Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ben aslinda pratik olarak bir masonum  (Okunma sayısı 4982 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 29, 2011, 05:30:04 ös
Yanıtla #10
  • Aktif Uye

Ben bir şey anlamadım bu konudan, 33 ne önemi var ki bu kadar ilgi gördü bu konu
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Ekim 31, 2011, 12:00:28 öö
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Ben bu soruyu gördüğümde tek birşey içimden geçti. AA Afferin sen de mi oldun bir biz olamadık. Masonlara sorsanız onlar hala olmaya çalışıyor, ben oldum diyeni yok. Ben kapısından bile geçmedim. :).

Ekim 31, 2011, 12:28:56 ös
Yanıtla #12

Başlığı okuduğumda "önlüksüz mason" kavramına uyan birinin mesajı diye düşünmüştüm, ama yanılmışım. Bence üzerinde bu kadar tartışılmasını bile hakketmeyen bir mesajmış. AMa forum o kadar kaliteli ki, bu kişiye bile gayet mantıklı, açıklayıcı cevaplarla yardımcı olunmak istenmiş. Tebrik ediyorum.

Ekim 31, 2011, 02:16:07 ös
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu başlığı garip bir bakışla izliyorum hatta gözüme çarpıyor.Birşeyler söyleme vaktinin geldiğini sayın Bernard ın mesajıyla anlıyorum.

sayın Amon ra ilk mesajında :
Alıntı
ben aslında teknik olarak mason değilim ama pratik olarak masonum nasılmı çünkü bir seansta tüm türkiyenin ve dünyanın tanıdığı 33 derece hatta belkide 34 geçip saverin saveregin olmuş birisinin ruhuyla tanıştım.

olarak belirtmiş.Bu mesajın bu foruma kesin böyle olduğu şeklinde yazılması kişinin duruma kendini ne kadar inandırdığının bir göstergesi olabilir.Yada bu durumun tartışılmasını istemişte olabilir.Ancak ifadede bir tereddüt olmadığından ben son olasılığı düşük görüyorum.

Bence yorumlarımızla sayın amon ra nın daha doğru düşünmesini sağlamamız gerektiği inancındayım.

Sayın Amon ra lütfen kendinize şu temel soruyu sorunuz "Nasıl bu kadar emin olabilirim?"

Sayın Amon ra nın bir diğer sözü :
Alıntı
masonluğun felsefesini tam anlamıylada biliyorum.amacımda york ritine girip hızla 32 ye çıkıp gelişimimi tamamlayıp 33 çıkmak

Sayın SkullG nin cevabı:
Alıntı
York Ritinde 33. derece diye bir derece yok!

Sayın Amon ra nın karşılığı :
Alıntı
MASONLUK EVRENİN ULU MİMARINA ULAŞMA İDEALİ BUDA 33 LE MÜMKÜN ONUN İÇİN 33 YANİ İSKOÇ RİTİNE GÖRE DİĞER RİTLERDE BU FARKLIYSA OULAMA RAKAMI İDEALİM.

Bu dialog üzerinde ufak kendinizi sorgulamanızı tavsiye ederim.Ama sonuç ne olacak sorguladığınızda? İlk mesajı yazan bir düşünüş mutlaka kendine başka anlatımlar çıkaracaktır.İşte bu noktada kendi düşüncelerinizi ve kendinizi daha derin düşünmenizi öneririm.

Burada bir sorun var ,yazılanlarda bir sorun var,cevaplanması gereken kendi bilincinizde sorular var,bu kadar emin olmanızın nedenlerini sorgulama gereklilikliği var...

Alıntı
masonluğun felsefesini tam anlamıylada biliyorum.amacımda york ritine girip hızla 32 ye çıkıp gelişimimi tamamlayıp 33 çıkmak.herkez bir masondan bir doktor bir mühendis vs gibi yetkin bir kişi olmasını bekler ama benim beceri ve kabiliyetim masonluk bence.

İlk cümlede masonluk felsefesini tam olarak bilmeden bahsediliyor ancak son cümlede beceri ve kabiliyetlerinin masonluk olduğu söyleniyor.
İlk cümlenin sonucu son cümle olamaz.Düşüncelerinizde bir terslik var çünkü artık neyin doğru neyin yanlış olduğu konusunda çok iyi analiz etme gerekliliği ortada duruyor.İnsan yaşamında her an böyle durumlarla karşılaşabilir.Bazen karşılaştığı olaylarda hangi davranış bütününün doğru yada yanlış olacağını bilemez.Bu durum , olayın vehametini değil olayın tanınmadığının göstergesidir.

Lütfen kendinizi analiz ediniz sayın amon ra ve sayın enelsırın olumlu görüşleri doğrultusunda hayata bakmanın nasıl olabileceğini düşününüz.

Saygılarımla.

Ocak 17, 2012, 01:11:46 öö
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

selamlar, bu yazıy hakkında bende bır kac sey karalamk isterım,  ruh cagırma seansları bıldıgım kadar ile cok tehlıkelı olabılıyor çagrılan madde gitmiyor size musalat oluyo kurtuluş yok, akıl saglıgınız  elınızden alıyor ve gelen madde dogruyu söylemıyor.. Ayrıca Ritleri bilmiyorum yanılmıyorsam Hâkim Büyük Genel Müfettiş oluyor 33. derece? Saygılarımla.
Ey ateş! İbrahim’e karşı serin ve selamet ol ..

Ocak 17, 2012, 02:21:08 ös
Yanıtla #15
  • Aktif Uye

Sayın AMON RA :)

Saygılar.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O: