Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: biri masonluktan çıkarıldığında gizli tutulan kuralları açıklarsa ne yapılıyor?  (Okunma sayısı 32292 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 06, 2010, 04:36:35 öö
Yanıtla #50
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

hayir verilmiyor ama Masonluga ilk girdigin anlarda ilk once soz yemini sora yazili yemin aliyorlar,, ihanet etmiyecegine dair...sora sana bir lakap takiliyor ve masonlukda sen o lakap ile biliniyorsun,,lakabini gizli tutman wart zaten gerekli mason lakabinla seni bulur,,lakab sana seni sececegi yonden bakarak koyuluyor,,,yemin zamani hic bir baski kullanmiyorlar herweyi kalbince yapiyorsun yani..zor olan ve ya korkutucu birwey yok,,rahat sabirli olman yeterli o esnada,,yani ben boyle duydum dedigim gibi gercekleri yalnizca Masonlar bilir...

Gecenin bu saatinde koşa koşa büyük locaya gitmem ne kadar sürer acaba...? Derhal gideceğim kapıları yumruklayacağım. Nerede Benim lakabım ? Niye vermediniz? Senelerdir kimse bana lakabımla seslenmedi de neden sadece ismimle beraber "kardeşim" diyerek samimi bir şekilde konuştular? Hesap sormam lazım ! Tanrım ... Bunca yıl geçti, halen bir lakabım bile yok... :)

Ciddiyete dönersek. Yok öyle bir şey kimse lakap falan vermiyor. Hepimiz birbirimize müteaddit defalar söylediğimiz gibi kardeşim deriz. Hepimiz başta loca kardeşlerimiz olmak üzere birbirimizin ailelerini tanımaya kardeşçe ilişkilerimizi ahenkle sürdürmeye çalışırız. Bu safsatalar yerine bu sitede yazanlara inanın lütfen....

Sevgiler....
Tempus fugit...

Eylül 06, 2010, 04:39:00 öö
Yanıtla #51
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

olmuş olduğunu zannetmek kotu sey... ondan da kötüsü var, olmadigin bir şey olduğuna baskasını inandirmak için uğraşmak. hepsinden beteri de var baskalarini inandiracagim derken insanın buna kendisinin inanması. Sonrası alimallah.

Sevgili skullG bu durumun tıbbi ismi de mevcut. Malumunuz..:) hakikaten alimallah..

Sevgiler.
Tempus fugit...

Eylül 06, 2010, 04:41:24 öö
Yanıtla #52
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

Bu arada, sn.oya ' nın sorusuna en net cevap da Sn. ADAM' dan gelmiş. Bir kişi açıklamalarda bulunabilir. Bu, o kişinin şerefi ve bu şerefe getireceği leke ile vicdanı arasındaki bir sorun yalnızca.
Tempus fugit...

Eylül 08, 2010, 09:55:15 ös
Yanıtla #53
  • Ziyaretçi

Sayin Sirius Boyle Acik ve Net bir paylasimda bulundugunuz ve Ayrica Benim icin kiymetli Zamaninizi ayirip boyle bir paylasimda bulundugunuz basima gelen olaylari hice saymayip bana yardimci oldugunuz icin size cok tesekkur ederim,,
Bu Gun oyrendim ki benimle gorusen sahslar Mason degil Eski bir Devlet Gorevlileriymis...
Sevgilerim ve Saygilarimla...
hayir verilmiyor ama Masonluga ilk girdigin anlarda ilk once soz yemini sora yazili yemin aliyorlar,, ihanet etmiyecegine dair...sora sana bir lakap takiliyor ve masonlukda sen o lakap ile biliniyorsun,,lakabini gizli tutman wart zaten gerekli mason lakabinla seni bulur,,lakab sana seni sececegi yonden bakarak koyuluyor,,,yemin zamani hic bir baski kullanmiyorlar herweyi kalbince yapiyorsun yani..zor olan ve ya korkutucu birwey yok,,rahat sabirli olman yeterli o esnada,,yani ben boyle duydum dedigim gibi gercekleri yalnizca Masonlar bilir...

