Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yeni Dünya Düzeni ..  (Okunma sayısı 6629 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 26, 2011, 08:21:26 ös

Yeni Dunya Duzeni hakkinda kisisel yorumlari merak ettigimden bu konuyu paylasima sunuyorum. Fakat lutfen netteki bilgileri paylasmayalim.. cunku hepimiz biliyoruz ki, net araciligiyla elde edebilecegimiz bilgiler hemen hemen yok gibi arti ben kisisel yorumlara daha cok onem verdigimden, hepimizin birer bilinc seviyesini tasidigimizdan daha kesfedemedigimiz dusuncelerimizin derinliklerinde gizli ve sakli bulunan bircok degerli bilgileri artik aciga cikarmak gerekli dusuncesindeyim.

Yeni dunya duzeni hakkinda bu forumda Hiristiyan kardeslerim oldugu gibi Musevi, Yahudi ve Musluman kardeslerim de bulunmakta .. bu sebeple hepimizin kendi bireysel inanci dogrultusunda bu konu uzerinde soylenebilecek en az bir soz bile olsa paylasilmaya deger diye dusunmekteyim.

Yeni dunya duzeni hakkinda nette oldukca birbirinden farkli bilgiler hatta yorumlar da soz konusudur. Ancak konunun icerigi hakkinda dogru kaynaktan bilgi alinamadigi surece hepimizin bildigimizi sandigimiz bilgilerin tamamen spekulasyondan ibaret oldugunu da unutmamaliyiz.

Dogrusu netteki bi tanimi alip buraya kopyalamayi dusundum ama dedigim gibi sahsi ve kisisel yorumlara onem verdigimden buna gereksinim duymamayi yegledim.

Bana gore eski duzenle yeni duzeni ; eski duzen simdiki duzenden bahsetmekteyim, yeni duzen ise bircok yorumlarla acikliga kavusuturulmaya calisilmis ancak bu yonde calismalar yapan bircok gruplarin hatta dernek ya da tarikat mi desem daha dogru olur bilemiyorum ama kendilerine temel amac edinilmis olan bu gaye dogrultusunda yuzyillardir bu anin gelmesini bekleyenler bile vardir sanirim:)

Edindigim birkac yorum esnasinda iyinin daha iyi , kotunun daha kotu olacagi ve en ufak bir menfi duyguya asla yer birakmayacak bir olusum ve herseyden onemlisi de kotulerin kendi kendilerini yok edebilecek pozisyona gelinecegi - sistematik olarak - katillere asla yer olmayan bu duzen veya olusum hakikaten de merak edilmeye, bilgilendirilmeye deger diye dusunuyorum.. belki kisisel goruslerim biraz fantastik olarak algilanabilinir ancak surec dikkatli izlendiginde gidisatin bu yone aktigi da farkedilmeyecek kadar degil yani .. :)

nesse umarim paylasima ortak olan arkadaslarla guzel yorumlarin devam etmesi dilegiyle,   
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 23, 2011, 12:28:01 öö
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Dogru artik gri bolge azaliyor , sanatla gelen grilik artik bir newage masumiyeti ve beyazligina burunuyor. Ama hala dogmalarin siyahliginda yasayan ulkelerde var hala malesef onlar ne yapacak onlari bilemiyorum. Grilik ve sanat, grinin icindeki griyi gri yapan o kucuk siyah noktalari orten sanat, yani duygusal hipnoz bir kesim tarafindan kullanilmaya devam edeceginden eminim, deha degilim ama ben daha guzelim diyen kesim bunu yapacaktir ve kullanmaya devam edecektir onlarinda sonunu artik yargi gununun hakimleri belirlesin.

Benim anladigim kadariyla yasamda gercekten de bir sekulerlesme ve laiklesme var ancak bunun yaninda acimasiz pragmatist ve de materyalist ahlakli bir is etigi var ortada bu da cok artmakta, bu gercek anlamda yeni Dunya duzenini belirleyen Dunya gorusu olacak ve ibadethane ve tarikatlarin diyanet islerinin kalkacagina eminim, bir yerde artik bundan sonra insanlar daha uzaysal ve evrensel gerceklerle ilgilenecek, bunlar dhaa gundeme gelecek. Bence yeni Dunyada guc odaklarini beyaz enerji ve bunu kullanabilen teknoloji ureticileri belirleyecek(petroldisi geri donusumu olan enerji) ama buna ragmen fosil yakitlarinda kullaniminin azalacagini sanmiyorum, grilige kavustuktan sonra siyahligi secen azgin narsist kesim elbetteki butun iftiraciligi ve de narsistligini gosterecektir ve zengin kesime saldirmak isticektir ama daha erken, aceleci olmamak lazim herseyin bir zamani var, cogu teknoloji zamanidnan once bulundugu icin kar getirmeden rafa kaldirildi. Nicolai Tesla'nin icatlari orneginde oldugu gibi.
« Son Düzenleme: Mart 23, 2011, 12:41:21 öö Gönderen: Escalation »

Ekim 18, 2011, 08:47:22 ös
Yanıtla #2
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Ben inanmıyorum bole bır duzene esasında yeni dunya duzenı  bi takım ınsaların egosunu tatmınden baska bısey deıldır. Bence birki dıyor Ki ''Dünyayı
şöle yapsak daha iyi olacak tüm insalik için''. İyi benim farkındalığım kadar iyidir.Ben bir başkasi için iyi olanı bilmem bilmem de mümkün deildir.Teknoloji gelişme denen şey birbirimize ihtiyacımızı gün geçtikçe azaltıyor. Bizi daha iyi iletişim içindeymiş gibi görünsek de.... esasında birbirimizden bir o  kadar uzaklaşıyoruz.Bu gelişim deil. Değişimdir Bence değişim kimi zaman hayırlı iken kimi zaman hayırsızdır.Değişim kansizda olmuyor maalesef taa ilk çağlardan beri kan dökülüyor insanlar ölüyor.Hayvanlar ölüyor.Dünya kirleniyor.Herşey daha iyi olsun diye Yeni dünya düzeni bu benim gördüğüm herkezin birbirine düşman olduğu ama bir kibarlıktan bir zekilikten birbirlerine itiraf  edemediği neden çağdaş bir davranış olmaz. Kaba olur itiraf etse. Yeni dünya düzeninde herkez dünyayı daha iyi bir yer olsun diye bir tarafından asılıyor asılıyor asıLıyor dikkat edin bu kumaş yırtılacak e biz dokunmasak zaten yırtılaacak biz bu kumastan kaftan yapacaz kime gore belkıde dunyanın uzerıne uymayacak bu kaftan
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Şubat 23, 2013, 06:24:51 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Sadece Marduk'a inanıyorum.Marduk gelecek hepimizi sevecek.
Marduk'un Babil mitinde çok sevecen bir rolü vardır.

Her İllumunati adını duyan, ' çok gizliler,bir de opus dei var o da kötü . Ya Masonlar ? Bunlar taşçıymış şimdi Dünya'y yönetiyorlar. ' espirileri azalarak bitsin. Tapınakçılara, mistiklere merak salındı ise, ' Gülün Adı, Foucolt sarkacı filan okunmalıdır.

Çok gizli illumunati google arama sonucu Yaklaşık 32.900.000
New World Order Yaklaşık 175.000.000
Deccal Yaklaşık 1.460.000
stupidity Yaklaşık 44.800.000
Adequatio intellectus et rei

Mayıs 31, 2013, 01:19:32 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Sümer rahiplerinin ilk şehirleşme hamlesinden sonra (çıkış Ortadağu ) bir nehir gibi  akan uygarlığın   en son nehrin döküldüğü yer olan (atlat okyanusu)'na kadar olan  mekanda  ve bu yapısal süreçte pek çok şeyin değiştiğini söylemek doğru olmaz.Uygarlık dediğimiz şeyin birikmesini  değişim olarak  aldılamak  :D  , Aslında yeni dünya düzeni bir kere kurulmuştur o da sümer rahiplerinin yaptığı şehirleşme(uygarlaşma ) -ben buna barbarlaşma diyorum - olduğunu düşünüyorum.Zigurat sistemi denilen toplumu yönetme odalarının bu gün kü kriminal odalarından pek farklı olduğu söylenemez .

