Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kürtler  (Okunma sayısı 23510 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 10, 2012, 03:50:20 ös
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Şemdinli'de 26 terörist öldürüldü
yeni haber
AA
Giriş Saati : 10.09.2012 15:27
 Güncelleme : 10.09.2012 15:27

Şemdinli ilçesinde 2 askerin şehit olduğu, 7 askerin yaralandığı çatışmanın ardından devam eden operasyonlarda 26 terörist etkisiz hale getirildi, 1 terörist de sağ yakalandı.
Hakkari Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, 9 Eylül günü ilçenin güneyinde halkın huzuru, can ve mal güvenliğini sağlayan askeri birliklere yönelik iki ayrı bölgeden saldırı girişiminde bulunulduğu belirtildi.

Güvenlik güçlerinin saldırıya anında karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada 2 askerin şehit olduğu, 7 askerin yaralandığı anımsatılan açıklamada, ''Çatışmanın ardından bölgede başlatılan hava destekli operasyonlarda 26 terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiş, 1 kadın terörist sağ olarak yakalanmıştır'' ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, bölgedeki operasyonların hava destekli devam ettiği kaydedildi.

ALINTIDIR-YORUMSUZ-SABAH GAZETESİ
Alıntı
laf maf  şemdinlide 2 şehit 7 yaralı haberi şimdi düştü daha yeni.Birileri isyan ediyorsa laf laf laf dememek lazım
NOT: LAF' ın bittiği İcraatın olduğu zamandır Sayın Karahan  8) 8) 8)
LAF,LAF Demekle ne demek istediğimi yukarıdaki yazı ile umarım meramımı  anlatabilmişimdir.
AYAKLAR BAŞ ;BAŞLAR AYAĞA DÜŞERSE BİLİNKİ ORADA KAOS vardır.

Saygılar
« Son Düzenleme: Eylül 10, 2012, 03:57:29 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 10, 2012, 11:44:46 ös
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İnsan ölümü üzerinden ego tatmin etmek bu olsa gerek...Kim olursa olsun doğduğu anı düşünün o günahsızdı...
Non nobis, Domine, non nobis, sed Nomini Tuo da gloriam

Eylül 11, 2012, 12:29:07 öö
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Alıntı
İnsan ölümü üzerinden ego tatmin etmek bu olsa gerek...Kim olursa olsun doğduğu anı düşünün o günahsızdı...

Sayın : CAMPANELLA;

Yazınızının ne anlam ifade ettiğini , özellikle ilk parağraf kısmını biraz açarmısın , hadi daha net sorayım EGO TATMİN ETMEK vb. ... >:( :o ???
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 11, 2012, 07:48:18 öö
Yanıtla #13
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sayılar ne kadar da ayıp isaretlerdir... 25 asker, 1 asteğmen 2 uzman, 33 er ve erbaş, 300 terörist, 10 Adali, 5 özgürlük savaşçısı, 9 gerilla... Bakış acısına göre sayıların sonundaki ifadeler değişir, değişmeyen şey sayıların ayıp işaretler olmasıdır. O yüzden 1-2 asker öldürüldüğünde umursamiyoruz artık ya da 1-2 ppkli öldürüldüğünde öldüre öldüre 2 tane mı diyebiliyoruz. Eğer toplu ölümler olmazsa artık gazete sayfalarında yer bile bulamaya biliyor, 'Hakkari kırsalında 1 asker mayına basarak şehit oldu' anca sayfanın sag altında karınca kadar yer edilebiliyor. Sonra şehitler ölmez ya da şehid namirin... Ağıtlar farklı dillerde olsa da aynı yürek acısını yaşatır. Eğer acılarımıza da yabancilaş isek eğer. 1 veya 2'nin bir önemi kalmamış ise 33'un ya da 25'inde gercekte bizim icin hiçbir anlamı yok demektir. Toplum geneli olarak (Türk ya da Kürt ya da Zaza veyahut Arap vs...) sadece kendimizi tatmin ediyoruz. yirmini yüzyılda ölüm acısı 1 yıl sürermiş artı yirmi birinci yuzyildayiz 1 yıl da çok uzun hatta kimi kez 1 günde, artık olum acisi bile sanal, hem zaten yüzünü görmediğimiz insanların ölümü bizim icin çok kolay... İste o yüzden ölümler tatminler kılıyor artık bizleri... Daha çok ölüm 25 bizden 250 onlardan... Bu her taraf icin böyle... Kimi yakalım lan der, kimi boşaltalım koyleri, kimi turk ormanları da yanacak der kimi kürtten evliya olmaz der olsa da sokmam avluya... Ortak paydası hepsinin baskalarına acılar yasatmak... Acilarla tatmin olmak.... Halbuki baskalarının acısına bakabilseydik, kendi acılarımızı da görecektik. Galiba o durak coktan geçildi. Ama yine de 'göğe bakalım, durma kendini hatirlat'

Eylül 11, 2012, 11:24:34 öö
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Duygusal sözler,ölen sanki bu ülkenin askeri değil , insanı değil gibi. Olaylara Timsah gözyaşı ile bakmalar,sıkılmasalar Askeri suçlar biçiminde söylemler, kısa ve net Laf ebeliği yapmadan Tarafını belirmesen sonuçta bertaraf olursun .Terör belasını yok etmede duygusallığa yer yoktur, olamazda. Burdaki sorun Ekmek kapma yani Rant kavgası adı altında Çirkeflik yapılıyor.Adam'a sorarlar Terörist öldüğü zaman onun haberini yapmak ve paylaşmak neden EGO tatmini oluyor bu nasıl bir aymazlıktır; oldu olacak karşı tarafada AĞIT yakalım ben böyle bir saçmalık görmedim kimse kusura bakmasın. SAMİMİYET eksikliği hissine kapılıyorum.Asker sonuçta emir kuludur.Onun hür iradesi 15 ay boyunca elinden alınmıştır ;bu durum doğru veya yanlış ASKER denen çocuklar şayet Kansız değilse karşılığını öder vatan'ına  . Diyelimki  Sistem yanlış ve haksızlık yapılıyor hah o zaman da,  birleşerek mücadelemizi el birliği ile yapıp Hak ettiğimizi alırız.Silahla çözüm aramak CANİLİKTİR...

Saygılar...

NOT: Her Ev sahibi evinin önünü temizlese SOKAK'larımız sizce nasıl olur ?
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 11, 2012, 08:25:12 ös
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Alıntı

Sayın : CAMPANELLA;

Yazınızının ne anlam ifade ettiğini , özellikle ilk parağraf kısmını biraz açarmısın , hadi daha net sorayım EGO TATMİN ETMEK vb. ... >:( :o ???
Sn NOSAM33 size cevap verme hakkımı kullanıyorum...İnsanlar çeşitli susamışlıklarını, eksikliklerini ezilmişliklerini kısacası hayattan yedikleri tokatları televizyonlarda savaşan sahinler hainlere bomba yağdırdı sözleriyle doyurmaz olmadı mı sizin kanaatinizce?Terörist diye orda burada ölenler, tıpkı asker çocukları gibi bizim gibi insan değil mi?Birisinin canı canda diğerininkisi muz kabuğu mu?Artık integral dünyada millet, din vs gibi bencil kavramlar ve onların yarattığı ben/bizmerkezcilik karşısındakini körleme/horgörü bitmiş yerini evrensel kardeşlik bağları almıştır.Terörist dediğiniz adamların akrabaları asker dediğiniz adamlardır.Aşiretimsi devlet yönetimi artık bitmiştir.Devletler milletlerin değil hukukun malıdır.Artık devletlerin belirli bir renkte olması durumu bitmiştir.Devletlerde integral devlet olma yolunda ilerlemelidirler.Kin ve düşmanlık mantığı götürür, olaylara sadece ülkemiz açısından değilde küresel açıdan bakınız dünya hızla integralleşiyor...Bir yerde karmaşa mı oluyor demekki o yerin düzene ihtiyacı var ve o yüzden karışıyor.Dünyada kürtler de devlet kurabilirler.Bir bölgede önemli olan egemen güçlerin kim olduğu değil halkın o sistem içinde ihtiyaçlarını karşılayıp karşılayamadığıdır.

