Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: KOZMİK ETKİLER  (Okunma sayısı 8189 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 19, 2009, 04:13:00 ös
Yanıtla #10

Bu arada Sayın Adam; Düşüncelerinize geçmeden önce tabi Sizi sıkboğaz etmek istemem elbette ama aklıma gelen ilk şeyi Sizinle paylaşmak istedim, malum Konu başlığından hareketle ilgi alanımız şuanda Kozmik Etkiler olduğu için şuanki Dünya aşamasında Güneşin sol boyutundan gelen Evrim Enerjilerinin bizleri etkilediği ve haliyle Evrimleştirdiği için bazılarımızda olumlu bazılarımızda ise olumsuz etkiler bırakmasının asıl nedeni nedir?

Kozmik tesirlerin aslında bizlere kozmik bilinç kazandırmak için gezegenimize Güneş ışınları yoluyla verildiğini ve bu sayede alınan enerjilerle daha üst evrim kazanma şansını elde etmiş oluyoruz. Peki evrimsizliklerin giderilmesi hususunda tam olarak evrimleşememişlerde görülen aşırı olumsuzluklar cinnet geçirme vs. tepkilerle hızla çoğalmakta ve aşırı bunalımlara hatta intiharlara yol açtığı için bu hususta dikkat edilmesi gereken yol ve yöntemler nelerdir?

Çünkü gezegene belirli bir süreçten sonra tamamiyle bu tesirler aktarılmaya başlandı ve Evrimli olanları daha Evrimleştiren, ancak evrimleşememişleri ise daha çok bunalımlara sürükleyecek bu çok önemli süreçte Insanlığın ve Dünyamızın gidişatı gereği önemli bir tehlikeli badireden geçiliyor gibi bir durum gözlemliyorum. Katılıyor musunuz?

Saygılarımla 

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 19, 2009, 04:42:21 ös
Yanıtla #11
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın Isabell,

Dominant olmak istemiyorum ama diyorum ki madem konuya ben başlayacağım, bekleyelim bakalım sizin bu sorularınıza tam olmasa da dolaylı yanıtlar çıkacak mı.

Bu işe nasıl başlayacağımı belirleyebilsem sonrası kolay gelir ama başlayamıyorum bir türlü.

Sevgiler.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Eylül 19, 2009, 04:43:10 ös
Yanıtla #12

Sayın Isabell,

Dominant olmak istemiyorum ama diyorum ki madem konuya ben başlayacağım, bekleyelim bakalım sizin bu sorularınıza tam olmasa da dolaylı yanıtlar çıkacak mı.

Bu işe nasıl başlayacağımı belirleyebilsem sonrası kolay gelir ama başlayamıyorum bir türlü.

Sevgiler.

Anlıyorum, elbette..

Eylül 20, 2009, 12:59:53 ös
Yanıtla #13

Makrokozmos ve Mikrokozmos Evrenler hakkında daha detaylı Bilgi rica etsem:)

Yeni bir Çalışma üzerindeyim Sayın Adam; Büyük Evren - Küçük Evren, Paralel Evrenler, 1. ve 2. Evrenler vs. Bu hususta herhangi bir Çalışmanız olursa ve Paylaşıma sunduğunuz anda ortak olarak hareket edebiliriz ve bunun bana bir hayli faydası olacağına inanıyorum. En azından Bilgileriniz üzerinden çalışma yapmak bana birçok ipucu olanağını da sağladığı için Evrenler üzerinde umarım iyi çıkarsamalar yapabilecem. Gerçi bu hususta herhangi bir iddiam asla söz konusu olamaz çünkü bazan yerle bir bile olunabiliniyor:)

Sevgilerle,  

Eylül 20, 2009, 03:58:34 ös
Yanıtla #14
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın Isabell,

Benim öngördüğüm çalışma Mikrokozmos ile Makrokozmos ilişkileridir; bir bakıma büyük evren ile küçük evren arasındakiler.

Kim bilir belki konuya büyük evrenden başlamak, sonra küçük evreni anlatmak, sonra bağlantıları kurmak daha doğru ve daha iyi. Nietekim o kozmik etkiler ile bağlantılı konular da o alanda yer alıyor.

Ancak ben buna başlayamıyorum. İki sorun var: Birincisi öncve bu forum alanına aktardığım yasıların benim açımdan sona ermesi (Masonluk tarihi hakkında anlattıklarım hariç) ikincisi de bütün bunlardan önce bir başka yazının belki çok daha iyi olacağını düşünmemdir.

Elbette bunlar sizin çalışmalarınızı aktarmaya engel değildir; hatta belki benim anlatmayı tasarladıklarımı siz daha önce anlatmış olacağınız için işim kolaylaşır.

Ben bekliyorum efendim. Sanırım forum üyeleri arasında başka beklmeyenler de vardır.

Sevgiler.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Eylül 20, 2009, 05:11:55 ös
Yanıtla #15

Sayın Isabell,

Benim öngördüğüm çalışma Mikrokozmos ile Makrokozmos ilişkileridir; bir bakıma büyük evren ile küçük evren arasındakiler.

Kim bilir belki konuya büyük evrenden başlamak, sonra küçük evreni anlatmak, sonra bağlantıları kurmak daha doğru ve daha iyi. Nietekim o kozmik etkiler ile bağlantılı konular da o alanda yer alıyor.

Ancak ben buna başlayamıyorum. İki sorun var: Birincisi öncve bu forum alanına aktardığım yasıların benim açımdan sona ermesi (Masonluk tarihi hakkında anlattıklarım hariç) ikincisi de bütün bunlardan önce bir başka yazının belki çok daha iyi olacağını düşünmemdir.

Elbette bunlar sizin çalışmalarınızı aktarmaya engel değildir; hatta belki benim anlatmayı tasarladıklarımı siz daha önce anlatmış olacağınız için işim kolaylaşır.

Ben bekliyorum efendim. Sanırım forum üyeleri arasında başka beklmeyenler de vardır.

Sevgiler.

Anlıyorum, tabi Sizinle ortak bir şekilde hareket etmiş olsaydım olay, benim için de daha kolaylaşırdı ancak bu durumda her zamanki gibi gene yalnız çalışmak zorundayım :( sorun değil belki de işin içinden çıkamayarak başarısızlıkla da sonuçlanabilirim.

Elbette, ilk fırsatta aktarmayı isterim ama mantıklı sonuçlar bulabilirsem :)

Sevgiler benden..