Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Şikayetçi ve sabir  (Okunma sayısı 1430 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 03, 2017, 06:22:07 ös

Şikayetçi, kötü huyludur.İyi huylu şikayet etmez sabreder.Tahammül eder.Zamani geldiğinde beklediği olgunluğa ulaşır.Sabir ise beklenenin üzerinde mükafatlik ve erdemli ahlaktır.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 05, 2017, 08:25:59 ös
Yanıtla #1
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Haksızlığa karşı şikayetçi olmamak, ya korkaklık ya ikiyüzlülüktür.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mart 05, 2017, 08:48:09 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Haksızlığa karşı susan Dil ŞEYTANIN dilidir ...

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mart 05, 2017, 10:00:31 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Insanin icinden Amin veya Amen  demek geliyor.

Allah´in veya Tanri´nin ögütlerine benziyorlar.

Zaten bu yüzden bütün dinler sömürünün en iyi silahidirlar.

Mart 05, 2017, 11:36:35 ös
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Insanin icinden Amin veya Amen  demek geliyor.

Allah´in veya Tanri´nin ögütlerine benziyorlar.

Zaten bu yüzden bütün dinler sömürünün en iyi silahidirlar.

Bir ateist için oldukça iddialı sözler.

Ben Bruno un bir sözünü çok tekrarladim burada aynı sınıfta yapayım bakınız Bruno ne diyor;
Tanrı yeryüzüne kendi iradesini hakim kılmak için iyi insanları kullanır.
Ķötu insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için tanrıyı kullanır.

Her zaman olan budur.Din için kullanılan ifadeler özürludur.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mart 05, 2017, 11:37:11 ös
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, bilim ve cehalet arasındaki savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde zorlukla karşılaştım ve cehaletin babaları olan resmi akademisyenlerin yanı sıra kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."

Bruno
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mart 06, 2017, 01:38:09 öö
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Her konu dönüp dolaşıp Tanrı'ya bağlanıyor ya da "bağlandırılıyor." Böyle söylüyorum çünkü bazı arkadaşlar dar gelen bir kıyafeti gerdirerek giymeye çalışmak misali ilgisiz alakasız konuları yapıştırıyorlar. Nerede arkadaşlar bu Tanrı? Varsa bildiğiniz bir adresi gidip göreyim. Selam verip halini hatrını sorayım. Ben Tanrı var mı yok mu bilemiyorum. Ama dünyaya bakınca bizi zerre umursamadığı ortada. Yani ya hiç yok ya da bir tarafına bile takmıyor bizi. Bizler de ilgisiz kalmış köpek yavruları gibi, seni arkadaşım olarak görüyorum lafının üstüne kıza hala yürüyen aciz erkekler gibi bize en ufak bir ilgi belirtisi göstermeyen/gösteremeyen Tanrı'dan sevgi bekliyoruz. Ya gözünüzü seveyim arkadaşlar. Lütfen biraz daha mantıklı olun. Zira bu forumda bunları görmek olmuyor, yakışmıyor. Belki de Türkiye'nin en elit forumundayız. Hala laf dönüp dolaşıp sevgi açlığımıza ilgi açlığımıza geliyor.

Konuya gelecek olursak, şikayetçi olmak bir gerektir. Çünkü sorunun belirtilmediği ortamda gelişim olmaz. Sorunu belirtmenin yöntemleri vardır. Bunlardan bazıları çözüme yöneliktir bazıları da hiçbir şeye yönelik değildir. Ben üniversite okuyorum, arkadaşlarımın hepsi ağlayıp sızlanıyorlar. Neymiş matematikçi tahtaya çok küçük yazıyormuş. Bir gün hocaya bunu söyledim "Hocam çok küçük yazıyorsunuz, biraz büyük yazabilir misiniz? Göremiyorum." diye. Adam bana dedi ki: "Benim yazımda sorun yok. Problem senin gözlerinde." Bu arada sınıfta ön sıra hariç tahtada yazılanı okuyabilen yok. Ben de dedim ki: "Hocam benim gözümde sorun yok sizin yazınız küçük." Hoca da dedi ki "Senin gözlerini baktır bir doktora." Yani sonuç olarak teke tek hocayla kapıştığımla kaldım. 100 kişilik sınıfta bir delikanlı çıkıpta sorunu söylemedi. İnsanlar böyle olduğu sürece sorunlar bitmez arkadaşlar. Şikayet etmeye bile cesareti olmayan insanlar ne başarabilir ki? Ancak cesurların icatlarını sömürürler.
“Tehlikeli bir dönemde yaşıyoruz, insan kendine hükmetmeyi öğrenmeden doğaya hükmetmeyi öğrendi.” Albert Schweitzer

Mart 06, 2017, 04:03:28 öö
Yanıtla #7

Adalet mülkün temelidir.Adalet olmayan  her ülke ve her insan haklarında kaos ortamı çıkar.Adaletin eteğinde hizmetkar olmaya hazırım.Adaletli insan vicdanı hür olan insandır.Adalet olmayan her insan ezilmeye acıları tatmaya mahkumdur.Adalet olmayan ülkelerde insanlar kendi adaletini uygularsa o ülkede demokrasi ve adalet olmaz ve batmaya mahkumdur.Saygilarimla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 06, 2017, 01:47:10 ös
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Tanrı  otururken, gezerken, uyurken, dinlenirken Insanları düşünür.
Insan varsa Tanrı da vardır. Fakat ınsanları suan da pek umursamıyor olarak görünüyor.
Insanlar şikayetını Tanrı ya dile getirmek zorundadır. Sabır etmek onemlı fakat herkes aynı durumda değil.
Şikayetini dile getirmekten alıkoyma kendini, şanslıysan görülürsün..
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”