Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Uluslararasi Job`un Kizlari Toplulugu  (Okunma sayısı 20508 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 11, 2007, 09:48:51 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Anlayışınız için teşekkürler Sn. Sublime

Temmuz 11, 2007, 10:46:14 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Her zaman...

Diger uyelerimiz de benim yaptigim y orumlari ve aciklamalari kisisel almasinlar. A kisisi deB kisisi de ayni yorumlari yapsa benim karsi yorumum ayni olur. Sinirlenmeye, heyecanlanmaya, asagilanmis gibi hissetmeye gerek yoktur.

Baska bir uyemiz gibi ben de mi imzaman tasisam artik bunu? :D

Şubat 25, 2008, 10:19:55 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

sn. einsof sen yabanci okul uzmanisin galiba da boyle bi meslek yok maalesef.bilgili ve saygili konushalim lutfen

Şubat 25, 2008, 10:29:21 ös
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn. einsof sen yabanci okul uzmanisin galiba da boyle bi meslek yok maalesef.bilgili ve saygili konushalim lutfen

merak etmeyin sn. aqıl,
sn. einsof saygısızlıklarından ötürü artık forumda değil zaten ;)

Şubat 25, 2008, 10:39:58 ös
Yanıtla #14
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn.Aqil böyle bir meslek var arkadaşım.Muhalefet için muhalefet olmayalım üye zaten ziyaretçi statsünde
Bu ülkede kimse satranç oynamayı bilmez.Bu millet kaderini zar atarak belirler.

Şubat 25, 2008, 10:43:09 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

arkadaslar sanirim konu dagildi biraz.Sn.mason peki neden sadece kanada ve amerika da devam ediyor bu topluluk?

Şubat 25, 2008, 10:47:07 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Sn.mason bu topluluk masonların onayladıgı bır topluluk gıbı gorunuyor.topluluga alınım sartları ıle masonların kı hemen hemen aynı.pekı masonlar kadınları kutsal olarak gorup ve topluluga kabul etmıyorlar neden boyle bır topluluk grubu kuruldu?

Saygılarımla...

Şubat 25, 2008, 11:07:10 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Sn.mason bu topluluk masonların onayladıgı bır topluluk gıbı gorunuyor.topluluga alınım sartları ıle masonların kı hemen hemen aynı.pekı masonlar kadınları kutsal olarak gorup ve topluluga kabul etmıyorlar neden boyle bır topluluk grubu kuruldu?

Saygılarımla...
Siz Sn. MASON' a sormuşsunuz ama ben anladığım kadarı ile ve bir hanım olarak cevap vermek istedim. Umarım konuya atlamış gibi görünmem. Alınma koşulları Masonluk kabulüne benzer gibi görünsede, şartı içinde aile içinde veya eşinizin Mason olması söz konusu. Bu bağlamda, Job' un kızları ve diğerleri Masonik öğretiye tabii değiller. Bir bakıma yardım kuruluşu gibi çalışan bir cemiyet. Yanlışlarım var ise Sn. MASON' dan ricam lütfen düzeltilsin...
Saygılarımla,

Şubat 25, 2008, 11:18:16 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Sn.blossom cevap verdıgınız ıcın tesekkur ederım.ama topluluga alınıs sekıllerı masonların kıne cok benzıyor.Sanırım masonlarda kadın kutsal oldugu ıcın bu topluluklara masonık ogretıye tabıı  olmadılar.benımde yanlısım varsa Sn.mason duzeltmesını ısterım..

Saygılarımla...

Şubat 25, 2008, 11:27:36 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Masonik öğreti ve kadın aynı cümlede ters düşüyor zaten Sn. DaVinci, kadınlar doğuştan zaten Masondur  diyor Büyük Üstat Paşakay...