Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mason işaret dili  (Okunma sayısı 5970 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 19, 2016, 11:08:28 öö
  • Yeni Katilimci
  • *

Mason olan bir başka kardeşinin toplum içinde mason olduğunu nasıl anlar veya bir masona bende masonum nasıl der işaret diliyle bunu elle vücuduyla nasıl anlatır .örnek : ben masonum diyelim ve 80 100 kişilik bir topluluk var yanımda da ben içlerinde mason olup olmadığını nasıl anlarım veya da içlerinde mason var diyelim ben kendimin de mason olduğunu onlara nasıl belli ederim net bir şekilde benim mason olduğumu ne şekilde anlatırım ve bunu yaparken de toplulukta ki diğer insanlar anlamamali sadece mason olanlar anlamalı....
UMÎDÎNÎ YÎTÎRMÎŞ OLANIN
            KAYBEDECEK BAŞKA BÎRŞEYÎ KALMAMIŞTIR

(    BOLSE..  )

Nisan 19, 2016, 12:43:39 ös
Yanıtla #1
  • Yeni Katilimci
  • *

Sanırım sorunuz forum kurallarına aykırı olduğu için cevaplanmayacaktır.

Nisan 19, 2016, 03:08:49 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Mason olduğunda öğrenirsin dostum. ;)
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Nisan 19, 2016, 08:23:02 ös
Yanıtla #3
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu sorunun yanıtı sadece Forum kurallarına mı aykırı? Forum kurallarından bile daha önemli engeller yok mu bilenler için?

Ancak bu engellerin geçerli olmadığı ortamlar var: Antimasonik ortamlar... Oraların birçoğunda bu konuda da betimlemeler var.

Fakat o kaynaklarda öylesine uydurma hatta saçmasapan şeyler yazılıyor ki, onlara inaılmıyorsa bu konuda söylenenlere nasıl inanılır?

Demek ki bu Forumda da böyle şeyler sorulmamalı. Frumun arşivinde Masonluk hakkında çok şey vardır ama noksanlar da bulunabilir. Onlar sorulmalı.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Nisan 20, 2016, 12:09:55 öö
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Sayın Nacizane forumda böyle bir soruya yanıt alamayacağını öngörebilmeli.
Mason olmayanlar işaretleri bilmediklerinden, masonlar ise masonluğa ait gizemleri haricilere açıklayamayacaklarından dolayı yanıtsız bir soru gibi duruyor.
« Son Düzenleme: Nisan 20, 2016, 12:19:48 öö Gönderen: asimov »
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Nisan 20, 2016, 03:41:54 ös
Yanıtla #5

Bu sorunun yanıtı sadece Forum kurallarına mı aykırı? Forum kurallarından bile daha önemli engeller yok mu bilenler için?

Ancak bu engellerin geçerli olmadığı ortamlar var: Antimasonik ortamlar... Oraların birçoğunda bu konuda da betimlemeler var.

Fakat o kaynaklarda öylesine uydurma hatta saçmasapan şeyler yazılıyor ki, onlara inaılmıyorsa bu konuda söylenenlere nasıl inanılır?

Demek ki bu Forumda da böyle şeyler sorulmamalı. Frumun arşivinde Masonluk hakkında çok şey vardır ama noksanlar da bulunabilir. Onlar sorulmalı.

Bir Tv programın da, konuşmacı olan bir zat; Bir kaç sefer,olur olmadık cümlelerin arasın da; Malum, Malumunuz gibi cümleler kullandı.Sanırsam izleyen masonlar'a ben de masonum deme şekliydi.Bu zat,Uçak ile ufo kovalamış, rütbeli bir asker di.Konuya dönersek:"Malum" (Elma) masonluk'ta etkili bir simge sanırım.
Bir keresinde; Mason olduğuna inandığım bir zatın masasında, kırmızı cam'dan bir elma vardı.Bu da ilgilendirene bir mesaj  olabilir.Locadan,telefon ile arandığında: "malum kişi arıyor dersiniz" gibi de bir cümle de var.
Madem konu bu.Nedir bu Malum ?

Burdan devam edersek: Bildiğimiz "Tanrı"aslın da şeytan; Bildiğimiz Şeytan ise "Tanrı".
Ahirete odaklı, maddeci olmayan bir tanrı, bizi bu dünya da dolap beygiri gibi döndürmeye and içmiş gibi.
Şeytan ise Elmadan bir yudum verip, Teknolojinin son safhasına kadar gelerek "tanrılaşın" demiş.

Her şey bir birine girmiş vaziyette,benim kafam iyice karıştı.
« Son Düzenleme: Nisan 20, 2016, 04:08:53 ös Gönderen: Zig-Zag »
Sen Özelsin

Nisan 20, 2016, 11:27:43 ös
Yanıtla #6
  • Aktif Uye

Olmayan şeyleri anlama, kaostan doğan düzeni zihinde görmeye başlamak tehlikeli.

Nisan 21, 2016, 12:01:27 öö
Yanıtla #7

Olmayan şeyleri anlama, kaostan doğan düzeni zihinde görmeye başlamak tehlikeli.

Sayın @ozkann;
Fiziğin termodinamik yasaların da, "Entropy" isimli bir kavram vardır.bu kanunlara tabi her sistem düzensizleşir, karmaşıklaşır ve sonun da eylemsiz bir hal alır.
Mısır ve Roma mitlerindeki Kronos ve Kaos belki de bu durumu işaret ediyor.

Evrenimiz;Düzen den, Düzensizliğe doğru yol alırken, karmaşıklaştıkca,biz İnsanoğlunun var ola bilmesini mümkün kıldı.
Sizin  ve Masonların da dediği gibi; Kaostan doğan düzen ile var olduğumuzu, cocuklar bile anladı artık.

Sevgiler.
Sen Özelsin

Nisan 21, 2016, 08:30:50 ös
Yanıtla #8
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Tamam, elmayı bitirdik. Biraz da armuta gelelim.

İyisini bana ayırın.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Nisan 21, 2016, 11:43:28 ös
Yanıtla #9

Tamam, elmayı bitirdik. Biraz da armuta gelelim.

İyisini bana ayırın.

"Muz" unutuluyor sürekli.Adem Havva mit'indeki elma'ya gelene kadar, ağaçlardan az Muz toplamadık.
Sen Özelsin