Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonluğa girmek isteyen, fakat hiçbir tanıdığı bulunmayan bir kişi ne yapar?  (Okunma sayısı 52921 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 22, 2013, 01:06:33 ös
Yanıtla #40
  • Seyirci
  • Uzman Uye

İnsanoğlunun döneminin en başından beri yaşadığı en büyük sorun aidiyet duygusu sorunudur.İlla birilerine yada bir şeye ait olacağız,kendi benliğini bilmeyen/bilemeyen hayatın ve doğanın gereğini anlayıp yapamayan bireyler hep bu ve benzeri sıkıntılarından korunmak için ait olmak ister.Herhangi bir yer ve herhangi bir topluluk oraya ait olarak güvende ve sorunsuz yaşamak.Mason olma isteğinin altında kimilerinde bu duyguların olduğuna eminim,sadece bu konu değil benzeri tüm konulara yazı yazanların bile nerede ise ruh halleri yazılarına yansıyor,halbuki sn.mason bu konuda bakınız ne diyor;

Ulasmak kolay degil. Haklisiniz. Yanliz yeteri kadar istenirse Masonlar ile irtibata gecilebilir ve gorusulebilir.  Fakat size teklif gelmesi, Mason olma ihtimalinizi cok daha yukseltecektir. Sizin kapiyi calmaniz durumunda elbette cok daha zor ve uzun bir surecten gececeksinizdir. Yanliz kapiyi calmadan once aynaya bakmanizi ve gereken herseyin sizde olup olmadigindan emin olmanizi tavsiye ederim. Nitekim eger reddedilirseniz bir daha hayatiniz boyunca Mason olma ihtimaliniz cok zorlasacaktir. Bu nedenle, oncelikle okulunuz, aileniz, ekonomik ve kulturel ozgurluklerinizi elinize aldiktan sonra, hayatinizi tam olarak kurup, belli bir yasa geldikten ve olgun bir karakter oldugunuzden emin olunca kapiyi calmanizi tavsiye ederim.
« Son Düzenleme: Kasım 26, 2007, 06:44:05 ÖÖ Gönderen: MASON »

Ve hal böyle iken kişi en iyi kendisini bilir neye ne kadar hazır ve yeteneği var,yüreği ne kadar sağlam bunu bilir,peki en çok neyi bilir derseniz bence kendini kandıormayı iyi bilir çünkü kişi önce kendini sonra çevresini kandırır.Masonluğa girmek aslında çok zor değil oldukça kolay bence ve bu forumda bunu yaşamış bir çok katılımcı var örnekmi yakın zamandan;
sn.symbol
sn.gnothi
sn.bavva
ve aklıma gelmeyen diğer dostlarım,daha yeni üye iken bir süre sonra mason simgesi gözüktü peki nasıl oldu/olabildi bunlar?
Kişinin kendisi hazır olmadan ve bu hazır olmayı çevresine hissettirmeden kimse onu dikkate almaz.Kişi öncelikle bırakın masonluğun ilkelerini hayatın ilkelerini adam olmanın ilkelerini insan olmanın ilkelerini öğrensin zaten tüm bunların toplamında sen masonda olursun.Masonluk bir spor veyahut jimnastişk klübü değildir,orada gereksiz işler kürsüsü yoktur,ham meyvenin alıcısı olmaz olsun diye beklenirki tadı olsun,daha kendisinin hammı olmuşmu olduğunun bile farkında olmadan kapı çalmak,kapı aralamaya kalkmak,masoın olmak istediğini deklere etmek beyhude bir arayıştır.
Kendisine hayrı olmayanın,kendisinin farkında olmayanın,kendisini geliştirmek için çabalamayan insanı masonlar görmezler bile.
Bence bırakın böyle işleride masonları sömürün sorun öğrenin bir kapı aralamaya çalışın olmaya çalışın,ama önce adam olun,önce insan olun sonra mason olursunuz.

sevgilerimle
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ocak 06, 2014, 04:23:29 ös
Yanıtla #41
  • Ziyaretçi

Ben de merak ediyorum bu forum vesilesiyle tanıştırılıp tekris edilen arkadaşlar var mı diye..

Ocak 06, 2014, 04:52:22 ös
Yanıtla #42
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

ve aklıma gelmeyen diğer dostlarım,daha yeni üye iken bir süre sonra mason simgesi gözüktü peki nasıl oldu/olabildi bunlar?

Yeni üye olan ve üye olurken en başta zaten masonluğa girmiş bir kişi, forumda mutlaka mason avatarı ve ibaresine sahip olmayabilir, bunları daha sonra edinmiş olabilir. Bunları sonradan edinmiş olması, onun foruma girdikten sonra masonluğa girmiş olduğunu kanıtlamaz. Önceden de masondur ama avatar kullanmıyordur.
Live long and prosper.

Ocak 06, 2014, 10:08:33 ös
Yanıtla #43
  • Orta Dereceli Uye
  • **
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !

Değerl Üyeler;

Pek tabidirki Platforma üye olduktan sonra Takris olanlar bulunacağı gibi hali hazıda Mason ilken bunu Platform Profilinde belirtmek istemiyen üyelerde mevcut olabilir.
Bu çok tabbi kullandıkları bir haktır. Mason'luk kişinin kendi Masonluk durumunu paylaşmayı kolaylaştırmadığı gibi büsbütün yasak yada engelde koymamıştır.
Ancak Sosyal ve Kültürel , Siyasi .. Vs. nedenlerden dolayı üye Mason olduğunu beyan etmeyebilir.
Bu noktada değerli Spock'unda söz ettiği durum vuku bulabilir.
Kişi İnternet ortamında ne kadar güvenli olursa olsun bu bilgileir paylaşmama hakkını kullanabilir.

Saygı ve Hörmetlerimle;

Kerberos

Ocak 06, 2014, 11:01:52 ös
Yanıtla #44
  • Aktif Uye

gerçekten istenirse çevrendeki masonları görüyorsun. Yeter ki kalben istemek. İlk zamanlarda anlamamıştım ve surekli kim mason çevremde diye aranıyordum. Şimdi önemlı olan istemek ve kararlı olmak...
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Ocak 07, 2014, 10:03:32 ös
Yanıtla #45
  • Uzman Uye

Baktım, ben bu konuda 24.Haziran.2011 tarihinde kısa bir görüş bildirmişim. Yani aradan 2,5 sene gibi bir zaman geçmiş. Pekiyi,  bu gün için düşüncelerimde her hangi bir değişiklik oldu mu?  Hayır.
            Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Haziran 11, 2014, 08:28:25 ös
Yanıtla #46
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Herkese merhaba;
Ben İzmir'de yaşıyorum. Ailemin ve benim çevremin çok geniş olmasına rağmen açıkçası "Mason" olarak tanıdığım hiç kimse yok, daha doğrusu belkide vardır ama ben bilmiyorum. İnsanlara da gidip sen "Mason"musun diye soramayacağıma göre? Bilme şansım epey azalıyor!
Belkide tanıdıklarım arasında mutlaka sizlerden biri vardır!
Ayrıca İzmirde bildiğim kadarı ile binanız Alsancakta sanırım bir tek. Ve kesinlikle oraya gidip kendimi tanıtmaya ve niyetimi anlatmaya karar verdim!
ve sizin fikrinizi almak istiyorum!

Sayın bawaa görüldüğü gibi  Kasım 15, 2007 tarihinde mason tanıdık arayışına girmiş, şimdi baktığımızda kendisi artık bir mason.
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Haziran 14, 2014, 11:54:50 ös
Yanıtla #47
  • Orta Dereceli Uye
  • **
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !

Degerli Uyeler;
Bende bu şansa sahip olmak için arayışını sürdürenlerdenim arkadaşlar..
Aslolan yoldan sasmamak ve umidini yitirmemektir. Amac ve hedeflenen yol belli ilken; bu yolu katetmemek yada katetmekten vazgeçmek sadece kişiye kalmış birseydir.
Meziyet ve hüneriniz sosyal statü yada kimliğiniz ne olur ise olsun. Eger Mason olma sartlarını taşıyor iseniz yola devam etmelisiniz.
Burda yazılanlar sizi kusturmek , soğutmak yerine azim vermeli bu azim hem ogrenmek için hemde kendinizi geliştirmek ve yola devam etmek için olmalıdır.

Saygı ve Hörmetlerimle;

Kerberos;

Temmuz 01, 2014, 04:53:18 öö
Yanıtla #48
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Herkese merhaba,

Bu konuda bir soru sormak isterim. Eğer mason olmayı kalben hissediyor ve arzuluyorsanız ne yapabilirsiniz.

Etrafınızda tanıdığınız mason dost/kardeş insanların olmasının yanısıra bulunduğunuz şehirde loca var ise kendi üzerinizdeki örtüyü/gölgeyi kaldırarak fark edilmeyi bekleyebilirsiniz yada kendiniz başvurabilirsiniz. Ve eğer gerçekten uygunsanız kabul edilirsiniz

Ama eğer benim hiçbir tanıdığım yok ve bunun yanısıra bulunduğum şehirde başvuracak/kapısını çalacak bir loca da yoksa ben ne yapabilirim?

Bu konuda yardımcı olacak/yol gösterecek mason dost ve kardeşlerimden kişisel olarak gelecek mesajlara açığım. Neden kendim göndermiyorum diye sorarsanız: Yollayıp yollamama konusunda çok kararsız kaldım.

Bu tip mail ve kişisel mesajlardan fazla sayıda aldığınızı düşündüğüm için bir de ben  rahatsız etmek istemedim.

Bu konuda yardımcı olursanız çok müteşekkir olurum.

Saygılarımla,
Nosce te Ipsum

Temmuz 01, 2014, 11:13:12 öö
Yanıtla #49
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Forumun en yeni üyelerinden Sayın propulsion, gelir gelmez diğer tüm pek derli ve olumlu katkılarının yanı sıra bu soruyu bu şekilde genişletiyorsa, üzerinde durmaya değer.

Sorduğunun yanıtı elbette verilebilir.

Ancak sanırım Sayın propulsion bu soruyu sorarken biraz aceleci davranmış.

Nedeni de bu sorunun yanıtının bu Forumda başka başlıklar altında da işlenmiş oluşu.

Şimdi burada böyle denilince, hiç kuşkusuz Sayın propulsion Forumda esaslı bir bilgi taraması yapacak. Hiç kuşkusuz çünkü onun kimliği bunu gerektirir.

Dolayısıyla sonra bu başlığa dönecek ve sorusunu revize edecek.

Biz de bekleyelim; yanıtı o revizyondan sonra verelim.

(Not: Teşekkür etmeye ve saygılar sunmaya gerek yok.)

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.