Eylül 11, 2012, 08:41:52 ös
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

Sayın CAMPANELLA;

Cevap hakkını kullanmışın güzel , ayrıca fikirlerin söylenmesi Tez anti tez oluşturmada güzel; güzelde şimdi burası yeri değil yazınızı  sadece okurken çocukluğuma gittim . Babam Ayşegül Tatilde vb. Kitaplar ardırırdım biraz büyüdük Tommiks ,Teksas vb. okuduk sonra Kemalettin Tuğcu kitapları anlıyacağınız o çocukluk günlerindeki o masum ve hayal alemi günlerine gittim.Çok basit bir şey soracağım bizim ülkemizde uygulan bu vahşet
A- ISRAIL
B-ABD
C-RUSYA
D-ALMANYA Vb. ileri demokrasi denen ülkelerde en basit bir görevdeki ASKER' ine karşı bir saldırı olsa SİZİN CEPHEDEN yani 
Alıntı
integralleşiyor...
   8)  dediğniz cephede bunlar eğer NORMAL görülürse ben yazdıklarımı geri alacağım.Sizede haklı imişiniz diyeceğim.

Not:İNTEGRAL olamamış büyük devlet İSRAİL kadarda mı bizde onur kalmadı beyefendi   ??? 8)...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 11, 2012, 09:00:54 ös
Yanıtla #17
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İskoçlar İngiltereye ne kazandırdıysa , Kürtlerde Türkiye'ye onu vermiştir ...

Ne bekliyordunuz ki ? Boğazına kadar şiddet ile sarmalanmış bir milletin her alanda Magnum Opuslar yaratmasını mı ?

Yüzü yıldızlara ve güneşe dönük dağlı bir kavmin, hüznüne öykünürüm !
"Bu ıssız dağları, şükranlarını dile getirmeksizin terk edemezsin"

Eylül 11, 2012, 09:08:23 ös
Yanıtla #18
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın CAMPANELLA;

Cevap hakkını kullanmışın güzel , ayrıca fikirlerin söylenmesi Tez anti tez oluşturmada güzel; güzelde şimdi burası yeri değil yazınızı  sadece okurken çocukluğuma gittim . Babam Ayşegül Tatilde vb. Kitaplar ardırırdım biraz büyüdük Tommiks ,Teksas vb. okuduk sonra Kemalettin Tuğcu kitapları anlıyacağınız o çocukluk günlerindeki o masum ve hayal alemi günlerine gittim.Çok basit bir şey soracağım bizim ülkemizde uygulan bu vahşet
A- ISRAIL
B-ABD
C-RUSYA
D-ALMANYA Vb. ileri demokrasi denen ülkelerde en basit bir görevdeki ASKER' ine karşı bir saldırı olsa SİZİN CEPHEDEN yani 
Alıntı
integralleşiyor...
   8)  dediğniz cephede bunlar eğer NORMAL görülürse ben yazdıklarımı geri alacağım.Sizede haklı imişiniz diyeceğim.

Not:İNTEGRAL olamamış büyük devlet İSRAİL kadarda mı bizde onur kalmadı beyefendi   ??? 8)...
Sn NOSAM33 karşılaştırmasız ve örneklemesiz konuşmayı tercih ederim.Onur ve gurur gibi sözler bazen menzilinden çıkıp kişiyi zarara sokabilirler...Onuru için öldürenler, onuru için ölenler, namus cinayetleri bunlarda aynı zihniyetin dallarıdır.Biz çocukken bizlere öğretilmiş kalıplardan, milletiz diye uydurulmuş masalların şerrinden kendime sığınırım.Cepheden çok bahsediyorsunuz bu tıpkı bir ilköğreitmdeki çocuğa babasının ben fabrikalarda hamallık yaparak para kazanıyorum diyerek onu ezmesiyle çocuğun bozulan psikolojisine benziyor.Askeri sözcükler içine hapsedilmiş bir insanlık cemiyeti olmaktan kurtulamadık maalesef...

Eylül 11, 2012, 09:16:19 ös
Yanıtla #19
  • Uzman Uye

İnşallah o dediğiniz ve hayalini kurduğun Ülkeye kavuşuruzda benim gibi orta yaş üzeri İnsanlar biraz gün yüzü görürüz .

Saygılar.

Not:Aynı söylemleri bende rahmetli babama derdim.Oda bana güzel ,güzel cevabını verirdi. Sonra 1980 ve sonrasında ne fidanlar; her iki taraftan da gittiler hep o dediğiniz GÜZELLİKLER uğruna... :'(
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus