Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Nasil Mason olunur? Mason olmak icin neler gereklidir?  (Okunma sayısı 833832 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 25, 2009, 02:48:43 ös
Yanıtla #200

Alıntı
masonluk benim için bir birlikteliğin bir kardeşliğin sembolu.. bu teşkilat sayesinde birbirimize destek olarak güzel günleri görebileceğimizi düşünüyorum..
artık bende bu düşünceye sahip olduğum için mason olmak istiyorum

Sn. akif_yzb,

Sorunuzu net olarak yanıtlamaya çalışayım.İsteğinizin gerçekleşebilmesi için yaşadığınız ortamda mutlaka bir Kardeşimizin dikkatini çekecek karekter özelliklerinde olmanız gerekli aynı zamanda teklif etmeyi düşünen Kardeş sizin öğretiyi anlayabileceğinizden ve devamlılık sağlayabileceğinizden de emin olması gerekli.Sonuçta teklif edecek kişi ortaya kendi itibarını koymaktadır.

Bu şekilde anlatınca çoğu kimse teklif almanın çok zor hatta imkansız olduğunu düşünebilir ancak inanınız ki doğru kişi iseniz
mutlaka bir kardeş in dikkatini çekeceksinizdir.Burada bence sorulması gereken soru "Aceba bana bir gün teklif gelir mi?" değil
"Aceba ben gerçekten çevremde iyi tanınan herkes in sevdiği birimiyim?" olmalıdır.Aynı frekansa sahip insanlar multlaka
birbirini bulurlar.Hernekadar hatalı bir teklif eden , Kardeş i yerin dibine sokarcaksa doğru bir teklif ise göğüsünün kabarmasına  sebep olur.

Saygılarımla,

Omnia mors aequat

Ağustos 25, 2009, 03:56:54 ös
Yanıtla #201
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin akif_yzb,

Gordugum kadari ile esas sorunuz hickimse tarafindan yanitlanmamis. Kendinizi Masonluga uygun goruyor ve Mason olmak istiyorsunuz. Sizi anliyorum. Ankarada Mason olmak icin nereye, nasil basvurabileceginizi soruyorsunuz. Merakinizi ve talebinizi anliyor, saygi ile karsiliyorum. Bu sorunuza bir turlu net bir yanit alamadiginiz icin kendinizi rahatsiz ve belki dislanmis hissediyor olabilirsiniz. Bu nedenle gerekli cevabi sahsen benden duymanizi isterim.

Cevabima, foruma uye olmanizi saglayan ve birkac defa gonderdiginiz uyelik formunda yazanlari ve verdiginiz cevaplari ornekleyerek baslamam gerekir.

"Masonlar.org uzerinden hickimseye Mason olmasi konusunda kisisel yardimda bulunulmayacaginin bilincindeyim.     : Kabul Ediyorum"

Gonderdiginiz butun uyelik basvuru forumlarinda bu soruya ayni cevabi verdiniz. Davetiyeniz gonderildikten sonra uyelik asamasinda okumak ve onaylamak ile mukellef oldugunuz "Uyelik Sozlesmesi"`ndede ayni unsur yer almaktadir. Bu uyelik sozlesmesinide onayliyarak aramiza harici bir forum uyesi olarak geldiniz.

Bu islemlerden sonra bizlere Ankarada Mason olmaniz icin basvurabileceginiz adres/mekan/telefon vb. bilgileri sormaniz dogru degildir. Cunku Masonlar.org kisileri Mason yapma amacinda degildir. Hic kimseye Mason olmasi konusunda kisisel yardimda bulunmamaktadir. Bu nedenlerden dolayi size basvuruda bulunabileceginiz mekanin bilgileri verilmeyecektir.

Konu ile ilgili olarak Sayin lucifer in ifadesi, eksik fakat oldukca dogrudur.

Alıntı
"öncelikle şunu belirtmeliyimki bu sitede merak edip kafanıza takılıpta alamayacağınız cevap yoktur
(tabiki haricilerin bilmemesi gereken özel durumlar hakkındaki sorularınız dışında)"

Sizin sorunuz haricilere sitemiz uzerinden verilmesi dogru olmayan bir bilgidir. Ifadedeki eksik kisim ise kisisel yorumlarimizi icerecek mesajlardan da genellikle kacinmamizdir.

MYSTICPROVOCATEUR Kardesimin ifadesi yine buyuk onem tasimaktadir.

Alıntı
bence sorulması gereken soru "Aceba bana bir gün teklif gelir mi?" değil
"Aceba ben gerçekten çevremde iyi tanınan herkes in sevdiği birimiyim?" olmalıdır.

Son olarak bir hususu daha hatirlatmak isterim. Israrla kendinizin Masonluga uygun ve hazir gordugunu belirtiyorsunuz. Ancak Masonluk, sizin kendinizi uygun gordugunuz zaman degil bizler tarafindan uygun goruldugunuz zaman girebileceginiz bir kurumdur.

Saygi ve Sevgilerimle
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ağustos 25, 2009, 04:59:47 ös
Yanıtla #202
  • Orta Dereceli Uye
  • **

bana tek taraflı adaletinizden sakın bahsetmeyin.. adalet kirli atlet..!!

