Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Turkiye'de Yahudi Olmak  (Okunma sayısı 20001 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 27, 2009, 10:55:45 öö
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Türkiyede yahudi olmak Osmanlı döneminde kolaydı Cumhuriyet döneminde baya bir zorlaştı

Nisan 27, 2009, 01:18:55 ös
Yanıtla #21
  • A.A.O.N.M.S.
  • Şrayn Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Sayin M.Akyol ve Sayin karahan,

yazilarinizdan yola cikarak birbirinizi kasten incitmek istemediniz. O yüzden lütfen kisisel olan iletisim sorununuzu özel mesaj yolu ile cözün.

Bu baslik altinda konu harici iletiler silinecektir.

Sevgi ve Saygilarimla

Anatolic
Ambassador Emirat Shriners of Heidelberg Germany

Mayıs 05, 2009, 01:16:01 ös
Yanıtla #22
  • Uzman Uye

Aramızı kim bozabilir, bütün yahudi düşmanlarına, inadına insan olmak istemeyenlere;
Yahudi olan bir arkadaşım yolladı bana da, izlemenizi tavsiye ediyorum;

http://www.megavideo.com/?v=WILGLB20

Mayıs 05, 2009, 01:37:15 ös
Yanıtla #23
  • Seyirci
  • Uzman Uye

sayın akyol
sanırım beni yahudi düşmanı olarak algıladınız,ozaman hemen söyliyeyim böyle bir erkim yok olamazda.sevip sevmeme hakkı bana saklı.ama o konudada açık olabilirim bugüne kadar gerek görsel gerek yazılı olarak okuduğum ve izlediğim şeylerden sonra israil hakkında benimde bir kanım var tabiki.lakin şurda bir ara vermek lazım her yahudi kötü değildir.planlayıcıların planlarında bihaber yaşayan masumlar yokmu elbette var.ama mesela ben şu soruya cevap bulamadım nebukadnezardan hitlere isabelden filistinlilere kadar oldukça uzun bir dönem 3200 yol yaklaşık dünyada var olan bir yahudi nefreti düşmanlığı var.bunun altında yatan kin ,hınç,nefret nedir bunu eğer anladı isen bana cevap verebilirsin.gelelim madalyonun öbür yüzüne yahudiler bu kin ve nefrete karşı hiç değişime uğramadan günümüze kadar gelip bir reaksiyon model geliştirdiler ve bunu amerikan yahudi emperyalizmi olarak son 200 yıldır dünyayı sömürerek ve kan kusturarak ve güçlenerek bu nefreti daha sağlam temellere oturtmayı başarıyorlar.belki siz olduğunuz yerdeki koşullardan dolayı dünyaya daha pozitif bakabiliyor olabilirsiniz ama olay hiçte sandığınız gibi değil.benim yahudi düşmanı olmam önemli değil ama yahudinin bir dünya halkları düşmanlığı varmıdır onlara ne gözle bakıyorlar bence asıl sorun bu esenkalın
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mayıs 05, 2009, 01:46:43 ös
Yanıtla #24
  • Aktif Uye

Bu durumun altında yatan kin ve hıncı ben size kanımca söyleyeyim sayın Karahan. Yahudiler'in kendi içlerine yönelik bir millet olması ve dışarıdan bir kişinin pek çok Yahudi görüş tarafından kendi içlerine kabul edilememesidir.

Ancak kendinize sorun, bir topluluğun kendi içine kapalı olmak istemesi neden insanları rahatsız ediyor? Hz. Süleyman zamanında da mı vardı o bahsettiğiniz Yahudi emperyalizmi? Nabukadnezar kalkıp da ezilen halkların savunucusu olduğundan mı sürdü dersiniz Yahudiler'i? Hayır bu durum böyle değildir. Mesele yalnızlık korkusudur. Mesele "biz burda açık bir topluluğuz, sen de gel bizimle ol" demektir. Böyle olmadığı zaman garip paranoyalara kapılmaktır.

ABD'nin para sirkülasyonu içerisinde en çok payı olanlara bakmak istiyorsanız İsrail'den biraz daha güneye inmenizi öneririm. Suudi Arabistan şirketlerin ve İsrail kökenli şirketlerin para döngüsüne olan katkılarını biraz araştırırsanız yanıldığınızı göreceksiniz...

