Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Fetullah Gülen Kimdir?  (Okunma sayısı 176341 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 19, 2010, 05:50:38 ös
Yanıtla #160
  • Uzman Uye

Fotoğraflar: http://www.poconorecord.com/apps/pbcs.dll/misc?url=/_flash/gallery/gallery.html&Avis=PR&Dato=20100416&Kategori=PHOTOS1013&Lopenr=416009999&Ref=PH

ABD'de bir gazeteci, Fethullah Gülen için "Dünyanın en tehlikeli İslamcısı aramızda" başlığı ile bir makale kaleme almasının ardından, yerel bir gazete Gülen'in yaşadığı çiftliğe gitti ve iddiaların asılsız olduğunu yazdı.

WASHINGTON - 1999'dan beri Amerika’da yaşayan Fethullah Gülen’in Pennsylvania eyaletindeki Pocono Dağı eteklerinde yer alan çiftliği görüntülendi.

Pocono Record sitesinde Dan Berrett imzasıyla çıkan haberde ve fotoğraflarda, "On yıldan fazla bir zamandır dünyanın en etkili ve en tartışmalı Müslüman liderlerinden biri Pocono Dağları'nın eteğindeki 10 dönümlük bir arazide yaşıyor" denildi.

Yazıda Fethullah Gülen, "Bilim, eğitim ve inançlararası diyaloğu kapsayan İslam vizyonu sayesinde milyonlarca mürit ve Türkiye'deki laik kurumların şüphesiz kazanan hasta bir Türk vaiz" olarak tanımlandı.

Berrett makalesinde, "Gülen milli güvenliği tehdit ediyor mu?" sorusuna yanıt arıyor. Bu sorunun gündeme gelme sebebi ise ABD’li bir öğretim üyesi ve eski FBI danışmanı olan Paul L. Williams'ın “Son Haçlı Seferi” adlı blog’unda yazdığı bir yazı.

DÜNYANIN EN TEHLİKELİ İSLAMCISI ARAMIZDA
Williams “Dünyanın en tehlikeli İslamcısı aramızda yaşıyor” başlıklı makalesinde şu ifadeleri kullanmıştı:

"Dünyanın en tehlikeli İslamcısı’nı Afganistan’da, Pakistan’da, Sudan’da ya da Somali’de aramayın. Yanıbaşımızda 30 milyar dolarlık servetiyle dünya genelinde bir halifelik kurmak için çalışıyor. Çiftlikte Kalaşnikof’larla silahlı eğitim yapılıyor. Çevredekiler yükselen silah sesleri nedeniyle FBI’a defalarca şikayet iletti. FBI da buraya baskınlar düzenledi. Ancak valiliğin Gülen’i bölgeden gönderme girişimleri kendisine Green Card (Yeşil Kart) verilmesi sonrasında sonuçsuz kaldı. 100 dönümlük çiftlikteki helikopterler alçak uçuş yaparak çevredekileri rahatsız ediyor. Silahlı 100 İslamcı tarafından kale gibi korunan çiftlikte yaşayan Gülen’in bu aktivitelerine FBI, CIA ve federal hükümet nasıl sessiz kalıyor?”

Bu makale üzerine Fethullah Gülen’in yaşadığı bölgede yayın yapan Pocono Record gazetesi, Gülen’in kaldığı çiftliğe gitti ve hem çiftliği görüntüledi, hem de bölgedeki Amerikalılarla konuşup iddiaların doğru olup olmadığını sordu.

Resmi kayıtlarda ’Altın Jenerasyon İbadet ve Dinlenme Merkezi’ olarak görünen evi görüntüleyen gazete, çiftliğe komşu binalarda yaşayan kişilerin yazıda tarif edilenleri doğrulamadığını bildirdi.

Konuşulan Amerikalılar’ın “Hiç silah sesi duymadık. Beraber piknik yapıyoruz. 11 Eylül’den sonra defalarca kapımızı çalıp yaşananlardan dolayı özür dilediklerini ve bu saldırıyı yapanların İslam’la alakası olamayacağını anlattılar” şeklindeki sözlerine yer verildi.

