Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Nasil Mason olunur? Mason olmak icin neler gereklidir?  (Okunma sayısı 834420 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 27, 2012, 12:26:51 öö
Yanıtla #370
  • Uzman Uye

Sayın VOLKAN  COMERT, sadece düşünme ile olacağına ihtimal vermiyorum. Çalışmak, çok çalışmak gerekir diye düşünüyorum.
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ocak 27, 2012, 12:50:12 öö
Yanıtla #371

Çalışmak, çok çalışmak gerekir diye düşünüyorum.
      Saygılar-sevgiler

Sayın Alşah, çalışmak kelimesinde anlatmak istediğinizi anlayamadım,mason olmaya çalışmakmı yoksa masonluktamı çok çalışmak gerekiyor. Ben bireyin mason olmak istedikden sonra uygun şartların saglanabileceğine inanıyorum. Fakat masonik çalışmaların ne oldugu konusunda çok fazla bilinçli değilim eğerki masonlukta çok çalışmak gerekiyor düşüncesi içerisindeyseniz sizinle tamamen hemfikir olduğumu belirtmek isterim.  SAYGILARIMLA

Ocak 27, 2012, 01:19:25 öö
Yanıtla #372
  • Uzman Uye

Sayın VOLKAN CÖMERT, "çalışmak " sözcüğünü mecazi manada yazdım. Buradaki kastım, önce aranan şartları taşımanız , daha sonra loca içinden  birilerinin sizleri önermesi (her ne kadar şahsen müracaatların da kabul edildiği sık sık bildiriliyorsa da ben şahsi müracaatların pek değerlendirmeye alınmadığı inancındayım), önerilmenizin hiç bir üye tarafından muhalefet görmemesi gibi nedenlerdir.
         Bildiğiniz gibi oluşum her ne kadar Dernekler Kanunu statüsüne tabi ise de , diğer derneklere üye olunduğu kadar kolay bir üyelik kaydı yoktur.
         Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ocak 30, 2012, 01:11:56 öö
Yanıtla #373
  • Ziyaretçi

Ben kuantum fiziğinin, çekim yasasının aktif bir şekilde çalıştığına inanıyorum. Mason olmayı düşünen kişilere bence hayat, uygun ortam ve şartları sağlayacaktır, saygılarımla.

Ben quantum fiziğine inanmıyorum. Öyle bir inancım yok. Hatta çekim yasası mı mazallah gravitonel G katsayısı resmen dine küfürdür hele hele mesafenin kresine bölmüyorlar mı? imanım sızlıyor. Kuantum fiziğinin partüküler çekim esazları Newtonyan bakıs açıma da aykırı..

Harbiden kuzum iki secret belgeselinde yarım yamalak quantum kelimesi geçince ne bileyim yamuk hokkabaz SANAL Televizyonda Kuantum iman diye birşey uydurunca bu hale mi geldik..

Neyse konuyu dağıttım gene hakim olamadım kendime..

Ocak 30, 2012, 05:21:30 öö
Yanıtla #374
  • Uzman Uye

Sayın Hamlet kardeşim  (Kessinlikle katiliyorum. ayrica sunuda unutmayin. turkiye gibi bir yerde zaten temiz sicille zengin olabilmis kisi cok azdir ) ne demek istediğini tam anlamadım biraz açarmısın ?  ??? ??? ???
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Şubat 01, 2012, 02:40:57 ös
Yanıtla #375
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben kuantum fiziğinin, çekim yasasının aktif bir şekilde çalıştığına inanıyorum. Mason olmayı düşünen kişilere bence hayat, uygun ortam ve şartları sağlayacaktır, saygılarımla.

Sn Volkan, Bunu biraz açarmısınız? Bu konu hakkında denenmiş ve itibar edilmiş  bir kaynak adı varmı?Varsa, yazarsanız sevinirim.
Sevgi ile kalın

Şubat 08, 2012, 11:56:04 ös
Yanıtla #376
  • Uzman Uye

Sayın bacca  Erkeklerin , cinsellikte' ki arayışına kısa bir dip not olarak nacizane iletim olacak ; Erkek saçar Kadın ise seçer mantığıyla yaklaşsak bence kadının burda + bir konumda olduğunu görürüz saygılar ...  :-X :-X :-X 8)
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Şubat 09, 2012, 12:42:34 ös
Yanıtla #377
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Buradaki başlığa baktım:Nasıl mason olunur? Mason olmak için neler gereklidir?

Her iki soru da çok uun ve ayrıntılı anlatımlar gerektirmektedir. Eğer bu sorular ciiddi olarak soruluyorsa, gelişigüzel ya da laf olsun diye değil de gerçekten öğrenme amaçlıysa, öyle bir iki tümce ile yanıtlanıp geçiştirilmesi doğru olmaz.

Nitekim bu forumda her iki konu üzerinde pek ayrıntılı anlatım ve açıklamalar yapılmıştır.

Ancak bu başlık altındaki son katkılarda bambaşka konulardan söz edldiği dikkati çekiyor: Kuantum fiziği gibi...

Gözünüzü seveyim!... Bu forumda o gibi konuların gündeme getirilip tartışılabileceği başka bölümler var. Bu konuların nasıl mason olunduğu  ve bunun için gerekliliklerin neler olduğu ile bağlantısını ben kuramadım. Böyle bir bağlantı varsa. bir zahmet belirtilirse ben de bilgilenir ve teşekkür ederim.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mart 21, 2012, 10:13:58 öö
Yanıtla #378

Tabikisi;bir kişi mason olmayı çok istiyorsa hayalinde bulunmak istediği mertebeyi sürekli düşünerek o konuma gelmeyi çok istiyorsa, o  konuda azimle sabırlıca,çalışkan bir şekilde mason olma yolunda adımlar atıyorsa, bunu hayat prensibi olarak benimsiyorsa, bu konuda araştırmalar yapıyorsa ve istenilen şartları yerine getirmek için elinden gelen tüm mücadeleyi veriyorsa ben o kişinin birşekilde amacına ulaşabilecegine inananlardanım.

Mart 25, 2012, 12:57:06 ös
Yanıtla #379
  • Ziyaretçi

Ornek veriyorum; simdi bu kisinin biografisinde kotu izler var ve artik pisman iyi bir insan olmaya karar veriyor. Bu tur seyler yasayan kisilere 1 sans veriliyor mu?

Hayir. Cunku Masonlugun amaci, kotu kisileri iyi kisiler yapmak degil. Iyi kisileri daha iyi kisiler yapmaktir. Masonluk bir rehabilitasyon merkesi, bir cezaevi yada bir mahkeme degildir. Masonluk bilgiyi, Isigi icinde bulmus, ve daha fazlasini isteyen, temiz kisilerden olusur. Elbette bircok, gecmisinde yaptiklarindan pisman olan kisiler topluma ve vatana kazandirilabilir. Ama bizim toplulugumuz icin gecmisinde kotu izleri olan kisilere guvenmek zordur. Kardesim diyeceginiz kisinin sizin gibi olmasini istersiniz.

Sayın MASON

Büyük Üstad Remzi SANVER'in  bir röportajında

'Hiram Usta sembolik olarak ilk masondur. Ama Hiram Ustayı'da masonlar öldürmüştür, mesleki sırlarını almak için öldürürler. Bir insanın sırf mason olduğu için iyi bir insan olmayacağı gerçektir.'    dediğini okumuştum..bir insanın sırf mason olduğu için iyi bir insan olmayacağını söylüyordu..yine forumda okuduğum bir yazıda ise masonluğun amaçlarından birinin kötü insanları iyi bir insan yapmak değil..iyi insanlar daha iyi bir insan yapmak olduğunu okumuştum..ve haliyle küçük bir kafa karışıklığı yaşadım..bir çelişki gibi duran bu konu hakkında bir açıklama yaparsanız memnun olurum....