Ağustos 26, 2009, 06:04:29 ös
Yanıtla #203
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn akif_yzb

sn üstadımız sorunuzu en akıcı bilgilerle cevaplandırmış bulunmaktadır umarım kafanızda bu tür konularla ılgili sorularınızı temizlemişsinizdir.

içinizdeki heyecanı en az sizin kadar yaşamakta olduğumu belirtmek isterim. mason olma onuruna şerefine erişmek için içinizden gelen istek hiç kuşkusuz gerçekçidir kimse bilemez. fakat asıl istek bu büyük ve onurlu teşkilata girebilme vasıflarını yerine getirebilmektir. bir bilgisayar işi yapabilir bir aof ta okuyabilir ve sıradan bir4 ınsanda olabilirsinizki bu hiç onemlı değildir.

unutmayınki masonluk kendileri açısında kendileriyle aynı karaktere sahip insanları seçmektedir.

saygılarımla

Ağustos 26, 2009, 07:33:54 ös
Yanıtla #204

Sayin akif_yzb,

Gordugum kadari ile esas sorunuz hickimse tarafindan yanitlanmamis. Kendinizi Masonluga uygun goruyor ve Mason olmak istiyorsunuz. Sizi anliyorum. Ankarada Mason olmak icin nereye, nasil basvurabileceginizi soruyorsunuz. Merakinizi ve talebinizi anliyor, saygi ile karsiliyorum. Bu sorunuza bir turlu net bir yanit alamadiginiz icin kendinizi rahatsiz ve belki dislanmis hissediyor olabilirsiniz. Bu nedenle gerekli cevabi sahsen benden duymanizi isterim.

Cevabima, foruma uye olmanizi saglayan ve birkac defa gonderdiginiz uyelik formunda yazanlari ve verdiginiz cevaplari ornekleyerek baslamam gerekir.

"Masonlar.org uzerinden hickimseye Mason olmasi konusunda kisisel yardimda bulunulmayacaginin bilincindeyim.     : Kabul Ediyorum"

Gonderdiginiz butun uyelik basvuru forumlarinda bu soruya ayni cevabi verdiniz. Davetiyeniz gonderildikten sonra uyelik asamasinda okumak ve onaylamak ile mukellef oldugunuz "Uyelik Sozlesmesi"`ndede ayni unsur yer almaktadir. Bu uyelik sozlesmesinide onayliyarak aramiza harici bir forum uyesi olarak geldiniz.

Bu islemlerden sonra bizlere Ankarada Mason olmaniz icin basvurabileceginiz adres/mekan/telefon vb. bilgileri sormaniz dogru degildir. Cunku Masonlar.org kisileri Mason yapma amacinda degildir. Hic kimseye Mason olmasi konusunda kisisel yardimda bulunmamaktadir. Bu nedenlerden dolayi size basvuruda bulunabileceginiz mekanin bilgileri verilmeyecektir.

Konu ile ilgili olarak Sayin lucifer in ifadesi, eksik fakat oldukca dogrudur.

Alıntı
"öncelikle şunu belirtmeliyimki bu sitede merak edip kafanıza takılıpta alamayacağınız cevap yoktur
(tabiki haricilerin bilmemesi gereken özel durumlar hakkındaki sorularınız dışında)"

Sizin sorunuz haricilere sitemiz uzerinden verilmesi dogru olmayan bir bilgidir. Ifadedeki eksik kisim ise kisisel yorumlarimizi icerecek mesajlardan da genellikle kacinmamizdir.

MYSTICPROVOCATEUR Kardesimin ifadesi yine buyuk onem tasimaktadir.

Alıntı
bence sorulması gereken soru "Aceba bana bir gün teklif gelir mi?" değil
"Aceba ben gerçekten çevremde iyi tanınan herkes in sevdiği birimiyim?" olmalıdır.

Son olarak bir hususu daha hatirlatmak isterim. Israrla kendinizin Masonluga uygun ve hazir gordugunu belirtiyorsunuz. Ancak Masonluk, sizin kendinizi uygun gordugunuz zaman degil bizler tarafindan uygun goruldugunuz zaman girebileceginiz bir kurumdur.

Saygi ve Sevgilerimle

Burada Sayın Mason'un anlatımına o kadar çok hayran kaldım ki.. Belirtmeden geçemedim. Detaylı ve oldukça Olgun bir yaklaşımla..

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ağustos 26, 2009, 10:35:47 ös
Yanıtla #205
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Evet bende Sn. Mason'un anlatımına gerçekten hayran kaldım.. Benim aradığım şeyde tam buydu.. Sorularıma gayet mantıklı ve olgun bir şekilde cevap verdi.. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum

Ağustos 28, 2009, 07:48:54 ös
Yanıtla #206

Evet bende Sn. Mason'un anlatımına gerçekten hayran kaldım.. Benim aradığım şeyde tam buydu.. Sorularıma gayet mantıklı ve olgun bir şekilde cevap verdi.. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum

Ambleminiz yani avatarınız güzelmiş:)

Ağustos 28, 2009, 09:23:42 ös
Yanıtla #207

Sanirim Dan Brown'un Angels & Demons adli eseri icin hazirlanmis designlardan birisi.
Spes mea in Deo est

Ağustos 28, 2009, 11:05:01 ös
Yanıtla #208
  • Orta Dereceli Uye
  • **

evet.. "illuminati" yazıyor Deamons & Angels filminde görmüştüm.. hoşuma gitmişti..

Ağustos 29, 2009, 01:52:00 ös
Yanıtla #209

Sanirim Dan Brown'un Angels & Demons adli eseri icin hazirlanmis designlardan birisi.

aman aman nerelerdeydin böyle :D bir de ne güzel fikir yürütüyo:)  bak bunu bilmiyordum işte.. Saol. açıklama yaptığın için..

evet.. "illuminati" yazıyor Deamons & Angels filminde görmüştüm.. hoşuma gitmişti..

hmm. Anladım.