Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İslama Dair İstihbaratçı Tezleri  (Okunma sayısı 3592 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 07, 2011, 04:06:57 ös
  • Ziyaretçi

İnsan olan yerde anlaşmazlık mutlaka çıkar. Hatta insan kendi içinde bile anlaşmazlıklar, tereddütler ve karmaşalar yaşıyor. Ciddi ayrılıklar dinler içinde olmasa şaşardım o yüzden. Hristiyanlıkta da mezhepler arası terör düzeyinde çatışmalar  yaşanmıştır. Hristiyanlığı tehlikeli olarak görmek ne kadar abes ise islamı da tehlikeli olarak görmek o kadar abestir.

Ben bu başlığa ve içeriğindeki maddelere  kesinlikle katılmıyorum. Bu sayılanların geneli islamda vardır. Hadisleri, islam alimlerinin görüşlerini hiçe sayma yaklaşımı Arapları osmanlı üzerine kışkırtmak için yapılan istihbarat oyunlarından kalmış fikir tuzaklarıdır ve neticesi de radikal islamın, vahhabiliğin vb. akımların doğuşu olmuştur.

Saygılarımla.

Eylül 07, 2011, 04:16:33 ös
Yanıtla #1

Sn. Masor1976,

Yazdıklarınızın yukarıdaki 1 sayfa yazıyla ne alakası var? Ne çatışması, ne anlaşmazlığı, ne tehlikesi, ne Arap-Osmanlı çekişmesi, ne tuzağı?

İnsaf, yazdıklarınızın konuyla alakası olup olmaması sizin için bu kadar önemsiz mi?

Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Eylül 07, 2011, 04:20:49 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Sayın Mustafa Kemal yazılanları okuyunca aklımda oluşan tabloya göre yazıyorum. Konuyla alakası var, rakamlarla belirtilen fikirler radikal islamcılardan çok dinlediğin şarkılardan mısralardı. Dayanamadım, hala bu tip istihbaratçı tezlerinin elden ele dolaşması tehlikesini görmezden gelmemek lazım.

Saygılarımla.

Eylül 07, 2011, 05:16:34 ös
Yanıtla #3
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Şimdi de benim anlayamadığım şey, bunların Mason sözlüğü ile ne bağlantısı olduğu...
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Eylül 07, 2011, 05:22:26 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Konuyu ben açmadım Sayın Adam. Taşıyan arkadaşımız yanlış başlığa taşımış olacak.

Saygılarımla.

Eylül 07, 2011, 06:09:12 ös
Yanıtla #5

Tarayıcı azizliği. Düzeltme yapılmıştır.
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz