Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ATATÜRK onun soyadı değildir: ATATÜRK onun kendisidir.  (Okunma sayısı 28578 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 24, 2009, 08:14:47 ös
Yanıtla #30
  • Uzman Uye

Araplarda, kızların yaşı; adet görmeye başladıklarından itibaren sayılmaya başlar.
Diyelim Hz. Ayşe 13 yaşında adet gördüyse= 13+13= 26 yaşında evlenmiştir.
saygılarımla

Sen kaçtane eşi olduğu sayılamayan, 13 yaşındaki küçük kız çocuklarını kendine helal kılan muhammedin bu Ülkede yada kendi ülkesinde eleştirilmesine hoşgörü ile bakıldığına hiç şahit oldunmu?

Şubat 24, 2009, 08:42:46 ös
Yanıtla #31
  • Ziyaretçi

Bu ülkede dindarların Atatürk'le sorunu yoktur dincilerin vardır,provokasyoncuların vardır..

Bir de şunu anlamıyorum Müslümanlık öncesi türk tarihi -osmanlı tarihi ve cumhuriyet tarihi ben hepsini kabulleniyorum ve hepsi benim tarihim,bizim sorunumuz birini yüceltirken sanki diğerini aşağı çekmek zorundaymışız gibi bir zorunluluk hissediyoruz.Fatiah Sultan Mehmed olsun Yavuz Sultan Selim olsun dünyanın gördüğü en büyük cihan padişahlarının arasındadır bunu yok saymak komiklik olur.Ve tabii bu ülke çok şey borçludur Atatürk'e ve klasik söylemi tekrarlıyorum o olmasa bizim şu an nasıl bir durumda nasıl bir hayat ya da hangi milletin boyunduruğunda olacağımızı Allah bilir.Bu yüzden müslümanlık öncesi de osmanlı da atatürk devri de benim için aynı derecede büyük bir Türk tarihinin parçalarıdır...

Saygılar

Şubat 24, 2009, 08:45:22 ös
Yanıtla #32
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın martı ; birçok kişinin hislerine tercüman olduğunuzu düşünüyorum.

saygılar,sevgiler.

Bu ülkede dindarların Atatürk'le sorunu yoktur dincilerin vardır,provokasyoncuların vardır..

Bir de şunu anlamıyorum Müslümanlık öncesi türk tarihi -osmanlı tarihi ve cumhuriyet tarihi ben hepsini kabulleniyorum ve hepsi benim tarihim,bizim sorunumuz birini yüceltirken sanki diğerini aşağı çekmek zorundaymışız gibi bir zorunluluk hissediyoruz.Fatiah Sultan Mehmed olsun Yavuz Sultan Selim olsun dünyanın gördüğü en büyük cihan padişahlarının arasındadır bunu yok saymak komiklik olur.Ve tabii bu ülke çok şey borçludur Atatürk'e ve klasik söylemi tekrarlıyorum o olmasa bizim şu an nasıl bir durumda nasıl bir hayat ya da hangi milletin boyunduruğunda olacağımızı Allah bilir.Bu yüzden müslümanlık öncesi de osmanlı da atatürk devri de benim için aynı derecede büyük bir Türk tarihinin parçalarıdır...

Saygılar
Her şey bir adımla başlar...

Şubat 24, 2009, 09:15:11 ös
Yanıtla #33
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İslam tarihi ortada içinde tekbir tane çelişki olmayan 650 sayfalık kuran ortada

Nerde diye sorarlar adama.. 8)

İslam alimleri ortada İslam medeniyetleri ortada !

Ben tarih sahnesinde böyle bir medeniyetin izine henüz rastlamadım.. :D :D :D

Şubat 24, 2009, 09:17:11 ös
Yanıtla #34
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayin Saygin,

Sonuna kadar haklisiniz. Ornegin Yuce Kitabimizda "karinizi dovun" diye bir ibare olabilir mi?

Çok fazla soru çıkar bu söylemden. :)

1- yüce kitabınız nedir ?
2- semavi din kitaplarını kastediyorsanız evet böyle bir ibare verdır.

Şubat 24, 2009, 11:50:20 ös
Yanıtla #35
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Yuce kitabimiz Kuran-i Kerim'dir.

Haklisiniz, oyle bir ibare vardir, ama o ibarenin onu ve arkasi da vardir. Siz ayetin icinden bir cumleyi alirsaniz butunu anlamaniz imkansizlasir, tipki Papa'nin Newyork'a inip "Newyork'ta genelev var mi" hikayesine benzer.
Bakmak yetmez, gormek gerek...

Şubat 25, 2009, 12:49:15 öö
Yanıtla #36
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yuce kitabimiz Kuran-i Kerim'dir.

Haklisiniz, oyle bir ibare vardir, ama o ibarenin onu ve arkasi da vardir. Siz ayetin icinden bir cumleyi alirsaniz butunu anlamaniz imkansizlasir, tipki Papa'nin Newyork'a inip "Newyork'ta genelev var mi" hikayesine benzer.

sayın dino endişe etmeyiniz ayet cımbızlamam, dönemin arap folklörünüde yanına koyarak okurum ki, yine siz haksız çıkarsınız.
yüce kitap meselesinede gelince orjinali olmadığı için bir şey söylemek zor, benim açımdan. :)

Mart 23, 2009, 08:45:36 ös
Yanıtla #37
  • Ziyaretçi

Bu at Türk tarihinin üstünde bir sancak gibi dalgalanacaktır. Türk tarihinin dünü, bugünü gibi, yarınıda onun gölgesi altındadır.

Mustafa Kemal'siz Türk, Türksüz Mustafa Kemal anlaşılamaz: İkisi birbirinde buluştular birbiri içinde sürüp gideceklerdir. .

Kesinlikle katılmıyorum.Bunu dıyen kım olursa olsun tarihten bihaberdir.