DAHA İYİ İNSANLAR OLAMAZ
Howard Beers adlı Amerikalı haftada 6-7 gün çiftliğe gidip oradaki tadilat işlerini yaptığını belirterek, “Daha iyi insanlar olamaz. Eğer burada bahsedilen şeylerden biri yaşanmış olsaydı bunu ilk görecek insan ben olurdum. Çiftlikte olduğum süre içerisinde hiç bir zaman ne bir silah gördüm ne de silah sesi duydum. Söylenenlerin hepsi asılsız” ifadesini kullandı.

İÇİNDE GÖLET VE REZİDANSLAR VAR
Merkezde yaşayanlar da yazılanların iftira olduğunu kanıtlamak için Pocono Record muhabirine, Fethullah Gülen’in yaşadığı evi ve çiftliğin birçok noktasını fotoğraflama izni verdi.

Dan Berrett, 5 milyon müridi olduğunu söylediği Gülen’in yaşadığı çiftliğin bir dinlenme merkezini andırdığını, içinde basketbol ve futbol sahaları, eski ağaçlar, gölet ve çiftlikte yaşayan 100 kişi ve ziyarete gelen konuklar için rezidanslar bulunduğunu yazdı.

O ADAMIN SÖYLEDİĞİNİN TERSİYİZ
Amerikalı gazeteciye faaliyetleri ve Gülen hareketi konusunda bilgi veren merkezin başkanı Bekir Aksoy, “O adamın söylediklerinin tam tersiyiz” açıklamasını yaptı. Berrett de çiftlikte bulunduğu süre içerisinde hiç silah görmediğini, orta yaşlı, modern kıyafetler giyen ılımlı ve bıyıklı insanların burada yaşadığını, ayrıca başörtülü kadınların ve kız çocuklarının da göze çarptığını aktardı.

GÜVENLİĞİN SEBEBİ GÜLEN'İ TÜRK ZİYARETÇİLERDEN KORUMAK
Çiftlikteki merkezin yöneticileri, Gülen’in kendilerinin misafiri olduğunu belirterek girişte güvenlik önlemlerinin alınma sebebinin de Gülen’i yağmur gibi gelen Türk ziyaretçilerden korumak olduğunu söyledi. Bekir Aksoy, “Burayı çok sevdi ve bir daha da ayrılmadı. Aslında buraya gelişi bir kazaydı” dedi.

AKCİĞERLERİ SU TOPLADI
Merkezde Gülen’le birlikte yaşayan Türkler, gazeteye verdikleri bilgide 68 yaşındaki Gülen’in sağlık problemlerinin arttığını ve akciğerlerinin su toplamaya başladığını aktardı. Ayrıca diyabet, yüksek tansiyon ve kalp rahatsızlığı bulunduğunu belirtti. Bu nedenle odasından günde 5 vakit kılınan namaza imamlık etmek için çıkması dışında çok nadir dışarıya adım attığını anlattı.

Çiftliğin eski bir yaz kampı olduğu, Kemal Özgür adlı mikrobiyolog bir Gülenci’nin Minnesota’da tanıştığı Gülen’i buraya devat etmesinin ardından Fethullah Gülen’in o zamandan bu yana hayatını burada sürdürdüğü belirtildi. FBI’ın çiftliğe geldiğini doğrulayan merkez, bunun Gülen’in göçmenlik tartışması sırasında gerçekleştiğini ve uzun yıllar önce olduğunu kaydetti. Gazetenin bilgisine başvurduğu FBI ajanı J.J. Klaver da, “Yıllardır o çiftliğe hiç gitmedik” bilgisini iletti.

Gazete Gülen hakkında eleştirel makaleyi kaleme alan Paul Williams'a ulaşamadığını yazdı.

Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/id/25083811/
« Son Düzenleme: Nisan 19, 2010, 06:06:01 ös Gönderen: Mozart »

Nisan 19, 2010, 05:56:30 ös
Yanıtla #161
  • Uzman Uye

Yukarıdaki iletimle ilgili olan o yazı

An Islamic Armed Fortress Emerges in the Pocono Mountains
The most dangerous Islamist in the world is neither Afghani nor Arab.
He comes from neither Sudan nor Somalia.
And he resides in neither the mountains of Pakistan nor the deserts of the Palestinian territories.
This individual has toppled the secular government of Turkey and established madrassahs throughout the world.
His schools indoctrinate children in the tenets of radical Islam and prepare adolescents for the Islamization of the world.
More than 90 of these madrassahs have been established as charter schools throughout the United States. They are funded by American taxpayers.
One of these charter schools – Tarek ibn Zayed Academy (TiZA) in Minnesota – is so radically Islamic and subversive in nature that the Minnesota Department of Education issued two citations against it and the American Civil Liberties Union is suing it.
Dozens of his universities, including the Faith University in Istabul, train young men to become lawyers, accountants, and political leaders so that they can take an active part in the restoration of the Ottoman Empire and the Islamization of the Western World.
He also allegedly operates compounds to train jihadis in the tactics of guerilla warfare.
This individual has amasssed a fortune – over $30 billion – for the creation of a universal caliphate.
His name is Fethullah Gulen and he resides not in the wilds of southern Turkey – but the mountains of Northeastern Pennsylvania.

From his fortess headquarters, located on 28 acres at 1857 Mt. Eaton Road in Saylorsburg, Pennsylvania, Gulen plots the overthrow of secular governments and oversees the spread of education jihad throughout Asia, Europe, and the United States.
Gulen is surrounded by an army of over 100 Turkish Islamists, who guard him and tend to his needs. The army is comprised of armed militants who wear suits and ties and do not look like traditional Islamists in cloaks and turbans. They follow their hocaefendi's (master lord’s) orders and even refrain from marrying until age 50 per his instructions. When they do marry, their spouses are expected to dress in the Islamic manner, as dictated by Gulen himself.
The Saylorsburg property consists of a massive chalet surrounded by numerous out buildings, including recreational centers, dormitories, cabins for visiting foreign dignitaries, a helicopter pad, and firing ranges.

Neighbors complain of the incessant sounds of gunfire – including the rat-tat-tat of fully automatic weapons – coming from the compound and the low flying helicopter that circles the area in search of all intruders.
The FBI has been called to the scene, the neighbors say, but no action has been taken to end the illegal activity.
Sentries stand guard at the gates to the estate to turn away all curiosity seekers.
Within the sentry hut are wide screen televisions that project high resolution images from security cameras.
Before the hut is a sign that reads “Golden Generation Worship and Retreat Center.”
It’s hard for the local residents to understand that the Muslim who operates this compound is not an American political or intelligence official – but rather a radical Islamist from Turkey.
Gulen fled Turkey in 1998 to avoid prosecution on charges that he was attempting to undermine Turkey’s secular government with the objective of establishing an Islamic government. Since his arrival in Pennsylvania, the Department of Homeland Security has been trying to deport him. But in 2008 a federal court ruled that Gulan was an individual with “extraordinary ability in the field of education” who merited permanent residence status in the U.S.
The ruling remains quizzical because Gulen has no formal education or training.
Gulen, according to the Middle East Quarterly, was a student and follower of Sheikh Sa'id-i Kurdi (1878-1960), also known as Sa'id-i Nursi, the founder of the Islamist Nur (light) movement. After Turkey's war of independence, Kurdi demanded, in an address to the new parliament, that the new republic be based on Islamic principles. He turned against Atatürk and his reforms and against the new modern, secular, Western republic.
How powerful is Gulen? And why is he such a threat to America and the Western world?
Consider this.
Turkey is now ruled by the Justice and Democratic Party (Adalet ve Kalkinma, AKP)- - a party under the Gulen’s control. Abdullah Gul, Turkey’s first Islamist President, is a Gulen disciple along with Prime Minister Recep Tayyip Erdogan and Yusuf Ziya Ozcan, the head of Turkey’s Council of Higher Education.
Under the AKP, Turkey has transformed from a secular state into an Islamic country with 85,000 active mosques – one for every 350- citizens – the highest number per capita in the world, 90,000 imams, more imams than teachers and physicians – and thousands of state-run Islamic schools.
Despite the rhetoric of European Union accession, Turkey has transferred its alliance from Europe and the United States to Russia and Iran. It has moved toward friendship with Hamas, Hezbollah, and Syria and created a pervasive anti-Christian, anti-Jewish, and anti-America animus throughout the populace.
Speaking on Monday at the inauguration ceremony of "TRT al Turkiye," the new channel of the state run TV station TRT, Prime Minister Erdogan said Turkey will always be on the side of Muslims wherever they are.
Gulen’s tentacles stretch throughout the country since his followers, known as Fethullahists, have gained control of the country’s media outlets, its financial institutions and banks, and its business organizations.
According to Bayram Balci, a Turkish scholar, the Gulen schools that have been established throughout the world seek to expand “the Islamization of Turkish nationality and the Turification of Islam” in order to bring about a universal caliphate ruled by Islamic law.
Several countries have outlawed the establishment of Gulen schools and cemaats (communities) within their borders – including Russia and Uzbekistan. Even the Netherlands, a nation that embraces pluralism and tolerance, has opted to cut funding to the Gulen schools because of their imminent threat to the social order.
But Gulen’s activities in the United States, including the establishment of an armed fortress in the midst of the Pocono Mountains, have escaped national press attention.
In his public statements, Gulen espouses a liberal version of Sunni/Hanafi Islam and promotes the Muslim notion of hizmet – altruistic service to the common good.
Despite the paramilitary training at his Pocono fortress, Gulen has condemned terrorism and called for interfaith dialogue. He has met with Pope John Paul II, the Greek Orthodox Patriarch Bartholomeos, and Israeli Sephardic Head Rabbi Eliyahu Bakshi-Doron.
In private, Gulen has stated that “in order to reach the ideal Muslim society ‘every method and path is acceptable, [including] lying to people.’”
In a sermon that was aired on Turkish television, Gulen said:
You must move in the arteries of the system without anyone noticing your existence until you reach all the power centers … until the conditions are ripe, they [the followers] must continue like this. If they do something prematurely, the world will crush our heads, and Muslims will suffer everywhere, like in the tragedies in Algeria, like in 1982 [in] Syria … like in the yearly disasters and tragedies in Egypt. The time is not yet right. You must wait for the time when you are complete and conditions are ripe, until we can shoulder the entire world and carry it … You must wait until such time as you have gotten all the state power, until you have brought to your side all the power of the constitutional institutions in Turkey … Until that time, any step taken would be too early—like breaking an egg without waiting the full forty days for it to hatch. It would be like killing the chick inside. The work to be done is [in] confronting the world. Now, I have expressed my feelings and thoughts to you all—in confidence … trusting your loyalty and secrecy. I know that when you leave here—[just] as you discard your empty juice boxes, you must discard the thoughts and the feelings that I expressed here.
Why has the federal government opted to turn a blind eye to Gulen and his mountain fortress?
Why have Gulen’s madrassahs been kept under the radar screen of Hoimeland Security?
Why have the CIA and FBI allowed Gulen to wreak havoc and topple secular governments without interruption or intervention?

Kaynak: http://www.familysecuritymatters.org/publications/id.5921/pub_detail.asp
« Son Düzenleme: Nisan 19, 2010, 06:07:12 ös Gönderen: Mozart »

Nisan 19, 2010, 06:50:50 ös
Yanıtla #162

Sayın Mozart,

Yazısını buraya aldığınız kişinin Obama sevmez, sürekli anti-islamik denemeler yazan, şahin bir evangelist olduğunu ve http://thelastcrusade.org/ gibi agresif bir sitenin yöneticisi olduğunu biliyor muydunuz?

Adama göre ben bile müslüman olduğum için "dünyanın en tehlikelisi" olabilirim. Adam zaten islam karşıtı. Böyle birinin olguları objektif değerlendirebileceğini ve kulaktan dolma fikirlere karşı iradesini koruyabileceğini düşünebiliyor musunuz?

Saygılar.

Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare

Nisan 19, 2010, 07:21:39 ös
Yanıtla #163
  • Uzman Uye

Bay popperist

Ben kopyala yapıştır yaptım, bir görüş belirtmedim. Ayrıca yukarıda iki ayrı görüş var ; Birincisi belirttiğiniz gazetecinin söylediklerinin doğru olmadığı iddiasıyla ilgili yazı, diğeri de sizin belirttiğiniz kişinin yazısı.

Ayrıca belirttiğiniz kişi İslam karşıtı ise F.G.'e övgüler yağdırması gerekir, demek ki taraflı olmamış ve objektif davranmış.

