Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Paquita ve Kuğu Gölü divertismanlar (Klasik Bale) Süreyya'da  (Okunma sayısı 4139 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 26, 2009, 01:22:34 öö
  • Uzman Uye

Sayın Bayan ve Bay üyeler dün akşam Kadıköy Süreyya'da çok güzel klasik bir bale gösterisi izledim, sahneye koyan hocaları ünlü balet Oktay Keresteci döktürmüş yine. 1. perde bitiminde Oktay Keresteci ve koreograflar selam vermek için sahneye çıkınca, herkez bitti zanneti hatta bazıları gitti, çok ilginç bir durum oldu, kapıdan çevirdiler çoğu kişiyi.

Ayrıca bilginiz olsun; 4-6-8Mart'ta da aynı bale gösterisi olacak Süreyya'da. Sigara içmediğim için tam sigara fiyatlarını bilmiyorum ama aşağı yukarı bir paket sigara fiyatına. Söylememin nedeni de, gitmeyen insanların bazıları çok pahalı zannetmelerinden dolayı gitmemektedir. Zıkkımlanıcağınıza, bir bale gösterisine gidin ya da bir bale gösterisinin 10 katı para verip maçlara gidiceğinize bu bale gösterisine gidin, inanın boş koltuk görünce üzülüyorum.

saygılarımla
« Son Düzenleme: Şubat 26, 2009, 01:26:47 öö Gönderen: M.Akyol »

Şubat 26, 2009, 11:46:44 öö
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Doğrusu özellikle sahnelenenmekte olan gösterilerin ne zaman bittiğini, ne zaman ara verildiğini, ne zaman alkışlanması gerektiğini bilmeyenlerin fazlalığı benim de dikkatimi çekmişti fakat neticede bu kültür yavaş yavaş oturacaktır. Ben ne zaman Süreyya'ya gitsem, bütün koltukları dolu görüyorum ama =) Belki de bale ve opera daha farklı kitlelerce tutulan sanat dallarımızdır. Hatta her ay başı gidip, bir ay sonraki programı kontrol ederek mümkün olduğunca erken almaya çalışıyoruz; yoksa yer kalmadığı çok oluyor.

Sayın Akyol'un söylediği gibi Süreyya Operası'nın fiyatları biraz da gösteri yapan gruba göre değişse de gerçekten çok çok ucuz. Ben ilk başta sinemanın operaya dönüştürülmesine, "kim gidecek, kim bilir kaç para fiyat çekecekler" diye karşı çıkmıştım fakat sonra gerçekten fikrim değişti. Çok güzel bir hizmet. İstanbullu üyelerimiz bence de bu fırsatı değerlendirmeliler.

www.sureyyaoperasi.org adresinden programı takip edebilirsiniz.

Saygılarımla.
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo