Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tarladaki Mezar...  (Okunma sayısı 13352 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 05, 2008, 11:16:01 ös
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn.One bennce bu kemıkler daha farklı yorumlanabılır..Kutahya bolgesınde sıddetlı cete faalıyetlerı ve catısmaların  yer yer oldugunu bılıoruz..Bunlardan bırısı olabılır yada daha farklı yontemlerle katledılen bır kısı yahut sahsı bır mezar...Size bir sorum olurdu..Lakın buradan sormamda pek mumkun degıl..:)

Hevesimi kursağımda bıraktın Itzhak :D

İthzak hayallerimizi mahvedemeyecek  :-\
çünkü orasının cok eski yerleşim yeri olduğu aleni..bulduğum kemiklerin en sağlamlarını fotoladım..
ve tarla çevresinde desenli mermer parçaları var...küp parçaları zaten malumunuzdur böyle yerlerde cok olur..
Gerçeğin çölü

Nisan 05, 2008, 11:20:20 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

İnanmayayım değil mi ona ? :D Siz arkeolog musunuz Sn. ONE, yoksa define arayıcısı mı? :D

Nisan 05, 2008, 11:41:13 ös
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

tabi ki inanmayacağız sn Blossom...
arkeoloji okuyacaktım ama değer verilen bir meslek olmadığı için vazgeçtim..define avcısı değil, meraklısıyım..(bu arada dedektör varmı sizde  8) )
Gerçeğin çölü

Nisan 05, 2008, 11:45:46 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

tabi ki inanmayacağız sn Blossom...
arkeoloji okuyacaktım ama değer verilen bir meslek olmadığı için vazgeçtim..define avcısı değil, meraklısıyım..(bu arada dedektör varmı sizde  8) )

Maalesef arkeoloji itibar görmüyor meslek olarak ama bence arkeolojiyi seçenler çok şanslı :) Dedektör buluruz Sn. ONE, ama bence büyük düşünüp tabut-u sekineyi arayalım derim ben size :D

Nisan 05, 2008, 11:48:43 ös
Yanıtla #14
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Ne olursa olsun ruhsatsız bu ıslere gırmenız tehlıkelı bır dıp not sıze...
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Nisan 05, 2008, 11:51:59 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Tabut-u sekineyi mi aramak Itzhak? :D

Nisan 06, 2008, 03:07:11 öö
Yanıtla #16
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Tabut-u sekineyi mi aramak Itzhak? :D

Hayır blossom....
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Nisan 06, 2008, 11:24:25 ös
Yanıtla #17
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sevgili arkadaşlar,

ne zaman kazarsınız, nasıl kazarsınız bilemem ama kazamadan evvel mutlaka "kazı izni" alınız... sonra başınız derde girmesin... tarihi eser kaçakçılığından... hele bu "çıkma" işi çok tehlikelidir...

kazı işine girecekseniz yasal prosedürle ilgili takipler için yardımcı olabilirim. kabul ederseniz vereceğim banka hesap numarasına zorunlu harcamalar için 10.000,00YTL yatırmanız gerekecek... ayrıca eğer bu çok diyorsanız ve sadece görüşünüzü soyleyin biz yaparız derseniz bu takdırde 2.000YTL yeterli olacaktır. :)

gördüğünüz üzere nereyi kazarsanız kazın ve nasıl bölüşürseniz bölüşün hukuk hep kazanır :)

sevgilerimle.

Nisan 07, 2008, 12:58:48 öö
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

sevgili arkadaşlar,

ne zaman kazarsınız, nasıl kazarsınız bilemem ama kazamadan evvel mutlaka "kazı izni" alınız... sonra başınız derde girmesin... tarihi eser kaçakçılığından... hele bu "çıkma" işi çok tehlikelidir...

kazı işine girecekseniz yasal prosedürle ilgili takipler için yardımcı olabilirim. kabul ederseniz vereceğim banka hesap numarasına zorunlu harcamalar için 10.000,00YTL yatırmanız gerekecek... ayrıca eğer bu çok diyorsanız ve sadece görüşünüzü soyleyin biz yaparız derseniz bu takdırde 2.000YTL yeterli olacaktır. :)

gördüğünüz üzere nereyi kazarsanız kazın ve nasıl bölüşürseniz bölüşün hukuk hep kazanır :)

sevgilerimle.

Direkt devlete bağışlasak? :D Elde edeceğimiz 2 kuruşta gidecek yahu :D Kazı izni olmadan olmaz Sn. skullG, merak etmeyiniz :D Bu izni almak için ne kadar ödeyeceğiz devlete? ;D

Nisan 07, 2008, 01:04:59 öö
Yanıtla #19
  • Uzman Uye

Ev arkadasi ariyorum.(Saka)
''Kızıl elmada buluşalım''