Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Coğrafyada Geometri  (Okunma sayısı 35204 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 18, 2009, 11:39:05 öö
Yanıtla #30
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Evet Sayın Isabell, spekülasyon çoktur.

Ben biraz daha devam edeyim...

PASKALYA ADASI

Bu ada işte şurada:

Şöyle bir genel görünümü var:

Bu adanın pek ilginç bir yanı, tepeden bakıldığında tabanının yaklaşık 18 km, yüksekliğinin de yaklaşık 8 km boyunda bir ikizkenar üçgen biçiminde oluşu. Bunu bir uydudan çekilmiş fotoğrafında açıkça görebiliyoruz.

Ancak biz şimdi bu adanın kendisinin doğal geometrik biçimi üzerinde değil, başka yerlerle kurduğu geometrik ilişkiler üzerinde duracağız. (Zaten doğal geometrik biçim üzerinde durursak saçmalamaya başlayabiliriz.)

Bunun içinde iki ayrı yer daha belirtmemiz gerekiyor.

Bunlardan biri yine Peru’da… Ünlü Machupicchu antik kenti.

Bir diğer nokta daha belirleyelim. Hindistan’ın en kuzeyinde, Tibet ile Afganistan arasındaki İndus vadisinde, şimdi restore edilmiş olan eski bir tapınak kalıntısı.

Şimdi bakalım bunları da işin içine katacak olursak nasıl geometrik ilişkiler görüyoruz.

Gize – İndus, Indus – Angkor, Paskalya Adası – Nazca: Hepsi 3820 Km

Paskalya Adası – Indus ile Nazca – Angkor: 12 750 Km. Eh, bu doğal olabilir çünkü İndus – Angkor ve Paskalya Adası – Nazca mesafeleri eşit.

Peki şu Paskalya Adası – Machupiccu mesafesi olan 4058’in işlevi nedir?

Kusura bakmayın ama onu ben söylemeyeceğim. Bu da bir bilmece olsun. İçinizden biri söylesin.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Eylül 19, 2009, 03:23:44 öö
Yanıtla #31
  • Ziyaretçi

Aklıma  izdüşüm geldi  ama ....

Eylül 19, 2009, 07:41:13 öö
Yanıtla #32
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın Özak1977,

Ne demek istediğinizi biraz açarsanız belki irdeleme olanağı buluruz.

Sevgiler,

Eylül 19, 2009, 11:51:54 öö
Yanıtla #33
  • Ziyaretçi

Asyadaki  nirengilerin  herbirinin  Amerika  kıtasında  da  izdüşümü  var ...

Eylül 19, 2009, 01:33:45 ös
Yanıtla #34
  • Ziyaretçi

sayin ADAM, bilmece olsun demissiniz. veriler olunca sayilardan yolacikarak  π  sayisini bulabilirsiniz (12750/4058 = 3.14) o zamanda cizgiler yerine belki daireler veya yaylarla yeni verilere ulasabiliriz

Eylül 19, 2009, 01:36:29 ös
Yanıtla #35
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Evet Sayın Sarastro... İlginç, değil mi?

Eylül 19, 2009, 01:42:20 ös
Yanıtla #36
  • Ziyaretçi

sayin ADAM, oldukca ilginc. ancak π yi buluyorsak o halde capi 4058 olan bir dairenin (dogal olarak cevresi 12750 olan) merkezi neresi olmalidir ki paskalya adasindan yola cikiyorsak merkezin orasi alirsak su an icin sularla kapli bir alani isaretleriz diye dusunuyorum. yani pinin bulunmasi enteresan ama devaminda pi ile ilgili bir seylerin de olasi gerekir ki buldugumuz degerin bir anlami olsun. eminim ki sizin elinizde onunla ilgili ulastiginiz sonuclar da vardir. merakla konunun gelisimini bekliyorum. saygilarimla.
« Son Düzenleme: Eylül 19, 2009, 01:48:24 ös Gönderen: Sarastro »

Eylül 19, 2009, 01:56:06 ös
Yanıtla #37
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın Sarastro,

Ne yazık ki benim elimdeki bilgilerde böyle bir açıklama ya da bağlantı yok. Belki bir yerlerde vardır. İnternette sıkı bir gezinti gerekir.

Şimdi izninizle bu konuda bende kalmış son bir bilgi parçacığı ile bitireyim.

SINUS GRAFİĞİ

Tüm anlatmış olduklarım yetmezmiş gibi, dünyada antik kalıntı bulunan birçok noktanın bir sinüs grafiği üzerinde yerleştiği saptanmış.

Bu bağlamda birkaç ayrı grafik var.

Birtakım diğer noktaları da tanımlamaktan kaçındım. Benzer ilişkiler başka noktaülar arasında da kuruluyor. Uzatmak istemiyorum. Bir örnek olarak şu aşamaya kadar görmüş olduğumuz yerlerden geçen bir grafiği aldım.

Bu sinüs grafiğinin frekansı = Ekvatorun boyu yani yaklaşık 40 000 Km. Ampliitüdü ise yerkürenin çapı yani 40 000/2pi Km.

Burada bitiriyorum.

Pardon, bitirmiyorum.

Sizi bilmem ama tüm bunların arasında benim ilgimi çok çeken bir şey daha oldu ki, onu da bir sonraki iletimde göstereceğim.

Eylül 21, 2009, 08:36:31 öö
Yanıtla #38
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

PASKALYA ADASI

Hani Paskalya Adası’nın bir tepeden görünüşünden söz etmiş, bir de uydu fotoğrafını eklemiştim.

Elbette o geometrik biçim bir insan yapıtı değil. Sadece doğal bir rastlantı.

Fakat bu adada ilginç heykeller var; daha doğrusu megalitler. Bunlar, adanın hemen her yanına dağılmış durumda.

İşte birkaç örnek:

Bu fotoğrafta arada birisi var beyaz gömlekli. Böylece o heykellerin büyüklüğünü anlayabiliyoruz.

Bu fotoğraftan anlaşıldığına göre, kişilerin hepsi aynı boyda değil. Şimdi bu farklı boyda oluş acaba gerçek boyut olarak mı yoksa Antik Mısır’daki gibi bir niteliği vurgulamak için mi öyle yapılmış, üzerinde düşünmek gerek. Bu eski kültüre ilişkin bilgisi olanlar belki bu bağlamda bir açıklama yapabilir.

Eski deyince de ne kadar eski?... Burada yapılmış olan bilimsel araştırmaların sonucunda iki önemli bilgi veriliyor.

1- Bu megalitler, M.Ö. 8000 yılından daha önceki bir tarihte yapılmış ama ne kadar daha önce orası kesin değil.

2- Bunların yapımında kullanılan taş Paskalya Adası’nın özgün kaya yapısından çıkarılma değil. Çok daha uzak bir yerden buraya getirilmiş. Nereden?... Bilinmiyor.

Bu şapkalılar acaba 5 egemen yönetici mi?... Dört şapka birbirinin aynı ama bize göre en soldaki biraz farklı nedense.

Ne yazık ki birisininki kopup düşmüş; az ötede bir yerde duruyor.

Aşağıda olduğu gibi bedenleri toprak altında kalmış olanlar da var. Burada henüz bir kazı yapılıp bedenleri açığa çıkarılmamış.

Sanırım bu bağlamda daha çok araştırma yapılması gerek. Bunların iyice incelenmesi, başkaü yerlerdeki benzer ya da farklı megalitlerle karşılaştırılmaları gerek. (Adıyaman Nemrut Dağı’ndaki megalitler de belki bu karşılaştırma kapsamına girer.)

Sonra bunların o geometrik ilişkilerle nasıl bir bağlantısı olabileceğine de iyice bakmak gerek.

Düşünmek, anlamak, değerlendirmek gerek…

Nasıl mı?

Kim bilir, belki de şu resimde gördüğümüz adam gibi; bilimsel yöntemle, akıl kullanarak ve bilgece.

Benim göstereceklerim ve diyeceklerim bitti.

Sevgiler.

Eylül 21, 2009, 09:34:19 öö
Yanıtla #39
  • Uzman Uye

Sayın Adam;

bu ilginç,insanın ufkunu genişleten  çalışma için kendi adıma teşekkür ederim.Emeğinize sağlık.Görünmeyeni görünür kılmak,doğadaki bu işaretlerin barındırdığı negatif varoluşu deşifre etmek için,yorum ilmi üzerinde daha yoğun çalışmak gerektiği gerekliliğini bize anımsatma görevini üstlendiğiniz için size ve bu görevi size tevcih eden kutsal iradeye de ayrıca teşekkür etmek gerekir diye düşünüyorum.

Saygılarımla
Ben"O"yum,"O"ben değil...