Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Illuminati Nedir?  (Okunma sayısı 43781 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 16, 2008, 10:41:32 ös
  • Ziyaretçi

İlluminati nedir ?

Ocak 22, 2008, 09:06:38 öö
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ocak 22, 2008, 01:46:29 ös
Yanıtla #2
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Kemal,

İlginiz ve bilgisel merakınızı takdirle karşıladığımı belirtmek isterim. Ancak affınıza sığınarak bir hususu vurgulamak istiyorum. ayrıca bu noktayı ifade etmeme fırsat tanıyan mesajınız için teşekkür ediyorum.

Var olan sorularınızı öncelikle site içinde aratıp bilgilenmek istediğiniz konuyla ilgili verilen bilgiler yetersiz kalırsa yeni başlık açarak sorularınızı yöneltmenizi öneririm. Böylelikle, aynı sual etrafında açılmış pek çok konu başlığı olmayacak dolayısıyla forumun hacmi aynı sualler çerçevesinde artmayacak, benzeri konularla ilgilenen ve foruma yeni üye olarak kabul edilenler, şu sayfaya da bakalım bu sayfaya da bakalım diye vakit kaybetmeyeceklerdir.

Sevgi ve Saygılarımla...

Ocak 22, 2008, 01:51:24 ös
Yanıtla #3
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin skullG,

Kisi sorusunu bir baska baslik altinda siradan bir mesaj olarak yazmisti. Ancak ben o basliktan ayirarak yeni baslik olarak konuyu actim. Cunku kisinin sorusu ve verilecek cevap o konu icerisinde kaynayacak , yeterli verim elde edilemeyecekti. Ancak arama yapildiktan sonra soru sorulmasi yonunde bende size katiliyorum.

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Ocak 24, 2008, 07:05:06 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ocak 24, 2008, 06:58:43 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

cevaplarınız için teşekkür ederim

Ekim 23, 2011, 03:00:00 öö
Yanıtla #5
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

!!!!!!!!      BİR BLOG SAYFASINDAN ALINTIDIR!!!!!!

BİRİNCİ DÜNYA SAVAŞI’NI DA BU ÖRGÜT BAŞLATMIŞ
Yıllar sonra İlluminati ile yeniden tanışır insanoğlu. Bu sefer Fransa’da, Blanqui adında birinin liderliğinde… Blanguist’ler 140 suikast yapar, dehşet saçar. 1890′da liderlerinin yakalanıp idam edilmesiyle teşkilat yok olur gibi gözükür. Ama çok geçmeden “Four Seasons” (Dört Mevsim) adıyla yeniden kurulur. Doğru tahmin ettiniz, bildiğiniz Four Seasons Oteller zinciri… Bunlar ise 1930′larda Hitler’e destek olurlar. Hatta Münih’teki Dört Mevsim Oteli’ni Hitler’in karargâhı yaparlar.
Avrupa’nın bir yanında illuminati değişik adlarla devam ederken, diğer yanında da örgütün diğer kolları, bambaşka isimlerle kurulur… Mesela Yugoslavya’da “Black Hand” (Kara El) adıyla…

Birinci Dünya Savaşı’nı bu örgüt başlatır. Ferdinand’ı 1914′te birsuikastle öldürürler. Kara El’in devamı niteliğinde bir diğer illuminati teşkilatı ise Romanya’daki Kırık Ok olur. Faşist bir teşkilattır ve günümüzde de özellikle liderleri Miloseviç ile oldukça etkili olur. Teşkilatın Rusya’daki adı ise Skoptsky… Kadın üyeleri de olan bu örgüte girmek isteyen kadınlar, sol meme uçlarını kesmek zorundadır. Böylelikle kadınlıktan çıkarlar.

TARİKAT ÜYESİ ABD BAŞKANLARI
ABD’ye gelirsek… 1930′ların Amerika’sında Başkan Roosevelt, illuminati’nin bir kolu olan “Ancient Arabic Order of Nobles and Mystics” adlı tarikata üyeydi ve “Pythias Şövalyesi” unvanını taşıyordu.

Bu tarikatın, Hazreti Muhammed’in sahabesine mensup kişiler tarafından kurulduğu ve bünyesinde sadece Müslümanların değil, Hıristiyan ve Yahudilerin de yer aldığı biliniyor. Amblemi ise Bengal kaplanının pençesiyle koruduğu bir hilâl ve bunun içine yerleştirilmiş bir ters piramit… Ve onların yanına konmuş bir Pentagram…

Peki ABD’nin şu anki başkanı George W. Bush’un da illuminati’nin bir kolu olan Skulls and Bones’un (Kurukafa ve Kemikler) bir üyesi olduğunu duymuş muydunuz?
Kimilerine göre bütün bu anlattığımız hikayeler, seri halde uydurulmuş komplo teorileri… Kimilerine göre ise dünyayı yöneten güç illuminati…

Örgüt isimleri sürekli değişse de değişmeyen şey illuminati’ye asla sıradan insanların katılamayacağı… Bir de nihai amaçları hiç değişmiyor: Dünyaya hükmetmek!

DAN BROWN “MELEKLER VE SEYTANLAFTDA KONU ETTİĞİ GİZLİ ÖRGÜTÜ ANLATIYOR”Gelmiş geçmiş en büyük yeraltı örgütü- Dünyanın en büyük gizli örgütünü kitabınıza konu etmek nereden aklınıza geldi?Bir grup bilim adamıyla italya’da bir geziye katılmıştım.

