Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ALAH VE AŞK  (Okunma sayısı 1949 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 26, 2009, 09:03:14 ös
  • Uzman Uye

bir teyze damatları onunla ilgilenmedigi için 'BENİM ELMASIM VAR' demiş

damatların hemen gözleri açılmış başlamışlar teyzeye hizmet etmeye 'bir emriniz varmı efendim' falan...

kısa bir zaman sonra damatlar gerçek niyetleri olan 'elmas' ın peşine düşer .. ve uyku esnasında elmasın yerini sayıklaması için teyzenin içtigi suya ilaç katarlar... tabi ki teyze durumu en baştan beri bilir...

suyu içmiş gibi yaparak kenara döker ve yatar ...

damatlar kulaklarını kapıya yapıştırmış ve elmasın yerini ögrenmek için sabırsızlaşmışlarken içerden bir fısıltı gelir ..... ; ben elması arka bahçeye saklamıştım !
damatlar hurra bahçeye , kazarlar kazarlar kazarlar kazarlar kazarlar ......... hiç bir şey yok !
üstü başı toz toprak içinde koşarak kapıyı dinlemeye gelirler !

teyze ; heh tamam 'ben elması çatıya koymuştum'

damatlar bir telaşla çatıya fırlar .............ayagını kıran , çatıdan yuvarlananlar,elmas yok yine,kapıyı dinlemek için tekrar gelirler ( bunların pes etmeyecegini anlayan teyze onlara buyuk bir ders vermek için) şimdi hatırladım en son arka sokaktaki lağam çukuruna sakladım der.... damatlar koşar .... elmas yine yok , ve bu sefer **** batmışlardır !

aslında yapılan şekilsel ibadetler birer ALLAH ı ögrenme egitimleridir , lakin bugün insanlar ALLAH ı ögrenmenin yerine , şurda kılarsan bu kadar sevap , burda kılarsan bu kadar mükafat diyerek ALLAH ı kenara atmış ve elmasın peşine düşmüştür .... namaz kılıp sevap biriktirenler çok ama miraç eden ? v.s

hocalarımız sevabı günahı çok iyi bilir , gece kılarsan 20 kat sevap _ şu gün kılarsan 100 kat mükafat v.s

efendimiz bu şekilleri gerçeklerin elbisesi olarak koydu , AMACI ALLAH OLANLAR ALLAHI ANLASIN DEDİ..

ve amacı ALLAH olanlar 1 rekat namazla ( tekbir_zikir,kıyam_efal,ruku_sıfat,secde_zat =fenafillah)

amacı ELMAS olanlar sevaplara ve cennete dalarak ALLAH ı tanıyamadılar..... ALLAH ın kullarına sundugu cennet ( cemalullah )

insanlar en başta yönlerini ELMAS tan yana tayin edince , öncelerde 5 vakit kılardı , aralarda da kılayımda sevabın çok olsun dedi , daha sonraları , şöyle yapasam daha çok , böyle yaparsam cennetin 3.katıa çıkarım , daha çok yapıp 8.katına çıkayım derken ;

amel cenneti oldu amal ( hamal ) cenneti , yükledikçe yükledi , yükledikçe yükledi arttırdı yükünü !

inşirah suresinde ; biz senin belini büken yükünü almadık mı der ! halka şuan bu lazım , çok kılmak deyil ALLAH lazım , cennet ,sevap,mükafatı bırakıp ALLAH a AŞIK OLMAK LAZIM , SEVAPLARA ,CENNETLERE DEGİL ...

BİR DELİKANLI DÜŞÜNÜN YATLARI KATLARI VAR , BUTUN KIZLAR ONA AŞIGIM DİYOR ..

AYNI DELİKANLIYI ALIP BİR MARANGOZA KOYSAK , O ÇOOOK AŞIGIM DİYENLERDEN BELKİ BİR TANE BULAMAZ .

BURADA ŞU ANLAŞILIR KIZLAR ÖNCE Kİ YATLI KATLI DELİKANLININ KENDİSİNE DEGİL ETRAFINDAKİLERE AŞIK OLMUŞTUR !

BUGÜN ALLAH I ANLATIYORUZ YANA YANA , KİMSE ALLAH I SORMAZ OLMUŞ ... HERKEZ CENNET SEVAP AŞKINDA .. BU NASIL ALLAH SEVGİSİ...

cennet ALLAH a ulaşana kadar , bu putları aşmak lazım ... BİZ ALLAH I ANLATINCA KİMSE KABUL ETMİYOR,CAMİ DE HOCA CENNET HURİ DEYİNCE BAKIYORUM DA ALLAH SEVENLER ÇOGALIYO BİRDEN ?

A L I N T I /Semazen net

Ben"O"yum,"O"ben değil...

Nisan 09, 2010, 04:20:21 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Çok güzel ve aslında televizyonlarda halka okunması gereken bir paylaşım olmuş. Cübbeli gibilerini izleyip makara yapacaklarına, böyle bir metni dinleyip (Yaratan nasip etsin ki) bilinçlenmeleri  çok daha doğru olur. Teşekkürler sayın Ceycet :)
Çöl Bilgesi