Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ÖSS >:(  (Okunma sayısı 30519 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 11, 2007, 09:02:14 ös
Yanıtla #60
  • Ziyaretçi

ve şunuda eklemek isterim başka ülkeler bizi kesinlikle ilgilendirmez!!elbetteki belirlii yaşam standartında bizden önde  oldukları kesin!ama  her ülkenin yaşam standartı kendisine özgüdür. mesela orada çalışan bir benzin pompacısı sizce ne kadar maaş alıyor??buradaki ne kadar alıyor????yani bu ülkede sınavı kazanamadığı taktirde aylık 450 milyona bir ömür katlanmak zorunda olan insanlar var...............bu sistem kökten yanlış en başından yanlış ilkokul 1 den sınava kadar olan sürecin hepsi yanlış..........................herkezin kendi düşüncesi  tabi

Haziran 11, 2007, 09:04:07 ös
Yanıtla #61
  • Ziyaretçi

Nokta yerine enter tusu kullanirsaniz okunmasi cok daha rahat olacaktir.

Tesekkurler.
« Son Düzenleme: Haziran 11, 2007, 09:08:53 ös Gönderen: SublimePrince »

Haziran 11, 2007, 09:08:34 ös
Yanıtla #62
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

ve şunuda eklemek isterim başka ülkeler bizi kesinlikle ilgilendirmez!!elbetteki belirlii yaşam standartında bizden önde  oldukları kesin!ama  her ülkenin yaşam standartı kendisine özgüdür. mesela orada çalışan bir benzin pompacısı sizce ne kadar maaş alıyor??buradaki ne kadar alıyor????yani bu ülkede sınavı kazanamadığı taktirde aylık 450 milyona bir ömür katlanmak zorunda olan insanlar var...............bu sistem kökten yanlış en başından yanlış ilkokul 1 den sınava kadar olan sürecin hepsi yanlış..........................herkezin kendi düşüncesi  tabi
Yabanci ulkeler hakkindaki yorumlariniz pek dogru degil (bilmiyorum yurt disinda yasadiniz mi). Herkese disaridan Turkiye harici ulkeler cennet gibi geliyor.

Baska ulkelerinki bizi ilgilendirmez deyip kendi ulkenizinkini kotuleyemezsiniz. Bu sistemin degismesi gerek diyorsunuz, baska ulkelerinki sizi ilgilendirmiyorsa, neye, kime gore degisiklik yapilacak?

Zaten hep "bizim fikrimiz daha onemlidir disarinin onemi yok" kavrami yuzunden bazi yenilikler yapamiyoruz. Ama en gereksiz seylere gelince de (moda, alisveris merkezleri vs. vs.) diger ulkelerden hic geri kalmiyoruz masallah.
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Haziran 11, 2007, 09:15:57 ös
Yanıtla #63
  • Ziyaretçi

Baska ulkelerinki bizi ilgilendirmez deyip kendi ulkenizinkini kotuleyemezsiniz. Bu sistemin degismesi gerek diyorsunuz, baska ulkelerinki sizi ilgilendirmiyorsa, neye, kime gore degisiklik yapilacak?...............sn.ASİ neye göremi değişiklik yapılacak:)
bakınız sevgili dostlarım orada vurgulamak istediğim ülkemizin insanlarının başka ülkelerden örnek alması iyi ve güzel birşey ama illaki birşeye göre yapılmak zorunda değil insanımız kendisi için iyi olanı başka ülkelerin seviyerie göre aramak zorundamı??bizim insanımız yöenticimiz bilmiyor mu kendi halkı için en doğru standart nedir en doğru şekillenme ve yapılanma hangisidir illaki bunun için birileri örnek alınmak zorunda değil.
bence her ülke kendi halkına göre kendi toplumuna göre her konuda kendi standartlarını belirlemeli yani iki ayrı ülke mesela amerika ve türkiye çok ama çok başka ülkeler veya avrupa ülkeleri ile türkiye ülkemizin kendi standartları olmalı kendi isnan yapımıza göre.
ki bence yenilik yapamamızın asıl nedeni kendimiz düşünmek ve kendimiz için üretebilmek yerine başkaları için başka topluluklar için yapılmıs hazır şablonları kullanmaya kalktığımız için birşeyleri elde edemiyoruz
her toplumun genel düşüncesi yaşayışı farklıdır...elbetteki bu yüzden şartları da farklıdır bence bu yüzden sistemleride birbirlerinden alıntılı değil kendilerine özgü olmalıdır..........

Haziran 11, 2007, 09:20:25 ös
Yanıtla #64
  • Ziyaretçi

yurt dışında yaşamadım ama çok yakınmdaki insalardan yaşıyanlar var mesela bir komşumuz almanyadaki çok ünlü bir elektronik markanın fabrikasında işçi olarak eşiyle birlikte çalışıyor ve şartları harika derecesinde..............başka bir tanıdığımız ise almanyada ve yaşıyor bence şartları güzel demek istediğim bunlar özenilecek şeyler olduğu değil ama aynı sınıftanki iki insanın iki ülkedeki yaşamları çok farklı söylemey çalıştığım bu
oraları cennet saydığım için değil

Haziran 11, 2007, 09:25:35 ös
Yanıtla #65
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Pek sayilmaz... ama peki :) Ben nice buraya yesil kart kazanip da gelip, Ben vatanimin gozunu seveyim diye geri dondugunu biliyorum ;) Senin komsularin duzene ayak uydurabilmis kislermis demekki, takdir etmek lazim. Inan bazi sartlar Ulkemizdekinden zor.