Otobüsle bir tünelden geçerken rehberimiz bu tüneli, zamanında Papa’nın saldırılardan kaçmak amacıyla kullanmak üzere kazdırdığını anlattı. Dönemin dehşet saçan gizli örgütü llluminati’den korunmak için Papa bunun gibi birçok tünel kazdırmış. Daha sonra bu örgütle ilgili araştırmalar yaptım.- Neler öğrendiniz?Din karşıtı olduklarını ve bilim adamları tarafından kurulduğunu…

Ve yüzyıllar boyu yeni bir dünya düzeni kurmak için çalıştıklarını… İlluminati, Avrupa’nın heryerin-de cinayetler işlemiş.- Elinize örgüt ile ilgili somut bilgiler geçti mi peki?Hâlâ var olduğuna inananlar var. Küresel politikada büyük bir güç olduğuna da… Kimi zaman Masonlarla bağlantı halindeler, kimi zaman Satanik örgütlerle, kimi zaman ise Mazilerle…

Sanki her yerde elleri var. Nihai amaçları Vatikan’ı yok etmek. O kadar çok ve değişik bilgi var ki, hangisi doğru, hangisi değil, ayırt etmek mümkün değil. Bir takım tarihçilere göre bu, bilinçli olarak bizzat İlluminati’nin kafa karıştırma metodu…

ARAŞTIRMACI YAZAR AYTUNÇ ALTINDAL ANLATIYOR
Liderin adını verirsem sizi de beni de yaşatmazlar”
İlluminati hakkında Türkiye’de pek bir eser yok. Eldeki en somut bilgiler ise araştırmacı yazar Aytunç Altındal’ın kaleminden yazılmış “Gül ve Haç Kardeşliği” adlı kitapta toplanmış. Altındal’la buluşup, illuminati’nin özellikle Türkiye’deki icraatlerini konuştuk. Altındal, yıllar boyu Gül ve Haç’ın Türkiye’de örgütlendiğini isimler vererek anlattı. Hatta şu an bile teşkilatın bir lideri olduğunu söyledi ama onca ısrarımıza rağmen isim vermedi. “Eğer isim yazarsanız ne sizi ne de beni yaşatmazlar” diyen Altındal’dan, teşkilatın şu anki liderinin sadece ünlü bir hukukçu olduğunu öğrenebildik.

Altındal, istanbul’daki Gül ve Haç temsilcilerinin yıllar boyu Teşvikiye’yi merkez tuttuklarını ve semtteki birçok binada illuminati’yle direkt bağlantılı olan Gül ve Haç Teşkilatı’nın izleri olduğunu da anlattı. Bu izlerden örnekler istedik. Cadde üzerindeki izmir Apartmanı’nı gösterdi bize. Binanın girişindeki gül işaretlerini ve üstteki iki katın mimarisine dikkat etmemizi istedi. Binanın en üst iki katı gerçekten de bir mabed gibi inşa edilmiş. “Bu bina, Gül ve Haç’ın 1912′ye kadar merkeziydi” diyen ünlü yazar, hemen bu apartmanın karşısında, yine gül kabartmalarıyla dolu liseyi gösterdi: “Eskiden burası Gül ve Haç lideri Kont Bernardini’nin konağıydı…”
İlluminati ile Gül ve Haç teşkilatı yüzyıllardır içice geçmiş. Peki son 100 yıl içinde Türkiye’deki Gül ve Haç şövalyeleri kimler?
Altındal başladı sıralamaya:

1861′de Halim Paşa, 1909 - 15′te Aziz Ahmet Paşa, 1928 - 31 ‘de Yargıtay Başkanı Fuat Hulusi Demirelli, 1945 - 55′te Doktor Mim Kemal Öke, 1955 - 67′de Prof. Hazım Atıf Kuyucak, onun isteğiyle şövalye olan DP milletvekili Ekrem Tok, 1975 - 84′te Prof. Mukbil Gökdoğan, 1984 - 95′te Prof. Sahir Erman, 1966 - 67′de Doktor Enver Necdet Egeran, İçişleri eski Bakanı Şükrü Kaya, Dışişleri eski Bakanı Tevfik Rüştü Araş, Ankara eski Valisi Nevzat Tandoğan, istanbul eski Valisi Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay, Meclis Başkanı Kazım Özalp, Eski Cumhurbaşkanı Celal Bayar, Özbekler Tekkesi Şeyhi Ataullah Efendi, Amiral Mehmet Ali Paşa, yazar Servet Yesari, Başbakan Hasan Saka, Devlet Şûrası eski Başkanı Mustafa Reşit Mimaroğlu…
“Bunların tamamı 33 derece Masondu. Kimi Kadoş Şövalyesi, kimi Tunç-Yılan Şövalyesi, kimiyse Gül ve Haç Şövalyesi unvanını taşıyordu. Ama Türkiye bu kişilerin gerçek kimliklerini hiçbir zaman bilemedi.”
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Ekim 25, 2011, 07:10:05 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Sayın Üstat İlluminati ile masonlar arasında tam olarak ne gibi bir ilişki var ve bu günümüzde hala devam ediyor mu?  saygılarımla,

Ekim 25, 2011, 07:21:40 ös
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

42 gün 21 saat sonra daha net anlarız İlluminati yi...

Saygılarımla.
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Ekim 25, 2011, 07:24:47 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Evet Ama Çok Geç Olabilir... İnt o kadar çok Komplo teorisi Dönüyor ki Artık ne doğru ne yanlış kafam karışmış durumda belkide amaçları kafamızı karıştırmaktır.

Kasım 03, 2011, 06:06:04 ös
Yanıtla #9
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Japonya Depremine Kadar Bilen İlluminati Kart Oyunu

Odi Profanum Vulgus Et Arceo.