Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Devlet cinayete adeta izin verdi.......  (Okunma sayısı 45504 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 04, 2011, 04:28:01 öö
Yanıtla #70
  • Ziyaretçi

Nasrettin hocanın fıkrasını anımsattı bu cümlem fakat bence her iki taraf da haklı. Eğer kendini dövdürmekten ve başkasını dövmekten hoşlanan kişilere "tam" bir özgürlük hakkı verirseniz bu kişilerin bundan hoşlanmayanlara da uygulamak isteyeceklerinden ötürü bu kişileri tedavi etmek fakat toplumdan soyutlamamak en mantıklısıdır. Eğer bu kişileri tüm özgürlüklerini ellerinden alarak engellemeye çalışırsanız ki kültür aşılayarak filan  engelleyemessiniz, ciddi bir düşman yaratırsınız ve o düşman bir gün başınıza bela olacaktır. Farklı insanları Hitler usulü yok etmeye çalışmak da hata olur çünkü yok etmekle bitmezler.

Aklıma gelen bir şeyi paylaşmak istiyorum bu noktada. Çocukken bahçelerde kurban bayramında kurban edilen hayvanları görünce bu nasıl bir ibadet şekli diye hayıflanırdım. Büyüdükçe insanların içindeki öldürme ve kan görme arzusunun şiddetini farkedince kurban kesmenin cinsel ilişki gibi bir deşarj yöntemi olabileceği ve mantıklı bir farz olabileceğini düşünmeye başladım. Tabiki insan her şey güllük gülistanlık olsun her kez iyi insan olsun diye diliyor fakat realiteler bu dileğimizi gerçekleştirmiyor malesef. O nedenle demokrasi de dahil hiç bir sosyal yönetim şekli 4*4 lük huzurlu bir yaşam alanı sağlayamıyor.

Saygılarımla.

Temmuz 04, 2011, 04:39:39 öö
Yanıtla #71
  • Seyirci
  • Aktif Uye

:D
Bu nerden çıktı:?
Sayın arkadaşım, hem extrem örnek verdim, saldırıyorsunuz diyorsunuz. Hemde bizi yanlış algılamakla itham ediyorsunuz.
Bakın, benim kafamdaki özgürlüğü siz tasvir bile edemezsiniz. Kişi kendisine her şeyi yapmakla, aydınlanmanın arasında bir yol çizmelidir. Evet kendine işkence hakkı, herkesin vardır. Ama kim tercih eder?
Siz ediyorsanız ben bunun için talibim. Ha bu extrem örnekti siz abarttınız diyorsanız, sayın Alşaha 54 keredir niye bu örneği verdiniz?
Sayın simyrnalı'nın size göre derecesi çok düşük olsa ne olacak?
Onun rezil olması, benim rezil olmam veya başka birinin duvarları olması sizi nereye götürecek?

Size tek sorum var; Kimin sayesinde mason oldunuz? gerisi bana göre hikayedir.

Ufak bir not: Bir gerizekalı dövme yaptırmakla dövülmeyi bir tutabilir. Dövme yaptırmak kendi vücudun üzerindeki özgürlüğündür. Bu nasıl bir bağdaştırma böyle?
Bu ne cahillik?

Bana göre bu konu kapanmıştır.

Şimdi aklıma geldi; Masonlukta, kardeş ile küçük kardeş gibi bir ayrı var mı? Yoksa herkes eşit mi? :)

Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Temmuz 04, 2011, 04:50:25 öö
Yanıtla #72
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın masor1976, konuya harika bir yaklaşım yapmışsınız. Size bir artı ve teşekkür.
Bakın bu sorgulamanız bütün ibadetlerin üzerindedir. İnsan her şeyi sorgulamalı ve hayatının sonuna kadar bu sorgulama bitmemeli. Kişi erdim dese bile bitmeyeceğini hep bilmeli. Ne olursak olalım, varoluşun sonu yok. Olsa her şey anlamsız olurdu.

