Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türk parasındaki mesaj  (Okunma sayısı 6941 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 03, 2012, 12:51:12 ös
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Yaklaşık 2 senedir yeni türk parasını cüzdanlarımızda,cebimizde taşıyoruz. Çoğunuz farketmişinizdir.Paradaki Atatürk'ün resmi bulunan yüzündeki Türk bayrağının şekli.
Paradaki Türk bayrağı ile Bugün ve KanaltürkTV'nin logosunun aynı olması.Gazete ve Kanal sahibinin Fetullah Gülen'e,akp ye yakınlığı ile tanınan Akın İpek'lere ait olması.
Peki ya Atatürk'ü ben hiç böyle görmemiştim.Siz görmüşmüydünüz.Hiç Atatürk'e benzemiyor.Daha çok başka birisini andırıyor.Hele 10TL üzerindeki bıyıklı hali..Özellikle 50 TL nin arkasındaki kadın resmi tepki çekmişti. Çünkü kadının türbansız hiçbir resmi yok ve kadın Atatürk düşmanı olarak bilinen birisi...
Türk Bayrağı tektir.Şekli Ay hilal biçimleri hiç bir şekilde değiştirilemez.Bu hale getirmenin ne gereği var.
-Gizli mesaj olabilirmi?
-Bazı kesimlerin,tepkisini çekeceğinin bilindiğinden ve bu tepkinin meydana gelmesi ile "Bu kemalistlerde paranoyak oldular iyice,her şeye bir kulp buluyorlar" yargısını,kamuoyunda yaratmak,Cumhuriyetci ve Atatürkcü kesimi kavgacı,paranoyak,komplocu kesim olarak mı algılatmak?

Çoğu kişi bu kadar kaygıya,korkuya gerek yok diyeceklerdir.Değişmeyen tek şey değişimdir.

iran devriminden sonra gazetecinin biri iran aydınlarından biriyle röportaj yapıyor. tabi başka ülkede.

diyor ki: farkına varmadınız mı olayların? bu hale geleceğinizi bilmiyor muydunuz?

adam da

- hayır bi şey olmaz bi şey olamaz dedik ama bir sabah uyandık yönetim değişmiş. Şeriat gelmiş.

Saygılarımla...
Tek bildiğim hiçbir şey bilmediğimdir.
(Socrates)

Aralık 03, 2012, 03:59:24 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

iran'daki şeriat devrimi ingiliz istihbaratının ürünüdür. Bunun nedeni de iran özgür bir ülke kurmuş ve pb vb. ingiliz petrol şirketlerini ülkelerinden kovmuştu. Bu devlet sistemini alaşağı etmek için radikal islami grupları silahlandırıp kullandılar.  Silahsızlandırılmış bir ortamda eline silah verdiğiniz kesim hükümdarlaşıyor. Halkın bir gücü yoktur aslında yani. Bu yüzden devletin askeri kanadı çok mühimdir. Benzer şeriat ülkeleri olan suudi arabistan, israil vb. de aynıdır yani silahsızlandırılmış bir coğrafyada gözü kara teröristleri silahlandırıyorsunuz ve bu teröristler kendi kafalarına göre baskıcı bir sistem kuruyorlar başka bir şeyden de anlayamadıkları için bu tarz yönetim sistemlerini doğal da karşılıyorum şahsen. Yani bu tarz zorlamaya dayalı şeriat sistemlerinin islamla uzaktan yakından alakaları yoktur.

Türkiye'de de tam aksi yani dini öteleyen ve yasaklayan bir rejim vardı. Bu rejim baskısını kaybediyor. Her kaybedişte darbe ile tekrar gücü ellerine geçiriyorlardı fakat son darbe yapılamadı. iran vb. şeriat ülkelerinin islamla alakaları olmadığı gibi, bizdeki rejimin de  sekülerlikle ve laiklikle uzaktan yakından alakası yoktur.

Türkiye'de şia tarzı veya vehhabi tarzı bir islam anlayışı ve terörist yapılanma yoktur. Devlet hizbullah ile bunu denemeye çalıştı fakat olmadı. Belki de dış istihbarat güçleri bizi de şeriat batağına çekeceklerdi fakat başaramadılar. Benzer israil tarzı yapılanmayı pkk tarzı kürt terörist yapılanmaları silahlandırarak kürdistan başlığı altında baskıcı ve terörist bir devlet kurulma çabası ise pek işe yaramamış görülüyor.

Her ne kadar eksik ve gedikleri olsa da Türkiye Cumhuriyeti devletine sahip çıkmak geleceğimize sahip çıkmak demektir.

Saygılarımla.