Gecenin bu saatinde koşa koşa büyük locaya gitmem ne kadar sürer acaba...? Derhal gideceğim kapıları yumruklayacağım. Nerede Benim lakabım ? Niye vermediniz? Senelerdir kimse bana lakabımla seslenmedi de neden sadece ismimle beraber "kardeşim" diyerek samimi bir şekilde konuştular? Hesap sormam lazım ! Tanrım ... Bunca yıl geçti, halen bir lakabım bile yok... :)

Ciddiyete dönersek. Yok öyle bir şey kimse lakap falan vermiyor. Hepimiz birbirimize müteaddit defalar söylediğimiz gibi kardeşim deriz. Hepimiz başta loca kardeşlerimiz olmak üzere birbirimizin ailelerini tanımaya kardeşçe ilişkilerimizi ahenkle sürdürmeye çalışırız. Bu safsatalar yerine bu sitede yazanlara inanın lütfen....

Sevgiler....
Sayin Omnia Tempus Alit  sen locoya gitmezden once goz doktoruna git isdersen,,zann edersem sayin sirius ile ve sayin kuzeydogu ile olayi cozduk yani oyle birden bire cikipta dalga gecmenin bir gereyi yok ,,,yok ben hala dalga gecicem diyorsan sen komiklik yap birazcik sana bakip gulelim...

Eylül 08, 2010, 11:06:01 ös
Yanıtla #54
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn genau,

Sn Omnia Tempus Alit espirili bir üslup kullanarak aslında son derece önemli bir açıklama yapmış. Bunu anlamanızı elbetteki beklemeye gerek yok.

Ancak, daha olmadan olmuş gibi olduğunu sananın bile en azından bu yoksunluğunun farkına varmasını bekleyebiliriz.

Dogrudan size hitaben bir cevap vermemistir Omnia Ustadim. Üstünüze almanıza gerek yoktur.

Her ne olursa olsun hicbir sekilde  senli benli konusma gibi bir hakkınız da bulunmamaktadır.

Verilen cevaplardaki inceliği görecek hikmetten yoksun olmanız üzüntü verici. Ama bu bile mesajinizdaki gibi  bir üsluba hoşgörü gösterileceği sonucunu doğurmaz.

Saygideger Üstadım Omnia Tempus Alit'le bu tarzda konuşmaktan  sizi men ederim.

Forum Kurallarını okuyunuz ve bundan sonra mesaj gondercekseniz bu kurallara uyarak paylaşımda bulununuz.

Bugüne değin mesajlarımıza gösterilen toleransı herseyi yazarım gibi algiladiysaniz bu da bir aymazliktir. Bu mesajınız nedeniyle uygulanacak yaptırıma daha sonra elbet karar verilecektir. Eğer bu sekilde devam edecekseniz bunun sonunda en ağır müeyyidenin duraksanmadan uygulanacağını da ihtaren bildiririm.

Bu vesile ile saygilarimla
« Son Düzenleme: Eylül 09, 2010, 11:35:18 öö Gönderen: skullG »

Mart 13, 2011, 07:44:45 ös
Yanıtla #55
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

Masonlukla ilgili Sn.Murat Bardakçı'nın programında gösterdiği ve okuduğu kitaplar aslında çok gizli yayınlar değil. Daha önce sahaflarda kitap bakınırken " 33. derece üstad mason ritüelleri " tarzında bir çok kitabın oldukça cüzi miktarlarla satıldığına defalarca şahit oldum.
Büyük Üstad'ın belirttiği gibi mühim olan ritüellerin sembolik anlamlarını bilmektir. Bu bilgi kişide olmadığı sürece elinize hangi ritüeli geçirirseniz geçirin bir "tuhaflık" tan ibaret olacaktır sizin için.
Ayrıca çok derin araştırmalara girişilmesine gerek yok google'a 33.derece üstad mason ritüelleri yazdığınızda onlarca ritüel kaydına ulaşabilirsiniz.
İnsanlardan öyle azgınları vardır ki Şeytan bile onların yanına besmeleyle yaklaşır.