Kişi sevgi ile, azap ile de doğru yolu bulabilir, hatta çok yanlış yollara da sapabilir. Ama sorgulamamız bitmez, bitmemeli. Her doğruyu bulduğumuz anda durup "acaba" demeyi bilmeliyiz. Ben onca yıl yaşadım, onca acılar çekip, onca övgüler aldım. Ve ne mutlu ki hala olduğum yer için  "acaba" demeyi seviyorum ve erdem sanıyorum. Erdem sanıyorum diyorum, erdem demiyorum. Çünkü bunda bile bir ahkam kesmemeliyim. Bütün doğruları bulsam bile, bulunacak hal bir doğruyu Tanrının bir yerlere gizlediğini çok iyi biliyorum.
Ve hiç bir zaman mevlana gibi piştim diyemedim. Dediğim gün biteceğimi biliyorum, ama Yunusum gibi hep bir yolun yolcusu olarak kalırsam sonsuzluk beni bekliyor.
Hemde ne sonsuzluk, patikaları çiçeklerle bezenmiş, Alşah gibi ADAM gibi Mustafa kemal gibi, enelsır gibi oasis gibi, sahnesarsan gibi zagzagel gibi çiçeklerle donanmış patikalar, otobanlar beni bekliyor.
Ben yürürüm yane yane, aşk boyadı beni kane.

Hepsi bu....
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Temmuz 04, 2011, 05:18:41 öö
Yanıtla #73
  • Ziyaretçi

Sayın Prometheus ben teşekkür ederim fakat katılmadığım bir şey var Yunus ve Mevlana gibi zatların pişmesinde en büyük faktör beyinsel sorgulamayı bitirmektir. Bu açıdan bizim taktiğimiz onlarla benzeşmiyorlar. Büyük bir veliye biri gelip "kapınızın eşiğinde köpek olayım" dediginde "çok büyük makam istedin" demesi aklıma geldi Yunus ve Mevlana denilince. Tüm masonları veya haricileri art arta eklesek bir Mevlana'nın kılı edemeyiz. Sayın Lous Deo'nun mason olması veya bizim mason olmayışımız çok büyük fark olamayacağı kanaatini taşıyorum. Ayrıca konu kapatılmayacak kadar mühim ve uzmanlarınca  tartışılması bizim de bilgi edinmemiz gerekecek kadar önemli bir konu. Tanımıyorum kendisini fakat Sayın Lous Deo'nun tansiyon problemi olabilir çabuk sinirleniyor fakat kötü bir niyeti ve kişiliği olduğunu tahmin etmiyorum.

Saygılarımla.

Temmuz 04, 2011, 05:20:03 öö
Yanıtla #74
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Mevlana sormuşlar, "Namusu kimden öğrendin" diye. "Namussuzdan" demiş.

Şimdi burada, açık ve seçik olarak, sayın Aslı'dan, sayın Sun'dan sayın Popperist'ten, Sayın hacamat'tan. Sayın mavi Boaz'dan sayın ZAMAN'dan özür diliyorum.
Lütfen yaptığım her şey için, söylediğim her kelime için beni affedin.

Hatamı şimdi görüyorum.

Saygılarımla...

Temmuz 04, 2011, 05:34:54 öö
Yanıtla #75
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Merak ettigim icin soruyorum Prometheus, siz gercekten 74 yasinda misiniz?
YY & Y

Temmuz 04, 2011, 05:37:52 öö
Yanıtla #76
  • Seyirci
  • Aktif Uye

O nerden çıktı?
Sanırım hesap ayarlarım da bi yanlışlık var. çünkü hiç 74 yaşındayım demedim, 74'lü de değilim. Nerden gördünüz onu, yoksa ben mi bilmeden öyle bişey ima ettim.

Ben 358 yaşındayım, 8 aralıkta 359 olacağım. Beni bilen herkes bunu duymuştur. İnanın tutarlıyım bu konuda. Şaka gibi gelebilir ama açıklayabileceğime inanıyorum.
1653 yılında Bosna da doğdum.

Saygılarımla...

Temmuz 04, 2011, 06:14:26 öö
Yanıtla #77
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Anliyorum... :)

Diger tesekkurlerime ek olarak bir kez daha tesekkur ederim :D
YY & Y

Temmuz 04, 2011, 06:19:47 öö
Yanıtla #78
  • Ziyaretçi

Sayın Prometheus önce şaka sandım okuyunca.  1653 yılında Bosna da doğdum derken neyi kast ediyorsunuz? Reenkarnasyon gibi bir deneyiminiz mi var?
Saygılarımla.

Temmuz 04, 2011, 07:30:27 öö
Yanıtla #79
  • Seyirci
  • Aktif Uye

hayır reenkarnasyon değil, sadece tek bir hayat.