Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: neden bu kadar çok antimasonik hareket var  (Okunma sayısı 21567 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 05, 2012, 01:13:44 ös
Yanıtla #30
  • Uzman Uye

Sn. Kardeşimiz bana yazdığı kısmına Karahan yazmam gerekliydi ,eksik yazdım düzeltiyorum saygılar Sn. Anilcanballi. :( :( :(
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ocak 05, 2012, 07:58:02 ös
Yanıtla #31
  • Ziyaretçi

Sayın NOSAM33,
Benim mason kime harici kime denir bilmediğimi mi düşünüyorsunuz ? Sorumun amacı fırça yediğinizde mason yada harici ne fark ediyor onu sormuştum ama kimse anlayamamış daha açık yazarım bundan sonra.
 Benim mason adayı olduğumu nereden çıkardınız ?
Cevap veriyorum demişsiniz ama cevap vermemişsiniz.?.
Smiley nedir nasıl kullanılır başlıklı bir yazı bulmanızı öneririm.
Aynı şekilde yazdığınız kelimeleri otomatik düzelten programlar var, işinize yarar.
Böyle gereksiz bir diyaloğa maruz kaldık.Neresinden dönsek kâr. O yüzden benden nokta.

Sayın ADAM da benim üzerimden yola çıkarak çok güzel cevaplamış zaten soruyu :)

Ocak 05, 2012, 09:17:57 ös
Yanıtla #32
  • Uzman Uye

Sevgili harici kardeşim Sn. Anilcanballi ;  sizin Mason olmayı  isteyip, istememeniz  beni ilgilendirmez !!! Ayrıca

;yazılarıma otamatik düzenlemeye yarayan proğrama da gerek duymuyorum, önemli olan o anki hislerimin ifadesidir yazdıklarım. Ayrıca Kompizosyon sınavında değiliz . Daha önemlisi benim için değerli biri olan Sn. ADAM' ın  ,benim yazdıklarıma cevap verdiğini ifade etmişiniz , anlamadığım sn ADAM ' ın benim için yorum yazdığını ifade etmeni pek anlamayamadım, o histe olsaydı adımı yazma konusunda tereddüt etmeyeceği kanaatimdeyim. Lütfen kendi fikrinizle bana dersimi verin. Ayrıca PARA denen nahlet olası icadın , insana tam olarak MUTLULUK getirmeyeceğini  herhalde farkındayım, en önemli huzur, SAĞLIKLI yaşamaktır. Sn. ADAM ' dan örnek vermişsiniz yanılmıyorsam biryazısında Masonluğun Masonlardan öğrenilmeyeceğini yazmıştı  ,saygı duyarımda bu formun mantığına Sn. Mason' un gayesine ve amacına ters geldiği kanaatindeyim. SON söz ben burda MASON ' luk hakkında MASON  üstat'lardan Masonluğun en azından ABC sini öğrenmek için burda zaman harcıyorum . Benim için zaman kavramı çok önemlidir ve boş konuşmayıda  sevmem . Sizin , ileride MASON olup ,olmamanızda sizi ilgilendirir.    SİZCE HARİCİ kime denir ???  :-X :-X :-X
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ocak 05, 2012, 10:46:02 ös
Yanıtla #33
  • Ziyaretçi

Sevgili harici kardeşim Sn. Anilcanballi ;  sizin Mason olmayı  isteyip, istememeniz  beni ilgilendirmez !!! Ayrıca

;yazılarıma otamatik düzenlemeye yarayan proğrama da gerek duymuyorum, önemli olan o anki hislerimin ifadesidir yazdıklarım. Ayrıca Kompizosyon sınavında değiliz . Daha önemlisi benim için değerli biri olan Sn. ADAM' ın  ,benim yazdıklarıma cevap verdiğini ifade etmişiniz , anlamadığım sn ADAM ' ın benim için yorum yazdığını ifade etmeni pek anlamayamadım, o histe olsaydı adımı yazma konusunda tereddüt etmeyeceği kanaatimdeyim. Lütfen kendi fikrinizle bana dersimi verin. Ayrıca PARA denen nahlet olası icadın , insana tam olarak MUTLULUK getirmeyeceğini  herhalde farkındayım, en önemli huzur, SAĞLIKLI yaşamaktır. Sn. ADAM ' dan örnek vermişsiniz yanılmıyorsam biryazısında Masonluğun Masonlardan öğrenilmeyeceğini yazmıştı  ,saygı duyarımda bu formun mantığına Sn. Mason' un gayesine ve amacına ters geldiği kanaatindeyim. SON söz ben burda MASON ' luk hakkında MASON  üstat'lardan Masonluğun en azından ABC sini öğrenmek için burda zaman harcıyorum . Benim için zaman kavramı çok önemlidir ve boş konuşmayıda  sevmem . Sizin , ileride MASON olup ,olmamanızda sizi ilgilendirir.    SİZCE HARİCİ kime denir ???  :-X :-X :-X