Hastane, ve hayat sartlari...

Haziran 11, 2007, 09:35:06 ös
Yanıtla #66
  • Ziyaretçi

evet onu duymuştum özellikle avrupadaki birçok ülkede sağlık durumunun içler acısı olduğunu yazmıştı birkaç gazete....ve evet haklısın orada yaşayan akrabalarım uzun yıllardır orada yaşıyorlar

uyum sağlamak elbetteki çok zordur ki tekrarlıyorum orasının ülkemizden iyi olduğunu iddia etmiyorum ama bu bile onları örnek almamamız için örnektir bize biz onların şartlarına yabancıyız
her toplumun kendi standartı.....
ve insanların işleri maaşları güzelde olsa VATAN hasreti ayrı birşey....hani demiş ya büyüklerimizin birisi kuşu altın kafese koymuşlar yinede vatanım demiş..........

Haziran 11, 2007, 09:45:19 ös
Yanıtla #67
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Tabiki ben de boyle bir iddia one surdun demedim zaten. Ben genelde kisilere cevbap verirken genel anlamda konusurum. Kisiler de hep sanki ona soyluyormusum gibi anlar. Saniyorum bunu degistirmeliyim.

Benim senin mesajina karsilik tek iddiam; "yurt disindakilerin de (benzin pompacisi olsun, fabrika iscisi olsun) Turkiye'deki sartlardan kotu sartlarda calistigi olabiliyor " du :)

Iste boyle :)

Haziran 11, 2007, 09:52:13 ös
Yanıtla #68
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Alıntı
ülkemizin insanlarının başka ülkelerden örnek alması iyi ve güzel birşey ama illaki birşeye göre yapılmak zorunda değil insanımız kendisi için iyi olanı başka ülkelerin seviyerie göre aramak zorundamı??bizim insanımız yöenticimiz bilmiyor mu kendi halkı için en doğru standart nedir en doğru şekillenme ve yapılanma hangisidir illaki bunun için birileri örnek alınmak zorunda değil.
bence her ülke kendi halkına göre kendi toplumuna göre her konuda kendi standartlarını belirlemeli yani iki ayrı ülke mesela amerika ve türkiye çok ama çok başka ülkeler veya avrupa ülkeleri ile türkiye ülkemizin kendi standartları olmalı kendi isnan yapımıza göre.
Dogru ve yanlis. Eger elindeki sistem islemiyorsa, her kes sikayetci ise, ve sen baska care bulamiyorsan, belirledigin standart halk tarafindan kabul edilebilenin altinda ise, o standartlari degistirmek gerekir.
Bu tarz seyleri "Yabanci hayranligi" olarak degil, kendini gelistirme istegi icinde alternatifler aramak olarak gormek gerekir.

Zaten her yapilacak iyi sey uzerine "bu Amerikan hayranligi, bu XXX hayranligi" dendigi icin belki e bu degisimlerin onu tikandi.

Yasinizi bilmiyorum, kredili sisteme gecis donemini hatirlarmisiniz.  O zaman da bir cok karsit fikir cikmisti "Amerikan sistemi" diye. Amerikalilar'in Turk egitimine zarar vermek icin bu sistemi ittigini bile savunanlar oldu (ki kendi sistemleri onlarca yildir, belki de kuruldugundan beri boyledir). Egitim sistemini elestirenler birden sistem degisikligi icin aranan yontemleri elestirir oldu. Bazilari var ki sirf elestirmis olmak icin elestiriyor.

Tekrar soyleyeyim, bu mesajim sizi itham etmiyor, genel konusuyorum...
Imzama mi eklesem bu cumleyi? ::)

Haziran 11, 2007, 10:28:16 ös
Yanıtla #69
  • Ziyaretçi

bilmemki belkide benim söylediğim cümlelere cevap niteliğinde yazdığın için üstüme alınmışımdır nedersin?? :D :Dişte tam o noktadaki birşeyi söylüyorum neden üretemiyoruz??
neden kendi halkımıza göre olanı bulamıyoruz elbetteki söyledğin gibi bu bir hayranlık değildir kesinlikle  ama tam olarak başka ülkelerin şablonunu kullanmaka bence yanlış diyorum sıfırdan bir sistem üretilebilir.
mesela su anda össde kopyayı nasıl engelliyor y.ö.k aynı derecedeki sınavları her sene yapsınlar ve o seneki konulardan muhaf tutsunlar öğrencileri....
nasıl fikir? :D düşünüyorum öyleyse varım,,düşünemiyorum o zaman Y.Ö.K'üm :D :D
« Son Düzenleme: Haziran 11, 2007, 10:30:31 ös Gönderen: bilmeliyimgalilei »