Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Gülen masonluğunu yıllar önce itiraf etmiş.  (Okunma sayısı 20013 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 02, 2015, 10:01:53 ös
Yanıtla #20
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Evet, Fethullah Gülen'in mason olması çok şey değiştirir. Bunun nedenlerini açıklayan bir yazı yazdım. Ancak daha sonra siyasi içeriğinden dolayı burada yayınlamaktan vazgeçtim. Tek cümleyle özetlemem gerekirse, Fethullah Gülen'in mason olarak lanse edilmesi, çok daha büyük bir planın ön çalışması gibi geliyor bana. Yani buz dağının görünen kısmı sadece.
Live long and prosper.

Nisan 02, 2015, 10:05:02 ös
Yanıtla #21
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Evet, Fethullah Gülen'in mason olması çok şey değiştirir. Bunun nedenlerini açıklayan bir yazı yazdım. Ancak daha sonra siyasi içeriğinden dolayı burada yayınlamaktan vazgeçtim. Tek cümleyle özetlemem gerekirse, Fethullah Gülen'in mason olarak lanse edilmesi, çok daha büyük bir planın ön çalışması gibi geliyor bana. Yani buz dağının görünen kısmı sadece.

Çok şey değiştirir fakat ''değiştirmeli mi?'' Yani Gülen'in mason olması neden bir şeyleri değiştirmek zorunda olsun?
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Nisan 02, 2015, 10:13:06 ös
Yanıtla #22
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Çok şey değiştirir fakat ''değiştirmeli mi?'' Yani Gülen'in mason olması neden bir şeyleri değiştirmek zorunda olsun?

Bu soruyu buz dağının denizin altında kalan o daha büyük kısmını tasarlayanlara sormanız lazım. Yayınlamaktan vazgeçtiğim yazıda sorunuzun cevabı vardı. Ama kendime saklamak durumundayım. Anlayışla karşılayacağınızı umarım.
Live long and prosper.

Nisan 02, 2015, 10:13:52 ös
Yanıtla #23
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Bu soruyu buz dağının denizin altında kalan o daha büyük kısmını tasarlayanlara sormanız lazım. Yayınlamaktan vazgeçtiğim yazıda sorunuzun cevabı vardı. Ama kendime saklamak durumundayım. Anlayışla karşılayacağınızı umarım.

Pekala teşekkür ederim.
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Nisan 02, 2015, 10:19:20 ös
Yanıtla #24
  • Aktif Uye

Masonlukla ismi anılan şahsın 50'ye yakın kaynağını ve birçok da konuşmasını taradım ;  gözüme ilişen ve Masonik diyebileceğim bir şey ; bırakın bir şeyi, hiçbir şey göremedim.

Demek görenler var ?

Hatta kendi ağzı ile söylediğini öne sürenler, sürerken de gülüp keyiften göbeği bir ileri bir geri gidenler var.

Ayağının ucunu bile görmeyenler, nereden buluyorlar böyle gizli/gömülü şeyleri akıl-sır erdirmek mümkün değil. Orası ayrı bir dert.

Kaldı ki ; eğer bu öne sürme, siyasi bir hamle ise bile, işe yarayacağını, pek yaygın bir alıcı bulacağını da sanmıyorum.

Toplum bu saatten sonra ismi geçen şahsa yönelik hiçbir şeye kapısını kolay kolay açmaz.

Aynı şey, karşı saldırı için de geçerli.

Bu tür çırpınışlar,bazılarınca fark edilmeyip kabul görülür; görülür görülmesine de, görenler de zaten toplumun kapısız zihinlerini oluşturanlardır.

Bu tür zihinler de ne yazık ki toplumda, ''holosko artı bir miktar yara'' olarak kalmaya devam edecekler.

Nisan 02, 2015, 11:15:25 ös
Yanıtla #25
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Mavi Marmara olayından sonra soluğu locanın önünde alan kesimin,bu haberi okuyup evindeki tül perdeden kefen yaparak loca kapısına dayanmamasına şaşırdım doğrusu.

Toplumsal açıdan baktığımızda bu haberin ciddiyetle yayılması, üzerinde durulması çok şey değiştirir. Tam bir rakam veremeyiz belki ama %50 olmasında %25 olsun.

Ben masonları sevmiyorum diyerek elinde bıçakla suikast planlayan insanların reaksiyonu daha bir farklı olur..
Görmek, varlığın yükselişidir.

Nisan 03, 2015, 10:41:20 öö
Yanıtla #26
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Beyan esastır.

Eğer Mason dernekleri adına resmi yazılı açıklama yapılmış ve "kişi üye değildir" denmişse ki yapılmıştır (Örneğin Syn Spock un yazısı)  . Konuya yapılan açıklama doğrultusunda yaklaşmak ve açıklamaya saygı duyarak kabul edilmesi gerekir.

Eğer amaç tartışmaksa ve bundan bir şey çıkartmaksa ona söylenecek söz bulunmaz.

Madem yersizlik alemi aslım
Artık bana tek bir şey düşecek
Yücelip aslıma gitmek

Nisan 03, 2015, 10:18:48 ös
Yanıtla #27
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Türkiyede var olan siyaset amiyane tabirle "danışıklı dövüş" tür. Bu haber, Gülen'in Türkiyedeki savunucuları üzerindeki etkinliğini azaltmak için karşıt gruplar tarafından ortaya atılmış olabilir ya da bambaşka bir planı uygulayabilmek için bir temel atma çalışması başlatılmış olabilir. Her iki şekilde de bir yıpratma politikası izlendiği kesinlik taşımaktadır.

Saygılar.
"Bir tapınaktır dünya, direklerinden akan

Anlaşılması güç, karışık sesler duyulur..."