Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Atatürk İsmet İnönü (Yeni Şafak Belgesi)  (Okunma sayısı 5133 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 12, 2015, 02:31:57 ös

Merhaba sayın masonlar.org üyeleri,

Yeni şafak'ın yakın zamanda yayımlamış olduğu Atatürk'ü İnönü öldürdü iddaları hakkında neler düşünüyorsunuz?

Yeni Şafak Yazıları : http://www.yenisafak.com.tr/gundem/belgelerden-inonunun-adini-silin-2115066 (Masonlukla alakalı)

http://www.yenisafak.com.tr/gundem/hemen-otopsi-yapilsin-2116082
http://www.yenisafak.com.tr/gundem/43-sise-kinin-verilir-mi-2113743
http://www.yenisafak.com.tr/gundem/ataturku-boyle-zehirlediler-2113739

Konu hakkındaki düşünceleriniz nedir ?

Sizce yandaş medyanın bir oyunu olabilirmi ?

Nisan 12, 2015, 02:57:35 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Bu soruya olan merakınız konuya yorum yapma iştahını azaltıyor.
Konu ülkenin en uzun soluklu sorusunu oluştururken günümüzde magazinsel hale gelmesi işe ciddiyetsiz bir hava katıyor.

Atatürk öldürülmüş olabilir,lakin biz bunu bilemeyeceğiz bu soruyu sormaktanda vazgeçmeyeceğiz.Atatürk çok büyük bir ağaç bol meyveli ona her itham yapılabilir.Onu o gücünden dolayı yok etmek istemek kadar doğal bir şey yok ama bunu bilemeyeceğiz.

karahan
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Nisan 12, 2015, 03:01:34 ös
Yanıtla #2

Bu soruya olan merakınız konuya yorum yapma iştahını azaltıyor.
Konu ülkenin en uzun soluklu sorusunu oluştururken günümüzde magazinsel hale gelmesi işe ciddiyetsiz bir hava katıyor.

Atatürk öldürülmüş olabilir,lakin biz bunu bilemeyeceğiz bu soruyu sormaktanda vazgeçmeyeceğiz.Atatürk çok büyük bir ağaç bol meyveli ona her itham yapılabilir.Onu o gücünden dolayı yok etmek istemek kadar doğal bir şey yok ama bunu bilemeyeceğiz.

karahan

Sayın karahan,

Saygısızlığımı mazur görünüz lütfen.
Ben o soruyu tam olarak açamadım sanırsam.
Bazı haber kaynaklarında akparti yandaşı bir gazete olduğunu ve chp'yi kötülemek için yaptıklarını yazmışlar.
Ben kendi ağzımdan sormadım okuduğum bazı kaynakların ağzından konuştum.
Tabikide bilemeyeceğiz ancak sorgulamazsak ve araştırmazsak tarihimizi , atalarımızı ve onların yaşantılarını ölüm sebeplerini ilerleyemeyiz diye düşünce yapısına sahibim.

Saygılar.

Nisan 12, 2015, 04:25:43 ös
Yanıtla #3
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu konu başlığı Forumda yanlış bölümde açılmış.

Keşke asparagas haberler diye bir bölüm olsaydı. Oraya bol bol YŞeni Şafak gazetesinden aktarımlar konulabilirdi. Elbette hâlâ o gezeteyi alıp da okuyanlar tarafından... Aklı başında hiç kimsenin de o işi yapacağını sanmam.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Nisan 12, 2015, 07:24:02 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Bundan güzel polemik konusu olabilir mi ?. Anlat anlatabildiğin kadar. Uydur uydurabildiğin kadar. Bakın yakında bazı deliller de çıkarırlar ortaya. Kasetler, bant kayıtları, tapeler,mapeler(o zamanlar bunlar yoktu ama bazıları bakarsınız onları da yaratabilir). Daha dün yaşamadık mı bunları. Hani belgeleri vardı, fotoğrafları vardı  rıhtımdaki başörtülü bacıya onlarca insanın  saldırdığına dair. Hani planlar vardı camilerin bombalanacağına dair. Hani bombalar vardı, silahlar vardı gömülmüş, gemilerin zeminlerine saklanmış gizli planlar vardı.Hani savcıları vardı, hakimleri vardı o davaların. Ne oldu? hepimiz aldatıldık denildi ve iş bitti.
          Atatürk'ü İsmet İnönü'nün öldürdüğü/öldürttüğü havanda su dövmekten başka bir şey değildir. Şimdi biri çıkar, yok Atatürk'ü Celal Bayar öldürdü/öldürttü, hatta daha da ileri giderek belki biri de çıkar, Atatürk'ü rahmetli Ecevit öldürdü/öldürttü der. Bunlardan her şey beklenir. Maksat,  ortalığı bulandırmak değil mi ?
          Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Mart 20, 2016, 05:04:56 öö
Yanıtla #5
  • Yeni Katilimci
  • *

bence Atatürk  düşündüğümüz kadar özgür değildi ki bu yüzden bize bir çok gizli mesajlar bıraktı. mesela Atatürk çok iyi bir okur ve sanat severdi. yazdığı şiirler var ve bu şiirler sevdiği şairler ile alakasız bir çizgide ve bir çok şifreler ile dolu. 'hakikat nerde şiiri' örneğin: sanki bir şeylerin gizleneceğini biliyormuşcasına resmi olmayan tarihi araştır diyor. gençliğe hitabesi başka bir örnek. Hitler Atatürk hastayken 2 doktor gönderiyor Atatürk'ü muayene etmesi için ve o doktorlar raporlarında Atatürk'ün zehirlendiğini belirtiyorlar. ben sadece Türkiye nin değil tüm Dünya tarihinin düzmece olduğunu düşünüyorum. ve kişiler bu tarih içerisinde bazen bir canavara bazende meleğe büründürülmüş kimin kim olduğunu anlayabilmek için insanlık tarihi, ülkelerin tarihi teker teker değerlendirilmeli diye düşünüyorum.