"Her Yahudi kötü değildir" cümlesi bana göre "Her Türk kötü değildir, her Aborijin kötü değildir, her Fransız kötü değildir" gibi kötü cümleler içerisine girer. Her insan kötü değildir. İsrail'i bir fikir uğruna tamamen birleşmiş bir devlet olarak görmeyin, onun da içinde siyasi partiler, ayrık görüşler var. Yahudiler'in hepsini İsrail'li olarak görmeyin.
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Mayıs 05, 2009, 01:55:16 ös
Yanıtla #25
  • Seyirci
  • Uzman Uye

sn.veritas
çok doğru bir yerden aslında konuyu yakalamışınız.nebukadnezar zamanında yahudi emperyalizmi yoktu tabiki.yahudilikte bir kilit noktası var sn .veritas bu başka uluslarda yada dinlerde yok.hz.süleyman ve kutsal mabede olan aşkları herşeyden üstün.bir paranoya gibi bu fikir onların beyninde.romalılar yahudileri filistinden sürerken binlerce yahudi o topraklardan ağlayarak ve yeminler ederek gittiler.ve hala ettikleri o yeemine sadıklar ve hala gizlide olsa duvarın dibinde buna ağlıyorlar.israilin devlet kurarakta kudüsü alma düşüncelerindede bu var.orda yaşayan müslümanların şuan tek mücadelesi mescidi aksanın yıkılmamasına yönelik.kendi içlerine kapalı yaşamasında elbet birşey yok mesela masonluğunda kendi içinde gizleriyle yaşamasında bir şey yok kabalanın öğretilerindeki gizlerdede bir şey yok.ama tüm bunlar biraraya geldiğinde farklılaşmaya başladığında insanlık huzursuz oluyor doğal olarak bence olay bu.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mayıs 05, 2009, 02:13:19 ös
Yanıtla #26
  • Aktif Uye

Düşüncenizi anlıyorum, ancak yine de "hala ettikleri o yemine sadıklar" ifadesi de çok genelleyici. Ağlama Duvarı geleneğinin zaten Roma döneminden sonra çıktığı bilinen bir gerçek bir de buna gizlice ağlamıyorlar. Bu husus bilinen bir husustur.

Yahudiler'in tarihteki acılarını anması, tarihlerine sahip çıkması, aradan 1800 küsür yıl geçtikten sonra tekrar İsrail'in kurulmasına sebep veren milli bilinçleri bence diğer milletleri kıskandırıyor. En büyük sorun da burada başlıyor. Ben İsrail'in şu anki politikalarının ne kendisine ne bölgeye bir yararı olmadığını düşünenlerdenim. Ancak İsrail'in varlığına karşı değilim. 1900'lerin ikinci yarısında İsrail militer ya da paramiliter güçleriyle yapılmış olan terör saldırılarına rağmen, şu anda o bölgede hayatını kurmuş ve vatan olarak bellemiş 7 milyon kişi var.

Mescidi Aksa'nın yıkılmasından bahsettiğinize göre sizin iddianız, İsrail'in Üçüncü Tapınak'ı inşa edeceklerine olan inancınıza dayanıyor. Fakat ben açıkçası buna ihtimal vermiyorum. Çok radikal değişiklikler olması gerekir. Kaldı ki bugünkü Ağlama Duvarı da Süleyman'ın Tapınağı'nın değil İkinci Tapınak'ın batı duvarıdır. Asıl Süleyman Tapınağı'ndan bugün geriye bir şey kalmamış olması lazım, yanılıyorsam aydınlatınız.

Kubbettü's Sahra'ya ya da Mescid'i Aksa'ya bir şey olmaz =)
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Mayıs 05, 2009, 02:17:29 ös
Yanıtla #27
  • Uzman Uye

Beyefendi sizin isminiz geçmiyor benim mesajımda üstünüze alınmayın.

sayın akyol
sanırım beni yahudi düşmanı olarak algıladınız,ozaman hemen söyliyeyim böyle bir erkim yok olamazda.

saygılarımla
« Son Düzenleme: Mayıs 05, 2009, 03:33:35 ös Gönderen: skullG »

Mayıs 05, 2009, 03:27:34 ös
Yanıtla #28
  • Uzman Uye

Ay canim Rafael agbim benim ya.. Tonton agbim benim. Dunyanin en buyuk humanistlerindendir o. Sn Akyol gonderdigin video beni cok duygulandirdi. Ben milletimi cok seviyorum yaa :)
« Son Düzenleme: Mayıs 05, 2009, 03:37:55 ös Gönderen: Isis »

Mayıs 05, 2009, 03:32:27 ös
Yanıtla #29
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sayin M.Akyol ve Sayin karahan,

yazilarinizdan yola cikarak birbirinizi kasten incitmek istemediniz. O yüzden lütfen kisisel olan iletisim sorununuzu özel mesaj yolu ile cözün.

Bu baslik altinda konu harici iletiler silinecektir.

Sevgi ve Saygilarimla

Anatolic

Sn. Akyol ve Sn. karahan,

Sn. Anatolic'in yaptığı uyarıyı tekrarlıyorum. ve konuyla ilgisiz atışmalarınızı siliyorum. Lütfen bir kez daha tekrara mahal bırakmayınız.

Sevgi ve Saygılarımla.

Ayrıca, Sn. Akyol, paylaştığınız video için teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: Mayıs 05, 2009, 03:34:38 ös Gönderen: skullG »