Mayıs 31, 2013, 01:46:46 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

İnsanların aradığı yanıtlar,teist dinlerin yorumlarını bir hayli geçti.Belli bir idrak seviyesine ulaşabilenleri,mevcut dinler tatmin edemez hale geldi.

Herkes yeni bir arayış içerisinde...Yeni yayılmaya başlayan spürütüel oluşumların telkinleri de insanlara fazla birşey kazandırmayınca onlarında popülaritesi kalmadı.

Bence önümüzdeki yüzyıl ilk aşamada inanç konusunda Deizm e gebe...

Sonrasını bende kestiremiyorum.
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Mayıs 31, 2013, 07:50:12 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben yeni bir dünya düzeni istiyorum. Tek bir devlet istiyorum. İnsanların "Ben Türküm, Fransızım, İngilizim, Almanım, İtalyanım, Çinliyim, Rusum" demeyi bırakmalarını istiyorum.  İnsanların "ben müslümanım, museviyim, hıristiyanım, budistim, spiritualistim" demeyi bırakmalarını istiyorum. İnsanların "Ben uzunum, kısayım, siyahım, beyazım, gözlerim çekik" demeyi bırakmalarını istiyorum. İnsanların sadece "Ben insanım" dedikleri bir dünya istiyorum. Bunlar zihinlerde olması gereken değişimler. Bir de şartlar açısından gereken değişimler var.
Nice böyle haber bulabilirsiniz;

http://www.haberturk.com/dunya/haber/757226-ac-kalan-cocugu-kopek-emzirdi
http://dunya.milliyet.com.tr/bebegini-canli-canli-gomdu/dunya/dunyadetay/16.07.2012/1567717/default.htm
Dünyadaki gıda rezervleri israf edildiğinde bile herkese fazla fazla yetecek kadarken, bu çocuğu köpeğin beslemesi senin, benim, bizlerin sorunudur, ayıbıdır. Dünyada yeterince yiyecek var. Hepimize yetecek kadar.

Daha başlangıç anında dünyaya yeni gözlerini açan bir bebeğin bu denli eşitsizliklerle karşılaşmasını istemiyorum.
VE bunlardan çok rahatsızım.
Çinde doğan bir çocuğun devlet tarafından yapılan zihni kör eden sansürlerle büyümesinden rahatsızım. Falanca ülkede doğacak bir çocuk öyle ya da böyle belli imkanlara sahip olacakken, afrikada doğan bir çocuğun açlık ve yoksulluktan başka görecek bir şeyi olmamasından rahatsızım. Birde geçmişten gelen, insanların zihnine yerleştirilmiş şeyler var. Her milletin sevmediği favori başka bir millet :D türk yunanı sevmez. rus amerikalıyı sevmez. amerikalı arapı sevmez. arap yahudiyi sevmez. pakistan hindistanı sevmez. irlanda ingiltereyi sevmez. kore japonu sevmez. Hatta bu iş genişletilebilir. Almanya fransızı da sevmez ingilizi de rusu da. Japon koreyi de çini de amerikayı da. Bu "her alman, her japon, her türk" için geçerlidir demiyorum. Her türk yunan düşmanıdır demiyorum. Ama genel manada böyle bir milletler arası negatif bir düşünce kovalar peşimizi, bırakmaz yakamızı. Bunaların hepsinden rahatsızım.

Ben tüm ayrımları, tüm eşitsizlikleri bitiren yeni bir düzen istiyorum. Bir çocuk dünyanın neresinde doğarsa doğsun en azından belli bir seviyenin üstünde, eşit imkanlara sahip olsun istiyorum.
"Bir Türk cihana bedel" diyen türkler, "Bir Türk vaftiz edildi!" diyen maltalılar görmek istemiyorum artık. Kimse "sarı yahudi", "yahudi pazarlığı" gibi deyimler kullanmasın. Kimse artık "Ne Şam'ın şekeri, ne arabın yüzü" demesin. Kimse artık "Amerikalı olmaktan gurur duyuyorum" yazılı rozetler takmasın. Niye Amerikalı olmaktan gurur duyasın ki? Gurur, kendi başına bir şeye ulaşarak ya da başararak kazanılan bir şeydir. Kazara Amerikalı doğdun diye gurur duyamazsın. Amerikalı olmak bir yetenek değil ki! Boyumun 1.90 olmasından gurur duyuyorum diyor musun? Kalın bağırsak kanserine yakalanma riskimin düşük olmasından gurur duyuyorum diyor musun? O halde Amerikalı olmaktan da gurur duyma. Etnik gurur uydurulmuş bir zırvalıktır. Ama bundan mutlu olabilirsin. Arabanın camına "Amerikalı olmaktan mutluyum" yazabilirsin. Mutlu ol, ülkeni sev ama gurur duyma. Çünkü bu gereksiz bir gurur.

Sevdiğim bir yazar olan Ayn Rand kitabında şöyle bir söz söylüyor: "İnsan önce Tanrının tutsağıydı. Zincirlerini kırdı. Sonra kralların tutsağı oldu. Yine zincirlerini kırdı. Artık hiç kimsenin tutsağı olmamalı." Özellikle şimdi söyleyeceklerime bazı kişiler katılmayabilir, saygı duyarım.
Evet dünya zırvalıklarla doludur. İnsanları bir arada tutan, hatta her devleti-her bölgeyi kendi içinde birbirine bağlayan-yapıştıran zırvalar vardır. Birileri bu zırvalıklar ile çoğunluğu hep istediği noktaya yönlendirir. Basın Özgürdür, oylarınız değerlidir, iyilik yapanlar kazanır, polis sizin tarafınız-dadır, her şey çok güzel olacak gibi pek çok zırvalıkla, yalan vaatlerle oyalarlar. Doğru ve güzel olan şeyleri bile alıp kendi çıkarlarında kullanmak için bir zırvaya çevirebilirler.
Çok öncesinde, insanlar tanrıların esiriyken "din" adı altında türeyen zırvalıklar vardı. İnsanlar bunun için öldü, öldürdü. Toplumu bir arada tutan zırvalar "din" adı altında yapılıyordu. (Bkz: Tanrının sözü, tanrının emri) Yeri geldi haçlı seferleri düzenlendi, nice sayısız insan öldürüldü. Yeri geldi Galileo gibi aydınlar engizisyon mahkemelerince ölümle tehdit edildi. Susturuldu, bastırıldı. Sonra insanlar zincirleri kırdı. Milliyetçi bir düşünce ortaya çıktı. Bu düşünce din adı altında türeyen zırvaların yerini almaya hazırdı. Aynen öyle de oldu. Din zırvasıyla bir arada olan her millet, bu milli zırvayla parça parça edildi. (Fransadan Avusturya-macaristana, Sovyetlerden Osmanlıya kadar dünya üzerinde her imparatorluk, din ile bağlı her toplum ayrıldı parçalandı. Yugoslavyadan bile yakın tarihte 3 ayrı devlet çıktı. Osmanlının durumu zaten ortada. Sovyetlerden 15 devlet çıktı.) Sonra dünya tekrar şekillendi, eski zırvalar yerini başka zırvalara bıraktı. Toplumu bir arada tutmak için onlara hep ihtiyacımız oldu... Anayasalar yazıldı. "Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür." dendi. Bugün ise geldiğimiz nokta ortada. Bu yüzden tam bu noktada sevgili Ayn Rand'ın sözünü hatırlatıyor ve Marx gibi "zincirlerimizden başka kaybedecek bir şeyimiz yok" diyorum.
Eğer tüm bu sorunları bitirecekse, tüm bu ayrımlar, bizi bölen her şey ortadan kalkacaksa, daha doğum anında başlayan eşitsizlikler sona erecekse, ben seküler bir yeni dünya düzeni istiyorum. Ben tek bir devlet istiyorum. Dünyanın şu anki durumuna baktığımda ise, bunu denerken bir şey kaybedeceğimizi düşünmüyorum. Sadece zincirlerimizi kaybedeceğiz.
« Son Düzenleme: Mayıs 31, 2013, 07:53:46 ös Gönderen: lmia »
Fikirlerinizden nefret ediyorum. Ama onları savunabilmeniz için hayatımı feda etmeye hazırım. -Voltaire