Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kisinin Mason Olma sansi, tanidigi mason sayisiyla dogru orantilimidir?  (Okunma sayısı 38030 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 01, 2011, 03:41:42 ös
Yanıtla #20
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Ama yıllar geçip saçlar grileşmeye başlayınca (masonik yaş kastettiğim) (saç olmaması sorun değildir, mecaz anlatımdır, beni görüp gülmeye başlayan kardeşlerim için konulmuş bir nottur) gri tonlarda yaşamanın daha keyifli olduğu görülmeye başlar. Bu şahsi fikrimdir.

:D :D Benim saçlar ağırdan beyazlıyor Mustafa Kemal Kardeşim :D :D İkimize de yeter :D :D

Sevgiler.

Ağustos 08, 2011, 04:12:24 ös
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

masonluğun yaşı varmıdır sizce . bence masonluk akıl gerektirir akıl başta mevcuttur, fakat tecrübe ise yaşta mevcuttur bu yüzden hem akıl hem yaş evet bu daha iyi oldu saygı değer üyeler.
« Son Düzenleme: Ağustos 08, 2011, 04:16:10 ös Gönderen: Mustafa Kemal »

Ocak 11, 2012, 05:51:59 ös
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

her şekilde hazır  olsanızda( kalben ruhen madden) sadece çevrenizde mason birkaç tanıdığınız olmadığı için hiç şansınız yok demek kalıyor sadece. bence bu pek adaletli gelmiyor sevgili arkadaşlar.benimde doğduğum şehirden örnek vermek isterim. buralarda insanlar muhafazakar ve oldukça genenekçidirler. bazıları mason bile olmuş olsalar bilmeniz imkansızdır. peki buradaki kardeşlerimizin şansı ile ankara izmir ve istanbullu kardeşlerimizin şansı bir olurmu.? adalet nasıl sağlanır ve insanlar ne yapmalıdır bu durumda? veya masonlar hep batılımı olmadır yoksa? sevgiler....

Ocak 14, 2012, 12:54:45 öö
Yanıtla #23
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

her şekilde hazır  olsanızda( kalben ruhen madden) sadece çevrenizde mason birkaç tanıdığınız olmadığı için hiç şansınız yok demek kalıyor sadece. bence bu pek adaletli gelmiyor sevgili arkadaşlar.benimde doğduğum şehirden örnek vermek isterim. buralarda insanlar muhafazakar ve oldukça genenekçidirler. bazıları mason bile olmuş olsalar bilmeniz imkansızdır. peki buradaki kardeşlerimizin şansı ile ankara izmir ve istanbullu kardeşlerimizin şansı bir olurmu.? adalet nasıl sağlanır ve insanlar ne yapmalıdır bu durumda? veya masonlar hep batılımı olmadır yoksa? sevgiler....

Sayın günışığı,

Kişi kalbinde mason olmuşsa ve sizin belirttiğiniz diğer şartları da taşıyorsa sitede bizi bilgilendiren masonların belirttiği gibi yüksek ihtimalle fark edilecek ve teklif gelecektir fakat şu da normaldir ki her kalbinde mason olmuş kişi bir mason locasına üye ol(a)mayabilir.
Masonluğun amacı direkt olarak insanları mason yapmak veya yayılmak değildir bu nedenle kendilerinin de bahsettiği gibi herkese ulaşma şansları da mümkün değildir.Benim fikrim kişi zaten hayatını bir mason gibi devam ettiriyorsa o seviyede fikir üretebiliyorsa,düşünebiliyorsa,insanlara ışık olabiliyorsa ve kendini sürekli geliştirme,dürüst şerefli bir hayat sürme gayreti içindeyse yani bu insan erdemli bir insansa masonlar ona ulaşamasa bile o kendi şansını yaratmış demektir.Şans derken sizin bahsettiğiniz 3 büyük ilin dışında yaşama ve mason olamama şansından bahsediyorum.Adalet konusuna gelince insanların mason olamaması bir adaletsizlik değildir kanımca evet bir şanstır çünkü istisnai bir kitlenin içinde istisnai bir öğrenme sürecine girmişsinizdir ama tersi adaletsizlik olarak nitelendirilemez.Masonlar eminim ki hep batılı değildir zaten eşitlik ilkesini benimsemiş bir''Ahlak Okulu''böyle bir ayırım yapmaz.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Saygılarımla.
Memento Mori

Ocak 14, 2012, 08:45:38 öö
Yanıtla #24
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın erim'in yazısını tuttum.  Kısaçca çok güzel anlatmış. Ben yapmaya kalksam çok uzun sürerdi.

İki düzeltme:

1- Maonlar aslında çoğalma amacını da güder. Çünkü daha çok mason asıl amaca yönelmede daha yararlı olabilir.

2- Türkiye'de üç büyük kent değil, altı büyük kent ve ayrıca diğer birkaç kent ya da kasaba demek daha doğru.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ocak 14, 2012, 09:13:46 öö
Yanıtla #25
  • Aktif Uye

Bu kadar çok mason üyenin katılımının olduğu bir başlığı görünce sevindim hepsini baştan sona bir okuyayım dedim. :) Sayın Eureka 'nın masonluğa giriş aşamasını ve öncesinde tanışma zamanını anlatışını okudumda bunun üzerine kendi kendime şunu söyledim : Eğer ki benim mason tanıdığım hiç yok,ben asla bir locaya girmeyi başaramayacağım,ben asla kabul edilmem...Tarzı söylemlerin karamsarlığın üstesinden geldiğim vakit bende sanırım bir locaya üye olma şansına sahip olacağım..Benim önümdeki en büyük engelin kendi karamsarlığım olduğuna karar vermiştim.Şu anda bunu düzeltme aşamasındayım.

Saygılar.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Ocak 14, 2012, 11:37:37 öö
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

Sayın Erim teşekkkürler ve sayın ADAM siziede ayrıca teşekkür ederim. ama anlatmak istediklerimi tam aktaramadın kanısındayım. bu şehirlerimizde elbette olsun tabiki ama diğer kentlerdekki insanlar ile bu kentlerde yaşayanlar arasında elbette bi fark var. bu farklda onların etrafında daha fazla mason olma olasılığı. yani farkedilirlik oranları diğerlerine göre daha fazla. teşekkürler saygılar...

Ocak 14, 2012, 11:57:08 öö
Yanıtla #27
  • Aktif Uye

Peki mason localarına üye olan sayın mason üyelerin hepsinin mason tanıdıklarımı vardı ?
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Ocak 14, 2012, 12:01:51 ös
Yanıtla #28
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın günışığı'nın belirttiği o "fark edilebilirlik" ya da "fark etmek", bence aslında onun dediği gibi değil de tümüyle tersine...

Büyük kentte bir kalabalık içinde erir gidersiniz; siz de, masonlar da... Ancak küçük kentte herkes birbirini daha çok tanır. Fark edersiniz de edilirsiniz de...

Büyük kentte bir mason lokali varsa yerini bilmezsiniz. Bu forumda Nur-u Ziya sözü ediliyor ikide bir ama ben eminim ki bu forum üyelerinden bile orasının nerede olduğunu bilmeyen var; önünden geçmiş olsa da... Küçük kentteki mason lokalini ise hemen herkes bilir.

Bu nedenle de -belki buna hayret edersiniz- bir kez kurumup çalışmaya başladıktan sonra, küçük kentlerdeki mason localarının gelişimi, büyük kenttekilerden çok daha hızlı olabilmektedir.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Şubat 07, 2012, 11:56:29 ös
Yanıtla #29
  • Uzman Uye

Sayın günışığı kardeşim, sitenin kurucusu sayın Mason' un açıklamasında , ZENGİN olma şartını en başta koydu ; eğer sen zengin değilsen, ağzınla kuş tutsan

bu toplumda adam yerine konmazsın ( küçük bir azınlık hariç) sıkıysa tutucu bir ortamda ;Masonluktan bahset ondan sonra seni Resmen Afaroz etsinler  denemesi bedava . Lütfen kimse polyancılık  oynamasın , bu ülkede Mason' lar hakkında hiçde  iyi niyetli görüş belirtilmediği aşikar lütfen site kurucusu Sayın Mason 'un ilk site çalışmalarında nasıl küfürler yediğini okursak ne demek istediğimi anlarsın. Resmen İsrail ajanı muamelesi görüyorsun. Ancak benim gibi hariciler rüyalarında kapı tokmaklarında Pergel ve Gönye'yi görünce heyacanlanmak yetiyor gerisi hayal.Son sözüm; Mal sahibi Mülk sahibi, hani bunun ilk sahibi  denen serzenişte Masonluk benim tekelimde diyen Mason beyefendiye sorarım sizden sonra Mason imkanını biz harici olanlar bulupta sizin nezninizde Mabad'te sizi  anarsak sakın bize kızmayın . Saygılar ...  8) 8) 8)
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus