Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Adnan Oktar Fazla Oluyor.  (Okunma sayısı 9176 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 28, 2007, 02:10:37 ös
  • Ziyaretçi

Adnan Oktar artık haddini aşıyor. İnternette kendi hakkında birkaç kötü ifade olan yüzlerce hatta binlerce aktif üyesi olan sitelerin tümüne avukatı kerim kalkan isimli kişi tarafından dava açıyormuş. Bu gibi benzer sitelerde Türkçüler hakkındada bir sürü iftira karalama var olmasına rağmen birgüne birgün dava açmadık. Çünkü bu siteler sadece biz üzerine kurulmuş değildir birçok üyesi vardır, bir çok farklı konular vardır ki bu herşeyden önce onca insana saygısızlıktır. Aynı şeyler masonlar içinde geçerli onca antimason sitesi varken hiçbiri kapanmıyor. Sanki masonlarında bunları kapattıracak gücü yokmu? Aslına bakarsanız ben masonlarıda, dincileride sevmem ancak insanlar bu Adnan gibileri gördükçe ve masonlarıda eleştiren bu gibiler oldukça millet masonlara daha sempati duyuyor / duyacaktır.

Bizim aramızda da hernekadar sırtını kürt islamcı iktidara dayamış olsada Adnan Oktar ve onun avukatı  gibiler dahil olmak üzere ve benzeri birçok kişiyi süründerecek hukukçu dostlarımız olmasına rağmen birgüne birgün böyle birşey yapmadık. Bunların Türk mahkemeleri dediği muhtemelen Adnan Oktar'ın yandaşı olan tek bir yargıçtan ibarettir. Bu kararlarıda önüne gelen şeyi imzalayan böyle birine ancak çıkarttırıyorlardır. Hoş Türk Telekom'un da dincileştirildiği bir ortamda yargıça falanda gerek yok.

Lucky o hocana de ki günü geldimi arap'a amerikan'a senin hocan örneğindeki gibi olanlar Bozkurt'un pençesini çok sıkı yiyecekler.
« Son Düzenleme: Şubat 03, 2011, 02:40:39 öö Gönderen: skullG »

Kasım 28, 2007, 02:30:09 ös
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

LEON COMANDANTE,

Bu forum, siyasal dusuncelerinizi provake amacli kullanarak tartisma cikarma ortami degildir.

-Politik konularda oldukca az mesaj yazmanizi
-Yazdiginiz mesajlarda kisisel hedef belirlememenizi
-Size karsi saldiri yapildiginda dahil, sakinliginizi koruyarak yaptirimin yonetimden gelmesini beklemenizi
-Provake, saldiri, hakaret, kufur, kisisel tartisma amaci iceren hicbir mesaj yazmamanizi

istiyorum. Bu yapilan ihtar`i dikkate alarak gostereceginiz degismi yak`inen, bizzat kendim gozlemleyecegim.

Konu ile ilgili suallerinizi ozel mesaj ile bana sorabilirsiniz. Ancak forum icerisinde bu mesajim hakkinda hicbir yorum yapmanizi istemiyorum.

Sabrin sinirlarini gecmemeniz umudi ile,
Site Sahibi
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Kasım 28, 2007, 02:39:12 ös
Yanıtla #2
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Leon,

Türk Yargıçları hakkındaki ithamlarınızı esefle kınıyorum.

Türk Mahkemeleri "Türk Milleti" adına karar verirler. Bu kararları eleştirebilirsiniz -ki benim eleştirdiğim pek çok karar da mevcuttur- Ama bunu hukuk biliminin sınırları içerisinde kişilik haklarına saldırmadan yapmak gereklidir. Basın Yasasının sansüre meyilli hükümleri ve türk yargıçlarının halen otorite-sınırlama lehine tavırları olduğu su götürmez bir gerçektir. Ancak bunun böyle olması, karar veren yargıçlarımızı ne birinin müridi yapar ne kürtçü ne de islamcı. Elbetteki herkesin kendi dünya görüşü mevcuttur. Yargıçlar da bundan dışlanamaz. Fakat, sizin istemediğiniz, hoşunuza gitmeyen bir karar verildi diye yargıç hakkında hiç bir bilgi sahibi olmaksızın "muhtemelen adnan hocanın mürididir" deme hakkına hiçbir şekilde sahip olamazsınız.

o çok bilgili ve bir çok kişiyi süründürecek hukukçu arkadaşlarınıza -benim de meslektaşlarım oluyorlar- görev verin ya da durumdan vazife çıkartsınlar önüne gelen hakkında dava açsınlar. Malum o arkadaşlarınız buna da alışkındırlar. Hrant hayatta iken şişli adliyesi önünü pazar yerine çeviren o arkadaşlarınız, sizler ve sizin gibiler acaba neden onun ölümünden sonraki duruşmalarda bulunmadığınız da ayrı bir soru işaretidir. yoksa süründürme yerine daha kati bir çözüm olarak öldürme fiilini gerçekleştirdiğiniz için olmasın.

Ayrıca burada da kişilik haklarına saldırıda bulunmaktasınız. Adnan hoca vesair tayfasıyla meseleniz varsa bunu onların olduğu bir ortamda dile getirmenizi öneririm. vakıflarının gerçek hayattaki adresleri de açıktadır. gidin yüzyüze konuşun onlarla.

Kasım 28, 2007, 06:38:00 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Skull arkadaşım her konuya girmek mecburiyetindemisiniz? :) Benim yada benim düşüncemdeki insanların Hrant'la yada benzeri kişilerle işi olmayacağını, bizim ideolojimizi ve içeriğini bildiğiniz halde neden bunları her defasında benim önüme ısıtıp, ısıtıp koyuyorsunuz ki? Aslında neyin ne olduğunu iyi biliyorsunuzda Türkçülük sizin hoşunuza gitmiyor ve olmadık şeylerle suçluyorsunuz. Düşüncenizde olmayana Faşistsin, Hitler özentisisin vs. gibi sözcüklerle saldırabiliyorsunuz ancak sizinde bildiğiniz birşey var ki bu ahsettiğiniz kesimler, sizin ideolojinizdekiler ve dahası dinciler vs. dahil olmak üzere bu kesimleri en çok eleştiren ve en sevmeyen zaten bizleriz.

Ayrıca ben bütün yargıçlar diye bir cümle kullandım mı? Sadece bu kararları veren yargıçtan bahsettim. Sahi bu işin tarafsız olduğunu nasıl iddia edebiliyorsunuz? Fetullahçılar ve benzeri kişiler özellikle akp döneminde her kuruma yerleştirilirken hukukçumu olamayacaklar? Tarikatçılar heyeri ele geçirmişken sakşn kalabilmek mümkünmü? Danıştay saldırısını yapanda Fetullahçı kürt bir hukukçu değilmiydi? Dahası kimsenin kişilik haklarına saldırıda bulunmadım, benzeri yazılar geçmişte Piyon tarafındanda yazılmıştı ama hernedense Mason tarafından uyarılmamıştı. Sizinde karşılığında burada olduğu gibi her hangi bir yazınızı görmemiştik...

O sözlerinizin muhattabıda ben değil Fetullahçılar ve Bbp'lilerdir. Bu kesimlerinde adresi bellidir. Derdinizi onlara söyleyin. Yada sizde onlara dava açınız. Danıştay baskını, Hrant cinayeti vs. ayrıntılı incelerseniz herşey bu  kesimleri gösteriyor. Benim yada bizlerin bunları hiç sevmediğini bildiğiniz halde neden bu kesimlere saldırmak yerine neden bize saldırıyorsunuz orasınıda anlayabilmiş değilim.(İnsanlıktan bahsederken en çok insan katletmiş -katledilenlerin birçoğu Türk olmak üzere- görüşleri savunan yine sizsiniz). Tezatlıklarınızın farkındamısınız? Sizin hoşunuza neyin gitmediğini iyi biliyorum.

Ben Hrant Dink'i sevmem, Türk'ün zehirli kanı ... vs. gibisinden laf etmiş birini neden seveyim? Siz seviniz, seviyorsunuzda zaten. Ancak herzaman söylerim bu kişinin Türkiye'de ölmesi(yada öldürülmüş gösterilmesi) bizim yararımıza olmamıştır ve dolayısıyla Türk'ün düşmanları içerideki bazı maşaları kullanarak hedeflerine ulaşmışlardır.

Hem sizin Fetullahçılardan ne farkınız var ki? Siz sözde halkların kardeşliğini, onlarda sözde dinlerarası diyaloğu savunuyor eee ikiside aynı kapı dolayısıyla birnevi kardeşsiniz hem benzer yönlerinizde az değil. Bu yüzden tartışmalarda Lucky birleşmeniz doğal karşılanmalı. Siz Türkçülüğe karşı gerekirse 2. nefret ettiğiniz kesim ümmetçiler ve tarikatçılar ile dahi birleşirsiniz. Size ithafen son yazımdır...

Esenlikler...
« Son Düzenleme: Kasım 28, 2007, 06:44:30 ös Gönderen: LEON COMANDANTE »

Kasım 28, 2007, 06:49:54 ös
Yanıtla #4
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Leon,

"Irkçılık ve Milliyetçiliğe Dur DE" aktivistiyim. Hiç merak etmeyiniz. Tüm gelişmeleri takip ediyor ve gerektiğinde hukuki yollara başvuruyoruz.

Bütün yargıçlar diye bir ifade kullanmadınız. "Bunların Türk mahkemeleri dediği muhtemelen Adnan Oktar'ın müridi olan tek bir yargıçtan ibarettir" ifadesini kullandınız. Türkiye'de Sulh Ceza, Asliye Ceza, Sulh Hukuk, Asliye Hukuk Mahkemeleri hep tek yargıçlıdır. Tek bir yargıçtan ibaret dediğiniz TÜRK MAHKEMESİ'dir. Ben burada "bir" ifadesinin belirsiz bir artikel olduğunu düşünüyorum ve tüm türk yargıçlarını belli bir şekilde suçlandıran bir ifade olarak görüyorum. Eğer Mahkeme kararlarını eleştirecekseniz, bunun için belli bir birikime sahip olmanız gereklidir. Ne yazık ki bizim ülkemizin en büyük sıkıntısı "herkesin hukuk bilmesi", "herkesin ilahiyatçı olması", vs. dir.

Bu arada herhangi bir yere yorum yazmak için sizden izin almak gibi bir gerekliliğimin olduğunu zannetmiyorum. Her konuya girmiyorum. Görüş belirtmek istediğim konularda yazı yazıyorum. Gocunuyorsanız, bundan sonra sizin yazdığınız başlıklar altına yorum bırakmamaya özen gösteririm.

---

sevgi ve saygılarımla

Kasım 28, 2007, 06:59:47 ös
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Lucky o hocana de ki günü geldimi arap'a amerikan'a senin hocan örneğindeki gibi ..... edenler Bozkurt'un pençesini çok sıkı yiyecekler.

Lucky forumdan bir süreligine uzaklastirildi...Bunu bildiginiz halde niye ona gonderme yapiyorsunuz...Sorununuzun cozumu onda mi gizli...:)

ayrica forum kurallarini ihlal eden her davranisi gosterdiniz...Suclamadiginiz bi yer kalmamis!
Gerçeğin çölü

Kasım 28, 2007, 07:04:49 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Lucky o hocana de ki günü geldimi arap'a amerikan'a senin hocan örneğindeki gibi ..... edenler Bozkurt'un pençesini çok sıkı yiyecekler.
.

Lucky forumdan bir süreligine uzaklastirildi...Bunu bildiginiz halde niye ona gonderme yapiyorsunuz...Sorununuzun cozumu onda mi gizli...:)

ayrica forum kurallarini ihlal eden her davranisi gosterdiniz...Suclamadiginiz bi yer kalmamis!
Geregi yapilmistir

Kasım 28, 2007, 09:00:02 ös
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Konuyla ilgili bilgim yok açıklama yapma gibi bir sorumluluğum ve amacımda yok ama böyle bir şeyin olması mümkün değildir bu forumda da Adnan Oktar aleyhine yazılar yazılmaktadır buraya neden dava açmıyor bildiğim kadarıyla bu durum ekshi sözlük ve bir kaç sitede mevcut lakin o sitelerde boyut ailevi küfre taşındığı sadece bahse konu şahıs değil başta Atatürk olmak üzere bir çok şahsa olmadık ithamlar getirildiği için siteye isteyen kendi hakkında ki yorumlarını sildirebiliyor bunun ötesi zaten mümkün değildir.
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Kasım 28, 2007, 09:57:36 ös
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

size katilmiyorum Lucky kardesim..

Adnan Oktar avukatlari araciligi ile basta wordpress.com olmak uzere bir cok siteyi kapattirmistir. Kendleri hakkinda gerceklerin yazilip cizilmesinden rahatsiz oluyolar ...ama

"Gerceklerden kacilmaz"
Gerçeğin çölü

Kasım 28, 2007, 09:59:36 ös
Yanıtla #9
  • Seyirci
  • Aktif Uye

İnşaAllah gerçeklerden kaçılmaz...
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...