Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Murat Bardakçı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?  (Okunma sayısı 6458 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 22, 2014, 07:17:32 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Merhabalar. Murat BARDAKÇI , Tarihin Arka Odası adlı programda masonluğu ele alıp bir çok ritüeli canlandırmaya çalışmış ve biraz alayvari nitelikte program olmuştur. İzleyenler bilirler elbette. Görüşleriniz nelerdir bu konuda? forumda daha önce bu konuyla ilgili bir başlık görmediğim için açmak istedim.

Kasım 22, 2014, 08:10:25 öö
Yanıtla #1
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Kasım 22, 2014, 08:23:45 öö
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Zavallı...

Ben kendisini samimi buluyorum fakat o gün ki programdan sonra asla bir mason olamayacağını anladım.

Kasım 22, 2014, 12:51:35 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş :) Ailesinde masonlar olmasına rağmen masonluğa teklif edilmediği için çok kızgın sanırım :)

Kasım 22, 2014, 01:08:23 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

O programı yapmasaydı da zaten mason olamazdı.
Bir tarihçiye yakışmayacak ölçüde ciddiyetsiz ve bilgisiz bir tavırla masonluğu ele aldı.

Adama sorarlar: Masonlukta senden kat ve kat bilgili, görgülü, kültürlü insanlar var. Bunların işi gücü yok ta senin sözde saçma bulduğun şeylerle mi zaman kaybedecekler? Bu işin bir derinliği olmalı. Biraz araştırsan, biraz ciddi olsan  belki bulacaksın.

İşte forumdaki üyelere güzel bir olumsuz örnek.

Murat Bardakçı örneğinde olduğu gibi ,demek ki bilgili olmak, ünlü olmak hatta zengin olmak  mason olabilmek için yeterli değil.

Sadece ADAM olmak yeterli. Diğerleri nasıl olsa kazanılır.
« Son Düzenleme: Kasım 22, 2014, 01:10:49 ös Gönderen: asimov »
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Kasım 22, 2014, 02:53:20 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

O programı yapmasaydı da zaten mason olamazdı.
Bir tarihçiye yakışmayacak ölçüde ciddiyetsiz ve bilgisiz bir tavırla masonluğu ele aldı.

Adama sorarlar: Masonlukta senden kat ve kat bilgili, görgülü, kültürlü insanlar var. Bunların işi gücü yok ta senin sözde saçma bulduğun şeylerle mi zaman kaybedecekler? Bu işin bir derinliği olmalı. Biraz araştırsan, biraz ciddi olsan  belki bulacaksın.

İşte forumdaki üyelere güzel bir olumsuz örnek.

Murat Bardakçı örneğinde olduğu gibi ,demek ki bilgili olmak, ünlü olmak hatta zengin olmak  mason olabilmek için yeterli değil.

Aslında biraz tehlikeli konuştu. Çünkü kendisi müslüman birisi diye biliyorum ve masonların ritüelleri hakkında çok somut görüp biraz alaya aldılar fakat aynı ritüel boyutunda etkiyi namaz ve zikir içinde söyleyebiliriz.

Kasım 22, 2014, 03:05:24 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

...
demek ki bilgili olmak, ünlü olmak hatta zengin olmak  mason olabilmek için yeterli değil.

Şu günlerde çalıştığım üniversitede çok yoğun bir vize dönemi yaşanıyor. Sınavların hazırlanması, yapılması, okunması ve ilan edilmesi lazım. Elimde 1. sınıftan tutun lisansüstü seviyeye kadar toplamda yaklaşık 350 adet sınav kağıdı var. Onların dikkatli bir biçimde değerlendirilmesi için sadece kağıtlara konsantre olmuş bir biçimde onları okuyorum. Yalnızca notların okulun bilgi sisteminde ilanı için internete girebiliyorum o esnada da foruma bakabiliyorum.

Sayın asimov'un söylediklerini onaylamak için bu iletiyi yazıyorum. Elinize sağlık Sayın asimov.
Nosce te Ipsum

Kasım 22, 2014, 06:36:12 ös
Yanıtla #7
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu konuda daha önce bu Forumda bir başka başlık altında yazmış olduğum bir şeyi bir kez daha yazmak gerekti.

Üç yıl önce miydi; Fatih Altaylı, HKEMBL'nın o tarihteki  En Muhterem Büyük Üstadı Remzi Sanver ile Teke Tek programında uzun bir söyleşi yapmıştı. Çok yankı getiren bir TV programı olmuştu bu.

Başka büyük üstatlar olmak üzere, masonlar böyle programlara kolay kolay çıkmaz. Çünkü bu programların hep saptırıldığı, hep polemiğe sürüklendiği görülmüştür.

Büyük Üstat Remzi Sanver, bu programa katılmak için iki koşul ileri sürmüştü: 1- Telefonla soru ve katılım alınmayacak; 2- Murat Bardakçı bu programda bulunmayacak.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Kasım 22, 2014, 10:54:20 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Murat Bardakçı ukala biridir kanaatimce ...

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 18, 2015, 09:49:18 ös
Yanıtla #9
  • Aktif Uye

Böyle bir şerefsiz, haysiyetsiz hakkında düşünülebilecek düşüncelere yazık. Böyle Atatürk düşmanları hakkında düşünebileceğim düşüncelerime bile yazık. Hele ki böyle karaktersizleri samimi bulanlar için de söyleyebileceğim tek şey : tencerenin yuvarlanıp kapağını bulduğu.

Beğenmediğiniz Atatürk sayesinde bu ülkede özgürce konuşabildiğinizi sakın unutmayın.

Fatih Altaylı, Ahmet Hakan, Ertuğrul Özkök, Murat Bardakçı ve bunlar gibi haysiyetsiz yalakaların hepsinin sonu belli. Ahmet Hakan dayak yedi diye hiç üzülmedim, dayak yemeden önce, dayağı yediği yere yaptığı yalakalıkları sakın unutmasın. Yalakalıkları yapıp yapıp, Silivri Cezaevine atılmış olan suçsuz insanları bir kez bile ziyaret etmeye tenezzül etmeyenler, parayı adeta Allah gibi görüp de onun peşinden Cumhuriyetini, demokrasi ve laikliğini, ilkelerini, tarihte geçirdiği badireleri ve her şeyden önemlisi de kendisini kurtaran deha Mustafa Kemal Atatürk'ü unutanlar ve Ona çamur atanlar sakın şimdi mağdur edebiyatı yapmasınlar !
« Son Düzenleme: Kasım 18, 2015, 10:14:16 ös Gönderen: Fay Frin »
Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...