Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kadin ve Erkek  (Okunma sayısı 26598 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 16, 2009, 12:37:24 ös
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Uzman Uye

sn skullg

Belki aynı şeyleri söylüyoruz ama farklı anlatımlarla.Toplumun çoğunluğundandır benim bahsim inancım gereğide bir başkası için kötü düşünmek aklımda yoktur.Yukarıda yazdığım çoğu şeyler realitedir ve günümüz toplumunun yaşadığklarıdır.Sizin eşcinsel gay yada diğer gruplardan arkadaşınızın olması sizin iradei fikirlerinizle örtüşen şeylerdir onlara bakışınızı gösterir ve özdede resme baktığınızda hoş duruyor.Lakin olayın diğer penceresi ise böyle değil maalesefki yaşantıları ve yaptıkları ile toplumda şu an tehlike bile oluşturuyorlar.Beyoğlunda yeşilçem sokağı vardır yıllardır geçmemiştim tesadüfen geçtim geçenlerde ve gördüğüm manzara korkunçtu yaşları 16 ile 19 arası gençler sokakta resmen cirit atıyorlar şimdi bırakın tüm ahlaki düşünceleri bir tarafa ben 18 ve 20 yaşlarında 2 evladı olan bir baba olarak bakmak zorundayım duruma lütfen sizde öyle farzedin çocuğunuzu o sokakta görürseniz nasıl karşılarsınız bir de bu pencereden bakın benim niyetim aşağılamak değil kesinlikle allahın yarattığını aşağılamak benim haddim değil ama bir insan kendini bu kadar aşağılık bir şekile sokuyorsa benim yapabileceğim bir şey yok.Demek istediğim açıkça bu idi.Ben zeki müren olsun bülent ersoy olsun açık fikrimdir ne diva dır benim için nede paşa genel ahlaki pozisyonları önemldir benim için dinlerim ama yorumum bellidir o kadardır yani.Tercihlerini yaşarlar insanlar hayata iyi ve kötü yönlerini bilerek ve kabül ederek.Burda kullandığım ucube terimini ben toplumun bakışını yansıtmak için kullandım böyle bilinmesinde fayda var.namus nerde başlar nerde biter cevabı basittir bunun beyinde başlar beyinde biter.Feodalite olarak bakarsanız namus olmazsa olmazdır felsefik olarak bakarsanız olmasada olur özgürlük ve eşitlik olarak bir şey anlam ifade etmez pek.Ama ondan sonrasınada bakmak lazım toplumların en kolay bozulma ve bitme noktasının başı değilmidir kavramları ile oynamak.Doğasal lıktan kastim allah tarafından konulmuş kurallardır kastım hiç bir inanışta farklı bir söylemi yoktur bunun .Ne erkek için nede kadın için çok eşli bol sevişmeli bir hayat biçimini tasvip etmemişimdir  ancak ozaman hem eşimize hem kendimize saygımız olur.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ekim 16, 2009, 01:16:23 ös
Yanıtla #11

Ucube diye aşağılanan o Mehmet, dört dil bilir, doktora yapmıştır, ama bir kızla yatmak yerine, bir erkeğe aşık olduğu için iş bulamaz.

Affedersiniz Sayın skullG; merakımı bağışlayın ama bir erkek bir erkeğe nasıl aşık olabilir :D anlatırsanız sevinirim.

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 16, 2009, 02:02:26 ös
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Ucube diye aşağılanan o Mehmet, dört dil bilir, doktora yapmıştır, ama bir kızla yatmak yerine, bir erkeğe aşık olduğu için iş bulamaz.Ucube olan Mehmet midir yoksa onu ucube görenler mi?

Sevgili skullg

verilen görüntünün resme bakıldığındaki hali ucube göründüğü için bu terimi kullanmayı uygun gördüm.Tabiki bir erkeğin bir erkeğe aşık olması ucube bir durum doğal değil bir kere buna nasıl normaldir gözü ile bakabilirim kendim için düşenemiyorum bile bana aşık bir erkek sakakta yürüyecek cesaretim kalmaz korkarım.Lütfen benden bunu çok normalmiş gibi algılamamı beklemeyin.Amam aynı tarzı benimsemiş insanların ararsında cereyan edebilir belki aşkı test etmek istemişte olabilirler doğaldırda normal bir ilişki yaşama şansı kalmayınca birbirleinde bu duguyu denemeleri

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ekim 16, 2009, 05:05:31 ös
Yanıtla #13

Ucube diye aşağılanan o Mehmet, dört dil bilir, doktora yapmıştır, ama bir kızla yatmak yerine, bir erkeğe aşık olduğu için iş bulamaz.

