Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ölüm ve sonrası ?  (Okunma sayısı 12541 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 29, 2011, 10:20:30 ös
  • Ziyaretçi

Sayın değerli arkadaşlar..
Herzaman araştırdığım ve sonucuna birtürlü ulaşamadığım bir konuda bilgisi olanlardan yardım almak istiyorum.
Öncelikle beden öldükten sonra ruh'a ne olur ya da yaşamımızı sağlayan şey herneyse.Ama tavsiyem cevaplarını olursa kesinlikle dini olmasın çünkü dinlere inanmıyorum.Tamamen bilimsel ve gerçekçi olması koşulu ile daha önce bu konuyu araştırmış arkadaşlarımdan yardım almak istiyorum.Diğer bir sorum ise reenkarnasyon gerçek midir ? Saygılarımla..

Kasım 30, 2011, 12:07:58 öö
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Bilimsel cevep öldüğünüzde hücrelerinizinde öldüğü ve bu ölü hücrelerin diğer canlılar tarafından besin olarak tüketildiğidir. Ölüm sonrası yasam ile ilgili konular metafizik ve din konusudur. Nasıl bir bilimsel cevap dilersiniz?

Kasım 30, 2011, 07:30:44 öö
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **
    • makrada personel site

Sayın değerli arkadaşlar..
Herzaman araştırdığım ve sonucuna birtürlü ulaşamadığım bir konuda bilgisi olanlardan yardım almak istiyorum.
Öncelikle beden öldükten sonra ruh'a ne olur ya da yaşamımızı sağlayan şey herneyse.Ama tavsiyem cevaplarını olursa kesinlikle dini olmasın çünkü dinlere inanmıyorum.Tamamen bilimsel ve gerçekçi olması koşulu ile daha önce bu konuyu araştırmış arkadaşlarımdan yardım almak istiyorum.Diğer bir sorum ise reenkarnasyon gerçek midir ? Saygılarımla..

Ruh bir enerji kaynagidir ve bedende onun etrafini sararak yerlesir beden oldukten sonra ruh serbest kalir ve allaha ulasir butunlukte hepimiz allahin birer parcasiyiz. Bu konuda fazla dusunmeye gerek yok yasamaya bak omur zaten cok kisa. yarin veya bugun neredeydin neler yaptin ona bak. ruhun bu dunyadan gidebilir bedenin curuyebilir ama yaptigin guzel isler insanlar uzerinde iz birakarak sonsuza dek kalabilir derim........................................
greetings and happiness

Kasım 30, 2011, 11:17:47 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Değerli kardeşim Allah felan filen hikaye.Tabi ki bir yaratıcı vardır doğa üstü bir güç bu evren olabilir bu başka bişey olabilir fakat reenkarnasyon olayı çok kafamı karıştırıyor.Senin mantığınla gidersek hayatı sorgulamadan yaşamak önümüze bakmak vs..Ben olayın derinine inmek istiyorum.Geçen bi haber portalında okudum 3 yaşındaki bir çocuk 2.dünya savaşında ölen pilot gibi davranıp sürekli onun savaşta yaşadığı psikolojiye kapılıyor.Peki din olarak bunun açıklamasını ve ispatını yap ? Din hiç bir zaman sorulara cevap olmamıştır.Yahudiler müslümanlar ve hristiyanlar hep avutuculuk olarak kullanmışlardır dini.En iyi yol aydınlık ve bilim yoludur.Benim düşüncem bu.

Aralık 01, 2011, 07:24:23 öö
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **
    • makrada personel site

Bilimsel cevep öldüğünüzde hücrelerinizinde öldüğü ve bu ölü hücrelerin diğer canlılar tarafından besin olarak tüketildiğidir. Ölüm sonrası yasam ile ilgili konular metafizik ve din konusudur. Nasıl bir bilimsel cevap dilersiniz?
Olumden sonraki hayat bilimsel bir konudur zaman gectikce bilim ilerledikce din nin yardimi ve allahin yolu ile cok kapilar acilacak
greetings and happiness

Ocak 22, 2013, 10:01:55 ös
Yanıtla #5
  • Aktif Uye

Yıllarca din , hayat , ölüm kavramları akıllara 'öcü gibi' kazındı.. Öyle ki ülke  ' Allah ile aldatılır ' oldu. Allah yakar, şu veya bu günah diyerek emellere ulaşıldı- ulaşılıyor.. Peki hani Allah'ın sevgisi, hani affı ? O'nun adaleti çok geniş degil mi ?
Kan mı akıttık ? Yok, gasp mı ettik ? Yok..

İnsan her an ölümden korkarak yaşayamaz. Ölümden hiç korkmadan yaşamak da imkansız. Yapılan hatalar günahlar, 'Doğruyu görüyorum ama bile bile yanlışı seçiyorum ' gibi davranışlar, ister istemez insanı ölmekten çok öldükten sonraya korkmaya yönlendiriyor...
Adequatio intellectus et rei

Ocak 23, 2013, 06:25:29 öö
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

İşte,dinlerin oluşturulmasının en manidar gerekçesi...

Ölüm korkusu !...
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Ocak 23, 2013, 10:44:34 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Dinler yok iken de ölüm vardı. İnsanlar ölümü anladıktan sonra ondan korkar oldular ve bu korku dinleri doğurdu. Sonrada din bezirganları insanın bu zafından istifade ederek ölüm denen olguyu  din sömürüsü olarak kullandılar.
     Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ocak 24, 2013, 09:41:57 öö
Yanıtla #8
  • Aktif Uye

Insanlar hep cennet ve cehennem olgusuyla korkutuluyor. Ölüm dönüşüm demek bence.
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Ocak 24, 2013, 09:43:30 öö
Yanıtla #9
  • Aktif Uye

Insanlar hep cennet ve cehennem olgusuyla korkutuluyor. Ölüm dönüşüm demek bence. Korkulacak yanı yok
Doğru rehberini bulana ne mutlu...