Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Opus Dei hakkında ki saygıdeger görüşleriniz nelerdir.  (Okunma sayısı 17288 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 14, 2010, 10:27:24 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Merhabalar

Bende sayın arayış' a aynen katılıyorum sayın masonun opus dei gibi bir örgütle Masonluğu aynı çerçevede değerlendirmesini, opus dei yi savunma ihtiyacı duymasını anlıyamıyorum. Opus dei; katolik elit tabakayı toplayarak bu çekirdek yapı sayesinde ilgili ülkenin kilit noktalarını ele geçirmeyi bu sayede Vatikana çıkar saglamayı hedefliyen bir örgüt aslında Vatikandan çok Papaya hizmet ettiği bile düşünülebilir. Bence en iyimser tanımlamayla Ous dei yerleştiği ülkede özellikle açtığı okullarla toplumu etki altına almaya çalışan ve vatikan çıkarlarına hizmet eden lobi örgütlenmesi.

üyelerinin kimliklerini açıklamamak dışında nasıl bir ortak yönü olabilir Masonluk ile opus dei nin anlayamıyorum amaçları arasında dalar kadar fark var.

Teşekkürler

Şunuda eklemek isterimki bana göre bugün Gülen Cemaati denen örgütlenme  Opus Dei nin İslama uyumlu hale getirirmiş versiyonudur, Sayın Mason acaba Opus Dei yi bu kadar savunurken sözü geçen cemaatide aynı şekilde savunabilir mi??
« Son Düzenleme: Ocak 14, 2010, 10:37:00 ös Gönderen: merimac »

Ocak 27, 2010, 06:39:58 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Sayın MASON'a katılıyorum Opus Dei gizli bir tarikat değildir,çalışmaları tüm meraklıları tarafından rahatlıkla izlenebilir ayrıca http://www.opusdei.org/ adresinden sizi tatmin edecek bilgilerede ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla

Ocak 27, 2010, 08:08:41 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

ooo internet sitesi varmış o zaman gizli olamaz. İntetrnet sitesi olan hiç bir örgüt kuruluş gizli değildir pardon maka ben internet sitesini görmemişim. Bu kadar açık bir şeyi farkedemedim yazık bana:(

Not: sırf bir şeyler yazmış olmak içinyazılan zorlama yazıları bu sitede görmek beni üzüyor.

Ocak 27, 2010, 10:09:38 ös
Yanıtla #13
  • -M-
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

selamlar

opus dei  sadece hristiyanlarin katilabildigi bir dini organizasyondur. bugunlerde dunyada sayilari oldukca coktur. cogunlugu amerikada olmak uzere vatikanda dahil dunyanin bircok ulkesinde boy gosterirler. masonluga karsi olduklarini bilmiyorum ama bircok mason kardesimin cifte uyelikleri oldugunu biliyorum.
İmza -M-

Ocak 27, 2010, 11:25:43 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Sayın Merimac yazımı eğer dikkatli okursan ben internet sitesi var diye gizli bir tarikat değil demedim lafımı çarpıtmaya çalışma lütfen.Gizli değil çünkü faaliyetleri halka açık.Bir kaç tane romanın veya filmin etkisine kapılıp koskoca bir dini tarikata gizli bir örgüt demek doğru bir davranışmı sence?Ayrıca ben sırf bir şeyler yazmak için yazmış olsaydım yazılarım Adminlerimiz tarafından silinirdi arkadaşım...

Saygılarımla...

Ocak 28, 2010, 08:11:59 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Sayın Merimac yazımı eğer dikkatli okursan ben internet sitesi var diye gizli bir tarikat değil demedim lafımı çarpıtmaya çalışma lütfen.Gizli değil çünkü faaliyetleri halka açık.Bir kaç tane romanın veya filmin etkisine kapılıp koskoca bir dini tarikata gizli bir örgüt demek doğru bir davranışmı sence?Ayrıca ben sırf bir şeyler yazmak için yazmış olsaydım yazılarım Adminlerimiz tarafından silinirdi arkadaşım...

Saygılarımla...

evet koskaca dini tarikata gizli örgüt diyorum

"Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."

hiç böyle bir söz duydun mu? Tahmin et bunu kim söylemiş?
polat alemder mı? feto mu? cübbeli hoca mı? sence hangisi?

yazık bu ülkeye; sen ve senin gibi gençlere sahip olduğu için, amerakanın kuklası bir imamdan medet umduğu için yazık.
senin o çok saygı duyduğu Koskoca Dini Tarikatların pek masonları sevmezler sen karıştırıyorsun sanırım yanlış yerdesin

Ocak 28, 2010, 11:17:34 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Sn Merimac

Sen beni yanlış anlamakta hala direniyorsun sevgili arkadaşım,ben o sözü söyleyenin ulu önder Atatürk olduğunuda çok iyi bilirim,senin maalesef hakkında hiç bir şey bilmeden atıp tuttuğun dini tarikatlarıda.Ben dini tarikatlardan medet umduğumu,onların masonları sevdiğini falan söylemedim laflarımı lütfen çarpıtma artık.Ayrıca amerikanın kuklası bir imamdan medet umduğu için yazık demişsin.Arkadaşım ben kimseden medet ummuyorum,hiç bir şekilde siyasi görüşümün şu anki hükümetten yana olmadığını da rahatlıkla söyleyebilirim.Bana neden cephe aldığını anlayamıyorum?

Ocak 28, 2010, 11:57:51 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Maka farkındayım yaşın küçük seni anlıyorum bir yere bir gruba ait olma isteğin var içinde, belli ki son zamanlarda aklında masonluk var  olmassa belki bir tarikat orası olmassa belki bir ocak ora olmassa belki sol orjinli bir grup sana tavsiyem harekete geçmeden önce bir düşün kendini dinle çevrendeki her eğlimden etkilendiğin belli savrulduğun ortada sadece kendini dinle acele etmeye gerek yok, belli ki kafan çok karışık bence yazdıklarını tekrar oku o zaman ne kadar kendinle çelişdiğini farkedersin

Ocak 29, 2010, 12:05:13 öö
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Herhalde siz bir yere bir gruba ait olma isteğini yaşamışsınız küçükken,ben hiç bir gruba ait olmaya çalışmıyorum.Masonluğu daha iyi anlamak için bu foruma üye oldum hiç bir tarikatla bağlantım veya hayranlığım da yok siz her yazı yazışınızda beni başka şeylerle suçluyorsunuz ne yapmaya çalıştığınızı anlamış değilim,ayrıca kendimle çelişen bir cümlem de yok siz  benim yazdığım her cümleye bir kulp takmak için bayağı uğraşıyorsunuz anladığım kadarıyla...

Ocak 29, 2010, 12:23:34 öö
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Evet senin yaşındayken bir gruba ait olma istegim vardı üniversiteye girdiğim ilk seneydi böyle bir istegim vardı ayrıca cevremdeki herkesde vardı şu an sende olduğu gibi:) 6 ay sonra sıkılırsın biter. ben sana yazdıklarını tekrar okumanı tavsiye ediyorum