Affedersiniz Sayın skullG; merakımı bağışlayın ama bir erkek bir erkeğe nasıl aşık olabilir :D anlatırsanız sevinirim.

Şimdi bunu biraz irdeleyelim, ben bir bayan olduğuma göre acaba bir bayana aşık olabilirim mi diye düşündüm ama bana göre çok saçma geldi. Nasıl olur da bir erkeğin bir erkeğe aşık olma durumu söz konusu olabiliyor? Ama cevap gelmediği sürece şimdi bunun neresinde 'mantık' var, onu anlamaya çalışıyorum. Bayanlarda lezbiyyenlik durumu da var gerçi ama işin açıkçası ben ilişkiyi karşı cinsle yaşamayı tercih ederim- yaşayacaksam tabi-  ki en makul olanı da bu ama öbür taraftan tek açıklaması bile bana göre yok gibi.. Ha bi de mesela şöyle bir durum vardır. Bazı bayanların güzelliğine karşı bir hayranlık vardır bende ama bir Insan gözüyle bakarak tabi..  

Tabiki bir erkeğin bir erkeğe aşık olması ucube bir durum doğal değil bir kere buna nasıl normaldir gözü ile bakabilirim kendim için düşenemiyorum bile bana aşık bir erkek sakakta yürüyecek cesaretim kalmaz korkarım.Lütfen benden bunu çok normalmiş gibi algılamamı beklemeyin

Yani.. bana göre de.

Yukarda hemcinslerimle ilgili bir durumu irdeledim şimdi bir erkeğin erkeğe aşık olması durumunu bence en iyi erkekler açıklayabilir, diye düşünüyorum. Aslında çok güzel bir tartışma mevzusu olarak da görmekteyim. Ne güzel bir malzeme yakaladık aslında ;) Tartışmaya var mısınız Arkadaşlar :) valla ben sonuna kadar götürürüm.
« Son Düzenleme: Ekim 16, 2009, 05:20:50 ös Gönderen: Isabell »

Ekim 16, 2009, 05:25:58 ös
Yanıtla #14

Aklıma bişey daha geldi aslında günümüzce normal sayılan ya da normalleştirilmeye çalışılan bu homoseksüellik, lezbiyyenlik, işte erkeğin erkeğe aşık olması gibi şeyler geçmişte sapkınlıklık olarak görüldüğünden yanılmıyorsam Sodom ve Gommore gibi şehirlerin yok olmasının ana sebeplerinden biriydi, diye hatırlıyorum ama yanlışım varsa düzeltilmesini de isterim tabi..

Kişisel fikirlerime geçince yok ben kendi hemcinsime karşı hiçbirşey hissedemem. Çünkü aşkın manası kaybolur bana göre.. ve en güzeli de karşıt cinslerin birbirlerine olan duygularıdır. Ben, açıkçası çok zor aşık olan biri olduğum için ki, bu huyumdan nefret ederim:) ve aşkı da sadece aşık olduğum erkekle paylaşmayı yeğliyorum, bana göre çok özel bir durum olduğu için.. herkesle paylaşılmıyor ne yazıkki..

Sevgilerle,
« Son Düzenleme: Ekim 16, 2009, 05:33:15 ös Gönderen: Isabell »

Ekim 16, 2009, 06:04:59 ös
Yanıtla #15
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Isabell,

bir erkeğin bir erkeğe ya da bir kadının bir kadına aşık olması hususuna akıl sır erdiremiyorsunuz. Bu doğal heteroseksist bir yapı içerisindeyiz. Ve bu yapı aynı zamanda homofobik. Ben de anlamam diyebilirim ya da ya şimdi üstümde değişik bir bakış oluşacak en iyisi parantez arasında ben de heteroseksüelim, karşı cinse ilgi duyuyorum o yüzden aynı cinsler nasıl birbirine aşık olur bilemem diyebilirim.

ama suale cevap çok basit. insan insana aşık olabilir. kimisi kendi cinsine ilgi duyar kendi cinsinden birisini sever ona aşık olur kimisi karşı cinse... aşkı sorgulamak bana düşmez. aşkın manası nedir gibi daha derine inmeye ise niyetim yok...

Ekim 16, 2009, 06:09:29 ös
Yanıtla #16
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sorun şurda: genelin tercihlerinin dışında bir tercih yapmak niçin sapkınlık olsun? gay, lezbiyen, transseksüel, biseksüel, aseksüel kişilerde nihayetinde insan ve onlarında hakları var... ve bu hakları sadece insan olarak doğmuş olmaları sebebiyle kazandıkları haklardır. Cinsel yönelimde kanımca bu haklardan birisidir. Özel Hayat madem ki bir temel haktır. Cinsel yönelimde özel hayat içinde değerlendirilmelidir. Kişinin cinsel yönelimi sebebiyle açık ya da kapalı ayrımcılığa uğramaması gerekir.

Ekim 16, 2009, 07:30:41 ös
Yanıtla #17
  • Seyirci
  • Uzman Uye

sorun şurda: genelin tercihlerinin dışında bir tercih yapmak niçin sapkınlık olsun? gay, lezbiyen, transseksüel, biseksüel, aseksüel kişilerde nihayetinde insan ve onlarında hakları var... ve bu hakları sadece insan olarak doğmuş olmaları sebebiyle kazandıkları haklardır. Cinsel yönelimde kanımca bu haklardan birisidir. Özel Hayat madem ki bir temel haktır. Cinsel yönelimde özel hayat içinde değerlendirilmelidir. Kişinin cinsel yönelimi sebebiyle açık ya da kapalı ayrımcılığa uğramaması gerekir.

sevgili skullg

Toplumun gerek din gerekse kendi gereksinimleri için çizdikleri sınırlar var haklar var hiç bir özgürlükte sınırsız değildir bunu bu konu içinde değerlendirmeyin adam öldürmek hırsızlık yapmak nasıl özgürlükler kapsamına alınmıyor toplumun genel gidişatını etkiliyorsa burdaki sorunda farklı değil.Sizin yaptığınız yorumdaki iyi niyetin farkında olan bir insan olarak soruyorum size bu duyguyla baktığınız bir homoseksüelde karşı bir tavır geliştirdiğini görüyormusunuz yoksa aynı devammı ediyor .Genel toplum ahlakını bozan şeyler temel hak ve özgürlükler kapsamına alamazsınız çünkü aldığınız anda akrşınıza şu sorun çıakr  sınırlarını nasıl çizeceksiniz

EDMUND BURKE

Ekim 16, 2009, 08:15:43 ös
Yanıtla #18
  • Uzman Uye

.Ne erkek için nede kadın için çok eşli bol sevişmeli bir hayat biçimini tasvip etmemişimdir  ancak ozaman hem eşimize hem kendimize saygımız olur.

Sn Karahan,

Omrunde birden fazla evlilik yapmis erkek ve kadinlara sizin gibiler "dul" diyorlar. Tamam siz tasvip etmiyor olabilirsiniz ama hatirlayalim ki bu sosyoloik haaytin bir parcasi. Butun insanlar Katolik'lerde oldugu gibi bir kez evlenince  esinden bosanamazsin kaidesince bosanamasalar ve baska bir evlilik yapamasalardi herhalde ortalik eslerini bogazlayan katil eslerle dolardi. Hadi bunu onaylamiyorsunuz anladim da, yahu ciftlerin bol sevismesine niye karisiyorsunuz. Insanlar esleriyle veya partnerleriyle istedikleri kadar sevisirler bundan size ne? :D

Ekim 16, 2009, 08:24:51 ös
Yanıtla #19
  • Seyirci
  • Uzman Uye

.Ne erkek için nede kadın için çok eşli bol sevişmeli bir hayat biçimini tasvip etmemişimdir  ancak ozaman hem eşimize hem kendimize saygımız olur.

Sn Karahan,

Omrunde birden fazla evlilik yapmis erkek ve kadinlara sizin gibiler "dul" diyorlar. Tamam siz tasvip etmiyor olabilirsiniz ama hatirlayalim ki bu sosyoloik haaytin bir parcasi. Butun insanlar Katolik'lerde oldugu gibi bir kez evlenince  esinden bosanamazsin kaidesince bosanamasalar ve baska bir evlilik yapamasalardi herhalde ortalik eslerini bogazlayan katil eslerle dolardi. Hadi bunu onaylamiyorsunuz anladim da, yahu ciftlerin bol sevismesine niye karisiyorsunuz. Insanlar esleriyle veya partnerleriyle istedikleri kadar sevisirler bundan size ne? :D

Sevgili isis

inanın bende sizin kadar güldüm esprilerinize.Öyle değil dur yanlış anlamışsın beni tamamen yada sırf espri yapmışsın.Ben ilk sözümde şunu dedim evli bir erkeğin eşine saygısı varsa çok eşli yaşamaz yani zamparalık gibi şeylerden uzak durur bu aşktır.Ona istinaden bol sevişmeli yani önüne gelenle  önemsizmişcesine anlamında kullandım.Tabiki boşanmalardaki durumu kasttetmedim o kadar katolik müslüman değilim.Kadınlarda zaten eşlerinden bu sadakati beklemezmi öyle olduğum için bu kadar rahat yazıyorum bende umarım anlatabilmişimdir

EDMUND BURKE