Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kız-erkek sınıfları ayrılmalı, ders kitapları Kurana göre...  (Okunma sayısı 4291 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 25, 2013, 03:34:12 ös

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Genel Başkanı İsmail Hakkı Akkiraz kız-erkek öğrencilerin aynı sınıfta eğitim görmelerinin nesilleri ifsat anlamına geldiğini belirterek “Kız-erkek okulları ayrılmalı ve bütün ders kitapları Kuran’a göre bir daha yazılmalı” dedi.

65 ilde örgütlenmiş olan Şuurlu Öğretmenler Derneği İl Şube Başkanları toplantısını Kocaeli’de yaptı. Öğ-Der Genel Başkanı Akkiraz konuşmasında İzmit İsmet Paşa stadında kutlanacak İstanbul’un fethinin 560. yılı etkinliklerine Öğ-Der olarak katılacaklarını belirterek Mekke’nin fethinden sonra gerçekleştirilmiş fetihlerin en önemlilerinden birisinin İstanbul’un fethi olduğunu vurguladı.

Günümüzde insanlığın derin bir bunalım içerisinde olduğunu belirten Akkiraz “Bu bunalımın temelinde İslamsız olarak inşa edilmiş bir dünya düzeni bulunmaktadır. İnsanlık yeni fetihlere ve fatihlere muhtaç hale gelmiştir. Bu fetih hareketi 1969 yılında Erbakan hocamız tarafından Milli Görüş harekâtı olarak başlatılmıştır. Yaşadığımız dünyada geçmişte olduğu gibi bugün de bir hak batıl mücadelesi içindeyiz. Dünya olaylarını bu mana ile değerlendirmek zorundayız. Başka değerlendirmelerle geçeği bulmamız ve doğru ve hak olan yerde yerimizi almamız zor olacaktır” dedi.

Milli Eğitim bakanlığının talim-terbiye ve müfredat anlayışına da sert göndermelerde bulunan Akkiraz konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Günümüz dünyasında şeklen üstün gibi gözüken taraf batılı temsil eden ırkçı emperyalizm, haçlı Hıristiyan batı âlemi ve onların dünyadaki işbirlikçileridir. Bunlar emellerine ulaşabilmek için İslam âlemi başta olmak üzere bütün insanlığı ifsat etmeyi, nesillerini bozuk nesiller olarak yetiştirmeyi gaye edinmişlerdir. İfsat için kullandıkları alanlardan biriside talim ve terbiye alanıdır. Türkiye’de uygulanan eğitim modeli bize ve bizim milli ve manevi değerlerimize ait bir model değildir. Bu model bizim bölmek ve yok etmek isteyenlerin bize dayattıkları bir modeldir. Bu eğitim modeli maneviyatçı değil materyalist ve batıcıdır.

Ülkemizde yürütülmekte olan Eğitim nizamının dayandığı kaynak batıcılık olduğu için dayatılan muhteva ister istemez Yahudilik, Hıristiyanlık ve Ateizm merkezli olmaktadır.

Bunu için okul kitaplarımız İslam’ın Temel kaynakları yok sayılarak hazırlanmakta, bu okul kitaplarıyla hayata hazırlanan gençlerimiz İslam’dan habersiz bir şekilde eğitimlerini tamamlamak zorunda bırakılmaktadırlar. Bu eğitim anlayışı, insanın yaratıldığı temiz fıtrata karşıdır ve ifsat merkezlidir.”

Akkiraz okul kitaplarının Kur’an esas alınarak yeniden hazırlanması gerektiğini belirttiği konuşmasında hükümete çağrıda bulunarak karma eğitim kaldırılıp kız ve erkek okullarının ayrılmasını, bayan öğretmen ve öğrenciler için başörtü yasağının kaldırılarak okullarda mescit açılmasını ve eğitimin Cuma namazı saatine göre düzenlenmesini istedi.

Toplantıya katılan il başkanları da artık okullarda eğitimin yapılamaz bir hale geldiğini belirterek geçici değil ancak radikal kararlar alınırsa Milli Eğitimin kelimenin tam anlamıyla milli değerlerimize uygun olabileceğini belirttiler. (ANKA)
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Mayıs 25, 2013, 06:02:26 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Artık okullarda eğitimin yapılamaz olduğu ve yetersiz kaldığı doğruda,gerisi hep eğri.Kurana göre nasıl eğitim sistemi oluşturacaksınızki?kuranda böyle bir öngörü nerede var bari onuda yazssalardı.
Tersine dünya filmi güzeldi seyretmeyene öneririm.Bunun adı sadece bölücülüktür.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mayıs 25, 2013, 06:56:51 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Alın bir zındık daha...Beyni sulanmış ne dediğini bilmiyor.

Be terbiyesiz adam,sen kim oluyorsun da kafanda ki karanlık düşüncelere Kuran'ı alet ediyorsun.Okullarda verilen eğitimle,Kuran'ın ne alakası var?...

Boş kafaları zehirlemekten başka ne işe yararsınız ?

Ölçüyü biraz kaçırdım,ama hala ellerim titriyor.Üyelerden ve seyircilerden özür dilerim.Daha söylenecek çokşey var ama,forumun seviyesini düşürmek istemem.

Saygılarımla
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Mayıs 26, 2013, 02:35:52 ös
Yanıtla #3
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Bu söylemlerden bazıları iktidara yalakalık çabalarından ibaretken, maalesef bazıları bastırılmış teokrasi özleminin dile gelmesidir. Bu tür şeylerle çok karşılaşacağız daha. 10 yıl öncesine bakarsak bugün olanları hayal bile edemezdik. Dozu artarak devam edecek bunlar. Nasıl dur denilecek açıkçası bilmiyorum.
Saygılarımla
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.