Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Dünya birileri tarafından yönetiliyor mu?

Onlarca senedir aynı aileler ve/veya kişiler tarafından yönetiliyor
Belli bir aile ya da kişiler tarafından yönetilmiyor, bunlar paranoyadır

Gönderen Konu: ANKET! Dünya birileri tarafından yönetiliyor mu? - Rotschild Ailesi  (Okunma sayısı 53675 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 05, 2015, 12:45:47 öö
Yanıtla #30
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Dünyayı kimsenin yönetmesine gerek yok, dünya zaten kurulu düzende kendi kendine işliyor.

Önemli olan Masonluğunda benimsediği Dünyanın içinde yaşayanları Yontarak dünyanın daha güzel bir yer olmasını sağlamak.

FED'in yada Şirketlerin Dünyayı etkilemesi ve yönetimi, şöyle bir şey oluyor sanırım; Dışa bağımsız bir kurum oluşturulursa. Kendi ülkemize ait ve kendi vatandaşlarımızın hisse sahibi olduğu şirketler ve bankalarımız burada hisse sahibi olursa. Biz de FED gibi bir şeyler yapabiliriz. Kısacası çevremizdeki ülkelerin ekonomilerini etkileyebilir onlara krediler açabilir kredi notları verebiliriz. Piyasaya para sokarak yada piyasadaki paraları toplayarak parasal faktörlerdeki değerleri oynatabilir ve borsaları sallayabiliriz.
Kadim kendine gel . Dünya'yı hiç yönetmeyenler olabilir mi hiç elbette dünya var olduğundan beri birileri hep yönetmiştir.Halada birileri tarafından yönetilmekte.
🖖🏻

Ocak 05, 2015, 12:49:39 öö
Yanıtla #31
  • Orta Dereceli Uye
  • **
    • Burada Olabilir ?

Kısacası Hanedanlar Şirketleri, Şirketler Devletleri, Devletler Kurumları, Kurumlar Bireyleri, Bireyler Hanedanları yönetir gibi bir döngü oluşuyor.

:)
Benim Ülkem Dünyadır,
Tüm İnsanlar Benim Kardeşimdir,
İyiyi ve Doğruyu Yapmak Benim Dinimdir.

Kadim Her Daim Buradadır.!

www.Masonlar.org

Ocak 05, 2015, 01:03:13 öö
Yanıtla #32
  • Orta Dereceli Uye
  • **

🖖🏻

Ocak 05, 2015, 01:08:35 öö
Yanıtla #33
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sayın spock,

Elbette dünyamızı ve ülkemizi saran uluslar arası şirketler ve bunlarla ilişkilendirilen ve illuminati yapılanması olduğunu inkar etmek akıl  karı değil,

fakat bazı olayları insanların abarttığını ve alakasız olayları İlluminatiye bağlanmasını doğru bulmuyorum,

Çünkü kapitalist sistemlerde dostluk yoktur çıkarlar vardır,

Konu çıkarlar olunca dostluk ve inançlar yada ortak ideoji diye bir kavram ortada olmuyor,

FED konusuna gelince ;

FED tarihinin en büyük oyunu olan ekonomik krize girdim yalanı ile 10 yıl önce tüm dünyaya faizsiz dolar pompalayarak, günümüz küresel ekonomisinde  gelişmekte olan dünya ekonomisine yön veren aralarında Türkiye' nin de olduğu 12 ülkeyi tabir yerindeyse esir aldı ve  bu 12 ülke FED başkanının açıklamalarına  ve faiz arttırım kararlarına esir etti. Gelişmekte olan bu 12 ye askeri müdahale edebilecelek veya topraklarını işgal edebilecek askeri güç dünyada yok ama bunu FED başardı.Benim kastettiğim güç buydu,

Saygılarımla,
fırtınanın şiddeti ne olursa olsun martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Ocak 05, 2015, 01:14:47 öö
Yanıtla #34
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Kadim,

Biz de FED gibi bir şeyler yapabiliriz. Kısacası çevremizdeki ülkelerin ekonomilerini etkileyebilir onlara krediler açabilir kredi notları verebiliriz. Piyasaya para sokarak yada piyasadaki paraları toplayarak parasal faktörlerdeki değerleri oynatabilir ve borsaları sallayabiliriz.

Basılan her paranın bir karşılığı olması gerekir,

karşılıksız para basarsanız;

ilk etapta enflasyonla karşılaşırsınız daha sonra paranızın değer kaybetmesi ve
 ekonomik  iflas

Saygılarımla,

Ocak 05, 2015, 01:28:23 öö
Yanıtla #35
  • Orta Dereceli Uye
  • **
    • Burada Olabilir ?

Tabikide karşılıksız para basılmayacak sevgili davut.
Öncelikli olarak Basılan Türk paraları diğer dış ülkelere bazı şartlar ile kredilendirme olarak verilebilir ve Türk paraları ile alışveriş yapabilmeleri için gene bu ülkelerin bizim ülkemiz ile ekonomik anlaşma statüsünde bir bağ oluşturmasını sağlanır. İçeriye giren para Türk şirketlerini zenginleştirir ve dış ülkeleri ülkemize borçlu kılar. Bu basılan para geri dönerek Dış ülkelerden faiz, Türk şirketlerinden vergi alınarak daha çok para kazandırır ve Türk parası değer kazanır. Üstüne bu ülkeler tıpkı FED'in dünya ülkelerine yaptığı gibi Türkiye'ye gebe kalır ve ağzının içine bakarlar.

Ek olarakta, bonus kazanırız misal;
- Örneğin İngilizlerin, Arapların ekonomisini canlandırıp sonrasında gelişen olaylar zinciri gibi biz size para verelim siz bizim buradaki adamımız olun bize karşı birileri yanlış yaparsa siz yakın olduğunuz için siz saldırın biz düşünürüz saldırmayız dercesine yada çevlerindeki ülkelere gaz vererek sevgili din kardeşlerimiz bu ülkelere dalın misali...

- Yada Amerika'nın Arapları dolara boğduktan sonra siz bize petrol verin biz size para verelim demesi gibi ve bu ülkelerin üslerini askerlerini kullanarak kendilerine biat etmeyen ülkelere girip istediklerini alıp çıkmaları gibi.

Ne güzel demiş atalarımız; Parayı veren, düdüğü çalar...
« Son Düzenleme: Ocak 05, 2015, 01:34:44 öö Gönderen: Kadim »
Benim Ülkem Dünyadır,

www.Masonlar.org

Ocak 05, 2015, 01:45:06 öö
Yanıtla #36
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Kadim,

Dünyada pek çok devlet Amerikan Dolarının saltanatını yıkmaya çalıştı,

Dolar ilk olarak tarihte altın dolar olarak yaşamaya başladı,

Altın karşılığı basılması gereken doların karşılıksız basıldığının anlaşılması üzerine uydurma Opec kririziyle petrol dolar olarak hayatına devam etmektedir,

Dünyada petrol bitmeden ve petrol zengini ülkeler Amerikaya biat etmekten vazgeçmediği sürece doların krallığı maalesef devam etmek zorunda,

Rusyada patlak veren ekonomik krizi değerlendirecek olursak petrol dolar hala dünyayı yönetmeye devam edecek,

Saygılarımla,

Ocak 05, 2015, 01:56:31 öö
Yanıtla #37
  • Orta Dereceli Uye
  • **
    • Burada Olabilir ?

Petrol harici ticaret yapılabilecek bir çok şey mevcut. Doların saltanatı bizi ilgilendirmiyor ki, çevremizdeki ülkeleri etkileyip kendimize bağımlı kılalım yeter. Zamanla zaten ileriye dönük saltanat düzenine girebiliriz. Petrol alanlar ile petrol satanlar takılsınlar bir birleri ile.

Biz onlara bulaşmazsak onlarda bizlere karışmazlar. Bu ülkeler petrol üzerinden ticaret yapıyorlar ve bu ülkeleri yöneten şirketlerin çok büyük enerji şirketleri var. Bu enerji şirketleri nereye girmek istiyorlarsa Amerikayı yada çevre ülkeleri kiralayarak orada bir şirket kuruyor birilerini başına oturtuyor bunu yapamazsa gene kiralama yöntemi ile ülkelere giriyor istediklerini alıp çıkıyorlar.

Misal ekonomik statülere göre sıralamaya gidecek olursak, GSMH'ye bakarak Türkiye'den sonra yaklaşık 140 ülke var.

Bu 140 ülkenin en altındaki 50-60 tanesini kendimize bağlasak yeter. Ülke olarak onlara ulaşacak gemimizde var karasal araçlarımız da var, yeter ki devlet bunu sağlasın. Misal hangi ülkede ne ucuz ise gidelim onu alalım, bizde ne ucuz ise gidelim bunu onlara satalım. Ekonomisi düşük olan ülkelere ve şirketlere krediler verelim ve bu verdiğimiz krediler ile ülkemizdeki şirketlere ulaşmalarını sağlayarak ticaretin önünü açalım.
« Son Düzenleme: Ocak 05, 2015, 02:00:31 öö Gönderen: Kadim »
Benim Ülkem Dünyadır,

www.Masonlar.org

Şubat 03, 2015, 02:19:12 ös
Yanıtla #38

Bana göre arz fransız devriminden bu yana yönetir. Çünkü dünyanın artık bir çok halkı ananelerinden uzaklaşıp üreticinin arzına ayak uydurmak zorunda kalıyor. Folklörünü kıyafette yaşatan kalmadı denilecek düzeylerde ya kültürler, yıllardır modern dünya çağdaşlık adı altında 70den günümüze her odamızda bulunan televizyon ve bilgisayarlar hatta yanımızdan ayırmadığımız tv,pc,oyun konsolu akıllı telefonlar ile iletişimin şeklini bile arz belirliyor. Bunu her yönüyle ele alacak kadar bilgi sahibi değilim ama bir şekilde bunun belli aileler değilde arz edebilen herkesin daha doğrusu global arz yapabilenlerin dünyayı yönettiği söylenebilir.
Murat MAZMAN.

Şubat 03, 2015, 03:20:52 ös
Yanıtla #39
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Bana göre arz fransız devriminden bu yana yönetir. Çünkü dünyanın artık bir çok halkı ananelerinden uzaklaşıp üreticinin arzına ayak uydurmak zorunda kalıyor. Folklörünü kıyafette yaşatan kalmadı denilecek düzeylerde ya kültürler, yıllardır modern dünya çağdaşlık adı altında 70den günümüze her odamızda bulunan televizyon ve bilgisayarlar hatta yanımızdan ayırmadığımız tv,pc,oyun konsolu akıllı telefonlar ile iletişimin şeklini bile arz belirliyor. Bunu her yönüyle ele alacak kadar bilgi sahibi değilim ama bir şekilde bunun belli aileler değilde arz edebilen herkesin daha doğrusu global arz yapabilenlerin dünyayı yönettiği söylenebilir.

1950 öncesi "bilimin ittiği" arz belirliyordu. Şimdi piyasada "talebin çektiği" ihtiyaçlar belirliyor. Şu anda her şeyin tetikleyicisi talep. 

Live long and prosper.