Bütün yorumları iyice anladığınızdan emin olun. Sayın ADAM başlığa cevap vermiş size değil.
para huzur ve sağlık konusu ne alaka anlamadım. Peki.
Mason olup olmamam beni ilgilendirir -doğru- o zaman bana mason adayı demeye de hakkınız yok.
Sn. ADAMdan örnek veriyorsunuz yanılmıyorsam demişsiniz - yanılıyorsunuz.
İstediğiniz gibi duygularınızı ifade edin ancak bu yazım ve anlam hatalarıyla sizi pek kaale almayacaklardır.
Kompizasyon değil kompozisyon,
nahlet diye birşey yok,
sevgili sn. anilcanballi diye birşey de yok,
da ların ayrı yazılması konusunda eksiklikleriniz var,
etmişiniz değil etmişsiniz,
virgüller neredeyse tamamen yanlış,
kanaatimdeyim değil kanaatindeyim.
  ve daha niceleri. Burası chat alanı değil. Forumda sadece bunları düzeltmek ve denetlemekle ilgili görevliler var. Sizi en başında bu konuda uyardım beni haricinin fırça atması olarak değerlendirip büyük harflerle cevap verdiniz. Büyük harf bağırmak demektir vurgulamak için başka yöntemler mevcut.

Ocak 05, 2012, 11:40:37 ös
Yanıtla #34
  • Uzman Uye

Anilcanbali  Sayın dedim olmadı sevgili Anilcanbali dedim olmadı . Ben senle nasıl anlaşacam bilemiyorum ? Seni pek kaale almazlar diyorsun pek anlamadım ,anlamadığım ben garip bir Hariciyim bu yolun , bir sevdalısıyım . Mason olsam ne olur olmasam ne olur gönlümde , hayelimde Masonluğa odaklanmışım oda bana yeter . Hz. Süleyman' ın  sarayının bir tek taşını yerine koysam buda ben garip NOSAM33 yeter. İşte geldim işte gidiyorum ; beni taksan ne olur ,takmasan bir garip dostun olarak nacizane nasihatım hayata hep BASİT yönden bak ve sorunlarını çöz . Ben Hiram ustanın öğretisinin hastasıyım, Pergel'in ,Gönyenin hastasıyım sorarım sana o güzeller güzeli Pergel ve Gönye' yi eline alıp Kalbinin üstüne bastırasın geliyormu ? Gelmiyorsa bu ama boşa çaba gelir. Gelelim Nahlet kelimesine T.D.K sözlüğünü açıp bakarsın anlamına. Sn ADAM üstat' ın yorumunda Para ile ilgili yorum vardır o yüzden yazdım hatta kimisi mason olur ama Mason olamaz diyede belirtmişti. Son olarak sözcüklerde hata düzelten proğram önermişin saygı duydum ve durumu Site yönetimine arz ettim. Sonuçta duvar işçisi olmaya çalişan garip bir Amaleyim ...  HARİCİ ne demek kardeşim anilcanbali  iyi geceler. 8) 8) 8)
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ocak 06, 2012, 12:18:09 öö
Yanıtla #35
  • Ziyaretçi

T.D.K yı aç bak. nahlet yok. Anlamını sorarsan Azerice lanet demektir.

Ocak 06, 2012, 01:09:01 öö
Yanıtla #36
  • Uzman Uye

Sn. Anilcanballi öncelikle bu saat' te bana değer verip araştırıp beni aydınlattığın için çok teşekkür ederim. Samimiyetimle söylüyorum nahlet kelimesinin Azerice olduğunu bilmiyordum ayrıca T.D.K olmadığını bende mealinden sonra öğrendim. Benim nahlet keimesini Lanet ile karıştırdım zannedersem, dikkatin için tekrar teşekkür ederim. Sn. ADAM konusu ise benim yazımdan sonra Para ile masonluğun alakasının olmadığı konusundaki yazısından dolayı üzerime alındım. Haricilik ile ilgili konunun ne olduğunuda sen zannedersem benden iyi biliyorsundur .  Zaten yönetimede kendimi ihpar ettim yazılarımdan dolayı Usulsüzlük varsa forum'dan ilişkimin kesilmesini istedim. İyi geceler. :'(
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ekim 01, 2014, 06:34:15 ös
Yanıtla #37
  • Ziyaretçi

Merhaba,
Aslında, anti-masonik eylemler başka ülkelerde de oluyor; http://blogs.lexpress.fr/lumiere-franc-macon/2014/09/27/gldf-tag-anti-maconnique-sur-macadam/ linkinde de görebileceğimiz gibi, "Masonik Cumhuriyete Hayır" diye yazı yazan Fransızlar bile var. En demokratik, en gelişmiş dediğimiz ülkelerde dahi önyargılar mevcut. Lüksemburg, Belçika, İsviçre, Hollanda'da daha az olmakla birlikte, pek çok Avrupa ülkesinde, bu tür düşünceler mevcut.
Sebeplerine gelince; sanırım, Fransa tipi laiklik (veya Anglosakson tipi sekülerizm) dindar hayat tarzı benimseyenleri rahatsız ediyor. Ayrıca, milliyetçi olmak istiyorlar; çokkültürlülükten rahatsızlık duyuyorlar. Örneğin, Güney Amerika kökenli, siyahi tenli bir adalet bakanının Fransa kabinesinde yer alması onları "incitiyor". Tıpkı, Türkiye'de müslüman olmayan vatandaşların kamu görevlerine girme hakkından mahrum olması gibi. Başka sebepler vardır muhakkak. Bu kadar basit olamaz... Bilenler aydınlatırsa çok iyi olur. Zira ben masonluğu en az bilenlerdenim esasında.
Saygılarımla,
Mementomori

bilinmeyene hep tepki vardır özellilede bizim ülkemizde

saygılar.

Ekim 01, 2014, 06:52:57 ös
Yanıtla #38
  • Ziyaretçi

Mağarada karanlıkta oturanlar içeri ışıkla girenlerden nefret eder.

Ekim 02, 2014, 06:03:54 ös
Yanıtla #39
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Başka sorular da sorulabilir: Neden bu kadar çok neo-faşist ve neo-nazist hareket var diye. Amerika Birleşik Devletleri'nde siyahlara karşıt hareketler hâlâ dinmedi. Avrupa'da -özellikle Fransa'da- bazı mason örgütlerinin laiklikten yana sürdürmekte olduğu tutum hatta politika (buna hepsi katılmıyor), o ülkede birçoklarını elbette rahatsız edebilir.

Konu ülkemiz olursa, aradaki farkı dikkatle izlemek gerekir.

Batı ülkelerindeki antimasonik eylemler, Masonluğu bilerek, anlayarak ve Masonluğun benimsediği ilkelere karşıtlıkla yapılmaktadır.

Ülkemizde antimasoniek eylemlerde bulunanların ise aslında Masonluğun benimsediği ilkeleri savunduğunu, fakat bilir bilmez bir şekilde ya da bir güneh keçisi gibi Masonluğa hiçbir dayanağı olmayan hatta saçmasapan suçlamalar yönelttiği görülür.

Ancak milliyetçilikten söz edilecek olursa, masonluğun buna aykırılığı söz konusu değildir; ne bizim ülkemizde ne de bir başka ülkede. Hatta kimi ülkelerdeki masonların, kendilerini aşırı ölçüde beğenmiş, başkalarından üstün olduklarını ileri süren bir tutum takındıkları bile görülür. Dolayısıyla, antimasonik tutum ve hareketleri hepsinin aynı ya da benzer nitelik taşıdığını söylemek sanırım yanlış olur.

Bu Forumda daha önce bu konular üzerine birtakım irdelemeler yapmış olduğumuzu sanıyorum. Fakat onlar eskimiş olabilir; noksan kalabilir. Burada, Forumun bu bölümünde antimasonik etkinliklere ilişkin örnekler, ayrıntılarına giurilerek verilebilir.

Biz, burada gözü kapalı ve tek yanlı olarak Masonluğu ve masonları savunmakta değiliz. Bu bağlamda objektif bir tutumla eleştiriler de sergilemekteyiz. Ancak masonluğa ve masonlra yöneltilecek sualdırı ve suçlamalar mesnetsiz, asılsız, saçma sapan ve ön yargılı ya da art niyetli ise; biz de onlara karşı doğrularımızı ortaya sereriz.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.