Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Filistinde çocuklar ölüyor Masonlar nerde?  (Okunma sayısı 48186 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 15, 2008, 06:46:40 ös
Yanıtla #80
  • Uzman Uye

Filistin terör yuvasıdır.Ayrıca bizim pkk'da orada ilk eğitimlarini almıiştır.Ayrıca sağ sol çatışması yaratmak için deniz gezmiş'de silahlı eğitim almıştır filistinde.

Haziran 21, 2008, 03:05:52 ös
Yanıtla #81
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu arada yanlış anlaşılmasın yahudilerden nefret etmiyorum. İsrailin yöneticilerinden ve onları başa getiren israil vatandaşlarını kınıyorum sadece. Tabi ki bu savaşı tasvip etmeyen Yahudilerde vardır.
Aslında itiraf etmek gerekirse ben bütün savaşları tasvip ediyorum.Genelde savaşlarda sürüdeki zayıf ve verimsiz olanlar yok olur.

rüzgarın sarı yaprakları süpürmesi.. kesinlikle katılıyorum. kesinlikle! savaş yıkılması gerekenleri yıkıp,kimin en doğru ve güçlü olduğunu tayin ediyor.

Temmuz 03, 2008, 12:22:55 ös
Yanıtla #82
  • Ziyaretçi

shemuel ve de_hund... size söyleyebileceğim bir söz yok ne yazık ki. yazılarınızı okuduktan sonra kardeşlik, barış gibi kavramların sadece hayal olduğunu düşünüyorum. birileri sizi öldürse katliam, siz birilerini öldürseniz rüzgarın yaprakları süpürmesi. pek hoş, pek insancıl doğrusu. bu dünyanın sizin gibi düşünenlere -hangi taraftan olursa olsun- ihtiyacı yok bence. peki sayın masonlar, siz neler diyeceksiniz bu düşüncelere? kuşkusuz israil'in yaptıklarını destekleyen yahudilerden de üyeniz vardır. "Ya kardeşim siz Hitler gibi bir manyağın zulmüne uğramış bir millet olarak nasıl bu olaylara destek verirsiniz?" demişliğiniz var mıdır mesela? Yoksa insanları Allah yolu diye toplayıp kendi krallıklarını kuran bazı zümreler gibi siz de barış, kardeşlik diyerek yola çıkıp kendi cemaatinize  zarar vermediği sürece herşeyi kabul edilebilir mi görüyorsunuz?

Temmuz 03, 2008, 01:44:46 ös
Yanıtla #83

Alıntı
peki sayın masonlar, siz neler diyeceksiniz bu düşüncelere? kuşkusuz israil'in yaptıklarını destekleyen yahudilerden de üyeniz vardır. "Ya kardeşim siz Hitler gibi bir manyağın zulmüne uğramış bir millet olarak nasıl bu olaylara destek verirsiniz?" demişliğiniz var mıdır mesela? Yoksa insanları Allah yolu diye toplayıp kendi krallıklarını kuran bazı zümreler gibi siz de barış, kardeşlik diyerek yola çıkıp kendi cemaatinize  zarar vermediği sürece herşeyi kabul edilebilir mi görüyorsunuz?

Sn. harici,

Masonluk politize bir topluluk değildir bu bağlamda hangi Kardeş hangi fikri destekliyor bu bilinemez.Dışarısı harici hayattır, içerinin kuralları farklıdır..Aksi olursa dirlik ve düzen sağlanması güç hatta imkansız olurdu.

Bunların dışında Masonluk ezoterik öğreti veren bir topluluktur yani esas amacı üyelerini geliştirmektir bu sebeple bir barış gücü gibi (Masonluğun askeri kanadı yoktur )savaş olan yerlere  şu veya bu şekilde müdahale etmez.

Saygılarımla,
Omnia mors aequat

Temmuz 03, 2008, 04:03:26 ös
Yanıtla #84
  • Ziyaretçi

Sayın Mysticprovocate,
Şahsınıza herhangi bir ithamda bulunmamaktayım. Umarım sizi yalancılıkla suçladığımı düşünmezsiniz ama  masonluğun veya benzer bir ideali olan örgütlenmelerin politikanın tamamen dışında kalabileceğine inanmıyorum. Bu,  örgütlenmenin doğasında vardır. Buradan yola çıkıp "Toplantılarınızda da siyaset konuşuyorsunuzdur siz.Siyonistsiniz hepiniz" gibi şeyler demiyeceğim elbette. Ama barış, kardeşlik gibi kavramların sizin için de en az benim gibi bir harici için ifade ettiği kadar değeri varsa einsof'a hitler'e rahmet okumayı düşündürten, de_hund'a öldürülen çocukları rüzgarın savurduğu sarı yapraklar gibi gösteren Filistin Sorunu konusunda bir şeyler yapmanız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bu sorun artık bölgesel bir sorun değildir, küreselleşmiştir. Her yere nefret, kan ve intikam duyguları saçmaktadır.  "Ama biz politika yapmayız" derseniz dediğim gibi bunu -yalan değil ama- doğru olmayan bir ifade olarak kabul ediyorum. Elbette Barış Gücü olmadığınızı biliyorum ama etkin bir örgüt olduğunuzu da biliyorum. Yoksa yanılıyor muyum?

