Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İlluminati neye hazırlanıyor?  (Okunma sayısı 85263 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 16, 2011, 03:34:05 ös
Yanıtla #110
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Hacamat, Her fırsatta kınadığınız Atom bombasının 2. dünya savaşını bitirdiğini biliyormusunuz? Herkese haddini bildirdiğini biliyormusunuz?

Ya da... o dönemde Atom bombasının alman'ların elinde olsaydı, Dünya'ya neler yapacağını hiç düşündünüzmü?

Atom bombasının güzelliklerini anlatanını ilk defa görüyorum :) 2. dünya savaşı yine bitseydi ama keşke kentler yüzbinler nesiller yok olmadan...
Atom bombasının yarattığı tahribatın insani boyutunu övmüyorum tabiki. Yanlız unutulmamalıdır ki, Manhattan projesi 2. Dünya savaşına demir bir yumrukla müdahale etmek için acil bir şekilde başlatılmış ve amacına da ulaşmıştır.

Siz o gücün birde Hitler sapığının elinde olduğunu düşünün bir an! Peki ya İran!

« Son Düzenleme: Aralık 16, 2011, 03:39:48 ös Gönderen: agnusdei »
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Aralık 16, 2011, 08:05:42 ös
Yanıtla #111
  • Ziyaretçi

Sayın Agnusdei, Hitler'i ekonomik olarak destekleyenler, atom bombasını üreten ve atanlar, milyonlarca kızılderili ve zenciyi katledenler, günümüzde de islami coğrafyayı kana bulayanlar, dünya savaşlarını tetikleyenler, kendileri girmeden önce sıfır gram eroin imalatı yapılan Afganistanda kilosu 500 dolara imal ettikleri eroini kendi ülkelerinde 250 bin dolara satanlar, pkk yı eroin ticaretinde kullananlar, yarattıkları ekonomik sistemle ve bankacılık sektörüyle tüm dünya insanını ve devletleri köleleştirenler aynı adamlar değil mi? Ne acımasından bahsediyorsunuz.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Aralık 16, 2011, 08:20:16 ös Gönderen: Masor1976 »

Aralık 16, 2011, 11:56:23 ös
Yanıtla #112
  • Aktif Uye

Bizde bir gün aydınlanmayalım :)
ya bizide aydınlatırlarsa...
« Son Düzenleme: Aralık 16, 2011, 11:58:43 ös Gönderen: Hacamat »
Saygılarımla

Aralık 17, 2011, 12:14:28 öö
Yanıtla #113
  • Aktif Uye

sonuçta menfaat dünyası, aydınlanmak yada başka ağızlarda illuminati söylemi.. hepsi aynı kapıya çıkıyor. Menfaatlere göre haraket ediliyor...
Menfaatin neyi gerektiriyor ve onu yapıyorsan sen aydınlanmış birisisin
Tüm Hikaye bu....
Tapınak şovalyeleri kapıya yazmış.. yoo biz insan öldürmek için savaşmıyoruz, sakın yalnış anlaşılma olmasın! biz kimin yaşıcağına karar veriyoruz ...

Yani kısaca diyorlarki ,menfaatimize göre haraket ediyoruz...
« Son Düzenleme: Aralık 17, 2011, 12:18:24 öö Gönderen: Hacamat »
Saygılarımla

Aralık 17, 2011, 12:30:54 öö
Yanıtla #114
  • Uzman Uye

Dostlar içinizde tapınakçı ile tanışan varmı ? Nasıl kimin yaşayacağına karar veriyorlar pek anlamadım, anlamadığım HİTLER denen dehanın arkasında savaşanların hepsimi salaktıkine onun arkasında saf tutup ölüme gittiler .Bugünün insanları gerçekten aydınlandıkları içinmi Tapınakçıları sallayan yok bana biraz ilginç geldi syg. :-X :-X :-X 
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 17, 2011, 12:54:04 öö
Yanıtla #115
  • Aktif Uye

Sayın NASOM33, Tarihten bir kaç örnek verdim. Sayın ADAM yanılmıyorsam bu aydınlanma mevzusunda ''tarihin derinliklerine de inmek lazım'' demişti.
Tapınak şovalyelerinin kapısına kadar gittik.
Saygılarımla

Aralık 18, 2011, 03:28:41 ös
Yanıtla #116
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Bir seyi elle tutup gözle görmemek,olmadığı anlamına mı  gelir ? Tapınakçı ile tanışmayan varmi?diye sorarım bende bu soru üzerinde düşünme

zahmetine girdiğinizde söle bi osmanlı tarihine bakın ilk olarak sonrasına gitmek isterseniz.Tapınakçılar hakkında bi çok kitap var.Masonlarla ilintilerine

gelince Tapınakçıların hiç bir ilintileri yoktur.Masonlar Harika bi şekilde tapınakçılar ile tarihlerini örtüşmüşlerdir.Vatikanın tapınakçılarla ve diğer dünya

bilğilerinide kullanarak masonların kurulduğu tarihte vatikandan bir papaz da bu hikayenin yazılmasına yardımcı olmuştur.Neden mi ? hikayeler

güzeldir.Hepimiz bir hikayenin peşinden koşmuyormuyuz.Şimdi bu satırları okuyunca Muhtemelen eleştiriler gelecek bakalım neler olacak muhtemelen

gerçeklikten bahsedecek arkadaşlar.Gerçek sizin inandığınızdır.Başka bir şey deil !!! siz yenisine inana kadar. derim bende onlara öle şey olurmu ? olur olur :D

Saygılarımla
 Best Regards
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Aralık 18, 2011, 06:54:28 ös
Yanıtla #117
  • Uzman Uye

Sn . Hacamat ben Tapınakçıların sadece kudüse gidenlerin parasını taşıyan kişiler olarak biliyorum bir nevi Bankacılıktaki havele sistemini dünyaya tanıttılar .Benim anlatmak istediğim o kadar çok hurefe varkine özellikle Masonlukla ilgili şöyleki yakın zamanda okuduğum bir kitap' ı sizinle paylaşmak istedim . Yalnız bu kitap' ın sonunu getiremedim  bakın Masonları nasıl anlatıyor ; Sheikh  Virtue  Masonik Cinayetler '' Vesica Piscis '' Çeviri: Genım Sipan Loran -  Bir tür ritüeli andıran bu akıl almaz kasaplığın tek açıklaması, masonik ritlere olan uygunluğuydu. Boğazların kesilme şekli , kalplerin çıkartılması . bağırsakların dışarıya çıkartılması,üçgen şeklindeki kesikler,maktülün önlüğünün  bir kısmının kesilip çıkartılması... Tüm bu detaylar ,mason localarında okunan ve '' hainlerin cezası '' olarak belirtilen vahşetlere birebir uyuyordu... Mitre ( terzilikte ve inşaatta kullanılan gönye benzeri araç ) ve kare masonik aletlerdir ve Mitre Hani de masonların meşhur buluşma yeridir. '' Juves '' kelimesi, masonlukta masonluğun simgesel kurucusu olarak kabul edilen Hiram Abiff 'i öldüren üç hainin , yani jubela,jubelo ve jubelum ' u ifade eder.- Dostlar kitap' tan alıntım bu kadar neden böyle bir iğrençliği MASON' lara ithaf ediliyor anlamadım gitti . :-X :-X :-X Syg
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 18, 2011, 09:27:04 ös
Yanıtla #118
  • Aktif Uye

Sonuçta ben  insanların bukadar gözü döneceğine inanmıyorum. Ruh hastası falan olmaları gerek. İllaki kendi içlerinde hainleri cezalandırdıkları
metotlar vardır, ama bukadarda değildir. Sonuçta ışık diyorlar, aydınlanma diyorlar.
Evet belki aydınlatma metotları vardır. Bu aydınlatma bombalarla bir aydınlatma mı yoksa bilm ve eğitimle mi bir aydınlatma henüz orasını çözemedim.
''İlluminati'' denince ''aydınlanma'' dendi içi doldurulmadı, bekliyoruz... Aydınlanma ne? belki biri açıklar...
Saygılarımla

Aralık 23, 2011, 10:14:37 öö
Yanıtla #119
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sonuçta ben  insanların bukadar gözü döneceğine inanmıyorum. Ruh hastası falan olmaları gerek. İllaki kendi içlerinde hainleri cezalandırdıkları
metotlar vardır, ama bukadarda değildir. Sonuçta ışık diyorlar, aydınlanma diyorlar.
Evet belki aydınlatma metotları vardır. Bu aydınlatma bombalarla bir aydınlatma mı yoksa bilm ve eğitimle mi bir aydınlatma henüz orasını çözemedim.
''İlluminati'' denince ''aydınlanma'' dendi içi doldurulmadı, bekliyoruz... Aydınlanma ne? belki biri açıklar...

Weishaupt  1787 de yazdığı An Improved System of İlluminati'de(Geliştirilmiş İlluminati Sistemi)İlluminati örgütünün ideal adayını şöyle tanımlar:
Her kim bu tahlihsiz kişinin arkadaşı veya kardeşi ise ;her kim sevgi dolu  ve arkadaş canlısı bir yürek taşıyorsa;her kim sıkıntılara göğüs gerebiliyorsa ,beraberinde gelen hiç bir seyden bıkmıyorsa ,zorluklar karşısında gözü pek ise ;her kim güçsüzle dalga gecip aşağılamıyorsa ;aylaklıktan uzak duruyorsa ;her kim erdem ve gerçek sorgulandığında kalabalıkların övgülerini önemsemiyorsa ,cesurca yüreğinin sesini dinliyorsa  uygun bir adaydır.
Tek bildiğim hiçbir şey bilmediğimdir.
(Socrates)