Aralık 03, 2012, 04:22:42 ös
Yanıtla #2
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın Masor1976,

Benim açtığım konu Türk parası üzerinden insanlara belli bir şeyler empoze edilmesi idi.Konu İran devrimi veya şeriat konusu değildi.Nedendir anlamadım ama sadece o konuya değindiniz?Orada anlatmaya çalıştığım insanlar tepkisizleştirilmeye çalışılıyor ve sonunda istediğinizi yaptırabilirsiniz.Çünkü insanllar uyuyor,bu forumda böyle benzer konular açılarak insanların bir parça bilinçlenmesini amaç ediniyoruz.

Saygılarımla...
(Socrates)

Aralık 03, 2012, 04:31:32 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Sayın Symbol, devrimleri insanlar ve halk yapamaz ben de buna değinmeye çalıştım, halk yapıyor gibi dursa da arkasında büyük istihbarat örgütleri vardır. Halktan korkmaya gerek yok. Terörize gruplara ve silah sevkiyatlarına dikkat kesilmek lazım diye düşünüyorum. ya da halkına güvenip halkı silahlandıracaksın ki kimse devrim yapma cesareti gösteremesin. Paranoyak olmak da kötü bir şey fakat devletin kurumlarının bu gibi radikal örgütleri iyi takip etmesinde yarar var.

Adı ve başlığı ne olursa olsun devrimlere kısacası zorbalıkla hükümet devirmeye karşıyım.

Saygılarımla.

Aralık 03, 2012, 04:33:34 ös
Yanıtla #4
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın Masor1976,

Konu başlığı içersinde tartıştığımız şeyler farklı,isterseniz bahsettiğiniz konuyu başka bir başlık altında konuşabiliriz.

Saygılarımla...
(Socrates)

Aralık 04, 2012, 11:25:41 öö
Yanıtla #5

Böyle bir konuyu ele aldığınız için öncelikle teşekkür ederim. Söylemiş olduğunuz gibi birçok insan dikkat etmemiştir bu duruma. Buna benzer birçok örnek olduğu da bilinmektedir. Halkın nabzını yoklaya yoklaya istedikleri düzeni oturtmaya çalışıyorlar. Tepki gösteren insanları veya örgütlenmeye kalkışan insanları da bir şekilde susturuyorlar. Çok akıllıca davranıyorlar. Gündem saptırılarak istekleri doğrultusunda birçok yasa çıkıyor. İnsanlar mecburen kabulleniyorlar. Türk Halkının biran önce uyanması gereklidir. Aksi taktirde hiç uyanamayacaklardır. Saygılarımla efendim...

Aralık 11, 2012, 07:53:28 ös
Yanıtla #6
  • Aktif Uye

Mevcut hükümetin tarzı bu şekilde. Hangi konuda bir değişim ve iyileştirme yapmaya çalışsalar ki bu değişim ve iyileştirme gibi görünen şeyler sadece bir kılıf, altından gerçek düşünceleri yönünde değişimler yatıyor. Örnek verelim: 4+4+4 eğitimde bir düzenleme 4. sınıfta çocuklara yön verme vs. altına bakalım imam hatip liseleri patlama yaşadı hatta pek çok lise doluyuz diyerek zorla öğrencileri oraya yönlendirdi. Okullarda kıyafet serbestliği güya yoksullar düşünülmüş giyim masrafı olmasın. Altındaki nedene bakalım türban serbestliği, ekonomik eşitsizlik sonucu doğabilecek sıkıntılar da cabası. Anayasa çalışmaları darbe karşıtlığı vs. pek çok konuda iyileştirme. Altına bakalım yargıyı köküden değiştirme HSYK'yı kontrol altına alma yargıyı kendine bağlama. Saymakla bitmez bunlar....

Aralık 11, 2012, 10:12:24 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Aylar önce yine böyle bir konu gündeme gelmiş ve o zaman da bu tür uygulamaların strateji gereği olduğunu yazmıştım. Anlayan anlamıştı. Anlamayanlar için yeniden yazdım. Bu gün reform adı altında yapılanların asıl amaçları çok farklıdır. Streteji konusunu inceleyenler bunu çok iyi anlayablir.
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Aralık 12, 2012, 02:31:33 öö
Yanıtla #8

Sayın Symbol, öncelikle bu kadar önemli bir noktaya dikkat çektiğiniz için teşekkürler. Gerçekten farkına varılması gereken şey, subliminal politikalar konusunda akpnin nedense çok başarılı olması. Güçler ayrılığı ilkesini bir şekilde kendi lehlerine çevirdiklerinden, akp monarşisi oluşturdular dersek çok yanlış olmaz. Hepimiz biliriz ki son dönemde Ergun Babahan ve Ahmet Altan,düşündüklerinin aksine, ne hikmetse fethullah gülenden özür dilemek durumunda bırakılmıştır. Bunların gerçekleşmesini sağlayan stratejistler, kanaat önderleri her kimse, akp gibi yeni kurulmuş, sağlam temeller üzerinde olmayan bir partinin de siyasi lider pazarlama, seçim kampanyası, subliminal mesajlar vb. konularda, akpnin bu kadar başarılı olmasında yine o kanaat önderlerinin mutlaka bir rolü vardır diye düşünüyorum. Sayın Masor1976'nın da örnek verdiği gibi, İngiliz İstihbaratı'nın İran İslam Devrimi'ni desteklemesi gibi, akpyi de destekleyen güçlerin etkisi çok net görülebiliyor.

Asıl odaklanılması gereken nokta akpye kanaat önderliği yapan bu güçlerdir diye düşünüyorum.

Saygılarımla...

Küçük bir hakikat, büyük bir yalandan iyidir.

Aralık 12, 2012, 03:00:35 öö
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Ben gerek nur cemaati konusu olsun gerek akp konusu olsun üretilen komplo teorilerinin abartıldığını düşünüyorum. Bizim genlerimizden de olabilir muhafazakar kesimimizde batı tarzı baskıcı ve acımasız özelliklerimiz yok. Halkın yok daha doğrusu. Bunu en net şekilde osmanlı düzeninde görebiliriz. Bu yüzden akp veya nur cemaati gibi sivil otoritelerin çağdaş insanlara, çağdaş insanların muhafazakarlara yaptığı gibi baskılar yapacaklarına inanmıyorum.

Bir mücadele olmadığı anlamına gelmiyor. Bu mücadelenin nedeni de çağdaşların muhafazakalarları ezmeleri karşısında oluşan psikolojik bir tepki veya kendini savunma mekanizması diyebiliriz. Çağdaşların korkuları da bundan kaynaklanıyor, yani biz bunlara baya bir baskı yaptık şimdi güçleniyorlar intikam alırlar mı endişesi taşıyorlar doğal olarak. İşadamı ayağında ise eskisi gibi devlet ihaleleriyle, ihaleleri yarım bırakıp iflas göstererek devleti söğüşleyemiyoruz endişesi hakim. Her kezi kendileri gibi sandıklarından olsa gerek muhafazakarların devlet ihalelerinden para kazanmaları karşısında ise onların da devleti söğüşlediğini sanıyorlar. Halbuki bariz şekilde devletin çalıştığını verdiği hizmetlerden hissedebiliyoruz.

İstihbarat örgütlerinin 1996 lı yıllarda yarattıkları  hizbullah yapılanmasını yüksek okulda okurken Malatya'da 3000 kişilik üniversite erkek öğrenci yurdunda iken yakından izlemiştim. Bunun bir istihbarat örgütü işi olduğunu anlamış ve onlara takılan yurt arkadaşlarımı uyarmıştım fakat beni dinlememişlerdi. Ben mezun olduktan sonra hizbullah yapılanmasının iç yüzü ortaya çımıştı. Bu tarz islami kalıpları yakından tanıdığım için nurculardan ciddi anlamda bir zarar geleceğini zannetmiyorum. Ki örneğin polis teşkilatı olsun kamu sektörü olsun rüşvet, hırsızlarla, uyuşturucu tacirleri ve pezevenklerle ortaklık gibi kavramlar genelden minimuma düşmüş durumda.

Fakat gerek Sayın Nonserviam'ın gerekse Sayın Alşah gibi katılımcıların endişelerine de katılmıyor değilim. Çünkü Rahmetli Atatürk'ün istihbarat ajanı kaynayan tarikatları kapatmak zorunda kalışı gibi, bu tarz sivil organizmaların içinde de virüs gibi her tür istihbarat ajanı kaynıyordur muhakkak.

Nur cemaati nasıl yok edilebilir. Bizimkilerin kanlı bir darbe ile yok etmeyi planlamaları gibi yok edilemez. Eğer bu plan olmasaydı yani hedefte açık açık fetullahçılar konmamış olsaydı darbe olabilirdi. Yani fetullahçıların darbeye karşı çıkacaklarını sanmıyorum. Fakat fetullahçılar çok güçlendikleri bir döneme ve hedef tahtasına bu sefer onlar denk geldiği için bizimkiler alabora oldular. Devletin gençlerine ve halkına sırt çevirmediği bir ortam yaratılabilirse hiç kimse nur cemaatlerine vb. cemaatlere katılmazlar. Karısıyla ilgilenmeyen bir  adamın neticede aldatılması gibi bir şey. Beni niye aldatıyorsun diye bu adamın karısını öldürmeye veya şiddet uygulama hakkı olabilir mi? Yani suç tamamen bizdedir, CIA yı filan suçlamaya hiç gerek yok.

Saygılarımla.

« Son Düzenleme: Aralık 12, 2012, 03:38:47 öö Gönderen: Masor1976 »