Temmuz 03, 2008, 04:16:20 ös
Yanıtla #85

Sn. harici,

Düşüncenize saygı duyuyorum ancak bu politikacıların -hükümetlerin- çözmesi gereken bir konudur bizlerin değil.

Saygılarımla,
Omnia mors aequat

Temmuz 03, 2008, 04:24:49 ös
Yanıtla #86
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin harici,

Nazilerinde icinde Masonlar vardi.  Yakilan yahudilerinde. MYSTICPROVOCATE Kardesimin soylemeye calistigi "Masonluk politik konularda yorum yapmaz." di. Bu yorumsuzlugu kisisel tercihinize gore istediginiz yana cekebilirsiniz. Ancak biz isterizki, Masonlardan yada Masonluktan herhangi bir politik konuda yorum beklenmesin.

Forumda kisilerin kisisel dusuncelerini olabildigince ozgur birakmaya ozen gosteriyoruz. Bizler icin onemli olan dusuncelerin saygili ve anlayisli ifadesidir. Bu nedenle kisilerin dusunceleri, ne kadar aykiri ve marjinalde olsa onlara saygi gosterilmelidir.

Alıntı
"Ama biz politika yapmayız" derseniz dediğim gibi bunu -yalan değil ama- doğru olmayan bir ifade olarak kabul ediyorum.

Biz politika yapariz. Fakat Masonluk yapmaz. Bizlerin yapacagi politika ise harici hayatimizdaki, kisisel fikirlerimizden olusan bireysel politikadir. Masonlugun politikasi yada Masonlarin politikasi degildir. Bu nedenle yaptigimiz yada yapacagimiz politika ile Masonik kimligimizi karistirmayiz.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Temmuz 03, 2008, 04:47:48 ös
Yanıtla #87
  • Aktif Uye

Basliktan yola cikarak yorum yapmak istiyorum... Sadece Filistin'de degil dunyanin bircok yerinde cocuklar oluyor. Irak daki savas yuzunden de bircok insan oluyor. Bu savaslari engellemek Masonlarin elinde olamaz ki.. Masonluk sonucta tum dunyaya hukmeden birsey degil. Savasi engellemek de politikaya karismis olmaktir. Sn.MASON un da anlattigindan yola cikilirsa da Masonluk, politik olaylarla ilgilenmiyor. Ancak Mason olan kisiler de birer insan oldugu icin politika ile yakindan uzaktan alakalari vardir. Benim duydugum kadariyla masonlar kendi aralarinda politika konusuyorlarmis -loca icindemi disinda mi bilmiyorum-. Eger X kisisi bu cocuklara yardim etmek yada savastan zarar goren sivil halka yardim etmek isterse bir suru dernek var. O derneklere basvurabilir. Biraz daginik bir anlatim oldu. Ama umarim ne demek istedigimi anlatabilmisimdir :)

Temmuz 03, 2008, 10:29:24 ös
Yanıtla #88
  • Ziyaretçi

Cevaplar için teşekkür ederim. Bir konuyu belirtmem gerek. Mason düşmanı veya sempatizanı değilim. Sadece tanımak için foruma girdim. Öyle sanıyorum ki zamanla tavrınız konusunda daha net bir fikrim olacak. Sanırım Filistin Sorununun ne kadar yakıcı ve insanları kamplaştırıcı bir sorun olduğunun çoğu kişi farkındadır. Söylemek istediğim bunun için bir şey yapabilecek durumdaki herkesin bir şeyler yapmasıdır. Sayın poyraz 06, keşke o derneklere güvenebilsem. En büyük yalanın dürüstlük olduğu günümüzde güven duygum hayli yıprandı ne yazık ki.

Temmuz 03, 2008, 10:42:53 ös
Yanıtla #89
  • Aktif Uye

Sizde bir yerde haklisiniz Sn.harici... Ancak en azindan Kizilay benim bildigim kadariyla Filistin ve Irak ta bulunmakta. Bunun disinda herhangi bir afet oldugunda da o ulkeye gitmek icin caba sarfediyor. Ve ulasiyor.