Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türk Ordusunun yanlışları nelerdir ?  (Okunma sayısı 18347 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 01, 2013, 03:54:38 ös
Yanıtla #50
  • Ziyaretçi

Sayın Kaan,

Siz geçiştirildiği kanısın dasınız, geçiştirildiği durumlar binde birdir.Ben askerlik görevimi yerine getirirken, 4 kişi intihar etti.Bunlardan bir kişi uzman çavuş eşinin boşanma isteği üzerine evinde çocuklarını ve karısını vurarak ,diğer Üçü ise er  rütbeli askerlerdi.Askerler hakkında herkes bilgi aldı.Kesinlikle intihar.Bir yeni, astsubayımız da elini vurdu, bilerek ve isteyerek evinde, Esrar kullanırdı.Bir Yüzbaşımız askeri dövdüğünden dolayı, tam 60 gün disiplin ceza evinde yattı.Yüzbaşımızı ben teslim ettim disiplin cezaevine 3 subay 2 astsubay 5 uzman çavuş vardı içeride.

Aynı olaylar polis camiasında da meydana gelmekte, İntihar ve darp onlar nasıl geçiştiriliyor. Askerliğide subaylar değil, astsubaylar ve uzmanlar zorlaştırır.Bir subay, bir askeri kendine hedef almaz.

Askerlik görevine eğer giderseniz, göreceksiniz.O kadar garip insanlar vardi ki......Bizim bölükte 120 kişi 40 kişide anti sosyal kişilik bozukluğu vardı.Bu kırk kişi nöbette tutmazlar, ellerine silah da verilmez. Bu 40 kişi ne (Uyuşturucu) bulurlarsa onu kullanıyorlardı.Hayatımda görmediğim tekniklerle. Hepsinin kayıtlarını ben tutuyordum, tedavileri için aldıkları antideprasanları, aldığı ilaçları ben biliyorum.Bu tür adamlar için askerlik tam yan gelip yatma yeridir.Bir bölük arkadaşımın(Yan gelip yatanlardan) sinir krizinde elinden bıçağı almak için tam yarım saat 5 rütbeli ile uğraştık. Boynuna dayadı adam bıçağı yaklaşmayın keserim kendimi dedi.Kesti de bir iki yerinden hafif, allahtan kör yemek bıçağı. Ben arkadan yakl aştım filmlerdeki gibi ayı kapanına( yada kilidi denir) aldım, arkadaşımı da bıçağı öyle aldık elinden. Gaziantep merkez de hiç bir savaş görevi olmayan bir tugayda oluyor, bu olaylar. Bu tür olaylar anlatmakla bitmez.

Ben hem yazıcı, hem revirci idim askerde, 120 kişiden 10 kişi lise mezunuydu.İçerideki cehaleti siz düşünün.Askerlerin, hepsi her gün istediklerinde revire de çıkar P.D.R ye de gider P.D.R yeterli görülmezse istediği hastaneye sevkini isteyebilir asker, Tugay komutanı bile engel, olamaz. Askerin başına yukarıda ki örnekteki gibi bir şey gelirse bölük komutanından hesabı sorulur,hatası varsa siciline işlenir.Acılan soruşturmada bu olaya neden bir önlem almadınız yada ne gibi önlemler alıyorsunuz diye sorulur.Askerler için şikayet kutuları vardır.Tabur komutanı şikayet kutusunu her hafta inceler.Tabur iştima da da hatırlatır söyleyemediğiniz bir şey varsa şikayet kutularını yazın ben gerekeni yaparım der yapar da.Askerlerin, askeri mahkemeye, insan hakları mahkemesine üstlerini şikayet hakları vardır.

Bu kadar yol varken insan intiharı seçiyorsa suç kimin ?

Saygılarımla

Sn. Arais,

Evet, haklısınız, her tipten insan vardır askerde, gidince göreceğim. Bunalımlar, depresyonlar, uyuşturucu bağımlılıkları ve Sn. symbol sizin de saydıklarınız var elbette fakat ben namaz kılanlara ve Kürt kökenli olanlara da askerlite bir antipati olduğunu, ayrımcılık olduğunu düşünüyorum. Geçenlerde bir Ermeni asker öldü mesela.

Bugünkü Taraf Gazetesini açıp okuyun mesela. Oğlu ölen bir aile konuşmuş. Baba, oğlu için namaz kılan, inançlı birisi idi, intihar edebilecek birisi değildi diyor. Askerler görmedikleri halde intihar etti diyorlar. Büyük katekulliler dönüyor ordu içinde.

Ordu ideolojik bir yapıya büründürülmüş Ergenekon çetelerince. Eğitimlerde en baş listede Genelkurmay Başkanı geliyor, onun sıralarda, onbaşıdan sonra başbakan geliyor. Ülkenin sahibi zannediyorlar kendilerini. Suç teşebbüs eden cuntacı teröristler Silivri'de olsalar bile daha bu zihniyette olan binlercesi var ve bu insanlar çocukluklarından itibaren kendini efendi sanıyorlar. Bı çocuk eğitime başladığında ailesinin yanına gelince seccadeleri falan anası babası içeriye saklıyor anlatılanlara göre. Böyle yetişiyorlar maalesef.

Profesyonel bir ordu kurulmalı, ideolojik yapılanmalar ayıklanmalı, teröristlerin tamamı cezaevine gönderilip tasfiye edilmelidir. Ve ayrıca orduya bu kadar çok para harcanmamalıdır. Askerlik paralı bir meslek olmalıdır.

Sanırım barış sürecinin tamamlanıp, cuntacı anayasanın çöpe atılıp yeni bir anayasa tamamlandıktan sonra sıra bu tür reformlara gelecek. Erdoğan gibi tecrübeli bir adamın evde oturması doğru olmaz. O parti kurallarını değiştirip liderliğe devam etmeli. İstikrar tehlikeye girer aksi halde.

Bu arada CHP bu intiharları meclise taşıdı. Neden intiharların arttığını sordu. Buna dikkat kesilmek gerekiyor.

http://sodepgazete.com/?p=43023

Saygılarımla.

Haziran 01, 2013, 10:48:23 ös
Yanıtla #51
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

O zaman bizde ne kadar kitap varsa alıntı yapalım.Bu  platformda aslolan bireyin kendi düşüncesi değilse bende alıntıya boğayım burayı uygun olurmu?Bu arkadaş nerden neyi aldığını da açıklarsa daha objektif olur kanaantindeyim.

Haziran 01, 2013, 11:03:00 ös
Yanıtla #52
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hatta madem bu sırtlan böyle her aklına geleni söylüyor.Benim de onun hakkında bir şeyler söylemem yanlış olmaz.Burada ki üsluba aykırı olmamasından dolayı sırtlan adıyla anılan bu şahıs.Daha önce de yorumlarıyla bu platformdaki insanlardan tepki görmüştü.Ancak bu platformun eski takipçileri bile tepki koymalarına rağmen onu buradan attıramadılar. Demek bu platformdan atılmak çok zor.
Bilinsin ki o *** karşı bayrak açılmıştır.
Söylediği her söze hak ettiği şekilde cevap verilecektir.
Bu noktada beni uyaran çifte standart yapmış olacaktır.
Bilgilerinize.
« Son Düzenleme: Haziran 02, 2013, 12:31:16 öö Gönderen: Arais »

Haziran 02, 2013, 12:41:03 öö
Yanıtla #53
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

« Son Düzenleme: Haziran 02, 2013, 12:44:04 öö Gönderen: Arais »
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Haziran 08, 2013, 09:36:25 ös
Yanıtla #54
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

O arkadaşa yaptırım uygulandığını ben farkedemedim ama yazdıklarıma sansür uygulandığını fark ettim.Sanırım sizi kızdıran çifte standart kelimesiydi.Umarım küfür etmediğim halde sansürlediğiniz kelimenin ve karşılığı olarak o sözde uyarı alan arkadaşın yazdıklarını ve hangi değerlere hakaret ettiğinin farkındasınızdır.Uyarı aldığım maddeleri yazdığınız içinde teşekkürler.Umarım diğer uyarı alan arkadaşında kanunun hangi fıkrasından ceza aldığını öğrenebiliriz.Saygılar

Haziran 08, 2013, 09:42:18 ös
Yanıtla #55
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ayrıca burada düşüncelerimi paylaşmak için bana tolerans göstermenize yüce inayetinize de teşekkür ederim.Lütufta bulunmuşsunuz.Ancak şu bilinsin ki değerlerime hakaret eden birine cevap vermek için sizin tolerans ve hoşgörünüze de ihtiyacım yok.O hoşgörüyü kimlere gösterdiğiniz açık zaten.Bana uyarı verip o şahısla aynı kefeye koymadığınız için de teşekkür ederim.

Haziran 08, 2013, 10:19:03 ös
Yanıtla #56
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın BT

Burası masonlar.org olmasa; Bende sizin üslubunuzla konuşayım, sizinle bakalım o zaman olay nereye varacak. Ne dersiniz deneyelim mi ? Belki o zaman ne demek istediğimi  daha rahat anlayabilirsiniz.Demek istediğim bundan başka birşey değildir derdim ama masonlar.org da bulunduğumuz için demeyeceğim.

Sayın BT

Masonlar.org kuralları açık ve basittir, foruma üye olurken forum kurallarını okuduğunuz kabul edilir, forum kuralların da sizden beklenen davranış ve paylasım sorumlulukları açıkça ifade edilmiş ve bu kurallara uymak için bize söz verdiğiniz varsayılır. Masonlar.org diğer forumlar dan farklıdır.
sokak ağzı, hakaret içeren, tahrik edici, küşük düşürücü sözcükler kesinlikle kullanılamaz.

Ayrıca size herhangi bir kızgınlığım yok şahsi olarak. Olamaz da. Ben burada bir görev ifa ediyorum.Görevimi en iyi şekilde ifa edeceğime dair siz değerli forum üyeleri, forum yönetimi karşın da söz verdim, verdiğim sözün gereği olarak da gerekli uyarılar ve paylaşımlar da bulunuyorum.Bunu farklı bir şekilde neden, nasıl yorumluyorsunuz bence onu kendinize sorun.
Masonlar.org' ta her görüşün rahatça ifade edilebiliceği özgür bir platformdur.Bizim gibi düşünmüyor diye kimseye düşman olma hakkımızın olmadığını bilicek sorumlulukta yöneticileriz, Forum yönetimi olarak, beklediğimiz bir paylaşım kalitesi var. Bu kalitenin bozulmasına neden olan üyelerimizi de uyarmak, uyarmadan ceza vermek en doğal hakkımız olsa gerek diye düşünüyorum.

Not:Bu tür şikayetlerinizi lütfen özelden  tarafıma yazınız, bu iltetiye olan cevabınızı da değerli okur,yazar forum üyelerimizin değerli vaktini çalmayalım

Saygılarımla   

« Son Düzenleme: Haziran 08, 2013, 10:59:05 ös Gönderen: Arais »
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.