Sevgiler

Mayıs 07, 2010, 07:04:50 ös
Yanıtla #164
  • Ziyaretçi

Herkesin fikrine,inancına saygım var.Şahsım adına konuşuyorum ki Fetullah Gülen bence insanları din ile kandıran müslümanlara para,makam,mevki üzerine yeni bir,artık mezhep mi diyeyim yoksa din mi diyeyim,vaad eden kime neye hangi misyona hizmet ettiği belli olmayan ve en az Usame Bin Ladin kadar tehlikeli bir kişiliktir.

Belki bana kızacak belki Fetullahcı arkadaşlar ama bu adamın Amerika'da yaşaması Türkiye'ye gelmemesi neyin göstergesi?(Lütfen bana yasaklıydı bilmem neydi demeyin.Hükümet kimin emrinde hepimiz biliyoruz.)

Son dinin İslamiyet olduğunu yazan Kuran-ı Kerim i kullanarak insanları tarikat olgusu altında toplayan Gülen,islamiyete bu kadar bağlıda neden dinler arası diyalog kurmaya çalışıyor?(Onlara da islamiyeti tanıtmak ve doğru yola çekmek için değil mi:)

Temmuz 17, 2010, 04:19:44 öö
Yanıtla #165
  • Ziyaretçi

Sn.asli
 4 ay önce Amerika da Fetullah Gülen'i görme şansına eriştim.Ben yöneticilikle ugraştığım için onun kadar mükemmel bir CEO  ömrümde görmedim kendine ait şirketinde milyonlarca çalışanı ve bu cahil işçiler ona  körükörüne bağlı, şirketinin ne bir gideri var nede bir vergisi sadece kar amaçlı tek kişiye hizmet eden dev bir holding ve giderek büyümeye devam ediyor ,ne bir kriz nede bir ekonomik çöküş onun yıkılmasına neden degil gerçekten böyle bir şirketimin olmasını isterdim.İşiyle normal hayatını hiç karıştırmıyor işinde gayet ciddi  ve özverili , normal hayatında ise kazandıkları yemek için ugraşan bir iş dehası ....

Temmuz 17, 2010, 12:35:45 ös
Yanıtla #166
  • Uzman Uye

Bay rvoncu,

Size katılıyorum, ilgili kişi görevini iyi yapıyor. Ben kendisinin yerinde olsam, atölye çalışmaları düzenlerim.

Sn.asli
 4 ay önce Amerika da Fetullah Gülen'i görme şansına eriştim.Ben yöneticilikle ugraştığım için onun kadar mükemmel bir CEO  ömrümde görmedim kendine ait şirketinde milyonlarca çalışanı ve bu cahil işçiler ona  körükörüne bağlı, şirketinin ne bir gideri var nede bir vergisi sadece kar amaçlı tek kişiye hizmet eden dev bir holding ve giderek büyümeye devam ediyor ,ne bir kriz nede bir ekonomik çöküş onun yıkılmasına neden degil gerçekten böyle bir şirketimin olmasını isterdim.İşiyle normal hayatını hiç karıştırmıyor işinde gayet ciddi  ve özverili , normal hayatında ise kazandıkları yemek için ugraşan bir iş dehası ....

Siz de böyle bir şirket sahibi olablirsiniz, ülkemizde koyun çok.

gerçekten böyle bir şirketimin olmasını isterdim.

Temmuz 18, 2010, 05:01:52 ös
Yanıtla #167
  • Uzman Uye

Sayın Mozart bende size tam anlamıyla katılıyorum işini gayet iyi yapıyor Sayın Gülen. Bununla birlikte ülkemizde ayrı bir koyun sürüsü, rotary klübüde var dimi. Ama şu "ülkemizde koyun çok" cümlesinin sizden gelmesi işin komik olan kısmı.
''Kızıl elmada buluşalım''

Temmuz 18, 2010, 06:29:13 ös
Yanıtla #168
  • Uzman Uye

Bay 2. Abdulham,

Rotary ile ilgili sorularınızı, Rotary konu başlığı altında sormanız daha uygun.

Sevgiler

Temmuz 21, 2010, 06:34:36 ös
Yanıtla #169
  • Uzman Uye

Rotary, rotaract club bunlarla ilgili sorum yok. Sadece koyun sürülerine örnek verdim.
''Kızıl elmada buluşalım''