Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kitap önerisi  (Okunma sayısı 5855 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 01, 2016, 06:07:25 ös
  • Yeni Katilimci
  • *

Merhabalar kitap almayı düşünüyorum hem masonluk ile hem kabala ile bildiğiniz öneriniz nedir rica etsem tecrübelerinizden bu yana iktisadi işletmedende olabilir başka bir yerden de olabilir tecrübelerinize ve önerilerinize acığım
Suanda elimde olup okuduğum
En muhterem büyük üstat Sn.M.Remzi sanver'ın Masonluk "ışığı arayanların hikayesi"

Yazım hataları veya kendimi ifade edebilmede üslubumda hata var ise lütfen düzeltin

Saygılarımla teşekkürler
Seeing is believing

Mart 01, 2016, 10:00:29 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Merhabalar kitap almayı düşünüyorum hem masonluk ile hem kabala ile bildiğiniz öneriniz nedir rica etsem tecrübelerinizden bu yana iktisadi işletmedende olabilir başka bir yerden de olabilir tecrübelerinize ve önerilerinize acığım
Suanda elimde olup okuduğum
En muhterem büyük üstat Sn.M.Remzi sanver'ın Masonluk "ışığı arayanların hikayesi"

Yazım hataları veya kendimi ifade edebilmede üslubumda hata var ise lütfen düzeltin

Saygılarımla teşekkürler

Sayın Niko

Kabala hakkında Bülent KISA'nın Kblan Tragna çalışmalarını okuyabilirsiniz. Türkiye'de kabalayla ilgilenmiş ve üzerine çalışmalar yapmış birisidir. Masonluk hakkında her türlü kitaba iktisadi işletme sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ayrıca en muhterem büyük üstat tabiri yanlış oldu. Şuan sayın SANVER aktif olarak üstad-ı azamlık yapmamaktadır. Şuanki Üstad-ı Azam sayın Ömer KÖKER'dir. Sayın SANVER eski büyük üstad/kadim üstad-ı azamdır.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Mart 01, 2016, 10:03:03 ös Gönderen: Risus »
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Mart 02, 2016, 01:21:08 öö
Yanıtla #2

alice harikalar diyarında,sefiller  ve kırmızı başlıklı kız.
iyi okumalar.
ölüm bir varmış bir yokmuş-otomatik portakal.
kalite çöplükte aranmaz.

Mart 02, 2016, 06:30:08 ös
Yanıtla #3
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın Risus
Önerileriniz icin tesekkurlerımı sunarım Kitapları alacağıma emin olabilir siniz, merakla arıyorum
Sayın SANVER'ın aktif olmadığını biliyordum tam olarak nasıl hitap edebiliceğmi bilemediğimden ötürü bu şekilde hitapta bulunup saygısız gözükmek bilinçsiz konusmak istemedim artık bunun bilincindeyim düzeltmeniz ve ilginiz için size teşekkür eder saygılarımı sunarım  :)
Seeing is believing

Mart 02, 2016, 07:08:12 ös
Yanıtla #4

alice harikalar diyarında,sefiller  ve kırmızı başlıklı kız.
iyi okumalar.
ölüm bir varmış bir yokmuş-otomatik portakal.

Sayın Bayan; İnsanları neden yanlış yönlendiriyorsunuz?
Bu kitapların,"Masonluk ve Kabala"ile (Alegorik anlatım bezerliği hariç) ne tür bir bağı olabilir.?
« Son Düzenleme: Mart 02, 2016, 07:10:46 ös Gönderen: Zig-Zag »
Sen Özelsin

Mart 02, 2016, 07:13:33 ös
Yanıtla #5
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Elinizdeki kitabın kaynakça bölümünün yanı sıra forumdaki kitap önerileri ve kitap özetleri (mümkünse tamamı) bölümü yararlı olabilir.
Görmek, varlığın yükselişidir.

Mart 02, 2016, 07:15:36 ös
Yanıtla #6

kitap yanlış yöne sevk etmez.ayrıca da okudun mu?
kalite çöplükte aranmaz.

Mart 03, 2016, 10:12:18 ös
Yanıtla #7
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu başlık altında bir düzeltme:

En Muhterem  Remzi Sanver'in görev süresi sona ermiştir. Bunun aktiflikle ilgisi yoktur.

Türk Masonluğu'nda Üstad-ı Azam terimi tarihin hayli eski sayfalarında kaldı. Günümüzde bu terimi sadece Masonluğu doğru dürüst bilmeden karalamaya çalışanlar kullanıyor.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mart 03, 2016, 10:16:24 ös
Yanıtla #8

karalamaya çalışanlar derken deneme moderatörüne yeni görev süresince bir uyarı mı gelmiş oldu?madem karalayıcı idi neden beş tane yeşil yıldız verdiniz? bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.
kalite çöplükte aranmaz.

Mart 03, 2016, 10:30:04 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sayın ADAM,

Aktiflikten kastım elbetteki görevinin devamlılığıdır. Ayrıca Üstad-ı Azam konusunda madem ki karalamaya çalışanlar kullanıyor o halde kendimi istisna kabul ediyorum zira kimseyi ve hiçbir kurumu karalamak niyetinde kullanmadığım açıktır.

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe