Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ATATÜRK onun soyadı değildir: ATATÜRK onun kendisidir.  (Okunma sayısı 28567 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 14, 2009, 03:56:26 öö
  • Uzman Uye

En büyük Türk odur.ATATÜRK onun soyadı değildir: ATATÜRK onun kendisidir.

Bu at Türk tarihinin üstünde bir sancak gibi dalgalanacaktır. Türk tarihinin dünü, bugünü gibi, yarınıda onun gölgesi altındadır.

Mustafa Kemal'siz Türk, Türksüz Mustafa Kemal anlaşılamaz: İkisi birbirinde buluştular birbiri içinde sürüp gideceklerdir. .

Mustafa Kemal, ona babasının taktığı arapça bir ad, Gazi ona, arapça bir sandı. Soyunu ölümden kutarmış olanı, soy dilinin en öz, en arı sözü ile bezemek gerekti. Ata'dan öz Türk'den arı ne söz bulunabilir?

Türklük tükenmez bir kaynaktır. O bir sızıntının izinden giderek, bu kaynağın üstünde yüzlerce kat bağlıyan taş toprak yığınlarını kaldırıp attı. Yaz güneşi gibi aydın, yaz aydınlığı gibi gür ,içeni kaldıran,dokunduğunu dirilten, bir Türk türküsünün sesi ile akan bu su, işte o kaynaktan geliyor.

Adı kendine, kendi, adına kutlu olsun...

Falih Rıfkı Atay-1934
« Son Düzenleme: Şubat 14, 2009, 04:00:19 öö Gönderen: M.Akyol »

Şubat 24, 2009, 01:10:51 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

Ben hayatımda kendisine " Bir ırkın atası " diye isim verdiren kimseye rastlamadım. Siz hiç Atafransız Ataingiliz gibi bir sıfata rastladınız mı ? Klasik bir laf vardır Atatürk olmasa sen şimdi şöyle şöyle olurdun. Peki Fatih Sultan Mehmet olmasa Kanuni Sultan olmasa Yavuz Sultan olmasa başta Mustafa Kemal olmak üzere siz ne olurdunuz ? Sizin toprak savunabilmeniz için önce savunacak topragınızın olması lazım İstanbulu düşmandan koruyabilmek için İstanbulun sizin olması lazım. Bu toprakları kim fetheti kim sınırları genişletti kim Avrupayı dize getirdi. Atatürkü peygamber Anıtkabiri kabe gibi gören zihniyetten fazlası beklenmesi yanlış olur sanırım.

Bir kaç Atatürkcü şiire örnek :

Ey dertli saray! Kâbe mi oldun bize artık?

Cennetse bu yurt, sen onu buldundu harâbe,
Bir gün olacaktır anıtın Türklüğe Kâbe.
Zindan kesilen ruhlara bir nur gibi doldun,
Türk ırkının, en son, ulu peygamberi oldun.
Tutsak seni lâyık, yüce Tanrı'yla müsâvi,
Toprak olamaz kalp doğabilmişse semâvî¦
Ölmez bize cennetlerin ufkundan inen ses,
İnsanlar ölür, Türklüğe Allah olan ölmez!

Edip Ayel

Tanrı gibi görünüyor her yerde
Topraklarda, denizlerde, göklerde;
Gönül tapar, kendisinden geçer de
Hangi yana göz bakarsa: Atatürk.

Halil Bedii

Burada erdi Mûsâ
Burada uçtu İsa,
Bülbül burada varsa,
Hürriyet için öter
Ne örümcek, ne yosun
Ne mûcize, ne füsun,
Kâbe Arab'ın olsun
Çankaya bize yeter...

Kemalettin Kamu

Şubat 24, 2009, 02:41:59 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Mustafa Kemal kendisine böyle bir soyad verdirmemiştir, Mustafa Kemal'e "Atatürk" soyadı verilmiştir.
Ben hayatımda kendisine " Bir ırkın atası " diye isim verdiren kimseye rastlamadım.

Siz hiç, büyük ülkelerin hep beraber, bir ülkeyi içten ve dört bir yandan işgal ettiğini ve bu işgalden bir milletin Atatürk gibi bir liderle bu işgalleri püskürttüğünü gördünüz mü?
Siz hiç geometri kitabı yazan bir Cumhurbaşkanı gördünüz mü?
Siz hiç bir Cumhurbaşkanı’nın ezanı kendi diline çevirdiğini gördünüz mü?
Siz ne gördünüz isterseniz onları açıklarsanız ben de size ona göre sizi daha iyi anlamış bulunurum.
Siz hiç Atafransız Ataingiliz gibi bir sıfata rastladınız mı ?

O klasik dediğiniz lafı bugün söylenebilmesi için, ne kadar kan döküldü, ne kadar emek verildi biliyormusunuz. O klasik laf olmasaydı siz şuan burada olmayacaktınız.
"Klasik diye küçümsediğiniz o laf varya onu size........." hadi biraz hayal gücünüzü kullanın, lafımın devamını hayal gücünüzde zenginleştirin.
Klasik bir laf vardır Atatürk olmasa sen şimdi şöyle şöyle olurdun.

O saydığın padişahlar olmasaydı, Türk Kültürü tekrar uyanmasına gerek kalmayacaktı, şuan ki arap kültürü özentileri olmayacaktı. Türkler zaten çağdaş, kadın erkek eşit olarak yaşamaktaydı. Senin saydığın o padişahlar benim kültürümü öldürdüler.
Fatih Sultan Mehmet olmasa Kanuni Sultan olmasa Yavuz Sultan olmasa başta Mustafa Kemal olmak üzere siz ne olurdunuz ?

Sizin öğrendiğiniz tarihlerden binlerce sene evvel Türkler zaten buradaydı.
Bu toprakları kim fetheti
« Son Düzenleme: Şubat 24, 2009, 02:45:55 ös Gönderen: M.Akyol »

Şubat 24, 2009, 02:56:04 ös
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın Akyol. Sizin Osmanlı tarihinden haberiniz yok galiba 70 milyonluk Türkiye Cumhuriyeti topraklarını bugünlere getiren osmanlı degilse kimdir. Siz kendinizi Fransız gibi hissedip türk olmak istiyorsunuz ama degilsiniz acı ama gercek.

Osmanlı sizin kültürünüzü yoketmiş sizin ne kültürünüz vardı ? Kurtları koşturup şaman ayinleri yapmak kültürse batsın böyle kültür bizi müslüman yapandan Allah razı olsun. Geometri kitabı yazan Cumhurbaşkanı gördünüz mü diye sormuşsunuz :)  Hangi cumhurbaşkanı ne kitabı yazmıştır bilmem bunu üstünlük vesilesi olarak ortaya koymak komedidir.

Ezanı kendi diline çevirmek marifet mi ? Allahın ezanını farklı dillerde okutma hakkını size kim verdi vahiy mi geldi ? Atatürk soyadından çok sıfattır sizin isminiz Mehmet Akyolsa neden insanlar size Akyol degil de Mehmet derler. Neden Mustafa Kemale Atatürk dersiniz mustafa yada kemal desenize ! Binlerce yıllık türk tarihinin hepsinin atası ünvanını bir insana nasıl verirsiniz geçmişte yaşamış milyonlarca insana bunu sordunuz mu Fatih Sultana Mustafa Kemali atan olarak kabul ediyor musun diye sordunuz mu ?

Ben Mustafa Kemali Ata olarak kabul etmiyorum birçok kişi kabul etmiyor ve Türküm dolayısıyla Mustafa Kemal türklerin atası olamaz

Arap kültürü özentiligi olarak İslamı masaya yatırmaya çalışmaktasınız ! Ben sizde mantık bütünlügü göremiyorum. Hristiyanlık ne dinidir ? İsanın dogum yeri Nasıra-Beytüllahim'dir nerde buralar Filistinde yani İsa bir filistinlidir peki İtalyanların yani vatikanın ne işi var bir filistinlinin diniyle öyle degil mi ? Allahın yolladıgı dine arap ingiliz diye bakılır mı ! Ayrıca sizin kültürünüz ne kültürü Fransız mı ispanyol mu ? Peki siz niye İspanyol kültürüne özeniyorsunuz ?

Şubat 24, 2009, 04:37:01 ös
Yanıtla #4
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Amon,

Soylediklerinizi ciddi anlamda yadirgadigimi soylemek istiyorum. Bu milletin yanlisi, Ataturk ile dini birbirinin icine sokmaktir. Din baska bir konudur, Ataturk baska. Lutfen siz de bu iki yuce olguyu birbirinden ayiriniz.

Ataturk bizim Ata'mizdir, Turk'lerin Ata'sidir, siz kabul etseniz de etmeseniz de. Bunu bir tek biz degil, dize getirdigi dusmanlari bile kabul etmisken, sizin gibi dusunenlerin bunu kabul etmemesi dusundurucu oldugu kadar acidir da.  Lutfen asagidakini izleyin.

Saygilarla,

Bakmak yetmez, gormek gerek...

Şubat 24, 2009, 04:47:54 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Yok değilde, oldukça az. Çünkü ilgimi çekmiyor Osmanlı tarihi. İslamiyet öncesi Türk tarihi daha aydınlatıcı, tavsiye ederim.

Sayın Akyol. Sizin Osmanlı tarihinden haberiniz yok galiba

Bugünlere getiren Atatürk'tür. Osmanlı yabancı devletlere buyur yaptı, Atatürk kurtardı.
70 milyonluk Türkiye Cumhuriyeti topraklarını bugünlere getiren osmanlı degilse kimdir

Sizin Müslümanlığı bir kültür olarak görmenizden dolayı böyle düşünceleriniz var. İslamiyet bir kültür değildir, dindir bence bunu öğrenmeniz gerekir. Yani kültür ayrı, din ayrı.
Türk Kültürü ile İslamiyeti karşılaştırmak çok saçma, biri kültür biri din.
Kurtları koşturup şaman ayinleri yapmak kültürse batsın böyle kültür bizi müslüman yapandan Allah razı olsun.

Atatürk'ün özelliklerinden sadece biriydi, diğerlerinide göz önünde bulundurmalısınız, ayrıca sizin için üstünlük vesilesi nelerdir?
Hangi cumhurbaşkanı ne kitabı yazmıştır bilmem bunu üstünlük vesilesi olarak ortaya koymak komedidir.

Allah'ın ezanı değil, sadece namaz vakitleri camiye çağırma şeklidir, aklınızı kullanmanız gerekir ki her ülkenin kendi dilinde olması gerekir.
Ziya Gökalp'in çok sevdiğim şiiri;
Bir ülke ki, camiinde Türkçe ezan okunur.
Köylü anlar manasını namazdaki duanın
Bir ülke ki, mektebinde Türkçe Kuran okunur
Küçük büyük herkes bilir buyruğunu Hüda'nın
Ey Türk oğlu, işte senin orasıdır vatanın."
Ezanı kendi diline çevirmek marifet mi ? Allahın ezanını farklı dillerde okutma hakkını size kim verdi vahiy mi geldi ?.

Yerine göre Bay Akyol ya da Sayın Akyol denmektedir. Soyadı kullanmı bulunduğun ortamın bir saygısıdır?
Atatürk soyadından çok sıfattır sizin isminiz Mehmet Akyolsa neden insanlar size Akyol degil de Mehmet derler?.

Size mesela bakkalın oğlu Hüseyin'mi diyorlar, ya da sarı çizmeli Mehmet Ağa.
Neden Mustafa Kemale Atatürk dersiniz mustafa yada kemal desenize 

Fatih Sultan görevini yapmıştır, Atatürk ülkemizi kurtarmıştır.
Binlerce yıllık türk tarihinin hepsinin atası ünvanını bir insana nasıl verirsiniz geçmişte yaşamış milyonlarca insana bunu sordunuz mu Fatih Sultana Mustafa Kemali atan olarak kabul ediyor musun diye sordunuz mu ?

Elbetteki kabul etmeyebilirsiniz ama Türkiye'de yaşadığınız sürece, kabullenmek zorundasınız.
Ben Mustafa Kemali Ata olarak kabul etmiyorum birçok kişi kabul etmiyor ve Türküm dolayısıyla Mustafa Kemal türklerin atası olamaz 

Cahilliğime verin de sizin bu yazınızdan hiç birşey anlamadım
Arap kültürü özentiligi olarak İslamı masaya yatırmaya çalışmaktasınız ! Ben sizde mantık bütünlügü göremiyorum. Hristiyanlık ne dinidir ? İsanın dogum yeri Nasıra-Beytüllahim'dir nerde buralar Filistinde yani İsa bir filistinlidir peki İtalyanların yani vatikanın ne işi var bir filistinlinin diniyle öyle degil mi ? Allahın yolladıgı dine arap ingiliz diye bakılır mı ! Ayrıca sizin kültürünüz ne kültürü Fransız mı ispanyol mu ? Peki siz niye İspanyol kültürüne özeniyorsunuz ?

Şubat 24, 2009, 04:49:36 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

Sn.Dino

Suç bizde degil Atatürkü putlaştırıp her tarafa heykelini dikerek secdeye davet edenlerde. Ayrıca Mustafa Kemalin tüm türklerin atası oldugunu nerden biliyorsunuz mesela Hz.Adem için insanların atası denir zira hepimiz ondan türedik , Mustafa Kemal nasıl ata oluyor iki inkilapla koskoca bir ırkın atası olunur mu ? Bütün türklere sordunuz mu ?

Ben anadan dogma türküm istanbul dogumluyum Mustafa Kemali atam olarak kabul etmiyorum ! O sadece bir komutandır devletin kuruluşunda emekleri geçmiştir o kadar. Bunun ötesi doğaüstü kimlikleri kimse bizim önümüze getirmesin

Şubat 24, 2009, 05:00:16 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Ahmet Altan'mısın nesin, kim secde etti, kim secdeye davet etti? Kaynak belirt ki sözlerinin bir anlamı olsun. Ahmet Altan'da sizin gibi Atatürk'ün heykellerinden rahatsız.
Suç bizde degil Atatürkü putlaştırıp her tarafa heykelini dikerek secdeye davet edenlerde.

Elbette ki sormuşlar, internet sitesinden oylama yaptırmışlar. Atatürk olmasaydı sen dinini bu topraklarda özgürce yaşayabilecekmiydin? Kültürünü öğrenebilecekmiydin?
Ayrıca Atatürk bir ırkın atası değil Bir Milletin Atası.
Ayrıca Mustafa Kemalin tüm türklerin atası oldugunu nerden biliyorsunuz mesela Hz.Adem için insanların atası denir zira hepimiz ondan türedik , Mustafa Kemal nasıl ata oluyor iki inkilapla koskoca bir ırkın atası olunur mu ? Bütün türklere sordunuz mu ?

Bu sizin tercihinizdir ama kabullenmek zorundasınız.
Mustafa Kemali atam olarak kabul etmiyorum !

Şubat 24, 2009, 05:15:08 ös
Yanıtla #8
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sn.Dino

Suç bizde degil Atatürkü putlaştırıp her tarafa heykelini dikerek secdeye davet edenlerde. Ayrıca Mustafa Kemalin tüm türklerin atası oldugunu nerden biliyorsunuz mesela Hz.Adem için insanların atası denir zira hepimiz ondan türedik , Mustafa Kemal nasıl ata oluyor iki inkilapla koskoca bir ırkın atası olunur mu ? Bütün türklere sordunuz mu ?

Ben anadan dogma türküm istanbul dogumluyum Mustafa Kemali atam olarak kabul etmiyorum ! O sadece bir komutandır devletin kuruluşunda emekleri geçmiştir o kadar. Bunun ötesi doğaüstü kimlikleri kimse bizim önümüze getirmesin

Sayin Amon,

Kimse Ataturk'u putlastirip secdeye davet etmiyor. %99'u musluman olan bir ulkede herkes namazini camilerde kiliyor, Ataturk heykelinin onunde ya da Anitkabir'de namaza duran bir kisi gordunuz mu? Bu arguman, dindarlarin degil dincilerin kullandigi bir argumandir. Dindar olan insanlar, din ile Ataturk'u birbirinden ayirabilecek kadar aydindirlar, ama dinciler yani dini herseylere alet edenler icin, bu ulkenin dibine dinamit koymak adina malzeme lazimdir, en kolayi da Ataturk'tur ama Ataturk olgusu ve onun takipcileri o dinamitleri yerlestirecekleri yerleri cok da iyi bilmektedirler.

Affiniza siginarak, Ataturk'e dil uzatan, O'nun yaptiklarini kucumseyen ve O'nu din olgusu ile karistiran size bir daha cevap yazmak istemiyorum. Bu dil uzatmaniz Din'e karsi da olsaydi ayni tavri sergilerdim. Lutfen siz de yazdiklarima cevap vermeyin.

Saygilarla,  
Bakmak yetmez, gormek gerek...

Şubat 24, 2009, 05:22:36 ös
Yanıtla #9
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

Affiniza siginarak, Ataturk'e dil uzatan, O'nun yaptiklarini kucumseyen ve O'nu din olgusu ile karistiran size bir daha cevap yazmak istemiyorum

umurumda bile degil Atatürk türkiyede eleştirilemez onu eleştiren çarpılır mantıgı var haa diyeceksiniz ki klasik tabirle tabiiki o da eleştirilebilir. Peki nasıl ? Ben atatürke yapılan en ufak eleştiriye bile hoşgörüyle bakıldıgına hiç şahit olmadım. İşte bu putlaştırmanın ta kendisidir