çok iyi maraton koşardı deselerdi. :D

Biz ki Melik-i Turan Emir-i Türkistanız
Biz ki TÜRK oğlu TÜRK'üz
Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu
Türk'ün başbuğuyuz

Bu güzel şiiri bugün çok az kişi hatırlıyor diye düşünürken yanılmamışım demek ki!!   Ayrıca sırplarıda arkasına alarak Anadolu'da Türkmen katliamına girişen beyazıtı  Ankara'da ezen   ve  belki de tamamiyle soykırımı engelleyen  Türk'ün en büyük komutanlarından biridir.   Bir çok Türkmen beyliğide  Timur'a sığınmamışlarmıydı?

Şubat 26, 2009, 05:55:04 ös
Yanıtla #35
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Moğollar Türk değildir aynı topraklarda yaklaşık 600 sene beraber yaşadıkları ve birbirleriyle ilişkiler içinde olmaları dolayısıyla tek millet sanılmaktadırlar.

Moğollar genetik olarak Türktür , eğerki siz siyasal anlamda moğolların müslüman olmamından kaynaklı , müslüman olmayan Türk soylarına Türk demiyorsanız o zaman değildir.

Şubat 26, 2009, 08:55:09 ös
Yanıtla #36
  • Aktif Uye

Moğollar genetik olarak Aborijindir. Kaynak: İşkembe-i Kübra...

Çok merak ediyorum genetik olarak Türk ne demek? Türkçe veya sair Türkik diller konuşanlarda ki gen ortaklığı varmış gibi yüzyılın başından kalmış Nazi etkileşimli teorilerin hala doğru olduğunun sanılması ne acı...

Türkler sarışın, mavi gözlü, aryan ırkından, Alpin bir millettir düşüncesi ve ölçülen kafatasları... Sonra da tüm akademik çalışmaları "Judeo-Hıristiyan Tarih, yanlı Tarih" diye küçümsemeler... Kız arkadaşımın tarih okuması sebebiyle Boğaziçi Üniversitesi'nin Hist102 dersinin tüm notlarına erişiyor ve çoğunlukla da ondan önce okuyorum. Ne var ki hiçbir şekilde akademik anlamda tarih biliminin sn. Degas'ın bahsettiği gibi kilise kökenli olmadığını da görüyorum. Ve hatta kendisinin övdüğü bu çalışmaların tamamından da daha septik, tamamından daha "anti Judeo Hıristiyan" tarih anlayışıyla çalışıldığını...

Sayın degas, benden yaşça çok büyüksünüz fakat söylediğiniz şeylerin ekseriyatı dayanaktan yoksundur. Ve üzgünüm ama hayatınızı sizin deyiminizle "ortodoksin" benim söylemimle "akademik" tarihin yalan olduğu tezi üzerine kurmakla çok vakit kaybetmişsiniz. Keşke biraz çalışıp, siz de tarih ya da antropoloji okusaydınız. Çünkü size ne anlattılar bilmiyorum ama tarih bilimi, o eski Avrupa'cı, oryantalist tarih bilimi değildir.

İlk başlarda biraz daha destekli argümanlarınız varken, meydanı boş bulunca iyiden iyiye kendinizi salıverdiniz. Moğollar Türk'tür. Türk nedir? Hangi yıllarda ortaya çıkmıştır Türk adı?

Lütfen buna karşı cevabınız da "Türk kasırgadır, karayeldir, şimşektir, Katrina'dır, El Nino'dur" olsun da, ben de bizimle dalga geçtiğinizi düşüneyim. Proto-Türk ve Proto-Moğol kavimlerin ataları ortaktır demek var; Moğollar Türk'tür demek var.

Bir de sizin kafanızdaki insanlarda var olan standart davranış. "Hah hah, zavallıcıklar siz tabi müslüman olmayanı Türk saymazsanız başka." Sayın Fraeternis'in alıntıladığınız cümlesinden nasıl böyle bir çıkarım yapabildiniz anlamak güç. O kadar gururlanıyorsanız Türklüğünüzle, bir de şu Türkçe'nizi düzeltin bir zahmet. Sizin kafanızdaki insanlarda var olan standart davranışlardan biri de kendi dilinin esaslarına uyarak düzgün yazı yazmayı bir türlü becerememek.

Kusura bakmayın ama artık canıma tak etti. Bir siz biliyorsunuz her şeyin doğrusunu...
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Şubat 26, 2009, 10:50:53 ös
Yanıtla #37
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kusura bakmayın ama artık canıma tak etti. Bir siz biliyorsunuz her şeyin doğrusunu...

halep ordaysa AKHENATON burda, yanlız gen ve genom bilmiyorsanız hiç karşıma çıkmayın uydurmasyon batı tipi ekolcü tarihçilik benim için zaman kaybına sebebiyet veriyor.

Şubat 26, 2009, 10:55:11 ös
Yanıtla #38
  • Aktif Uye

İnşallah benim kafama "uydurmasyon batı tipi tarihçilik" kadar taş düşer de ikimiz de kurtuluruz sayın degas. Genetik mühendisliği, antropoloji, filoloji, etimoloji, coğrafya, tarih gibi konularda iyi tahsiliniz olduğunu düşünüyor ve sizinle bir tartışmaya giremeyecek durumda olduğumu kabul ediyorum. Hakikatten müthiş derece yabancı özentisi ve uydurmatör bir insan olduğumun farkına vardım, aydınlandım şu an. Om mani padme hum...
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Şubat 26, 2009, 10:58:54 ös
Yanıtla #39
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Boğaziçi Üniversitesi'nin Hist102 dersinin tüm notlarına erişiyor

boğaziçi üniverside neymiş, amerikanın ve ingilizin kaşe atmıdığı somut bilgiyi dahi bilimsel yapamayan , beyaz önlüklü inisiye rahiplerinin merkezleri amerikaya bağlılığının iyi bir sadakatimi.Amerika yazar boğoziçi, boğazdışı çeviririr ve sahte jenerik dünyanın üstüne bir kat daha çıkar, yapabildikleri ve yapabilecekleri o kadardır.Siz notları alır okursunuz bense Tarih bölümünde yüksek yapan bazı arkadaşlara batı tipi yalanların başladığı tarih Mısırdan çıkış öncesi tarihi hakkında bilgi veririm.Sizin temeliniz mısırdan çıkış ve jeneriktir.Ama sadece jenerik.

şu yazıda size ne kadar anlamlı olmuş ,

http://akhenaton.blogsayfasi.com/yonaguni-size-ogretilenlerin-hepsi-yalandi/